Sari la conținut

SANZIENI 20 SEPTEMBRIE COMEMORARE


stefoctav
 Share

Postări Recomandate

parerea ta... de mobrista care a fost in alt capat de tara :))

parerea mea ca ramonic zice bine dar nu face bine ca zice :))

parerea cealalta este ca tre repetata adunarea in max o saptamana ,tre facuta chestia asta exact in momentul celebrarii fastuase a unei candidaturi ..la alegere, ca oricum nu avem cu cine :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 333
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

1. sunt de acord cu repetarea actiunii de sambata. dar nu cred ca se vor mai strange atat de multi oameni + ca vine iarna.

2. o zice bine, dar asta nu se zice pe forum si nici nu cred ca e cazul sa comenteze cei care nu au fost, din spatele monitorului, ca ei trebuia sa se faca si sa se dreaga. vrei sa faci, faci.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. sunt de acord cu repetarea actiunii de sambata. dar nu cred ca se vor mai strange atat de multi oameni + ca vine iarna.

2. o zice bine, dar asta nu se zice pe forum si nici nu cred ca e cazul sa comenteze cei care nu au fost, din spatele monitorului, ca ei trebuia sa se faca si sa se dreaga. vrei sa faci, faci.

sigur nu la mine te referi ,:) dar cei care au fost in alt colt de tara, sau nu au putut veni din motive..lor, poate de data asta o vor face . nu conteaza ca vine iarna , jalba-n bat dar sa fie multi si care stiu ce vor , :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu, nu la tine ma refeream :) Am spus si pe primul topic ca violenta e o solutie, dar si aia trebuie facuta cu cap... oricum tiganii au fost evacuati. Nu am ajuns in dreptul locului unde a fost accidentul (prea aglomerat, nu aveam cum sa o iau pe "contrasens" la plecare, eram pe la jumatatea coloanei), dar am inteles ca era un caine speriat lasat in curte si atat :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu, nu la tine ma refeream :) Am spus si pe primul topic ca violenta e o solutie, dar si aia trebuie facuta cu cap... oricum tiganii au fost evacuati. Nu am ajuns in dreptul locului unde a fost accidentul (prea aglomerat, nu aveam cum sa o iau pe "contrasens" la plecare, eram pe la jumatatea coloanei), dar am inteles ca era un caine speriat lasat in curte si atat :))

noi am vazut o batranica care intindea niste toale pe funie, :)) si restul curtilor parasite , asta inainte de 14/30

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu, ca am venit cu gramada si nu am reusit sa ajung in capat. Nici nu aveam cum sa ajung mai devreme, am tras cat am putut de viroguta.

Oricum, nici nu ma asteptam sa fie tiganii acasa, e normal ca i-au evacuat... altfel in mod sigur iesea rau (sau bine, depinde de care parte a baricadei privesti :D )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

se tem pentru ca ciorile voteaza... 5 minute as vrea sa fiu dictatoare, atat! ar ordona armatei sa lanseze toate rachetele si bombele din dotare pe satele in care stau ciori, chiar si cu riscul de a omori si albi, binele mai mare conteaza! si comemorarea asta... au fost peste 3000 de motoare, trebuiau darmate casele ciorilor sa n-aiba unde se intoarce! jandarmii? pfff puteau fi calcai in picioare la propriu numai prin numere...

BRUTA MICA ......si tu erai pe magheru la o cafea??????

 

ai ocazia sa mergi oricand cu o sticla de benzina in mana stanga ......JANDARMII nu mai sunt!!!!

 

ps. daca ai fi participat puteai sa auzi cum am fost rugati de catre organizatori sa NU FIM VIOLENTI!!!

dar stai linistita COMUNITATEA LOCALA din zona e mult mai hotarata decat noi bucurestenii in fata CALCULATORULUI!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

BRUTA MICA ......si tu erai pe magheru la o cafea??????

 

ai ocazia sa mergi oricand cu o sticla de benzina in mana stanga ......JANDARMII nu mai sunt!!!!

