Sari la conținut

Detinatori de Honda 900RR Fireblade


emylyo
 Share

Postări Recomandate

sal.

scuze de lipsa, dar nu am avut acces la net...

pt probleme electrice dl RELU tel 0723.730.633

 

din partea lui Silviu cu CBR 929 ...bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 8,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

semering se numeste...noi comandam pt ktm de la un magazin de piese auto...

sa te duci cu ala vechi sa l masoare ca sa stie ce ti comanda

 

 

ms. mult man, m-am mai linistit. ma gandeam ca tre' sa cumpar un set de rulmenti again si ma durea sufletul. spune-mi si mie magazinul, sau gaesc la orice mag. de piese auto? sper zilele atstea sa-l masor/cumpar sa pot monta macar jugurile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,am un CBR f4i din 2001 si are niste probleme electrice.Care imi dati si mie numarul lui RELU electricianul?

relu 0723.730.633

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut.si Hristos a inviat!E prima data cand postez la aceasta sectiune.Am si eu un CBR919RR si vreau sa ii fac cateva pofte si ei acum dupa paste.

Poate i-a picat mielul greu si ei. Mai exact as vrea sa ii schimb filtru de aer, bujiile,sa ii curat si sincronizez carburatoarele.

Acum am nevoie de sfaturile voastre, si anume:

-filtru de aer: eu as vrea sa ii pun unul care se curata.M-am orientat la K&N sau BMC.Voi ce ziceti?

-bujii: sunt complet pe langa acest subiect.Spuneti-mi si mie care sunt mai bune si niste preturi relative.

-curatatul si sincronizarea carburatoarelor o sa ma duc la mecanic sa se ocupe el.

 

Poate s-a mai discutat pe aici despre asta dar chiar nu pot si nici timp nu am sa citesc 600+ de pagini.

Numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ms. mult man, m-am mai linistit. ma gandeam ca tre' sa cumpar un set de rulmenti again si ma durea sufletul. spune-mi si mie magazinul, sau gaesc la orice mag. de piese auto? sper zilele atstea sa-l masor/cumpar sa pot monta macar jugurile.

 

eu sunt din giurgiu daca ai uitat :laugh:....avem aici un magazin....un no name....au un catalog....masoara ei semeringul,cauta in catalog si ti aduc.....mai mult ca sigur tre sa fie si la bucuresti un asemenea magazin.

cred ca ai sanse la al padrino, eu de acolo am luat carbuni pt ktm...tot asa...au cataloage...masoara,compara...si multe le au si pe stoc...sunt vre o 4 magazine.eu am f la cel de pe viilor...in benzinaria aia din intersectie care se tot renoveaza ..:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ms. mult man, m-am mai linistit. ma gandeam ca tre' sa cumpar un set de rulmenti again si ma durea sufletul. spune-mi si mie magazinul, sau gaesc la orice mag. de piese auto? sper zilele atstea sa-l masor/cumpar sa pot monta macar jugurile.

 

betzigash - ai idee cat costa un set de rulmenti pt jug? cred ca s-au dus...si trebe schimbati

 

ZLD - se aude fain finala ta? am vrut la un moment dat sa imi comand de la louis..parca vine si cu DB-killer,sau..?!

Editat de Roberte
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

betzigash - ai idee cat costa un set de rulmenti pt jug? cred ca s-au dus...si trebe schimbati

 

ZLD - se aude fain finala ta? am vrut la un moment dat sa imi comand de la louis..parca vine si cu DB-killer,sau..?!

 

 

nu mai stiu cat am dat pe ei, i-am luat de la jagi - bogdan, dar tre sa stie si mac

Mesaj completat

Am pus aici niste poze cu un 636 foarte original si deosebit, daca iti place ai putea sa te inspiri sa-ti faci asa 954-le dar cu galben.

nu ma super atrage, dar merci

Mesaj completat

eu sunt din giurgiu daca ai uitat :laugh:....avem aici un magazin....un no name....au un catalog....masoara ei semeringul,cauta in catalog si ti aduc.....mai mult ca sigur tre sa fie si la bucuresti un asemenea magazin.

cred ca ai sanse la al padrino, eu de acolo am luat carbuni pt ktm...tot asa...au cataloage...masoara,compara...si multe le au si pe stoc...sunt vre o 4 magazine.eu am f la cel de pe viilor...in benzinaria aia din intersectie care se tot renoveaza ..:)

ms man, o sa ajung zilele astea pe la ei. sper sa vorbim de acelasi tip de semering.

