Sari la conținut

Detinatori de Honda 900RR Fireblade


emylyo
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 8,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Care vreti manual de SC 28 haideti pe mess, ca vi-l trimit. Am pus ID-ul la profil.

Iar referitor la intrunirea de la Cluj, nu am zis ca nu se tine, am zis doar ca baietii de acolo nu prea dau semne de viata si ar fi bine sa ne asiguram...

Editat de Hellicks Hellmet
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am si eu nevoie de ghidoane de 929 sau 954 ..... stiti pe cineva care vinde/dezmembreaza asa ceva? posibil sa iau si alte chestii.

 

10x

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

userul Jagi are asa ceva 0763681602 Bogdan

 

 

il sun acum ! multumesc.

 

am vb cu omu' ... super de treaba.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am si eu o a 9999 intrebare stupida :rolleyes:) Honda mea CBR 900 RR din 99 sc 33 nu are pompa de benzina si nici filtru sau ceva de genul si nu o spun din nebunia mea s-au uitat 3 mecanici la ea si nimik am vazut motorul unui prieten un sc28 si ava pompa de benzina dar al meu nu!!! Este normal??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am si eu o a 9999 intrebare stupida ;)) Honda mea CBR 900 RR din 99 sc 33 nu are pompa de benzina si nici filtru sau ceva de genul si nu o spun din nebunia mea s-au uitat 3 mecanici la ea si nimik am vazut motorul unui prieten un sc28 si ava pompa de benzina dar al meu nu!!! Este normal??

 

;)

Ai belit-o !!! :banana:

 

Hai sa-ti zic o poveste.

Am avut un CBR 600 F2 din 1992.

 

Modelul F1 are pompa de benzina, si m-am uitat la mai multe motoare din 94, 95, 96, si toate aveau.

 

Cand ma uit la a mea, nu are, am crezut ca fac harakiri :rolleyes:

 

S-au uitat si alti (chiar si mechanici) si nu avea.

 

Daca functioneaza, lasa-l in pace, eventual pune tu un filtru (eu am pus de dacie, ca era destul loc) :kali:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc mult ! totusi ma gandeam ca daca ea nu a avut filtru de benzina din fabrica nu ar trebui sa ii pun nici eu pentru ca o va ingreuna la modul ca trebuie debit de benzina mare ca sa treaca prin filtru (asa cred eu).Pai si pana la urma ea este prin cadere sau prin vacumuri si alte prostii??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se scot cele 2 ornamente dintre rezervor si carena,se scoate saua,se ridica rezervorul si se spijina in tija de sub sea si dai de cutia filtrului de aer.

E la fel de mare cat capu tau n'ai cum sa no vezi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am si eu o a 9999 intrebare stupida :rolleyes:) Honda mea CBR 900 RR din 99 sc 33 nu are pompa de benzina si nici filtru sau ceva de genul si nu o spun din nebunia mea s-au uitat 3 mecanici la ea si nimik am vazut motorul unui prieten un sc28 si ava pompa de benzina dar al meu nu!!! Este normal??

 

 

E foarte naspa fara pompa atunci cand ramai fara benzina si trebuie sa treci pe rezerva din mers.Am patit-o eu .... depaseam un TIR si cand eram aproape gata cu depasirea....hopa.... gata si benzina......am trecut repede pe rezerva (timp de amorsare aprox.3 secunde cu pompa)si mi-am continuat drumul RELAX.Fara pompa banuiesc ca dureaza mai mult de 3 secunde.Dar sai lasam pe cei ce cunosc acest fenomen sa ne reaspunda..

 

 

Asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am avut un sc33 fara pompa!

Si exact cum spune Zeno...ii naspa cand dai pe rosu din mers, ca nici indicator de benzina pe rosu nu are....

Ideea e ca o simteam din prima secunda cand ramanea fara benzina si nu apucau carburile sa ramana fara licuarea vieti in ele!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am auzit ca k&n-ul pus pe sc50 ii scade in mod ciudat puterea. si asta combinat cu un can aftermarket fara pc. am citit pe niste forumuri din Anglia. Interesant.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hmmm.... eu zic ca baga un sc50 pe dyno si sa vedem ce zice. ori cu filtru ori fara.... faza e ca k&n astea sunt testate pe fiecare motor in parte nu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Habar nu am, stiu doar ca buretele lasa aerul sa treaca mai repede decat hartia..... eu am de hartie si ma gandeam sa iau un k&n. astept pareri de la cine are pe sc50. am avut pe 919 dar nu simteam nici o diferenta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu, tocmai asta e diferenta, deci puterea e masurata fara power comander. au pus un filtru k&n pe un sc50 care avea doar o toba aftermarket, daca tin bine minte era vb de un Jardine, au pus motorul pe dyno si erau cp mai putini decat inainte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca benzina ii vine prin "cadere" ca la comuniste.....

 

Ai dreptate sa traiesti !!! :)

 

Multumesc mult ! totusi ma gandeam ca daca ea nu a avut filtru de benzina din fabrica nu ar trebui sa ii pun nici eu pentru ca o va ingreuna la modul ca trebuie debit de benzina mare ca sa treaca prin filtru (asa cred eu).Pai si pana la urma ea este prin cadere sau prin vacumuri si alte prostii??

 

Nu-ti face griji, filtrul trebuie instalat in partea unde este 'caderea libera' si nu deranjeaza, n-o sa ramai fara benzina, nici fara cai !! :P

 

eu am avut un sc33 fara pompa!

Si exact cum spune Zeno...ii naspa cand dai pe rosu din mers, ca nici indicator de benzina pe rosu nu are....

Ideea e ca o simteam din prima secunda cand ramanea fara benzina si nu apucau carburile sa ramana fara licuarea vieti in ele!

 

Ce bine ca eu am injectie :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am auzit ca k&n-ul pus pe sc50 ii scade in mod ciudat puterea. si asta combinat cu un can aftermarket fara pc. am citit pe niste forumuri din Anglia. Interesant.....

 

Simplu, de acum incolo sa nu citesti nici un forum din anglia :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...