Sari la conținut

Compatrioti de tura Timisoara?


djwilly
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 623
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

eu wendu ce a trecut am iesit cu utilaju pe 2 roti si pedale, wendu care vine, sper sa ies cu scandurile lipite de talpile picioarelor, la cum arata prognoza :)
Trece iarna si nu ne-am vazut nici macar o data "la suc" sau "la bere". Ce ziceti de o intalnire asa "scurta" pe la un birt pe miercuri seara? Sau saptamana viitoare?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred că te-am văzut în trafic, în weekend, pe Calea Lugojului... Sună bine o întâlnire la o bere.

Cu scândurile mai sper un Kopaonik, pe la sfârșitul lunii martie, când, de obicei, e maxim de fun.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Măine, dacă-i vreme ok, vreau să scot agregatul la lumină de sub stratul gros de noroi de la ultima ieșeală, pe M.Mic. Am băgat-o în garaj așa și așa a rămas peste iarnă...

Vreau să mă apuc de ea pe la 10-11, iar după-masă aș scoate-o la șosea. Chipin' taci.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Am iesit, 2 motorete, pe la Recas-Sarlota (pe dealuri mers, destul de hardcore pe alocuri.. namoale de tractoare), si retur pe asfalt pe la Pischia. Vremea a fost perfecta. Trebuie sa gasim o modalitate mai eficienta de comunicare pentru turele astea..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare.

Pentru ca ''iarna pe ulita'' pleaca cu pasi repezi si lasa locul pomilor infloriti, haideti sa stingem focul in soba, sa incalecam, si sa vedem ce fac fetele tarii.

Propun o iesire pentru data de 02.04.2016, cu cat mai multi cu atata aratam ca ne pasa.

Compatrioti de Tura, uniti-va.

Propun o varianta de tura, cam lunga ce-i drept, dar o putem ajusta, sau daca aveti vreo alta idee, indraznitii.

 

post-89476-0-23600800-1459018848_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost weekendul trecut cu moto pe acolo si a fost foarte ok. Pe curbe drumul e bun si surprinzator fara nisip. Poate cum nu a prea fost zapada n-au avut de ce sa arunce. Diferenta de temperatura intre Anina si Oravita a fost de vreo 2-3 grade.

 

... acu vad ca zici de Valiug... nah cu grija merge si pe acolo

Editat de Akbert
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ kalator: drumul ce l-ai pus prin Dognecea nu e asfalatat tot, portiunea asta e de macadam si de obicei e plina cu balti: https://goo.gl/maps/X9nkN6qCK6D2

In caz ca vom fi cu enduro-touring-uri nu e nici o problema dar pentru cei cu moto de strada n-o sa fie distractiv pe acolo.

 

@ kawasaki: am fost cu Akbert in 20 Martie Resita>Anina>Oravita si in afara de faptul ca era mai rece, carosabilul era uscat si curat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Voi stiti, eu am fost Vineri parca 18 a fost.Mai astept pana pe la jumatea lu aprilie sa prind si octombrie pt asigurare.

Drumuri bune.


» Post actualizat in 28 Mar 2016 06:25

Vin cu scooteru daca se merge cu maxim 80 :)))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@emilian, putem renunta la varianta Dognecea. De la Secaseni la Dognecea nu am stiut cum este drumul. Eu stiu varianta, intre Resita si Lupac, in dreapta se face un drum forestier care traverseaza muntele pana aproape de Dognecea. Ramanem pe varianta Anina-Resita-Tm, sa poata veni toti.

Daca ai alta varianta, sau altcineva, sa o posteze, pana la urma iese ceva, chiar daca o tura scurta. Ramane sa stabilim ora si locul de plecare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dognecea-secaseni e practicabil, chiar si cu cruzer cu cauciucuri noi. am trecut asta iarna (nu era zapada, doar mocirla ici-colo) cu 1100gs cu tourance racing slick :) si am strans din buci suficient de lejer cat sa nu deteriorez saua. dar cum or sa fie mocirle, o sa va faceti ca porcii...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Propun si o a doua varianta, mai scurta. Sa plecam pe la ora 09 AM, din parcare de la Lidl de pe Buziasului. Putem opri pentru alimentat, cine are nevoie, si o cafea, la Lugoj, apoi mergem mai departe. La intoarcere putem opri in Garana sau Valiug sa mancam ceva, si ne intoarcem spre Tm.

post-89476-0-25201700-1459189046_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...