Sari la conținut

Ture pe MotorPark Adancata


Denis_sbz
 Share

Postări Recomandate

theo ,baiatul din poze este Iuliu Mihai ,a castigat si astazi la debutanti 1000,cazatura a fost la rosbk,nu cred ca are el timp de forumuri si etc...

Felicitari tuturor pt participare!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Inteleg ca a venit Robi Muresan asta o data si deja i-a batut pe baieti? Atunci de ce erau discutiile alea cu federatia, cu pilele baiatului sefului, daca tot e cel mai tanar si merge cel mai tare? Care era problema?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

haha , exact la ce ai zis tu Mentalist ma gandeam si eu cand am vazut cine a castigat etapa . Vazusem acum cateva zile niste discutii legate de baiatul asta pile etc .. dar uite ca i a batut pe toti cu sau fara pile :)) !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca se facea referire la faptul ca lui i s-a dat sansa, ca poate ar fi putut sa fie unul si mai talentat care ar fi putut sa aiba rezultate mai devreme, mai spectaculoase, sau mai devreme si mai spectaculoase.

Bine, sa-ti dai cu parerea va fi intotdeauna simplu, sa faci lucruri, un pic mai greu...

Faptul ca a venit pentru prima oara pe un circuit (in conditiile alea) si a batut la fund pe toata lumea de acolo, ar trebui sa mai taie din abundenta asta de pareri "pertinente" :))) .

By the way, n-am nimic cu nimeni, imi plac toti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca se facea referire la faptul ca lui i s-a dat sansa, ca poate ar fi putut sa fie unul si mai talentat care ar fi putut sa aiba rezultate mai devreme, mai spectaculoase, sau mai devreme si mai spectaculoase.

Bine, sa-ti dai cu parerea va fi intotdeauna simplu, sa faci lucruri, un pic mai greu...

Faptul ca a venit pentru prima oara pe un circuit (in conditiile alea) si a batut la fund pe toata lumea de acolo, ar trebui sa mai taie din abundenta asta de pareri "pertinente" :))) .

By the way, n-am nimic cu nimeni, imi plac toti.

http://www.prosport.ro/alte-sporturi/auto-moto/robi-muresan-distruge-competitia-prima-etapa-c-n-motociclism-viteza-aradeanul-castigat-14-secunde-fata-locului-2-catalin-cazacu-muresan-tot-intrat-hora-jucam-pana-capat-14199624

 

Pai exact asta zic si eu, ca imi place sa cred ca sunt doar de partea rezultatelor clare si nu ma intereseaza deloc jocurile de culise, mai ales ca sunt doar un motorist amator care mai da nasul pe acolo pe la un circuit.

Dar atata auzisem ca Muresan asta e omu' negru ca mi se pare hilar sa vina sa le dea o astfel de bataie la prima aparitie! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://www.prosport.ro/alte-sporturi/auto-moto/robi-muresan-distruge-competitia-prima-etapa-c-n-motociclism-viteza-aradeanul-castigat-14-secunde-fata-locului-2-catalin-cazacu-muresan-tot-intrat-hora-jucam-pana-capat-14199624

 

Pai exact asta zic si eu, ca imi place sa cred ca sunt doar de partea rezultatelor clare si nu ma intereseaza deloc jocurile de culise, mai ales ca sunt doar un motorist amator care mai da nasul pe acolo pe la un circuit.

Dar atata auzisem ca Muresan asta e omu' negru ca mi se pare hilar sa vina sa le dea o astfel de bataie la prima aparitie! :)

Eu stiam ca nu e asa, din fericire il am pe aproape atotstiutorul de frateme leu, care ma tine mai tot timpul la curent cu ce e si ce nu e adevarat. Eu, in general, apreciez orice efort, daca a fost ca Robi sa fie alesul, macar treaba buna sa faca. Plus ca era foarte tanar cand a inceput, era oarecum normal sa i se acorde credit. Zilele astea ne-a aratat ca el joaca in alta liga.

Din pacate, chiar si cu banii si ajutorul necesar, tot e nevoie de eforturi si mai mari ca sa fii primul in alte ligi. E lesne de inteles ca cineva care nu ar fi avut parte de acelasi suport nu ar fi ajuns la nivelul lui.

