Sari la conținut

Detinatori de Honda 900RR Fireblade


emylyo
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 8,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Stai sa zic si eu doua de consum Dupa cum Stiu Asta daca nu Gresesc sc33 are 18.5l in talon scrie 25 de unde nustu...

Am facut Plinul Si Am mers 174 km... sa oprit motorul si am trecut pe rezerva fuga la peco... Traseu... A2 km66 si inapoi deci 132 km A2 restul bucuresti...

 

In rest TOate bune si Frumoase...

Ne Auzim pe la Mare de 1.. Eu in seara asta am plecat... Nu ma duc cu moto ca sunt cu serviciul... in mamaia la sunrise...

Care treci prin mamaia nu ezita sa faci o vizita...!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

io-n oras fac plinu', dau km pe zero si stiu ca pe la un 150km tre sa se-aprinda becu'. so daca are 18l, si rezerva e de 3 (parca) ia un 10%.

 

afara sa zic un 180km pana la bec. se simte vis-a-vis de-un 919, da deh...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

io-n oras fac plinu', dau km pe zero si stiu ca pe la un 150km tre sa se-aprinda becu'. so daca are 18l, si rezerva e de 3 (parca) ia un 10%.

 

afara sa zic un 180km pana la bec. se simte vis-a-vis de-un 919, da deh...

 

Nu neaparat,daca merg f cuminte cere rezerva pe la 170+km,recordu e de 178...in general la 150 km sau inainte trec pe rezerva. La drum lung Bucuresti-Veliko Tarnovo cu cateva popasuri si etape sustinute de 140-200 am intrat pe rezerva dupa 240 km :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Urmeaza schimb de ulei...ce sa bag?

10w40,15w50?

Motull 7100 sau merita 300v?

Sau repsol supersport full sintentic.

Ma gandeam sa pun +0.5 ulei ca o cam ard pe o roata si sa nu am probleme.

Am auzit din ceva surse.....ca 954 si 929 ar avea ceva probleme cu ungerea in wheelie stiti ceva?

Editat de alexutzzz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

punei motul, 300v e scump si nu se merita (cine zice ca se merita sa ne explice dpdv tehnic !) ,

250g intra in filtru iar restu de 250g pe care il pui in motor sunt bineveniti pe viraje sau uilii :bigstar: ,

 

honda nu are prob cu uleiul :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

io-n oras fac plinu', dau km pe zero si stiu ca pe la un 150km tre sa se-aprinda becu'. so daca are 18l, si rezerva e de 3 (parca) ia un 10%.

 

afara sa zic un 180km pana la bec. se simte vis-a-vis de-un 919, da deh...

 

 

Rezervorul are 18L ; consum mixt 6L/100km adica 250km+50(rezerva) ;

consum sportiv 8L/100km adica 180km+50(rezerva)

consum drum lung 5L/100km adica 300km+50(rezerva)

 

pe rezerva merg "frumos".

 

Astea mai sus cu filtru de aer schimbat anual , carburatoare sincronizate anual si la acelasi mecanic , carburant de la Petrom(carrera 95) si fara pasager.Am 893 din 94.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oook.

am si eu o intrebare pentru posesorii de 954 cu furca stock (betzigash exclus. :bigstar:): cu ce setari de preload, compression & rebound mergeti pe strada?

stiu ca setarea stock este de 2 ture inapoi fata de strans full, insa mi se pare putin cam moale.. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Rezervorul are 18L ; consum mixt 6L/100km adica 250km+50(rezerva) ;

consum sportiv 8L/100km adica 180km+50(rezerva)

consum drum lung 5L/100km adica 300km+50(rezerva)

 

pe rezerva merg "frumos".

 

Astea mai sus cu filtru de aer schimbat anual , carburatoare sincronizate anual si la acelasi mecanic , carburant de la Petrom(carrera 95) si fara pasager.Am 893 din 94.

 

lafel ca tine si eu. numai ca unii cu cred. "E PROSTI"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. schimbi uleiul cu un ulei BUN

2. mergi pana se aprinde becul de rezerva si mai mergi inca 20km, iar apoi fa'i plinul

3. toarna'i in rezervor aditiv de curatare injectoare, pentru motoare cu benzina (preferabil un LiquiMoly, daca gasesti). Vezi sa respecti proportiile, in general un bidonas de aditiv trateaza cam 80l, asa ca tu sa pui cam 1/4.

 

Cand se aprinde ledul de rezerva mai faci un plin si apoi poti testa. In general chestia cu fumul si mersul aiurea e de la stat, benzina veche, chestii trestii :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. schimbi uleiul cu un ulei BUN

2. mergi pana se aprinde becul de rezerva si mai mergi inca 20km, iar apoi fa'i plinul

3. toarna'i in rezervor aditiv de curatare injectoare, pentru motoare cu benzina (preferabil un LiquiMoly, daca gasesti). Vezi sa respecti proportiile, in general un bidonas de aditiv trateaza cam 80l, asa ca tu sa pui cam 1/4.

 

Cand se aprinde ledul de rezerva mai faci un plin si apoi poti testa. In general chestia cu fumul si mersul aiurea e de la stat, benzina veche, chestii trestii :)

 

 

Uleiul e schimbat am sa incerc cu aditivi,ms

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PS: Asta e produsul de care iti spuneam. Vad ca trateaza pana la 70l de benzina, asa ca pune si tu 1/4, cum spuneam..

 

 

sper sa gasesc pe la Oradea sau imprejuri mi, motorul tau a facut la fel sau mia sti cazuri?un mecanic mi a zis k manaca umpic de ulei

Editat de monster madness
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Schimba-i uleiul, filtrul si benzina iar apoi da-i blana pe autostrada :D Sa vezi ce bine iti merge dupa :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oook.

am si eu o intrebare pentru posesorii de 954 cu furca stock (betzigash exclus. :D): cu ce setari de preload, compression & rebound mergeti pe strada?

stiu ca setarea stock este de 2 ture inapoi fata de strans full, insa mi se pare putin cam moale.. :D

 

 

as avea si io aceeasi curiozitate pt 929, daca stie cineva.. ma intereseaza o setare pt mers mai sportiv.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

io-n oras fac plinu', dau km pe zero si stiu ca pe la un 150km tre sa se-aprinda becu'. so daca are 18l, si rezerva e de 3 (parca) ia un 10%.

 

afara sa zic un 180km pana la bec. se simte vis-a-vis de-un 919, da deh...

si la mine la fel.

mac, mersi pt gume.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...