Sari la conținut

Detinatori de Honda 900RR Fireblade


emylyo
 Share

Postări Recomandate

da, am facut accident, vineri am iesit la o plimbare scurta, si scurta a fost. am ajuns pana la Homorod, pana acolo toate bune si frumoase. in parcare am stat vreo jumatate de ora, exact cat sa se raceasca cauciucurile, apoi am plecat in tromba. dupa 300m prima curba, serioasa, lunga, la dreapta. scot fundul, aplec motorul si dusi am fost. [...]

 

Imi pare rau pentru tine. :blbl: Stiu cat de neplacut a fost sa stau o saptamana langa motor pentru ca s-a spart un piston, d-apoi sa ne tavalim...

Pentru stickere, vorbeste cu mertan. S-ar putea sa te ajute el. :moto:

 

Spor la reparat! Si asteptam poze cu ea reparata cat mai repede. :)

:moto:

Editat de Stau-De-6
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 8,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

nu exista un service si un electrician care sa stie treaba?nu sa stau eu cu cartea langa el?

un manual am da nu complet si mai e si in germana :)(

e enervant rau...ce cred io ca are: fura cumva curent.....si nu i mai ajunge pt scanteie,si daia se aprinde senzoru de injectie,si daia n are destul curent nici pt vitezometru.are momentecd isi revine.cand e cald motoru...si apoi de la trepidatii iar se intrerupe.

vreu si io sa mi ziceti un loc unde s o duc dar sa stie aia meserie nu sa stau io langa ei.

am sunat la service honda la bucuresti si au zis ca doar sa mi testeze injectia atat pot sa mi faca,la restu nu se baga:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci, daca aveti probleme de genul care a avut Dopeman, nu ezitati sa ma cautati. Am piese pt CBR954 pe stock sau pot face rost de ele la preturi mai subtziri.Cadru de bord, oglinzi, capace motor, far, carene. Pe www.ronayers.com pot sa comand piese originale care vin in 3 saptamini. Nu strica daca a-ti avea pe stock un capac de alternator, cadru de bord superior, scarite, manete de frina-ambreiaj. Nu va doresc sa aveti incidente neplacute, dar stiti si voi ca nu prea scapa nimeni. Eu am avut destule si acum sint pregatit.

 

PS: carena de fata, cadrul de bord si parbrizul din poza sint istorie, s-au facut praf saptamina trecuta, nu la Serres, doar 60 la ora si s-a dus pe iarba. Daca raminea pe asfalt nu patzea nimic.

post-1003-1209399914_thumb.jpg

Editat de JAGI
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da, am facut accident, vineri am iesit la o plimbare scurta, si scurta a fost. am ajuns pana la Homorod, pana acolo toate bune si frumoase. in parcare am stat vreo jumatate de ora, exact cat sa se raceasca cauciucurile, apoi am plecat in tromba. dupa 300m prima curba, serioasa, lunga, la dreapta. scot fundul, aplec motorul si dusi am fost. am pierdut fata, eu am cazut de pe motor, motorul a plecat de sub mine ca o sanie si s-a oprit in parapet. urmari? carene faruri distruse. crashpad-ul si-a cam facut treaba, dar totusi sunt urme. La prima strigare am vrut sa vand motorul dar am analizat situatia la rece, telescoape, bord, cadru intact. plasticele si farul se schimba si viata merge mai departe. dupa ce termin de reparat, vreau setul de pilot power. nu mai am incredere in combinatia de bt015 si m1 pe fata. ma bazez pe tine mac. ahh. multumesc pentru setul de m1.

 

Stop man !!!

 

bt015 este brigestone batlax ?

ce este m1 ?

 

Deci, daca aveti probleme de genul care a avut Dopeman, nu ezitati sa ma cautati. Am piese pt CBR954 pe stock sau pot face rost de ele la preturi mai subtziri.Cadru de bord, oglinzi, capace motor, far, carene. Pe www.ronayers.com pot sa comand piese originale care vin in 3 saptamini. Nu strica daca a-ti avea pe stock un capac de alternator, cadru de bord superior, scarite, manete de frina-ambreiaj. Nu va doresc sa aveti incidente neplacute, dar stiti si voi ca nu prea scapa nimeni. Eu am avut destule si acum sint pregatit.