 

ps. daca ai fi participat puteai sa auzi cum am fost rugati de catre organizatori sa NU FIM VIOLENTI!!!

dar stai linistita COMUNITATEA LOCALA din zona e mult mai hotarata decat noi bucurestenii in fata CALCULATORULUI!!!!

este si normal sa fie asa, dar asta nu inseamna ca ii lasam la nevoie,!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un oras intreg in strada salutand motociclistii. Sute de motoare aliniate la roata. Mii de oameni din toata tara veniti sa faca o declaratie. Cred ca as fi regretat mult timp daca n-as fi trait asta live. Ce bine ar fi daca ne-am putea strange asa si pentru altfel de cauze. Am mai zis si o sa mai zic: cel ce va reusi sa catalizeze acesti oameni intr-o singura grupare/asociatie va avea in maini o forta deloc neinsemnata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am cautat sa vad si eu cum a fost relatat evenimentul de catre mass-media. Se confirma inca o data locul si rolul acesteia in societatea romaneasca: dezinformare si intoxicare cu subiecte "bine" alese. Estimez ca au fost peste 2500 de motoare. Luand in calcul si pasagerele cred ca numarul paricipantilor a depasit 3000 de persoane.

Dar cel mai important de mentionat este primirea emotionanta, in aplauzele localnicilor. Fara a folosi cuvinte mari cred ca am simtit cu totii sentimentul de unitate si solidaritate, ca putem fi puternici, ca putem sa speram si sa luptam.

Din pacate a fost nevoie de o tragedie ca sa fim uniti, dar am demonstrat fara indoiala ca suntem o comunitate ce crede in dreptate. Respect tuturor participantilor.

 

Cateva poze:

 

 

si un filmulet de 10 minute. Pentru cei care nu au rabdare de la minutul 06:00 la 06:20 pot vedea cum am fost primiti:

 

http://youtu.be/6ojQee0Mb-8

Editat de lostheaven
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari cerlor care au avut aceasta initiativa,din pacate autoritatile nu cred ca sunt pe aceeasi lungime de unda,la sfarsitul reportajului de pe PROTV se

spune ca se cauta bani si in maxim 2 saptamani se vor monta camere de filmat in satuc,adica din punctul lor de vedere treaba este rezolvata si cumva se iau masuri de protejarea tiganilor inpotriva cetatenilor ce vor dreptate.

Editat de kerozen
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa primirea facuta, e clar ca si comunitatea locala nu ii vrea acolo in acel sat. Sa punem problema altfel... au acte acolo pe acel pamant unde au casele ? Au autorizatii de constructie pentru case si dependinte ? Daca nu, cine e stapanul acelui pamant, cumva oamenii locului ? Pai oamenii sa faca presiuni asupra primariei locale, ca sa-i scoata de acolo si sa-i trimita la plimbare. Inca exista legi in tara asta. Doar ei localnicii sa fie uniti si sa vrea acest lucru.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oricat drept de vot or avea ei, sunt convins ca sunt minoritari inca fata de cetatenii onesti ai acelui sat sau ai acelei comune. Daca oamenii se unesc si sunt hotarati vor scapa de ei. Vor alege un primar care sa-i reprezinte. Ar fi un exemplu si pentru altii...Coloratii ne-au condus 25 de ani e timpul sa scapam de ei, sa le luam ciolanul si parghiile...la vot.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fast_Arrow!Nici o sansa,atata timp cat Modialii tuciurii se bat pe burta cu presedintele in biroul prezidential.Daca era faza asta in Ungaria,Garda Maghiara sau Jobbik mergeau acolo cu molotovuri si rezolvau problema scurt....nu ca noi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

celor care au stat acasa..sa va lumineze sufletele..si sa nu aveti nevoie sa moara cineva ca sa va miscati..

 

 

Unii poate au stat "acasa" motivat. For example eu eram printr-un spital. Nu sari aiurea la gatul oamenilor, multi au avut motive serioase pentru absenta.

 

Mi-am dorit sa fiu acolo, ma pregatisem sa fiu acolo, dar ca.ca se intampla si am ajuns in alta parte (nu, nu a fost accident, doar prostie si neglijarea propriei sanatati).

 

Respectul meu pentru toti cei ce au putut ajunge.

Editat de Wolfman
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...