Sari la conținut

Compatrioti de tura Timisoara?


djwilly
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 623
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Poate o variantă la prima ta propunere, cu ieșire de la Buziaș la Berzovia - Reșița - Anina - apoi întoarcere pe Trasnsemenic - Reșița - Lugoș - Tm.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tot am mai încercat anul trecut să mergem pe traseul ăsta, dar nu mai știu ce s-a întâmplat...

OFF: Emi, ai rezulvat cu tubeless-ul?

Editat de eFu'
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu cred ca ma inscriu.

Ma uitam pe traseu, daca n-am putea ocoli cumva bucata aia pe la Cosava - Ohaba, de cand s-a deschis autostrada e extrem de aglomerat pe acolo. Pe la Nemesesti - Bulza a fost cineva, ca pare o varianta. Sigur e neasfaltat, dar cat de rau o fi prin padure, intre Costeiu de Sus si Bulza?

https://goo.gl/mD2MVc

Editat de Bogdan Brinduse
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De la Zam pana la Caprioara e macadam bunicel.

a Bulza se poate ajunge doar dinspre Caprioara, am incercat din Costeiul de Sus si din Grosi si nu se poate. Dupa Grosi era plin de balti si o bariera, iar din Costeiul de sus era drumul foarte rau si nu m-am aventurat ca eram singur.

Din Caprioara e asfalt pana la Faget.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bun, deci varianta prin Bulza - Costeiu cade daca nu vrem aventura. :) (desi pe mine nu m-ar deranja)

Atunci ar fi varianta ca la la intoarcere sa nu venim pe Ilia - Faget si sa o luam pe Ilia - Zam - Caprioara - Faget, vreo 15 km in plus si nițel macadam. Rămâne la latitudinea tuturor, din ce-am văzut cam toată lumea are mobre ce se pretează.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate o variantă la prima ta propunere, cu ieșire de la Buziaș la Berzovia - Reșița - Anina - apoi întoarcere pe Trasnsemenic - Reșița - Lugoș - Tm.

Buzias-Berzovia este dezastru. Este plin de gropi. Trebuie evitat.

 

O alta varianta ar fi si pe aci:

https://goo.gl/maps/UQK1SoMAwkH2

Este ok, dar sa ocolim Alios-Lipova, este si asta mai rau decat pe luna. Putem merge Arad-Lipova.

Slatina de Mures-GuraHont este spectacol, pe ici colo cate o bucata de asfalt lipsa, asta a fost anul trecut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Păi varianta lui Emi, că tot ne-a propus-o de anu' trecut, cu plecare spre Buziaș și întoacere prin Lipova/Arad (pe unde anume ne decidem atunci).

Și, părerea mea, cu evitare de autostrăzi, că just cruisin'...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...