 

PS: carena de fata, cadrul de bord si parbrizul din poza sint istorie, s-au facut praf saptamina trecuta, nu la Serres, doar 60 la ora si s-a dus pe iarba. Daca raminea pe asfalt nu patzea nimic.

 

Mama, daca vede Stoner poza asta, se lasa de motociclism. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

azi te'am depasit pe curba in inclinare cu scooterul ..am ajuns pe la 80-90 grade

viteza prea mare pe o curba, inclinare iesita din comun ..nujtu ce incercam ..l'am pierdut ..l'am recuperat ..am inclinat iar ..si a fugit spatele

scooterul a suferit destul ..am ramas cu partea frontala in mana practic

m'am dat peste cap de cateva ori ..si cam atat ..genunchiul umflat ..in rest totul bine

 

 

bine ca termin motorul zilele astea :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

azi te'am depasit pe curba in inclinare cu scooterul ..am ajuns pe la 80-90 grade

viteza prea mare pe o curba, inclinare iesita din comun ..nujtu ce incercam ..l'am pierdut ..l'am recuperat ..am inclinat iar ..si a fugit spatele

scooterul a suferit destul ..am ramas cu partea frontala in mana practic

m'am dat peste cap de cateva ori ..si cam atat ..genunchiul umflat ..in rest totul bine

 

 

bine ca termin motorul zilele astea :blbl:

 

Mac, presupun ca glumesti. Nu de alta, da` te vrem intreg la Cluj. De ce K5 mai radem noi la "FireBlade Fest"? :moto: :moto:

Pan` atunci ma antrenez si eu. Mai am putin si pun umaru` jos pe viraje. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mac, m3 sau pp? hotareste-te si trimite-mi si mie un set..... :) lasa frate scuterele ca te rupi. eu am incercat intr-o zi un atv si rezultatul a fost dezastruos... pt atv

Editat de dopeman1979
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci, daca aveti probleme de genul care a avut Dopeman, nu ezitati sa ma cautati. Am piese pt CBR954 pe stock sau pot face rost de ele la preturi mai subtziri.Cadru de bord, oglinzi, capace motor, far, carene. Pe www.ronayers.com pot sa comand piese originale care vin in 3 saptamini. Nu strica daca a-ti avea pe stock un capac de alternator, cadru de bord superior, scarite, manete de frina-ambreiaj. Nu va doresc sa aveti incidente neplacute, dar stiti si voi ca nu prea scapa nimeni. Eu am avut destule si acum sint pregatit.

 

PS: carena de fata, cadrul de bord si parbrizul din poza sint istorie, s-au facut praf saptamina trecuta, nu la Serres, doar 60 la ora si s-a dus pe iarba. Daca raminea pe asfalt nu patzea nimic.

post-1003-1209495053_thumb.jpg

post-1003-1209496117_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am profitat de vremea buna si am vizitat cate ceva. Hunedoara si Alba Iulia, 1, 2, 3 si 4...

 

Si contrar opiniei unora dintre membri acestei sectiuni, chestia crem de pe rezervor NU :) este o perna. E costumul de ploaie, intr-o plasa de plastic. Pe bune. :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am profitat de vremea buna si am vizitat cate ceva. Hunedoara si Alba Iulia, 1, 2, 3 si 4...

 

Si contrar opiniei unora dintre membri acestei sectiuni, chestia crem de pe rezervor NU :) este o perna. E costumul de ploaie, intr-o plasa de plastic. Pe bune. :moto:

 

Misto perna :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

printr-o anume conjuctura am ajuns sa am un 929 fara motor si un 919 complet, inafara de carene si far....