Editat de betzigash
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

betzigash - ai idee cat costa un set de rulmenti pt jug? cred ca s-au dus...si trebe schimbati

 

ZLD - se aude fain finala ta? am vrut la un moment dat sa imi comand de la louis..parca vine si cu DB-killer,sau..?!

se aude bine, depinde si de gusturi acuma dar pot spune ca se aude tare si gros, cel putin fara dbkiller montat te faci simtit in trafic...daca te intereseaza vorbim mai multe :laugh: ca as schimba-o cu ceva cu carbon :) .Ce toba ai tu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se aude bine, depinde si de gusturi acuma dar pot spune ca se aude tare si gros, cel putin fara dbkiller montat te faci simtit in trafic...daca te intereseaza vorbim mai multe :) ca as schimba-o cu ceva cu carbon :D .Ce toba ai tu?

 

am yoshimura dar si io imi doresc ceva de carbon... :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am yoshimura dar si io imi doresc ceva de carbon... :laugh:

privitor la rulmentii de jug eu am dat 380 ron (de la dilly, daca-l stiti?!) pt 929

daca va ientereseaza :Dilly 0744164899.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

privitor la rulmentii de jug eu am dat 380 ron (de la dilly, daca-l stiti?!) pt 929

daca va ientereseaza :Dilly 0744164899.

 

 

Da-mi voie sa-ti spun ca arunci cu banii. Sint 75$ setul stock Honda(include garniturile) si 60$ cei conici race(include garniturile). Pt 2 seturi comandate, reducere de 8$. Cui i-i trebuie, sa-si comande din timp. Am observat ca majoritatea motociclistilor schimba uleiul la timp dar rulmentii de jug, care de multe ori schimba total feelingul motocicletei.

Conicii nu sint chinezariile din Louis.

Editat de JAGI
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

privitor la rulmentii de jug eu am dat 380 ron (de la dilly, daca-l stiti?!) pt 929

daca va ientereseaza :Dilly 0744164899.

 

mersi de info!

 

o sa imi comand de la Jagi peste vreo 2-3 saptamani, daca mai vrea cineva, sa dea un semn. (io comand varianta "conici")

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Rulmentii racing conici de jug ce rol au? E mai rapida mobra? :blink:

 

 

mda,primesti cel putin 5 cai in plus la roata fata :huh:

 

ideea e ca nu se uzeaza asa repede si nu fac niciun canal fiindca nu au bile. - asta e explicatia scurta, pt una mai lunga apeleaza la bogdan :D

Editat de Roberte
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Rulmentii racing conici de jug ce rol au? E mai rapida mobra? :blink:

 

La cum mergi tu linistit , nu-ti trebuie race. Cei care merg mult pe-o roata, care merg tare pe curbe, au nevoie de rulmenti conici, forta exercitata e mult mai mare decit daca mergi rectiliniu cu a 6-a accelerind constant de la 60/h(cazul tau). Mare atentie si la cei care stau prin ambuteiaje vara la +30grd, cadrul se incinge foarte tare si topeste vaselina, uzura prematura a rulmentilor e garantata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La cum mergi tu linistit , nu-ti trebuie race. Cei care merg mult pe-o roata, care merg tare pe curbe, au nevoie de rulmenti conici, forta exercitata e mult mai mare decit daca mergi rectiliniu cu a 6-a accelerind constant de la 60/h(cazul tau). Mare atentie si la cei care stau prin ambuteiaje vara la +30grd, cadrul se incinge foarte tare si topeste vaselina, uzura prematura a rulmentilor e garantata.

Esti naspa, ma parasti pe aici.. Cu 954 nu poti merge nici cu a 3'a la 60 fara sa planga motorul, cam exagerezi, totusi.. :blink:

Info cu vaselina topita e bun. Astia race pentru cei care merg race pe o roata au vaselina, sau nu mai e nevoie la vitezele alea ametitoare in treapta a 2'a? :huh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

adidas - ai vopsit motoreta? :blink:

 

Azi, maine o vopsesc. Nu o mai fac mat ci negru cu perla rosie. Daca are ZLD sa ramana aia unicat :) ca asa sta bine la 954.

Ma referam la indicativul uleiului. 5W? 15W? Ca firma cred ca toate-s pe acolo..

 

ZLD, cred ca te-am zarit sapt trecuta prin fata pe la Cismigiu, nu sunt sigur, dar as vrea sa ne intanlim la un juice sa o vad de aproape :huh: ..cand o termin si eu pe a mea. Mai astept un colet magic de la MAC :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

10W e recomandarea stoc. Acuma, daca vrei s'o mai dai pe o roata intreaba'l pe Jagi ce indicativ trebuie. Si ia de la el si niste rulmenti conici de jug, sa fii sigur.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Recomandarea producatorului ma interesa, ca in manual nu am gasit nimic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...