Sari la conținut

2016 BMW R1200 GS Triple Black Unboxing


AndiOliver
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 54
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Sa il calaresti sanatos! Frumos agregat!

Multumesc frumos :)

 

FELICITARI !!!

 

In sfarsit a ajuns la tine! Sa aveti grija unul de altul si sa nu va certati :D

Astept un filmulet pe whatsup cu Ulise in actiune!

PS. Thanatos says hi :D

Hei Alex, multumesc man. Desigur, spune-i lui Thanatos ca la primul semn de sezon cald eu si cu Ulise venim sa va vizitam!

» Post actualizat in 27 Jan 2016 13:50

faina motoreta, drumuri bune alaturi de ea!!!

Multumesc!!!

 

Imi place ca ai pus 1000 de poze cu momentul cheie Sa te bucuri de ea!

Am insistat fata de @freedomfighter sa nu se deschida cutia decat in prezenta mea, sa fiu si eu de fata la primul miros. Faina experienta, v-o doresc la toti de trei ori pe an

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va multumesc

 

Tare asta cu pensia, dar nu am argumente valide impotriva, probabil imi place la pensie :)

 

Serios vorbind, imi doresc drumuri mai lungi sezonul acesta si mi-a parut o decizie corecta dupa ce am analizat ceva timp pe acest subiect.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa va aveti bine unul cu altul si drumuri uscate! Esti crazy, cred ca n-ai dormit cu o noapte inainte! Doamna era putin confuza ! :))) Sper ca nu stie pretul! ...altfel esti "vandut" pe viata

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doream sa impartasesc cu voi bucuria mea

 

 

S-o stapanesti sanatos si sa te bucuri de ea!

 

Vad ca ai inceput si accesorizarea... iti mai recomand cu tarie proiectoarele LED, scutul enduro, spatarul pt. pasagera si neaparat alte scarite (ori cele normale de Adv dar mai ales cele aurii reglabile sunt super).

 

Have fun si te asptam pe topicul de GS LC ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Proiectoarele le-am luat in calcul dar nu am decis ce ar fi mai potrivit, poate cateva sfaturi as fi recunoscator. Scut da,scarite astept sa merg pe acestea sa vad cum sunt. Sunt putin ofticat insa ca nu imi gasesc rally gs pe marimea mea si a sotiei...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Eu am mers pe proiectoarele BMW, ca si la GS-ul anterior, si sunt multumit. Nu-mi bat capul sa caut altceva.

 

Scaritele... cele originale sunt mici ca suprafata si poti aluneca pe ele, mai ales pe ud. Discutam evident pt mersul in picioare. Cele aurii (din catalogul BMW) sunt smechere rau: sunt reglabile, au pad-uri ce pot fi schimbate daca le tarsai pe jos la curbe, dar cel mai important este ca atunci cand stai pe sa ai tampon de cauciuc (ceea ce alea de Adv nu au) ca sa nu simti vibratii iar cand mergi in picioare cauciucul coboara pe arcuri si talpa se agata in zimti.

 

De utilitatea scutului nu mai are sens sa vorbim...

 

Cu Rally nu te impacienta, e normal sa nu gasesti decat resturi pentru ca acum in 2016 apare modelul nou. Asteapta pana incepe sezonul.

/index.php?/topic/266344-echipament-bmw-motorrad/?p=4086874

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa va aveti bine unul cu altul si drumuri uscate! Esti crazy, cred ca n-ai dormit cu o noapte inainte! Doamna era putin confuza ! (...) Sper ca nu stie pretul! ...altfel esti "vandut" pe viata

Era doar obosita dupa un drum de peste 12 ore (condus Giurgiu - Oradea intre 50 si 80 km/h din cauza remorcii cu care am dus Kul), alminteri si ea mi-a dat indemn sa il iau pe Ulise. Este un pasager constant cu mine pe mobra, plecam de doua sezoane tot timpul doar impreuna.

 

Uaaa, ce tare, sa o stapanesti sanatos si sa te poarte pe drumuri nebanuite.

 

Apropo, roata fata e aftermarket? Nu ai mai avut bani de una din fabrica? :crack:

Sincer, m-am dus pregatit - dar roata a trebuit sa o platesc separat :), sper doar ca este de o calitate comparativa celei din spate :)

» Post actualizat in 27 Jan 2016 17:08

A venit incaltata din fabrica cu Anakee 3-uri ? Tocmai am aflat ce gume o sa tocesc pe Alpi in vara asta

Am fost atat de incantat de el... am pus pe el mai multe optionale (nav, genti exterioare, interioare, doua seturi crashbars, gear sist up/down)... nu am reusit sa trec prin filtrul gandirii toate aspectele mobrei. Concluzie: Au fost prea multe informatii in prea putin timp, habar nu am ce cauciuri am pe mobra...

 

Dar maine trebuie sa ma duc sa o iau din reprezentanta dupa ce ii se face RARul si sper sa ma mai joc nitel cu ea, pana il pun pe remorca sa il duc spre casa.

 

Inca sunt in Oradea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Am citit, si ma gandeam - Fiecare vede diferit o mobra, omul are dreptate. Apoi dupa ce am citit, de abia atunci ti-am vazut semnatura si am pufnit in ras :).

 

Cat despre Akrapovic, chiar aveam o recomandare mai devreme de la un coleg forumist cu alte accesorizari... si am reflectat la propuneri. Apoi am realizat, cred ca am sa o las exact asa fara nici un bit in plus.

 

La una din motocicletele precedente am avut o cazatura, aveam tot asa evacuarile originale, apoi le-am inlocuit cu un Akrapovic si am vazut diferente in primul rand de greutate si sunet, sunt nemaipomenite, dar... sarmul din fabrica... imi place mai mult.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...