Din partea mea, god speed, Robert!(si nu numai el)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baiatul a alergat in motogp si worldsbk , ce ti se pare asa de hilar ?:) nu e prima data cand ii bate pe acesti baieti pe un circuit nou pt el :) ,s-a mai intamplat si in trecut in 2013 la Pannonia.

Are o echipa frumoasa , formata din mecanici straini cu care alearga de ceva timp,baiatul are talent cu carul.Eu am perceput intr-un anumit fel siguranta transmisa de el,acelasi lucru pot spune si despre siguranta transmisa de domnul Ionel Pascota.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Discutiile astea au fost offtopic si au fost mutate aici, Trackdays - Discutii generale: /index.php?/topic/720706-trackdays-discutii-generale/


Editat de adidas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumim Adidas.

Gabi ai mers foarte bine ,felicitarile mele.

Daca mai legi cateva zile poti sa ajungi la 1:40 .BRAVO!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Primul voblaj pe accelerare trait, un pic de whellie

» Post actualizat in 04 May 2015 19:30

Al naibii motor, fix pe viraj s-a oprit...cat pe ce...

 

Subtire - ai avut roata fata in aer pt cateva fractiuni de secunda. Nimic care sa te ingrijoreze.

Am gasit pe Fb filmul asta, tot de pe adancata, al unui coleg de pe forum. Are probleme mari de geometrie si vobleaza urat.

https://www.facebook.com/radu.andrei.31521301/videos/1589423251295843/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poti sa-ti dai putin cu parerea mai ex despre ce crezi ca se intampla ? eu sunt chiar ingrijorat pt el ,data viitoare o sa merg si eu cu mobra lui sa vad cum o simt

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exact asa imi face si mie, pe franare inainte de linia dreapta si pe linia dreapta in apropiere de boxe. :) Absolut identic, eu am crezut ca asa e normal si ca amortizorul de ghidon e in pioneze:))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poti sa-ti dai putin cu parerea mai ex despre ce crezi ca se intampla ? eu sunt chiar ingrijorat pt el ,data viitoare o sa merg si eu cu mobra lui sa vad cum o simt

 

Am sa incrc sa explic pe topicul de suspensii. Daca poti da un reply acolo, ca sa apara new content. Multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exact asa imi face si mie, pe franare inainte de linia dreapta si pe linia dreapta in apropiere de boxe. :) Absolut identic, eu am crezut ca asa e normal si ca amortizorul de ghidon e in pioneze:))

Luati-va R1, a mea sta bine si pe denivelari si pe curbe, nu vobleaza, si are suspensii stoc, plus un Hyperpro vechi , vai mama lui. Sarea pe denivelari in linia dreapta, am redus compresia si pe fata si pe spate putin si s-a calmat. Glumesc cu "luati-va R1", insa suspensia trebuie reglata altfel decit la Secuiesc.

Gainditi-va ca la transmisia finala are -2 +1, la full gaz vobleaza in draci cu suspensia dereglata .

Editat de JAGI
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xap1/v/t1.0-9/11178241_848518141868009_2810056756313029633_n.jpg?oh=76735964a3e65d3252e7a08efdba5fbf&oe=55D91EED&__gda__=1440610353_9c3bd8b51945dc7fa2eb691c41a9fde7


» Post actualizat in 05 May 2015 14:51

14/15 mai , organizat de Ionut


» Post actualizat in 08 May 2015 08:35

programult pt 14-15 mai

https://scontent-vie.xx.fbcdn.net/hphotos-xpt1/v/t1.0-9/11037076_849711905081966_8553989110923269962_n.jpg?oh=c515d237d5f64349cee0ae8914a27508&oe=55CF12E3


» Post actualizat in 12 May 2015 09:31

Asa arata circuitul acum cateva zile

Mai sunt cateva zile pana la trackday`ul de pe 14-15 ,va urez succes si sa va distrati!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Nu e nicio pacaleala Catalin, organizeaza cei care organizeaza si CNMV-ul. Eu am fost in weekend si pot spune ca a fost un weekend excelent. Duminica, juma de zi a fost pentru curse si scoala, dimineata warm-up, chiar nu erau sesiuni + ca programul a inceput la 8 jumate cu antrenamentele libere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...