Sari la conținut

Accident Kiseleff (Bucuresti) - 15.oct 22:30


maverick08
 Share

Postări Recomandate

Accident Kiseleff (Bucuresti) - 15.oct 22:30
Suzuki GSXR alb-albastru de Bucuresti cu VW Caddy.

VW (sofer 23-25 ani) a intors pe trecerea de pietoni din fata muzeului venind dinspre Rond Presei si motociclistul Arcul de Triumf. Cu 3 secunde inainte de accident cel cu VW era sa fie lovit in spate din cauza manevrei lui de destept.

Am traversat imediat sa-l ajut cu sfaturi si telefon la politie si ambulanta (care au venit in max 5 min dar dupa Realitatea TV).
Motociclistul acuza dureri , probabil clavicula si altele.
VW avea bara fata si farul probabil si aripa dreapta praf iar motorul rezervor spart si altele plus probabil casca sparta.
N-am reusit sa fac poze sau retin numerele pentru ca mi-a murit bateria.Cautati pe net, poate au pus astia de la realitatea filmare sau ceva.


» Post actualizat in 15 Oct 2014 21:09

locatie: https://www.google.ro/maps/search/presei/@44.4721313,26.075831,3a,75y,317.58h,45.16t/data=!3m4!1e1!3m2!1s5rMB73J-mlG7zOcQiylsBw!2e0

pardon, fix dupa trecere, la 1 metru adica , pe linia continua.

Editat de maverick08
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mulțumesc, acum am ajuns de la spital. Clavicula ruptă și câteva lovituri minore. Mulțumesc încă o dată pentru sprijin.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mulțumesc, acum am ajuns de la spital. Clavicula ruptă și câteva lovituri minore. Mulțumesc încă o dată pentru sprijin.

Insanatosire rapida colegule!

Si sa nu uiti sa-l arzi bine pe vinovat.

Editat de Error
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte prost gandite acele scuaruri pe Kiseleff . Ar trebui montati stalpi pentru delimitare unde sunt trecerile de pietoni .

Am trecut si eu aseara p-acolo insa n-am putut opri , era sosita ambulanta si am vazut moto trantit.

Ma gandesc daca se merita sa mi pun viata in pericol si sa fac scoala in primavara .

Ar trebui examen pentru fiecare categorie in parte anual . Esti bun si atent , conduci .... nu esti , stai dracu acasa / mergi cu bicicleta / perpedes / autobuz / lasi pe altu' sa invarta de covrig .

 

Insanatosire rapida iti urez si eu .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si uite asa.

Recuperare usoara iti doresc.

 

@trazuu - nu exista stalpi destui pe lumea asta ca sa inchizi orice portita. Si asa sunt prea multi in Bucuresti, e o jungla de stalpi.

Mai trebuie respectat si bunul simt si legislatie rutiera.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu, toate strazile si bulevardele sunt periculoase, sa va intre bine in cap. Cauza, tot timpul, va fi soferul. Daca erau stalpi se gasea altul cu vreun moped sa intoarca. Daca era zid acolo, mergea 50 de metri mai in fata, intorcea si o patea altul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mulțumesc, acum am ajuns de la spital. Clavicula ruptă și câteva lovituri minore. Mulțumesc încă o dată pentru sprijin.

nu-l ierta pe fraier, ca précis o sa vina cu nu stiu ce oferte de ajutor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mulțumesc, acum am ajuns de la spital. Clavicula ruptă și câteva lovituri minore. Mulțumesc încă o dată pentru sprijin.

 

Salut! daca ai nevoie de daune morale,te pot ajuta.stima si ai grija de tine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Leviatan, cam ce viteza aveai cind ti-ai dat seama ca-i groasa rau?

Avea viteza unui 747 la decolare dar tinea degetul pe maneta de frana :) . Soferul golfului se uita pe sosea si probabil ca a declarat ca nu a vazut motocicleta ce venea la aterizare . Tipic traficului urban . Pacat de asa o incheiere de sezon . Insanatosire grabnica si recuperare usoara si fizica si materiala :) . Cu stima .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am pus problema vesnica a vitezei deoarece se stie ca pe Kiselef circula multe masini. Cum de s-a nimerit tocmai o moto s-o ia in plin masina ? Acolo limita e de 60, deci toata lumea merge de la 60 in sus. Chiar daca e o clavicula, doare rau de tot.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Jagi, aveam 60-65 kmh. L-am văzut pe tip ca intră pe prima bandă cu botul, am încetinit și m-am repliat pe banda a doua, el a încetinit, a oprit, moment în care m-am tras lângă bordura sa trec de el, în acel moment a accelerat și a tăiat și banda mea. Nu ma avut ce să fac într-un metru. Nu sunt începător, pur și simplu nu a fost timp.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...