Sari la conținut

Timis, 09.06.2015, Sag - accident mortal


Dany_Tm
 Share

Postări Recomandate

Da, multi nu inteleg ca DRUMUL este doar o carare batatorita de cineva, cu scopul de a usura transportul terestru al marfurilor si calatorilor din punctul A in B, cu minimul de resurse necesare!

Pentru multi, drumul este calea pe care isi transporta materiale pentru constructia casei, roadele campului sub forma de baloti, cisterne pline, etc. Este calea de a ajunge mai repede acasa seara, dupa o zi grea de munca.

Pentru acesti oameni care folosesc DRUMUL in scopul lui propriu, pentru care a si fost creat, ideea de a privi fasia ondulata de asfalt cu intentia de a TE DA este la fel de straina ca aceea de a planta cartofi pe Luna! Si atunci omul ala cum sa se gandeasca la tine, mandrule posesor de utilaj DE AGREMENT, care cauti doar placerea pe drumul ala?! Cum sa se gandeasca ca tu vii cu GAAAZ pentru ca e curba, in timp ce el se uita la remorca sa nu agate stalpul portii cand intra/iese din curte? Tu motociclistule, nu ai ce cauta acolo in acel moment, nu Badea Vasilica cu caruta lui! Cand veti realiza asta, veti invarti roata pe asfalt in consecinta, adica mai cu precautie asa, ca un posesor de GS500, Transalp, etc.

Editat de ZAPPY
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 120
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Frica ne tine in viata.

si NOROCUL.......

daca pleci la drum cu frica mai bine cheltui banii de benzina pe altceva...

Editat de ianachim
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si NOROCUL.......

daca pleci la drum cu frica mai bine cheltui banii de benzina pe altceva...

 

presupun c-o stii p-aia cu sacul de noroc si ala de experienta....

 

norocul ti-l mai si faci.

 

si nu frica ne tine in viata, ci atentia si bunul-simt (nu ma refer la maniere aici)

 

norocul si ghinionul sunt ca dumnezeu...nu prea sunt tangibile, cuantificabile,

 

Ratiunea/judecata te tin in viata....daca o arzi u 160 din broscuta-n broscuta dand "cauciucu-n gura" conservarilor si "invrtind casti pe cap" pe un DN super-aglomerat cu multe intersectii si drumuri laturalnice, eventual zona agricola si cu ceva localitati presarate, norocului

 

ala se termina cam repede.

 

si nu-s ipocrit, si eu ii dau...dar incerc sa minimalizez cat de mult pot riscul atunci cand "ii dau"....daca sunt pe DN la 140 si ma apropii de o intersectie cu drumuri fara prioritate sau de zone ceva mai populata, gen popasuri, magazine etc, o las dracu la 80-90 ca nu-mi ia nimeni caii la biclicleta

 

 

nu exista noroc, exista SANSA!...

 

 

 

 

...si NESANSA

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai si din rai, raiul motociclistilor... unde ajung cei accidentati si cei batrani retrasi...? Precis, acolo sunt cele mai frumoase curbe...dar din pacate nimeni s-a intors sa povesteasca... !

hahahhah ce bine ar fi daca aceste basme ar fi reale, sincer as face sa ajung cat mai repede acolo...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu prea-s de acord nici cu ce si nici cu modul in care scrie @Ianachim pe-aici. Pe de alta parte nu prea poate fi suspectat de lipsa de experienta. Simplul fapt ca recunoaste ca nu merge tocmai cuminte iar de mers merge mult si inca scrie pe aici demonstreaza ca stie ce face.

 

Partea proasta e ca-i place sa intinda coarda intr-o directie nu neaparat gresita insa in orice caz nici productiva iar unii mai necopti (/incepatori/lipsiti de experienta) s-ar putea lasa derutati de discursul lui. In cazul asta e mai intelept sa faci cum face popa nu cum zice popa. Insa nah, destul de putini stiu cum face popa...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si NOROCUL.......

daca pleci la drum cu frica mai bine cheltui banii de benzina pe altceva...

