Sari la conținut

Cheile Bicazului - Pasul Tihuta - Sighisoara, 20-21 septembrie


Beatrice
 Share

Postări Recomandate

Am venit acum o ora Pasul Tihuta - Vatra Dornei - Piatra Neamt - Buc. Intre Vatra Dornei si Piatra Neamt am facut 3 h, pe 150 km, drum peticit; de evitat!


» Post actualizat in 12 Sep 2014 19:08

Dar nu mai vedeti barajul.

Alaturat, filmat astazi cu ap. de pe casca:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 77
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

harta ce zice?... Onesti sau Miercurea Ciuc?...

 

Aha, ne oprim... Si daca-s putine trepte, fac si eu un efort sa urc :))))

la intoarcerea de pe Transfagarasan daca urcam la Cetatea Poenari 1400 de trepte era ceva instructie, insa era prea tarziu :)

o poza cu lacul Daca primim ordin oprim ce sa facem ;)

 

Am venit acum o ora Pasul Tihuta - Vatra Dornei - Piatra Neamt - Buc. Intre Vatra Dornei si Piatra Neamt am facut 3 h, pe 150 km, drum peticit; de evitat!

» Post actualizat in 12 Sep 2014 19:08

Dar nu mai vedeti barajul.

Alaturat, filmat astazi cu ap. de pe casca:

 

Traseul a fost reconfigurat, evitandu-se portiunea Vatra Dornei - Poiana Largului. In rest drumul mi s-a parut bun iar barajul e inclus in traseu Bicaz - Poiana Largului - Targu Neamt

 

A doua zi trebuie plecat de dimineata, e ceva de mers.In prima zi in functie de ce va fi la Sanzieni putem ajunge devreme in Targu Neamt si sa vedem ceva pana incepe concertul.

Editat de lostheaven
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Harta ce zice?... Onesti sau Miercurea Ciuc?...

 

Aha, ne oprim... Si daca-s putine trepte, fac si eu un efort sa urc :))))

Bine ma, dati cu pietre...

:tomato:

da' cine s-a uitat pe harta?

:rusinica:

am priceput, ok...mea culpa!

 

poate ma lipesc si io de voi daca ne-om gasi in Targu Secuiesc

dati si voi niste repere sa va nimereasca omu'...

salutare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ahoi!

Pentru orice nelămuriri cu privire la traseul din zonele Gheorgheni, Bicaz, M.Ciuc spre Comanesti, Poiana Largului, Vatra Dornei mă puteri suna la 0744475352.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ahoi!

Pentru orice nelămuriri cu privire la traseul din zonele Gheorgheni, Bicaz, M.Ciuc spre Comanesti, Poiana Largului, Vatra Dornei mă puteri suna la 0744475352.

salutare!

vii la Sanzieni?

daca da, poate ne intalnim si mergem impreuna

o zi buna.

chiar ca e buna de o plimbarica.

sa auzim de bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ahoi!

Încă nu sunt sigur că merg, am fost la eveniment la câteva zile de dupa intamplare. Posibil că merg cu gasca mea Ugly Bears, eventual mă contactati telefonic la nr.de telefon.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ahoi!

Încă nu sunt sigur că merg, am fost la eveniment la câteva zile de dupa intamplare. Posibil că merg cu gasca mea Ugly Bears, eventual mă contactati telefonic la nr.de telefon.

am fost si eu atunci,

dar cred ca merg si pe 20, daca imi permite programul.

sincer, atunci nu am inteles mare lucru ca nu-s vorbitor de maghiara,

dar am mers pentru o cauza comuna.

ne auzim sambata.

Editat de taurus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ahoi!

Pentru orice nelămuriri cu privire la traseul din zonele Gheorgheni, Bicaz, M.Ciuc spre Comanesti, Poiana Largului, Vatra Dornei mă puteri suna la 0744475352.

Merci, IceLord!

 

@All cei care merg, va rog sa ma anuntati aici sau pe PM, cate persoane vin ca sa stiu sa fac rezervarile.

Pana joi dimineata cel mai tarziu. :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta este drumul dintre Brosteni si Vatra Dornei.Desi nu e in stare f buna, eu n-am scazut sub 100 kmh.Ce-i drept, am mers 90% din timp "in picioare". Satele dunt goale si cu nume f hilare, gen Satu Mare...Peisajul nu e mare lucru pentru un localnic, e f relaxant insa pentru cineva care vin din Bucuresti/Zona de ses.Pozele sunt facute acum un an.

post-11570-0-31869200-1410686759_thumb.jpg

post-11570-0-77385800-1410686859_thumb.jpg

post-11570-0-99408900-1410687655_thumb.jpg

Editat de Gixu.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa tine nu mai pleaca nimeni de acasa ca este drumul stricat, asta este Romania, frumoasa si greu de parcurs in general.

Daca te vaiti de Poiana Largului-Vatra Dornei, ce sa zicem de Iacobeni-Moisei, sau Bixad-Lacul Sfinta Ana- Balvanios--Turia, sau M. Ciuc-Darmanesti prin pasul Ghimes-Palanca, sau Transfagarasan, sau altele.

