Sari la conținut

Detinatori de Honda 900RR Fireblade


emylyo
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 8,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

PANTERA.......

 

1.de ce honda?

2. de ce speed?

3. de ce 954?

1. Pentru ca e Honda :laugh:

2. Pentru ca mi se potrivesc cel mai bine

3. Pentru ca m-am inteles cel mai bine cu ea din toate motoarele pe care m-am urcat. Este o motoreta fenomenala !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. Pentru ca e Honda :D

2. Pentru ca mi se potrivesc cel mai bine

3. Pentru ca m-am inteles cel mai bine cu ea din toate motoarele pe care m-am urcat. Este o motoreta fenomenala !

 

pai inseamna ca nu te-ai suit pe 1000rr! :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in 04 au renuntat la tot ce inseamna fireblade si-au scos o vaca de peste 200kg si au numit-o 1000rr. noroc ca in 08 au reparat toate greselile, si noul fireblade e absolut senzational, frane, ciclistica, pozitie in sa.... zici ca e 954.. :laugh: ...

pacat ca au desenat-o dupa 3sticle de sake, dar ma rog, aici poti fi subiectiv.

nu zic ca 954 e perfecta, dar ce trebuia schimbat la ea, au reusit cu noul 1000rr, putere si mai ales ciclistica.

Sunt si lucruri care imi plac la 1000rr 2004-2006. marimea, ( nu de alta dar am 192cm) spatele si amortizorul electronic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in 04 au renuntat la tot ce inseamna fireblade si-au scos o vaca de peste 200kg si au numit-o 1000rr. noroc ca in 08 au reparat toate greselile, si noul fireblade e absolut senzational, frane, ciclistica, pozitie in sa.... zici ca e 954.. :D ...

pacat ca au desenat-o dupa 3sticle de sake, dar ma rog, aici poti fi subiectiv.

nu zic ca 954 e perfecta, dar ce trebuia schimbat la ea, au reusit cu noul 1000rr, putere si mai ales ciclistica.

Sunt si lucruri care imi plac la 1000rr 2004-2006. marimea, ( nu de alta dar am 192cm) spatele si amortizorul electronic.

 

Dap...urata ca naiba dar super manevrabila :( Pozitie comoda,f usoara...aproape ca n-o distingi de 600rr :laugh: Totusi eu ador 919 tocmai pt imagine...o vaca f usoara ! Calutii sunt mai mult decat suficienti...

Editat de Gixxx'
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa e, am avut si sc28, sc33 si sc33 98-99. super motorete chiar daca cineva de aici le numeste tractoare.....

cu una din ele am mers aprox 25de mii de km intr-un an, un sport tourer excelent, lucru ce nu l-as zice despre 954 de pa care te da vantu jos.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa e, am avut si sc28, sc33 si sc33 98-99. super motorete chiar daca cineva de aici le numeste tractoare.....

cu una din ele am mers aprox 25de mii de km intr-un an, un sport tourer excelent, lucru ce nu l-as zice despre 954 de pa care te da vantu jos.

 

A mea e super comoda in comparatie cu multe SS-uri din generatia ei. Eu stau f bine pe ea desi n-am decat 1.70,am facut si peste 400 de km intr-o singura zi fara prea multe batai de cap,iar la finalul zilei m-am dat jos de pe ea cu zambetu' pe bot :D Pasageru nu e tocmai "privilegiat",am avut ocazia sa probez asta pe propria piele in 200 m cat am mers pasager la DucatiRider. E o pozitie aiurea si din cauza cuplului care te face sa crezi ca la un moment dat o sa plece fara tine :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma doare fundu la drum lung, dupa 200-250 km fara opriri... atat... in rest nu ma dor mainile sau ceva de genu asta.

 

dar la primvara vreau sa imi iau XX..... deci puneti o lumanare sa imi iau pasaroiu

 

Daca iti iei pasaroiu...sigur vrei sa-ti punem o lumanare? :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in 04 au renuntat la tot ce inseamna fireblade si-au scos o vaca de peste 200kg si au numit-o 1000rr. noroc ca in 08 au reparat toate greselile, si noul fireblade e absolut senzational, frane, ciclistica, pozitie in sa.... zici ca e 954.. :laugh: ...

pacat ca au desenat-o dupa 3sticle de sake, dar ma rog, aici poti fi subiectiv.

nu zic ca 954 e perfecta, dar ce trebuia schimbat la ea, au reusit cu noul 1000rr, putere si mai ales ciclistica.

Sunt si lucruri care imi plac la 1000rr 2004-2006. marimea, ( nu de alta dar am 192cm) spatele si amortizorul electronic.

