Sari la conținut

Accident in Covasna


razwww
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

da si ei vor iesi tot numai cu viza;) si atunci sa vedem :D

nu cred si nu va fi asa ceva . maj populatiei de Etnie maghiara isi vede de treaba ei ,

» Post actualizat in 13 Sep 2014 19:15

Autoritatile au un comportament absolut dubios, nu imi dau seama daca sunt rau intentionati sau cretini. Deci daca niste cetateni onesti se strang intr-o piata e musai sa-i pazesti dar pe tiganii din Sanzieni (si nu numai) nu-i supravegheaza nimeni.

Motociclisti ca si galeriile echipelor de fotbal sunt catalogati ca "periculosi sau cu potential periculos" , alaturi de alte categorii de grupuri care au la baza o forma de organizare si conducere :)

» Post actualizat in 13 Sep 2014 19:18

Pe cand asta ? maine sau pe 20 ?

 

Felicitari celor care au iesit la protest !!Foarte bine ,macar in momentele astea sa aratam ca suntem uniti,suntem o forta !

Bravo baieti si fete,imi plac pozele de pe ultima pagina !!

pe 20 sept , eu chiar doresc nr asta dar sunt suficienti si 2000 plus cei care vin auto " pt ca vor fi si asa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De parca intereseaza pe cineva parerea ta..

S-au adunat in speranta ca asa se va schimba ceva in bine, ca nu va deveni cazul asta un precedent pentru altele. Ce o fi greu asa de inteles?

Respect participantilor la orice eveniment menit sa aduca tara asta catre normalitate!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ajutati la ei cat mai puteti, ca cere dupe Autonomie Pe tinutul lor si nu mai intrati numai cu VIZA =)))))

Ăia ie alţii, aici e vorba de motociclişti şi nu contează părerile politice pe care le au sau naţionalitatea, contează doar faptul că-s colegi de două roţi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa, si stie cineva de ce v-ati adunat azi? cineva insemnand autoritati sau oameni de pe strada... eu zic ca nu, a fost o simpla intalnire a 50-100 de oameni.

Da. E suficient ca au stiut autoritatile despre asta. Cum informatiile lor circula rapid in toata tara si-au format deja o parere despre cam ce pot face motociclistii daca sunt uniti. Parerea celui de pe strada nu ma intereseaza pentru ca nu le pasa. In final fiecare cu ce-l doare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dragul meu deplasarea catre Sanzieni este optionala pentru oricare dintre posesorii de motoare. Daca Galen considera ca nu e just sau e ceva politic la mijloc, dupa toate cele aparute pe canalele media, nu eu voi fi acela care sa-l convinga de contrariu.

Postul meu anterior se referea strict la pozitia antiviolenta si la indemnurile in ceea ce priveste respectarea legii si ptr asta ii datorez respect.

In ceea ce priveste pozitiile voastre pro si contra fata de acest protest care s-a dorit a fi o incercare de a incepe sa unim vocea motociclistului din Romania, din punctul meu de vedere ca parte a organizarii si participarii, nu pot decat sa va multumesc ca va exprimati, dandu-ne posibilitatea de a cauta si identifica eventualele greseli ptr ca mai tarziu sa le corectam.

 

Multumim ptr solidaritate participantilor din Arad si Timisoara. Chiar daca e un oras mic, sunt mandru ca si alexandrenii mei au fost alaturi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Marsul ar trebui facut la Ministerul de Interne. Cu jalba-n protap:

- vrem politisti adevarati, fermi, incoruptibili

- vrem PROTECTIE

(http://politiaromana.ro/prima_pagina/index.aspx)

Politia actuala nu-si face datoria, cu toate ca noi ne platim taxele si impozitele, neconditionat. Simplu: nu e buna, trebuie schimbata.

Aproape zilnic apar in presa cazuri de politisti corupti, si nu ma refer la Garcea, ci la capete din inspectorate.

Pentru asta insa e nevoie de informare, alta in afara de stirile de la ora 5 sau topicul de accidente de pe motociclism.ro

Suntem unde suntem doar din ignoranta (prostie). Avem drepturi, dar nu le folosim.

