Sari la conținut

ATENTIE TRANSFAGARASAN


ianachim
 Share

Postări Recomandate

Am fost eu vineri pe Transfagarasan si intr-adevar e durere pana in baraj si dupa

E strat de pietricele pe tot drumul

Masinile trec in viteza pe langa tine si te umplu de praf si bineinteles mai arunca si cate o pietricica...

 

O piatra sosita la locul si timpul "potrivit" iti distruge tot weekendul, ba poate si concediul , daca o receptionezi in parbriz.

Nu o sa inteleg acei soferi care pe asemenea conditii totusi merg ca la raliu. Nu doar ca nu le pasa de masina lor, dar mai ales nu le pasa de cei din jur.

Un fel de soferi "cu numere de Bulgaria" , replicati in toata patria..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mda... cam asta e traficul pe transfagarasan, si am prins de 2 ori transhumanturismul asta. Plus intradevar greblat de la balea spre sibiu (am crezut ca s-au spart rulmentii la roata :) ) si griblat pe la vidraru, macar s-au oprit inainte de urcarile mai abrupte dinspre curtea de arges. Vorbim de ziua de joi, saptamana trecuta.

post-5666-0-46804900-1409581147_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@kollar...... Ce spui tu este ok , dar la 112 iti raspunde Politia - Salvarea - Pompierii ......care NU au legatura cu starea drumului din zona aceea. Daca nu este vreun accident sau ceva in care sa se implice cele trei, ti se da cu pas instant. Daca vrei sa faci ceva trimite o cerere la Primaria Arges si Sibiu / Prefectura / cauta sa vezi cine are in grija DN-ul respectiv si trimite o plangere catre ei. Spune ce te deranjeaza,apeleaza la colegii de pe forum sa semnam cererea respectiva si vedem ce se intampla.....

 

..... asa ai face treaba ,apoi vii pe forum sa fi sarcastic si faci pe moralistu'

 

Hai drumuri bune sa ai

Editat de mihaistancu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca trec pe zona aia cu criblura jur ca sun la 112 si vad cum fac sa depun o plangere pentru punerea in pericol a circulatiei publice.

 

Stai liniștit, nici dacă pici pe pete de ulei nu o să vină să le curețe nimeni în caz că e weekend(probat acum 3 săptămâni pe E60 la granița județelor Cluj/Bihor).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am zis in general ca sa stii la ce sa te astepti,nu ca sa iti tai avantul

Chiar te rog sa suni

Relax, la varsta mea putine ma mai pot surprinde...

» Post actualizat in 02 Sep 2014 10:57

@kollar...... Ce spui tu este ok , dar la 112 iti raspunde Politia - Salvarea - Pompierii ......care NU au legatura cu starea drumului din zona aceea. Daca nu este vreun accident sau ceva in care sa se implice cele trei, ti se da cu pas instant. Daca vrei sa faci ceva trimite o cerere la Primaria Arges si Sibiu / Prefectura / cauta sa vezi cine are in grija DN-ul respectiv si trimite o plangere catre ei. Spune ce te deranjeaza,apeleaza la colegii de pe forum sa semnam cererea respectiva si vedem ce se intampla.....

 

..... asa ai face treaba ,apoi vii pe forum sa fi sarcastic si faci pe moralistu'

 

Hai drumuri bune sa ai

Ai incercat tu si ai patit asa sau vorbesti din carti?

» Post actualizat in 02 Sep 2014 10:57

Stai liniștit, nici dacă pici pe pete de ulei nu o să vină să le curețe nimeni în caz că e weekend(probat acum 3 săptămâni pe E60 la granița județelor Cluj/Bihor).

Ai facut vreo reclamatie scrisa undeva?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Faptul ca au reinceput, dupa 20 de ani, sa puna din nou criblura ca sa le ramana mai multi bani pentru spagi si campanie, e un lucru grav. Ca si in alte cazuri, vor sa vada daca le merge. Daca lumea nu tipa, o sa generalizeze procedeul.

Eu am gasit criblura acum 2 saptamani, langa Deva (Mintia, Vetel). Am sunat la toate numerele de pe site-ul CNADNR, nu a raspuns nimeni.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca trec pe zona aia cu criblura jur ca sun la 112 si vad cum fac sa depun o plangere pentru punerea in pericol a circulatiei publice.

 

Cred ca, dpdv legal, daca au pus marcaje de atentionare, nu ai ce sa le faci sau ce sa reclami.

Mi s-a intamplat si in Franta pe RGA (cand n-am observat semnele de atentionare si era sa mi-o fur rau), sau in alte locuri/tari sa gasesc cateva portiuni cu criblura, fara ca cineva sa lucreze la drum acolo/atunci. Deci si la altii se poate...

 

Legat de 112, este considerat numar de urgente ceea ce nu pare a fi in cazul de fata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din curiozitate,am depus azi reclamatie la Primaria Arges. Daca o sa primesc vreodata raspuns,il pun aici...daca nu...ura si la gara,ajung la vb.lui ianachim,nu o mai iau pe acolo data viitoare...

 

@kollar....sanatate si drumuri bune

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai facut vreo reclamatie scrisa undeva?

 

Din pacate e timp pierdut orice alta actiune decat reclamatul prin intermediul presei. Fie ca trimiti reclamatie catre DRDP Cluj(in intretinerea caruia e drumul) sau CNADNR o sa primesti acelasi raspuns cu „vom cerceta sa vedem ce se poate face”, iar reclamatia ta va fi inca o alta alta hartie intr-un teanc mare. Cam asa functioneaza interesul autoritatilor pentru cetateanul de rand.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

macar ceva semnde de astea sa pune acolo:

indicatoare%20improscare%20cu%20pietris-

"In cazul aplicarii tratamentelor asfaltice cu criblura in timpul verii acest indicator va avea fondul galben, fiind o avertizare cucaracter temporar."

Editat de Falkenberg
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...