 

ce sa-ti fac daca ai crescut asa mare... :D eu sunt multumit de vaca mea .am condus tot ce inseamna ss din 2000 incoace, toate modelele(mai putin ducati-nici nu ma omor dupa ele),si cel mai in siguranta ma simt pe honda, chiar daca nu trage ca suzuki sau kawa.pai inchipuie-ti ca vin dupa R1 '05 care e mult mai agresiva decat cbr-ul, totusi ceva nu se compara intre ele...daca ar fii sa mi-o schimb la primavara, nici nu stiu cu ce as face-o!poate R1 2009.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce sa-ti fac daca ai crescut asa mare... :laugh: eu sunt multumit de vaca mea .am condus tot ce inseamna ss din 2000 incoace, toate modelele(mai putin ducati-nici nu ma omor dupa ele),si cel mai in siguranta ma simt pe honda, chiar daca nu trage ca suzuki sau kawa.pai inchipuie-ti ca vin dupa R1 '05 care e mult mai agresiva decat cbr-ul, totusi ceva nu se compara intre ele...daca ar fii sa mi-o schimb la primavara, nici nu stiu cu ce as face-o!poate R1 2009.

otto, recomandarea mea e sa ramai tot pe Honda, nu stiu daca cineva de la voi are modelul nou dar merita incercat. si eu am mers cam cu toate ss-urile de dupa 2000, si cel mai mult mi-a placut 954. sincer, nu de alta, pentru frane si ciclistica. sufera la capitolul putere dar recupereaza la restul. r1 2009 se pare ca e foarte reusit, n-am mers cu el, am citit cateva review-uri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma duc dimineata in spate sa vad cum au iesit carenele. Totu-i bine, pana acum, cand imi vad parbrizul. L-am gasit crapat. :laugh:

In consecinta, pan' in primavara, tre' sa-mi iau si un parbriz. :D

Editat de Stau-De-6
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

otto, recomandarea mea e sa ramai tot pe Honda, nu stiu daca cineva de la voi are modelul nou dar merita incercat. si eu am mers cam cu toate ss-urile de dupa 2000, si cel mai mult mi-a placut 954. sincer, nu de alta, pentru frane si ciclistica. sufera la capitolul putere dar recupereaza la restul. r1 2009 se pare ca e foarte reusit, n-am mers cu el, am citit cateva review-uri.

 

aici la noi la tara este si 2008-ul,visiniu.nu m-am dat cu el,poate la primavara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma duc dimineata in spate sa vad cum au iesit carenele. Totu-i bine, pana acum, cand imi vad parbrizul. L-am gasit crapat. :laugh:

In consecinta, pan' in primavara, tre' sa-mi iau si un parbriz. :D

 

 

am eu unu original. alb. il vrei?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pacat ca noul 1000rr e printre cele mai urate avorturi din casa honda

mi se pare stupid sa ramai fidel unei marci.. in ciuda uratzeniei nemaipomenite ...

au reusit sa o faca asa de urata incat nici in varianta racing nu se salveaza ..

apoi sunt cei 10% carora place .. de gustibus...

cred ca ma apuc sa pregatesc un kit de infrumusetare frontala cu un preparator de carene ..folosind farurile si prinderile originale ..

cred ca am da lovitura :laugh:

 

nujtu voi ..dar eu daca as fi terasist as vrea sa ma simt mandru de fiecare data cand privesc spre motorul meu..privind un nou fireblade nu as putea fi mandru vreodata indiferent ce i'as monta pe el..imho

Editat de mac
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pacat ca noul 1000rr e printre cele mai urate avorturi din casa honda

mi se pare stupid sa ramai fidel unei marci.. in ciuda uratzeniei nemaipomenite ...

au reusit sa o faca asa de urata incat nici in varianta racing nu se salveaza ..

apoi sunt cei 10% carora place .. de gustibus...

cred ca ma apuc sa pregatesc un kit de infrumusetare frontala cu un preparator de carene ..folosind farurile si prinderile originale ..

cred ca am da lovitura :(

 

nujtu voi ..dar eu daca as fi terasist as vrea sa ma simt mandru de fiecare data cand privesc spre motorul meu..privind un nou fireblade nu as putea fi mandru vreodata indiferent ce i'as monta pe el..imho

 

Nu zici rau...Asta e modul in care omul "din occident" priveste fieru'. La noi,datorita faptului ca multi platim ani de zile pt un sh cu ceva ani buni "experienta" in spate, fierul devine mult mai valoros(sentimental si nu numai) :D Un an cat am stat in Germania am experimentat si modul asta de a gandi...1500 de euro pe luna si posibilitatea de ati lua o sportiva noua fara prea multe batai de cap te fac sa privesti totu' cu alti ochi :laugh: :D

Editat de Gixxx'
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am eu unu original. alb. il vrei?

 

 

Daca nu, hai la tetea sa te pupe cu unu transparent... :laugh:

 

Multumesc, baieti! :(

 

 

Hellicks, stiu ca esti in concediu', dar deschide-ti telefonu` ala! :D

Maine plec la Bucuresti, ma intorc miercuri. Poate facem cumva. :D

Editat de Stau-De-6
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc, baieti! :(

 

 

Hellicks, stiu ca esti in concediu', dar deschide-ti telefonu` ala! :D

Maine plec la Bucuresti, ma intorc miercuri. Poate facem cumva. :D

 

Cand ajungi in Bucuresti da un semn...Bem un ceai :laugh: 0742.859.287

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...