Cred ca mai bine stai pe linga casa, nu mai ai de ce sa te plingi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa tine nu mai pleaca nimeni de acasa ca este drumul stricat, asta este Romania, frumoasa si greu de parcurs in general.

Daca te vaiti de Poiana Largului-Vatra Dornei, ce sa zicem de Iacobeni-Moisei, sau Bixad-Lacul Sfinta Ana- Balvanios--Turia, sau M. Ciuc-Darmanesti prin pasul Ghimes-Palanca, sau Transfagarasan, sau altele.

Cred ca mai bine stai pe linga casa, nu mai ai de ce sa te plingi.

 

Daca cumva ma mustri pe mine, rasfoieste putin pe aici sa vezi cum am bagat 55 km de forestier intre Petrosani si Herculane, cu touring, nu enduroaica. Nu se plange nimeni de drumuri, doar ca pentru Poiana Largului - Vatra Dornei i-am sugerat alta ruta mai rapida, cunoscandu-le pe ambele. :) /index.php?/topic/716086-turul-tarii-14-27-iulie-2014-4068-kilometri/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ahoi!

Am vazut o stire ca au reabilitat drumul Borsec-Vatra Dornei.

 

Adevarul e ca drumul normal e Toplita, Bilbor, Vatra Dornei. Eu nu stiu de nici un drum Borsec- Vatra Dornei.

https://www.google.ro/maps/dir/Topli%C8%9Ba,+Harghita+County/Bilbor,+Harghita+County/Vatra+Dornei,+Suceava+County/@47.1341427,25.1466867,10z/data=!3m1!4b1!4m20!4m19!1m5!1m1!1s0x474a6257db632a9b:0x5e15f9951de0e701!2m2!1d25.345833!2d46.923611!1m5!1m1!1s0x474a7fcaaf49d51b:0xf70bd836499a705e!2m2!1d25.4864041!2d47.0656143!1m5!1m1!1s0x473593b2313399d9:0xe49405b751778c57!2m2!1d25.359444!2d47.346111!3e0?hl=en

 

Ultima oara cand am fost pe acolo cu masina era doar o portiune mica facuta restul era drum forestier.


» Post actualizat in 15 Sep 2014 07:32

am fost si eu atunci,

dar cred ca merg si pe 20, daca imi permite programul.

sincer, atunci nu am inteles mare lucru ca nu-s vorbitor de maghiara,

dar am mers pentru o cauza comuna.

ne auzim sambata.

Ahoi!

Inca nu sunt sigur daca am sa merg Sambata 20 Septembrie.

Daca e ma gasesti langa un motor Yamaha Dragstar 1100 HR66URS post-25613-0-50508000-1410766369_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta este drumul dintre Brosteni si Vatra Dornei.Desi nu e in stare f buna, eu n-am scazut sub 100 kmh.Ce-i drept, am mers 90% din timp "in picioare". Satele dunt goale si cu nume f hilare, gen Satu Mare...Peisajul nu e mare lucru pentru un localnic, e f relaxant insa pentru cineva care vin din Bucuresti/Zona de ses.Pozele sunt facute acum un an.

Hai merci, Gixule! :D

Sincer si eu as lua-o pe drumu' ala, ca mie imi place mai mult hardcoreala d-asta cu naked-ul, dar ma gandesc la altii, ca mi-e mila de rinichii lor :P

 

Ca idee, cazarea va fi aici, la petrecerea Soimilor Nemteni: /index.php?/topic/717511-soimii-nemteni-petrecere-aniversara-caritabila-editia-a-v-a/ , pana acum suntem 4 persoane care doresc cazare; restul?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai pe Cheia pentru ca pe DN o vor lua restu' care oricum se misca mult mai greu ca sunt mai multi.

Noi vom fi la 14.30 in parcarea de la Targu Secuiesc pentru regrupare catre Sanzieni.

 

Deci intalnirea la 09.00 la Petrom Miorita, ca sa fim siguri ca avem si benzina :P

 

Cazare, pana acum am (cei care mi-au confirmat sigur):

Borsulica - 2 persoane, 1 camera

Valeriu - 2 persoane, 1 camera

Eu, SSPrivat, Lostheaven, Ciprinakos

 

Restu', anuntati-ma daca mai vreti.


» Post actualizat in 17 Sep 2014 15:00

@Gospo: nu mai poti primi mesaje, poti sa mai stergi din ele pls? :D

Editat de Beatrice
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

As merge si eu pe Cheia, dar doar pana la Sanzieni cu intoarcere tot sambata. Se anunta ploi duminica....de fapt la Tv au cam inceput sa zica si de sambata,dar sa zicem ca m-am facut ca nu vad! :)

 

Numai ca as pleca cu tot poporul pana la Ploiesti si apoi as vira spre Valeni, pana la 14,30 e timp berechet de ajuns in Tg. Secuiesc. Vreau sa vaz miscarea populara la fata,sa vad cine participa :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cica maine mi-ar fi mobra gata prin urmare m-as baga si eu , macar pana la Gheorgheni

Beatrice, iti zic maine daca iau cazare cu voi la Tg. Neamt sau raman pe undeva pe drum... :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...