 

 

pt cine se pricepe pls, ce pot lua de pe 929 si pune pe 919? carenele si farul o sa le pun, ma refer la celelalte parti.

 

manere discuri de frana etriere etc

 

codita oare se poate scoate si schimba cu totu' sa nu schimb doar carenele? nu vreau sa fac diverse modificari pt suruburile de la carene...

 

farul la 919 are doar 2 becuri, pe cand la 929 are 3

 

 

care le avetzi si a-tzi mai facut dinastea pls un pic de help

 

 

ms

 

 

 

 

asa ceva as vrea sa fac si eu cu motoreta mea, cum e asa galbena

 

dar daca va uitatzi la original, 191-le rosu (asta o am in garaj fara carene si far), are amortizoarele si aripa cu tot cu prinderi de 929.

 

ma intreb, oare nu mergeschimbata cu totu'?

 

...

 

nu mere a 2-a poza...:)

 

gata a mers...

 

sper sa-i pot face si o "inginerie" sa-i pot schimba si coditza...fara prea multe probleme

 

 

mai greu e cu toba, am impresia ca nu se potriveste de pe 929 pe 919 si nu prea ash vrea sa pierd timpul cu vandutul actualei tobe de carbon, si sa iau una sa se potriveasca la 919...asa ca poate oi putea schimba galeriile cu totu' , dak se potrivesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

betzigash.... ce piese mai ai de 919?

 

 

nu am mai nimic de 919, ideea e ca am 2 motorete, un 929 pe care tre sa-l dau, si un 919 care tre sa-l upgradez sa iau tot ce pot de pe 929 si sa pun pe 919

 

aseara eram putzin "la plimbare", asa k nu stiu ce-am scris mai sus, numa' aiureli. poza galbena e luata de pe net, iar cea rosie e a mea, dar dupa cum vedetzi galbena are destule elemente de 929...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu am mai intrat de ceva vreme pe forum,nu am avut timp... dopeman imi pare super rau ca ai cazut,bine ca esti teafar.

anu trecut in decembrie am cazut si io la fel,mi-a fugit faza si m-am dus tarash in paralel cu motoru(suzuki pe atunci) spre parapete(m-am oprit mai repede ca motoru,ziceai ca e sanie frate).norocu meu a fost ca era decembrie si am avut timp in iarna sa o repar(deci nu am stat pe bara). parerea mea e sa o pastrezi fiindca nu ai stricaciuni la componentele importante.de atunci incalzesc cauciucurile cum am iesit din curte,se uitat lumea ciudat la mine ca merg in zig zag dar nu ma mai risc..

 

P.S. cane intalnirea la cluj?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eh, nu e f departe, si brasov tg mures e f misto drumu', dak reusesc sa o fac pe-a mea, abia astept...

 

iete-ma si pe mine-acu 2sapt....

 

nu radetzi de bermude, dar dupa stat o ora-n spital in chilotzi, au fost binevenite. nu stia omu; cat de mare e gipsu; si-a luat cea mai mare masura care-a gasit-o....am ramas de fre-o 2 ori in curu' gol, k n-aveam cum sa le strang...

 

nasule, bibelou de mobra. succes la suzuca, desi nici asta nu-tzi e ff mica....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din pacate e cam departe pentru mine clujul

asa ca niste poze cu bondarul meu azi in curte la firma

 

 

Ati remarcat ce Up Grade are bondarul lu Nasu? Furca de 1000RR/2005. Binentzeles cu tot cu discuri si etrieri! Da eu stiu foarte sigur ca tot discurile de 330mm pun frina mai bine. Era cit de aproape sa fac eu combinatia asta dar nu a fost sa fie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nasule,din ce an e bondaru ala?

imi place rau faru.fata de cel de la sc 44 care e cata i balena....asta al tau are un aspect mai agresiv.e marfa rauu.

cu un xenon cre ca se vede bestiall.

 

i ai pus manere rizoma,da niste oglinzi mai fitzoase nu i ai mai pus.sa nu mai zic de manetele alea,care tot stock sunt.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...