Sari la conținut

Luat Din Spate De O Masina, De 2 Ori


AdrianB1
 Share

Postări Recomandate

Acum vreo 10 min (6:45 PM, 23 Dec 06) am fost lovit in trafic de 2 ori in spate de o masina. Cu un mare noroc nu am cazut si nu am patit nimic - de data asta. Ce s-a intimplat:

 

- mergeam pe banda a 2-a dinspre Lujerului spre Gorjului (spre autostrada, e un bulevard cu 3 benzi pentru cei ce nu sunt din Bucuresti), la statia de autobuz de la Piata Veteranilor (care are alveola, deci e foarte lata zona) o masina iese din scurt de pe banda 1 pe banda a 2-a dintre 2 autobuze oprite.

- fac stinga din scurt si apoi dreapta la loc sa redresez, in acest timp evitand masina la citeva palme lateral - ajung in fata masinii la finalul manevrei

- ma loveste in roata din spate, intru intr-un zig-zag fara control

- reusesc sa redresez si pun frina fata, moment in care sunt din nou lovit in spate, incep din nou sa dansez de spate

- reusesc sa opresc pe dreapta

 

Intuneric, asfalt perfect uscat, eu cu farul aprins pe faza scurta, stopul de frina functioneaza impecabil. Viteza - maxim 60 la inceputul manevrei de evitare, eram intr-a doua (cu un CB 500, nu un supersport) si urma sa fac dreapta dupa statia de autobiz (prin fata autobuzelor stationate). Tipul cu masina opreste, coboara si el si tipa din dreapta lui. Da vina pe mine ca "nu m-a vazut ca mergeam cu 100" si ca i-am taiat fata. Da, daca se pune la socoteala pozitia de 45% fata de sosea pe care o avea cind a iesit de dupa autobuz eu i-am taiat fata, ca eu mergeam drept pe banda :D Si inca nu am priceput cum o motocicleta care merge cu 100 e lovita in spate de o masina care pleaca de pe loc :finger:

 

Nu am mai mers la Politie pentru ca eu nu aveam absolut nimic, el cred ca are ceva urme pe masina dar nu am vazut personal nimic deci nu am ce declara. Ma doare un pic gatul, l-am avut un pic scrintit acum o saptamina si probabil nu s-a reparat complet. A fost doar un incident cu foarte mult noroc la mijloc, dar daca nu redresam prima data iesea urit de tot, ala ramasese cu piciorul pe acceleratie :banana:

 

Sarbatori fericite tuturor. Rog un moderator sa inchida topicul, nu prea e nimic de comentat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

No Offence, cel care a condus nu ca este prost, este foarte prost ( la capitolul masini) daca te-a lovit de 2 ori !!

 

Vorba lui Styx, cretinul cine stie peste cine mai da si nu mai are acelasi noroc ca tine !

 

Trebuia macar o plangere ceva.. acum nu stiu ce sa zic, oricum.. asfalt uscat !

 

:finger:

Editat de Cracky
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator <-BlacK_Killer->

da ce masina avea frate de i s-a blocat acceleratia ?

 

sau i s-a blocat lui neuronul si a ramas cu piciorul pe acceleratie ? :finger:

 

 

in locul tau m-as fi dus la politie , insa tu stii mai bine ce fel de om era , poate ca a facut doar o greseala si poate ca a invatat ceva din ea .... POATE :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Politie, Politie, Politie. ALtfel nu se va invata minte, mai ales ca dupa ce te-a si lovit tot el era cu gura mare, "vitezomanule drogat si satanist" :finger: ce esti (observa ghilimelele).

 

Acum... daca nu i-ai luat nici nr, e tardiva treaba.

 

Sanatate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am si eu un dobi dasta pe la bloc :crack: de uita sa ia picioru de pe acceleratie si apoi rade ca prostu :crack: dupa ce intra in masinile vecine :crack:

 

astia uita ca au frana ...

 

 

 

 

Ia condu si tu, un pietroi in masina lui, sa vedem mai rade?

Editat de cristian ionescu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiu foarte bine zona, chiar pe strada pe care vroiai sa faci la stanga stau eu. Se face haos pe acolo ca sunt multi parcati aiurea pe dreapta care incearca sa iasa in trafic. Oricum omul era mare idiot daca dupa ce ca de-abia l-ai evitat nu a fost in stare sa franeze. Poate era baut sau ceva, caz in care trebuia altoit intr-un fel.

Oricum, felicitari pentru manevrele reusite si pentru stapanirea de sine. O fi fost si ceva noroc, dar cred ca si experienta si-a spus cuvantul.

Bafta si la multi ani!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Un (cuvant urat) veritabil cel cu masina !!!!!! am patzit-o si eu mai demult prin 98 de mi-a indoit nr si aripa :cheers: :-x ca cika de ce nu merg la 50 cm de bordura :-x :) :lol:

Editat de just_him
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...