Mai sunt si alte comunitati afectate de incompetenta, de coruptia, de ineficienta, de mentalitatea Politiei Romane. Actiuni concertate ar putea avea un rezultat. Vorbele la o samanta sau pe un forum nu fac nimic altceva decat sa intareasca ideea: "asta e Romania, n-ai ce-i face". Eu cred ca astia sunt romanii, prosti.

Pentru cei care "vor" sa emigreze: sunteti siguri ca v-ar placea o Politie care sa nu mai permita circulatia cu 60km/h in localitate, cu toba goala, cu Xenon in far? Un politist pe care nu-l intereseaza cine-i tactu' sau care nu pune botul la 50-100 EUR in loc sa-ti scrie o amenda?

Cred ca e cazul sa recunoastem ca ne place sa fim tigani, dar numai putin, ca doar noi nu suntem la fel...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stefoctav, on 14 Sept 2014 - 18:29, said:

Dragul meu deplasarea catre Sanzieni este optionala pentru oricare dintre posesorii de motoare. Daca Galen considera ca nu e just sau e ceva politic la mijloc, dupa toate cele aparute pe canalele media, nu eu voi fi acela care sa-l convinga de contrariu.

Postul meu anterior se referea strict la pozitia antiviolenta si la indemnurile in ceea ce priveste respectarea legii si ptr asta ii datorez respect.

In ceea ce priveste pozitiile voastre pro si contra fata de acest protest care s-a dorit a fi o incercare de a incepe sa unim vocea motociclistului din Romania, din punctul meu de vedere ca parte a organizarii si participarii, nu pot decat sa va multumesc ca va exprimati, dandu-ne posibilitatea de a cauta si identifica eventualele greseli ptr ca mai tarziu sa le corectam.

 

Multumim ptr solidaritate participantilor din Arad si Timisoara. Chiar daca e un oras mic, sunt mandru ca si alexandrenii mei au fost alaturi.

Da, am inteles si eu in final aceasta componenta de solidaritate nationala care a crescut ca un val care trebuie sa se sparga de tarm, mai precis nevoia generica de solidaritate, chiar daca acest caz a luat dpmdv. foarte curand o alta turnura. Sunt convins ca organizatorii de la "choppers academy" vor confirma bunele lor intentii si vor veghea ca extremistii de toate nuantele sa fie tinuti la o parte. Astfel incat manifestarea sa ramana strict in cadrul gandit de moment de reculegere cu o lumanare aprinsa si de strangere amicala de maini dincolo de interese si etnii. Vom face sa fie si din Cluj reprezentati "de bine" . (sper ca mineriadele sa nu fi erodat complet acest termen si sa-l renastem).

Drumuri si ganduri bune tuturor la eveniment!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Postul meu anterior se referea strict la pozitia antiviolenta si la indemnurile in ceea ce priveste respectarea legii si ptr asta ii datorez respect

Dragule,

 

Cand rupi din context, orice poate fi interpretat, pana la chiar negarea ideii initiale. Din foarte multe puncte de vedere si Hitler merita "respectat"... sot model, nefumator, alcool extrem de putin si rar...

 

Dealtfel vad ca respectivul "a intors-o ca la Cluj"... daca as mai fi fost la varsta la care mai credeam in basme cu zane, probabil ca as fi considerat o coincidenta mesajul de la ADMIN adresat tuturor membrilor forumului pentru sustinerea actiunii de pe 20 Septembrie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dragule,

 

Cand rupi din context, orice poate fi interpretat, pana la chiar negarea ideii initiale. Din foarte multe puncte de vedere si Hitler merita "respectat"... sot model, nefumator, alcool extrem de putin si rar...

 

Dealtfel vad ca respectivul "a intors-o ca la Cluj"... daca as mai fi fost la varsta la care mai credeam in basme cu zane, probabil ca as fi considerat o coincidenta mesajul de la ADMIN adresat tuturor membrilor forumului pentru sustinerea actiunii de pe 20 Septembrie.

Cu intorsul ca la Cluj, ai nimerit-o identic cu toate consideratiile tale anterioare, care demonstreaza un singur lucru: probabil ca ai bacul, dar nu stapanesti substanta. Chiar si asa cred ca te puteai abtine sa nu dezvolti...nimicul. :)

 

Intorsul meu demonstreaza doar faptul ca dincolo de analiza lucida nu sunt absurd. Si ca stiu sa intorc respectul cuvenit unui coleg de generatie probabil, care din cateva fraze mi-a demonstrat ca STIE, are resursele si isi asuma responsabilitatea si ca va avea grija ca aceasta deplasare sub soarele de septembrie sa se faca exclusiv in scopul comemorarii si exprimarii solidaritatii.

