Sari la conținut

Detinatori de Honda 900RR Fireblade


emylyo
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 8,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

una bucata cheie bujii (tre sa o ai la trusa de scule honda, daca nu imprumutzi) o tubulara de 10 , rezervor desfacut din fatza, filtru aer dat jos si se schimba cu usurintza...lucrul facut cu mana ta e cel mai sigur. pt oricealtenelamuriri, nue zita sa intrebi

 

 

deci desfac suruburile din fata de la rezervor,slabesc ala din spate,desfac holsuruburile de la capacul de la filtrul de aer.pana aici am mai facut :unsure:

 

banuiesc ca tre data si cutia de la filtru jos? are parca alte 2 holsuruburi parca?

 

in manual scrie ca tre date carenele jos,desfacut radiatorul si apoi schimbate bujiile

 

e loc de umblat pe sus?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in manual iti prezinta modalitatea de schimbare a bujiilor prin fata, pentru cei care nu sunt mecanici, e mai simplu sa dea jos rezervorul, carcasa filtrului si de acolo se vede unde trebuie umblat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci desfac suruburile din fata de la rezervor,slabesc ala din spate,desfac holsuruburile de la capacul de la filtrul de aer.pana aici am mai facut :)

 

banuiesc ca tre data si cutia de la filtru jos? are parca alte 2 holsuruburi parca?

 

in manual scrie ca tre date carenele jos,desfacut radiatorul si apoi schimbate bujiile

 

e loc de umblat pe sus?

 

te ajut eu maine daca ai rabdare ... :crack:

 

auci , stai ca acu am vazut ... GIURGIU :unsure: :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am impresia ca schimbati bujiile mai toata ziua

cu un set de bujii normale se face pe la 20-25mii daca e totul ok

iridiu au durata dubla ..deci odata montate ..daca nu le prajiti ..nu mai puneti mana la ele cat tineti motorul ala

eu am 9000km la suzi ...mai tin un an de zile originalele :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

chestia e ca io l am luat la mana a 2 vara trecuta,deci nu stiu cat de uzate sunt bujiile. poate s cele originale din 2001. treaba e ca nu mai merge asa rotund ca la inceput,are unele ''intreruperi'' sa le zic. si am zis sa schimb bujiile si sa vad in ce stare e filtrul de aer,poate o merge sa l spal in benzina cum fac cu cel de la ktm :).

mi am luat buji ngk iridium ix de pe louis 2 250 000 aduse la poarta la giurgiu :crack:

 

te ajut eu maine daca ai rabdare ... :crack:

 

auci , stai ca acu am vazut ... GIURGIU :unsure: :)

 

 

dar in weekend nu ai ceva timp? fac cinste. asta daca e vrema frumosa ca la giurgiu iar ploua. colentina? parca la tine in profil? ar fii marfa,ies la o plimbare pana in colentina,mai trec si pe la facultate la constructii. hihi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dar in weekend nu ai ceva timp? fac cinste. asta daca e vrema frumosa ca la giurgiu iar ploua. colentina? parca la tine in profil? ar fii marfa,ies la o plimbare pana in colentina,mai trec si pe la facultate la constructii. hihi

 

Daca vrei sa treci pe aici te ajut cu mare placere, eu de venit in colo ma tine 2 lucrui , 1) benzina , sunt cam sarac pana miercuri si 2) maine o bag la vopsit sa nu se mai ia lumea de mine ca am Honda "VERDE KAWASAKI".

 

@mac ... o toba sport sh pt 929 gasesc la tine ? :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

TOT ANUL NE-AM INTREBAT UNI PE ALTI CAND FACEM O INTALNIRE A FRAIERBLEIDISTILOR........am tot vazut ca doriti sa ne intalnim la Brasov 1-3 August.NE MAI VEDEM ACOLO ?????

 

@dezu. e verde VAKASAKi

Editat de Zeno
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Atunci eu nu mai vin :blbl:

Aaaah, tu ai Fireblade???? Credeam ca e Kawa :disappointed: :)

 

pentru mare? sau pt brasov?

Pt. Brasov, Mertane :-L

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aaaah, tu ai Fireblade???? Credeam ca e Kawa :disappointed: :blbl:

 

 

Pt. Brasov, Mertane :-L

 

 

 

nu pot veni la intrunire.... plec la sighisoara si la sovata :) poate am sa trag o fuga pe acolo sa va vad.... nu stiu. vad eu.

 

vand tricou polo fireblade.... honda.... marimea L mai pot face si altfel.

 

poze:

 

 

Imag037.jpg

Imag038.jpg

Imag039.jpg

 

 

 

 

alt tricou.... asta e fara 900 rr.... la primu ala alb, e cauciucat(cum e serigrafiat) si la asta e plushat, matasos.

 

Imag042.jpg

Imag041.jpg

Imag040.jpg

 

sun XL amandoua. pe ala alb scrie L dar e cam xl.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...