Sari la conținut

Compatrioti de tura Timisoara?


djwilly
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 623
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

si sincer prima bucata de drum dinspre Muntele mic am cam incins motorul.

 

Adica la coborare spre Poiana Marului? De ce sa incingi motorul cand dai la vale?

In iunie cand am fost noi drumul era chiar ok.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am comparat coborarea lui @cstelia din șaua Jigorea către Poiana Mărului cu traseul maratonului de MTB pe care am pedalat acu' 2 ani și e, într-adevar, drum forestier, pe care poți merge cu o mașină obișnuită... Țin minte că a fost o urcare lungă, nu foarte greu de pedalat și o coborâre nu foarte rapidă, deci, teoretic, dacă nu s-a stricat drumul e OK pentru văcuțele din dotare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru mine, noroaie&bolovani ar fi o premieră absolută în acivitățile cu motor - că fără motor și cu pedale am arat ceva noroaie pe coclauri, înainte de a-mi rupe genunchiul. Așa că berea o dau eu, dacă ajungem întregi (eu și agregatul) până jos!

Singura experiență off-asfalt e drumul de la Petroșani la Obârșia Lotrului...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Păi deocamdată suntem noi doi și Flaviu. Dacă @cooldeep se trezește cu o oră mai devreme, suntem patru. Că domnul @cstelia e ocupat sâmbătă...

Iar gume, eu am duale,Anakee 2, iar Flaviu tot 30off-70on.

Editat de eFu'
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Păi deocamdată suntem noi doi și Flaviu. Dacă @cooldeep se trezește cu o oră mai devreme, suntem patru. Că domnul @cstelia e ocupat sâmbătă...

Iar gume, eu am duale,Anakee 2, iar Flaviu tot 30off-70on.

dam desteptarea lui @culdip :welcome:

eu am Mitas E09, nasoale pe noroi si pietris, pe asfalt lipici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca faceti o pauza de cafea pe drum si nu depasiti 90 la ora si prindeti bariera in lugoj si poate va incurcati pe stradute in caransebes :) ne intalnim sigur sus la cruce sau unde va vad motoarele la vreun birt, va ajung io din urma nui bai : ) Azi ceata sa ridicat dupa 1, chiar sper ca maine sa nu fie ceata ... caci norii nu ma deranjeaza.
Atentie in lugoj ca trebuie sa treceti pasaju ca se lucreaza in zona aia si un semn pe langa pasaj care zice ca in fata e interzis(doar riveranii au voie) De sus de pe pasaj se vede ca se lucra/asfallteaza strazile alea de erau pavate inainte. Mergeti pe aici https://goo.gl/maps/9NmAg345jz32 sau pe la semafoare la drumu principal. La Farliug mai stau cu radaru, la fel si in buzias daca nu mereti pe centura si vreti neaparat sa beti o gura de apa minerala naturala :)

iar daca va intalniti la 11 si plecati la si 11 si 15, categoric ne intalnim sus pe MM si mem de acolo mai departe impreuna : )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal all.sincer as fi venit si eu dar cum a mentionta si sebacovaci care stie ce si cum ..NU mai am asigurare si lucrez sambata dar astept reintoarcerea voastra de pe traseu....sambata seara vreau sa vad poze macar cu coborarea prima parte cum este dinspre Muntele mic .......in reste ok drumul!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...