Si cind incerci sa concepi un copil, tot noroc iti trebuie? Ceea ce-i clar evident, demonstrat, nu prea tine de noroc. AA, ca s-ar putea ca copilul sa semene cu tine, desi este clar din capul locului ca copilul nu-i al tau, da , se poate intimpla, 1/1milion de cazuri.

» Post actualizat in 16 Jun 2015 15:52

Nu prea-s de acord nici cu ce si nici cu modul in care scrie @Ianachim pe-aici. Pe de alta parte nu prea poate fi suspectat de lipsa de experienta. Simplul fapt ca recunoaste ca nu merge tocmai cuminte iar de mers merge mult si inca scrie pe aici demonstreaza ca stie ce face.

 

Partea proasta e ca-i place sa intinda coarda intr-o directie nu neaparat gresita insa in orice caz nici productiva iar unii mai necopti (/incepatori/lipsiti de experienta) s-ar putea lasa derutati de discursul lui. In cazul asta e mai intelept sa faci cum face popa nu cum zice popa. Insa nah, destul de putini stiu cum face popa...

Domnul Ianachim doar se distreaza tinind isonul celor cu mai putina experienta. E doar o distractie. Si eu i-o mai stric din cind in cind.

Editat de JAGI
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

JAGI...... frate ia masuri urgente ca pana vin in tara NU MAI GASESC MOTOCICLISTI la cum se moare de o saptamana incoace!!!!

ia l si pe spidi' SAGETICA si mergeti pe drumuri cu o PANCARDA

"DACA REDUCETI VITEZA O SA VA MAI BUCURATI SI MAINE DE MOTOCICLETA"

 

eu propavaduiesc MERSUL la "FUTU I MASA" azi poate e ultima zi din viata dar ma bucur de motocicleta asa cum IMI PLACE....

 

daca pe voi nu va asculta NIMENI sa merga preventiv, cumpatat, LEGAL apoi .... pe mine oare de ce m ar asculta?????

 

cat despre copii .... NU VREAU.... EU sunt copilul MEU ..... asa ca nu mi fac griji daca dau coltul

 

nu tin nimanui ISONUL insa daca ti ai luat MOTOCICLETA si de banii aia nu ti ai indeplinit alte visuri.... MERGI FRATE SI TE BUCURA DE DRUM NU STA CU MORCOVUL IN KUR ca o sa ai accident

DE MURIT VEI MURI ORICUM cand iti e dat ....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

JAGI...... frate ia masuri urgente ca pana vin in tara NU MAI GASESC MOTOCICLISTI la cum se moare de o saptamana incoace!!!!

ia l si pe spidi' SAGETICA si mergeti pe drumuri cu o PANCARDA

"DACA REDUCETI VITEZA O SA VA MAI BUCURATI SI MAINE DE MOTOCICLETA"

 

eu propavaduiesc MERSUL la "FUTU I MASA" azi poate e ultima zi din viata dar ma bucur de motocicleta asa cum IMI PLACE....

 

daca pe voi nu va asculta NIMENI sa merga preventiv, cumpatat, LEGAL apoi .... pe mine oare de ce m ar asculta?????

 

cat despre copii .... NU VREAU.... EU sunt copilul MEU ..... asa ca nu mi fac griji daca dau coltul

 

nu tin nimanui ISONUL insa daca ti ai luat MOTOCICLETA si de banii aia nu ti ai indeplinit alte visuri.... MERGI FRATE SI TE BUCURA DE DRUM NU STA CU MORCOVUL IN KUR ca o sa ai accident

DE MURIT VEI MURI ORICUM cand iti e dat ....