 

Dar asta e alt nivel de conversatie, la care cine stie? Poate ca ai sa ajungi, poate ca nu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa nu mi-o luati in nume de rau dar pentru ca am primit o invitatie de la userul admin pentru aceasta comemorare fara drept de reply, trebuie sa spun Dumnezeu sa-l ierte pe Atila dar eu nu sunt solidar cu cei care considera ca strada e a lor altfel nu-mi explic cum avea 50m urme de franare si motocicleta ajunsa pe un acoperis (citit aici pe topic daca gresesc sa fiu iertat). Din "76 de cand am permis nu am pus viata in pericol nici macar unei gaini. Mi-am facut masina praf ca am evitat un caine pe "autostrada", Iar prin satucuri si comune sunt cu ochii in paispe atat cu mobra cat si cu masina.Pacat de tanarul care a vrut sa ajute si a primit toata ura unei etnii needucate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Attila e numele...

50 m urme de franare? si eu as avea probleme in a-mi explica 50m de urme de franare pe motocicleta. adica a mers 50m cu cel putin o roata blocata? cumva cu aia fata, ca astia care se dau zmei cu bolizii pe strada franeaza cu fata? cum sa fie oare din perspectiva unui motociclist cu permis din 76?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Attila e numele...

50 m urme de franare? si eu as avea probleme in a-mi explica 50m de urme de franare pe motocicleta. adica a mers 50m cu cel putin o roata blocata? cumva cu aia fata, ca astia care se dau zmei cu bolizii pe strada franeaza cu fata? cum sa fie oare din perspectiva unui motociclist cu permis din 76?

 

Vad ca ai luat de bun ce zice antevorbitorul tau. Eu nu imi aduc aminte sa fi vazut pe undeva mentionata o urma de franare cu lungimea de 50 m.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai contează +/-50m? Ideea e simplă:

-copil de 11 ani este lăsat (trimis) nesupravegheat pe carosabil,

-motociclist căzut şi linşat. Legea rutieră menţionează că în astfel de cazuri se acordă prim-ajutor, nu că se grăbeşte sfârşitul.

-alt motociclist înjunghiat,

-nu ştiu dacă până la urmă au fost sau nu bătute şi însoţitoarele de pe motoare, dar probabil că au fost.

 

Vlad58 vorbeşte uşor deoarece când şi-a luat permisul în 1976 nu erau drumuri pe care să te poţi deplasa cu peste 100 km/h, nu prea erau motociclete cu care să prinzi uşor şi să menţii constant viteze de peste 100 km/h, nu erau atâtea ciori care să deranjeze traficul (iar dacă totuşi ar fi apărut vreuna să deranjeze, atunci sigur tot neamul ei contribuia ulterior la dezvoltarea multilaterală a patriei cărînd pământ la Canal), nu erau aşa mulţi participanţi la trafic. În plus, dacă în anii 70-80 cineva a învăţat să conducă într-un anume stil, sigur la 50+ ani nu şi-l mai schimbă chiar dacă are şi un întreg lot motoGP sub dos. Deci este de înţeles atitudinea domnului Vlad58 şi nu e de condamnat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Voi nu vedeti ca omul recunoaste ca in viata lui nu pus in pericol nici macar viata unei gaini? Pai normal, daca se misca cu motocicleta doar prin curtea din spatele gospodariei... De gandaci nu zici nimic nene? Chiar nu iti pasa?!

 

"Userul admin"... faceti-va careva mila va rog si explicati-i ce inseamna .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vad ca ai luat de bun ce zice antevorbitorul tau. Eu nu imi aduc aminte sa fi vazut pe undeva mentionata o urma de franare cu lungimea de 50 m.

nu, n-am luat-o de buna, ca nici eu nu-mi aduc aminte sa se fi mentionat distante de franare. as fi vrut doar sa-l determin sa judece singur probabilitatea celor 50m de franare, nu sa inceapa si el cu 'viteza dezlantuita' in antiteza cu stilul sau. whatever, my bad...sancta simplicitas...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...