Sari la conținut

Devetashka pestera, o noua reusita


Contabil
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 340
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Si fara lautari ...... maxim 9 mobre :crack:


» Post actualizat in 20 Sep 2015 14:31

fara NUNTA .... va rog


» Post actualizat in 20 Sep 2015 15:15

Gata ..... am invitat citiva mobristi care se tin bine de ghidon, planuim sa invirtim roata prin Bulgaria, undeva pe linga Buzludzha (OZN) drum in jur de 700 km, cum am auzit ca a trecut sezonul moto sau este pe sfirsit :crack:o sa se mearga mai alert.


» Post actualizat in 20 Sep 2015 15:49

Cindva pe 26 sau 27.09 - inca nu este stabilit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca Devetashka, plus OZN, hop si eu. Doua din obiectivele pe care le pandesc de mult, nu conteaza ordinea, in special pestera. Si promit sa ma tin bine de ghidon.

 

" pastreaza benzina pentru o tura de curbe in bulgaria pe unde am fost data trecuta inda fara sa mai intram la pestera...... eu zic a merita drumul ala de 10 ori mai mult decat cheia si siriu!!! wkendul viitor....."

 

Propunerea n-a fost a mea (vezi mai sus), titlul a ramas in urma ...... Aici postam cind mergem pe Bulgaria, eu sint deschis la orice traseu, dar in privinta pesterii doar as astepta afara ca de vazut am vazut-o, este ok dar nu da pe afara, in schimb pentru cineva care n-a vazut-o ... e pacat sa nu dea o tura (dupa mine in 20 minute + 3 leva ai rezolvat-o).

Editat de Contabil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Shipka nu a fost inchis, ci Pasul Republicii.

Parca pasul Republicii e Gurkovo-Veliko, ala a fost inchis anul trecut pentru lucrari. Anul asta imi ajunsese un zvon la urechi ca a fost cineva pe Shipka si era inchis, dar cred ca a fost intr-un weekend din ala foarte aglomerat din august cand erau cozi pe acolo, acum ar trebui sa fie ok.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Parca pasul Republicii e Gurkovo-Veliko, ala a fost inchis anul trecut pentru lucrari. Anul asta imi ajunsese un zvon la urechi ca a fost cineva pe Shipka si era inchis, dar cred ca a fost intr-un weekend din ala foarte aglomerat din august cand erau cozi pe acolo, acum ar trebui sa fie ok.

 

Pe la mijlocul lunii august am prins inchisa portiunea de la varf spre localitatea Shipka. Ulterior am aflat ca era o etapa de rally. Dupa o saptamana se circula normal pe toata portiunea de la Shipka (localitatea) pana la Gabrovo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Raliuri sint destul de des pe Shipka, Tvarditsa, chiar si pe drumul care urca la Buzludzha.

Am urcat o data pe Tvarditsa printre suporteri, fotografi, politie, arbitri. Nu au comentat nimic, pina cind s-a apropiat ora de start si mi-au facut semn sa opresc. Am vizionat concurentii, am servit ceva si am continuat... prin pietrisul pe care-l intinsesera prin toate curbele.

Am stationat mai putin de o ora in total. Deci nu cred ca aveti de ce sa va faceti griji. Iar daca e inchisa portiunea buna de Shipka, o puteti evita fix pe la OZN si pe la mausoleu :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai, ce inseamna la voi sa te ti bine de ghidon?!? :))))

Nici nu stiu ce sa spun, la drum drept 134-140, pe curbe largi mai mult ca sigur 140, pe curbe strinse - eu unul mi-am pierdut un martor de inclinare si am fost cam puturos fata de altii. Sper ca te-am ajutat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la mine adventure monocilindru care prinde in conditii meteo favorabile (vant din spate) 170 km/h e o senzatie ca si cum ai sta agatat in afara balconului la etajul 10 si te tii ca sa nu mergi la toaleta, altceva nu am incercat. Alaturi de vitezane la drum intins e ca si cum ai sta pe loc. Bine totusi ca nu ma depasesc Daciile alea vechi cu portbagaj deasupra - figidere, covoare, saci cu varza, una alta - ce mai cara oamenii :)

Singurul avatanj e ca am un sistem de franare in plus. Neavand parbriz, franrea incepe prin ridicarea umerilor = trag flapsurile, apoi frana de motor, frana spate, fata.

 

On topic - sper ca vremea sa fie buna

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...