S-a speram ca nu asculta nimeni sfaturile astea , hai ca Doamne fereste tu te duci si mirosi florile de la radacina dar ceilalti ce fac , familia , parintii , copii , casa , se alege praful de tot ce ai muncit pana acuma , nimic din ce este enumerat mai sus nu va mai fi la fel zeci de ani cat vor trai ei planganduse la capatiul tau si strigandute iar tu stai acolo lemn si nu ii auzi pecand puteai fi frumos cu ei la masa in ficare seara la fiecare sarbatoare multi , multi ani la rand . Dar ca si logica la ce indemni tu e ca si cum ai spune tuturor ca decand ai cazut anul trecut cu motocicleta la viteza mare si ai murit nu are rost sa fi prudent . sper sa nu fie cu suparare .
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca nimeni nu s-a inteles cu nimeni. Ianachim merge cum vrea el, restul cum vor ei. Totusi nu prea cred ca Ianachim a zis cuiva sa mearga stilul kamikaze. Plm, cred ca cel mai corect e sa fi spus si unii si altii sa mearga in limitele reale a fiecaruia dintre noi. Eu, incepator, n-o sa pot sa merg ca Ianachim pt ca ar insemna sa ma hazardez. La fel, el nu ar putea sa mearga ca mine pt ca ar fi boring. Totodata, atat eu cat si el tre sa cascam ochii si sa incercam sa ne mentinem in niste limite decente, rationale, daca nu legale, a mersului pe 2 roti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S-a speram ca nu asculta nimeni sfaturile astea , hai ca Doamne fereste tu te duci si mirosi florile de la radacina dar ceilalti ce fac , familia , parintii , copii , casa , se alege praful de tot ce ai muncit pana acuma , nimic din ce este enumerat mai sus nu va mai fi la fel zeci de ani cat vor trai ei planganduse la capatiul tau si strigandute iar tu stai acolo lemn si nu ii auzi pecand puteai fi frumos cu ei la masa in ficare seara la fiecare sarbatoare multi , multi ani la rand . Dar ca si logica la ce indemni tu e ca si cum ai spune tuturor ca decand ai cazut anul trecut cu motocicleta la viteza mare si ai murit nu are rost sa fi prudent . sper sa nu fie cu suparare .

 

 

stai linistit le am zis sa ma arda asa ca voi continua sa calatoresc....

nu au de ce sa ma strige ca la noi nu se boceste

sarbatoare este cat traiesti si faci ceea ce ti place

casa nu am, ce muncesc dau pe plimbari asa ca nu am nimic de care sa se aleaga praful

nevestei i am zis sa se bucure de viata si sa nu si bata capul cu pomeni si alte deastea" ca e pacat

ps.

ne dai si noua o poza cu tine pe motocicleta la ...una ....din plimbarile facute de tine......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"A man needs a little madness, or else... he never dares cut the rope and be free." ― Nikos Kazantzakis

 

 

jakk nene, asa e si cu motociclismul...

stai cam ...jakk este o clona!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stai linistit le am zis sa ma arda asa ca voi continua sa calatoresc....

nu au de ce sa ma strige ca la noi nu se boceste

sarbatoare este cat traiesti si faci ceea ce ti place

casa nu am, ce muncesc dau pe plimbari asa ca nu am nimic de care sa se aleaga praful

nevestei i am zis sa se bucure de viata si sa nu si bata capul cu pomeni si alte deastea" ca e pacat

ps.

ne dai si noua o poza cu tine pe motocicleta la ...una ....din plimbarile facute de tine......

Sa dea Dumnezeu cum gandesti nu cum vorbesti , sigur gandirea e alta .
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doar se distreaza, cine-l crede e chiar cu putini neuroni. Mie-mi trimite poze cu plaja unde face el nudism, asta pe topicul cu Adancata. Jesus!!

te am intrebat daca DOTul LABELOR de snorki" este ok pt a intra pe adancata..... e" si ele niste CACIUCIOACE'

nu ti am trimis poze nud......nu fi golan ca nu i frumos

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...