Sari la conținut

Detinatori de Honda 900RR Fireblade


emylyo
 Share

Postări Recomandate

Pana La Urma din Tot Topicul SIngurul om pe care l-am vazut pe la SMaeB A fost Mertanul.....Ori Ati mers pe Furisi Ori..Nu Ati MErs Deloc

 

 

auzi prietene.... :)

adica eu sunt cantitate neglijabila?

 

am avut ditamai standu(nu eu :D - ci firma la care lucrez),

si zici ca nu a mai fost niciun fireblade-ist? :)

 

na...ca eu am fost si nu m-ai vazut...si au fost si mertzanica si betzigashu meu de zewa...

 

Numai Bine si Asfalt Uscat!

Editat de hummerro
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 8,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

sal,ce vroiam sa va intreb....am gasit xenon la 170 ron cu garantie 1an (un bec h7). problema e ca dupa montaj trebuie reglat farul.

aveti idee cum se regleaza? am citit candva ca la 10 metr....i inaltimea fasciculului luminos ar trebuii sa fie 0.7-0.9 din inaltimea la care se afla becul pe motor...sper ca ati inteles :D o fii bine asa?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hummerro Si daca dateam peste tine nu stiam ca esti tu ca nu te cunosc :D

 

Vezi cu Reglarea farului iti iei ceva metraj fatza de un zid bloc ceva... si o faci la ochi mergi pe strada autostrada si vezi cum bat ca daca te iei dupa manual... Ajungi sa iti bata faza lunga langa tine si vaza scurta in copac.. asa am patit eu...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal,imi puteti spune si mie cum pot verifica daca functioneaza EXUP-UL?

sau cum se comporta motorul daca exup-ul nu mai functioneaza?

din ce am inteles eu....practic e o clapeta care vine pe galerie si e programata sa deschida la o anumita turatie?! cum pot verifica daca munceste sau nu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal,imi puteti spune si mie cum pot verifica daca functioneaza EXUP-UL?

sau cum se comporta motorul daca exup-ul nu mai functioneaza?

din ce am inteles eu....practic e o clapeta care vine pe galerie si e programata sa deschida la o anumita turatie?! cum pot verifica daca munceste sau nu?

incearca sa dai capacelu' jos (e undeva pe la mijlocu' galeriei, prin zona cricului, parca), tureaza si vezi daca lucreaza

daca bine-mi amintesc ar tre'i sa se vada fara probleme, e ceva mecanic

 

bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am gasit ...

 

daca mai are cineva nevoie uitati aici

 

 

post-9571-1239703902_thumb.jpgpost-9571-1239703922_thumb.jpg

 

 

dr. taberei ..... vi pe la parc (moghiorosi) vinerea :D ?

 

stie careva ce fir trebuie sa tai ca sa nu mai imi apara FI pe bord ? (am scos exup-ul (929y) si mai e ceva pana vine pc....)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca 929 afiseaza consumul.. Ma intereseaza in special ce se poate face cu cele doo butoane de sub bord. combinatii, permutari, aranjamente de doo cate unu. :D

Si ma mai intereseaza sa imi afiseze in l/100km*, ca acum imi afiseaza in km/l

 

*am vazut ca se poate, in poza asta:

Dash_700p.JPG

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca 929 afiseaza consumul.. Ma intereseaza in special ce se poate face cu cele doo butoane de sub bord. combinatii, permutari, aranjamente de doo cate unu. :D

Si ma mai intereseaza sa imi afiseze in l/100km*, ca acum imi afiseaza in km/l

 

*am vazut ca se poate, in poza asta:

Dash_700p.JPG

 

 

cand afli, baga si-un post cu ce si cum, combinatiile dintre butoane. deocamdata stiu doar sa reglez ceasul si sa-mi afiseze sau nu consumul, km/l

bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cand afli, baga si-un post cu ce si cum, combinatiile dintre butoane. deocamdata stiu doar sa reglez ceasul si sa-mi afiseze sau nu consumul, km/l

bafta

ar trebui sa ai manualul de utulizare :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca 929 afiseaza consumul.. Ma intereseaza in special ce se poate face cu cele doo butoane de sub bord. combinatii, permutari, aranjamente de doo cate unu. :blink:

Si ma mai intereseaza sa imi afiseze in l/100km*, ca acum imi afiseaza in km/l

 

*am vazut ca se poate, in poza asta:

Dash_700p.JPG

 

 

nop,la 929 nu afiseaza consumulll...pacat :wacko:. la 929 nu poti decat sa reglezi ceasul si sa resetezi kilometrajul din cele 2 butoane.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pantera, ti-am vazut LeBaDa mai devreme, trecand pe la Unirii. N-am reusit sa aud cum suna, mergea subturata. :bbl:

hummerro, mi-a facut placere sa te cunosc. Si pe tine si pe fratele mai mic. Poate ne vedem maine seara la Ursu'. :wacko:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

veniti pe la arc.?.....betzigash....paote dam o tura..te astept

 

ah, am fost prin zona toata ziua...dar am uitat complet ca azi e miercuri...cred c-am ramas cu prea putini neuroni, la naiba

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si noua ne-a facut placere nicule...esti un tip ok ...doar esti firebladeist....poate ne vedem maine sa mai stam de vorba

 

sincer betzigash....eu am ajuns pe la 8...nu era mare agitatie...poate ca fusesera mai multi pe la7...in fine...

 

pt cei care nu ne mai vedem pana in weekend...va urez sarbatori fericite alaturi de cei dragi, si impliniri pe toate planurile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...