Sari la conținut

Detinatori de Honda 900RR Fireblade


emylyo
 Share

Postări Recomandate

Dopeman se ascunde de mine ma gandesc, ca sunt in fiecare sfarsit de sapt la miercurea ciuc, si nici acolo nu il vad :cheers:)

alo, baiatu, tu crezi ca toate lumea are timp sa stea prin cluburi cu blonde dupa el? :ok:

 

Stau-de-6, uite ce nu-mi plac mie la motocicleta ta...... semnalizatoarele, toba (scurteaz-o), parbrizul (tu sti ca ala e de touring?), pune unul double bouble ca doar e repsol nu transalp...... si manetele, ce e cornu ala in loc de ambreiaj? schimba-l, daca fac imotocicleta frumoasa, fa-o pana la capat si mai incet cu 250 pe dn-uri. sau e-uri din romania. sliderele alea trebuiesc tocite, la aspectul ala sa te concentrezi. bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 8,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Stau-de-6, uite ce nu-mi plac mie la motocicleta ta...... semnalizatoarele, toba (scurteaz-o), parbrizul (tu sti ca ala e de touring?), pune unul double bouble ca doar e repsol nu transalp...... si manetele, ce e cornu ala in loc de ambreiaj? schimba-l, daca fac imotocicleta frumoasa, fa-o pana la capat si mai incet cu 250 pe dn-uri. sau e-uri din romania. sliderele alea trebuiesc tocite, la aspectul ala sa te concentrezi. bafta

La toba m-am uitat impreuna cu Hellicks. Are un umar si nu se poate scurta. :cheers: Semnalele nu mi se par atat de urate (cum de ai inceput lista cu ele?). :bow:

Parbrizul e touring?! :) O sa urmeze schimbatul manetelor de frana si ambreiaj. Dar bugetul cu motorul pe anul asta e epuizat. Am facut cateva investitii in ea. Incet-incet mai facem cate ceva, dar nu se poate tot odata.

 

 

 

Iar despre slidere:

@mac: sunt super gumele! :ok: Se simte diferenta si la 10 grade afara. Astept distractia de pe Meses, dupa ce da caldura si se incalzesc bine.

 

 

Mulțam de sfaturi! ;)

Editat de Stau-De-6
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare.

Am din mai 2008 un 954, 2002. Am o intrebare: voau va fuge de poponeata chiar si in a4a ????

Cunoasteti pe careva care aduce placute de frana??? Doar Brembo,altceva nu mai pun. Am experimentat pe R6, dupa Brembo am pus Ferodo si.....no coment.

Voua cat va consuma ??? Mie sub 8l/100 nu scade,consum urban vorbim.

 

In rest....asfalt uscat si ne vedem in trafic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

le am si eu man.... interesant model. o revopsesti total?

 

 

Pe care le ai pe cele din poza ? sau DOar inscriptile cu fireblade cbr etc..... da o revopsesc total adica e dezmembrata total in mometul de fatza....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare.

Am din mai 2008 un 954, 2002. Am o intrebare: voau va fuge de poponeata chiar si in a4a ????

Cunoasteti pe careva care aduce placute de frana??? Doar Brembo,altceva nu mai pun. Am experimentat pe R6, dupa Brembo am pus Ferodo si.....no coment.

Voua cat va consuma ??? Mie sub 8l/100 nu scade,consum urban vorbim.

 

In rest....asfalt uscat si ne vedem in trafic.

Cauta si tu SBS sau Nissin daca vrei frane cu adevarat.

Motoreta e destul de tail-happy, dar numai cand o bruschezi...daca o iei liniar e ca o domnisoara indragostita...faci de toate cu ea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe care le ai pe cele din poza ? sau DOar inscriptile cu fireblade cbr etc..... da o revopsesc total adica e dezmembrata total in mometul de fatza....

 

 

 

nu mai bine vorbim pe mess?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

alo, baiatu, tu crezi ca toate lumea are timp sa stea prin cluburi cu blonde dupa el? :ok:

 

Stau-de-6, uite ce nu-mi plac mie la motocicleta ta...... semnalizatoarele, toba (scurteaz-o), parbrizul (tu sti ca ala e de touring?), pune unul double bouble ca doar e repsol nu transalp...... si manetele, ce e cornu ala in loc de ambreiaj? schimba-l, daca fac imotocicleta frumoasa, fa-o pana la capat si mai incet cu 250 pe dn-uri. sau e-uri din romania. sliderele alea trebuiesc tocite, la aspectul ala sa te concentrezi. bafta

 

Tu crezi ca plimbatul in cluburi cu blondele dupa mine tine de timp ?

Iti zic eu ca tine de farmecul meu irezistibil !!! muuuuhahahahaha

 

Si nu te mai lua de Nicusor, ca este baiat fain, o sa au de a face cumine daca-l superi !!! ;)

 

La toba m-am uitat impreuna cu Hellicks. Are un umar si nu se poate scurta. :cheers: Semnalele nu mi se par atat de urate (cum de ai inceput lista cu ele?). :)

 

Eu n-am vazut inca toba care nu se putea scurta cu flexul, sau cu drujba :bow:

(sau mai merge versiunea aruncarii motociletei in fata trenului)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ca sa nu mai vbim de eventualele suspensii varza :cheers: probabil niciodata revizionate-presiuni prea mari de obicei decat ar trebui

am fost la papagalii aia de italieni la un curs ohlins de suspensii, nici nu aveti idee cat de educativ a fost.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cauta si tu SBS sau Nissin daca vrei frane cu adevarat.

Motoreta e destul de tail-happy, dar numai cand o bruschezi...daca o iei liniar e ca o domnisoara indragostita...faci de toate cu ea.

 

 

Un pont ieftin, ai anvelopa spate uscata, sau tocita. Motoreta ta are efectiv sub 60CP la roata, maxim. Daca dai gaz, derapeaza si puteai ramine linistit la R6. SENZATIA ASTA AM TRAIT-O SI EU CIND M-AM LUAT DUPA RECLAMA DE LA EUROSPORT DE APARUSE PILOT POWER 2CT. Mai si gresim, asta e.

Editat de JAGI
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

JAGI, deci PP2CT e slab la aderenta? Atunci ce recomanzi pentru tractiune, stabilitate pe curbe, etc? (compromisul "perfect", din experienta ta)

 

PS: Mie pe 600F4 mi se par foarte bune. E drept ca nici nu rup motorul in doua nici pe linie dreapta nici pe curbe..

Editat de strumfuadi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, sunt si eu curios in legatura cu 2CT-urile, pentru ca din ce stiu eu sunt bune rau :cheers: Jagi, tu ce folosesti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

exista mult mai bun

am vazut niste teste f interesante facute de o revista ..cu telemetrie: masurau temperatura gumei, timpii in pista si alte kestii

2ct le'au numit TURISTICE cateva secunde in urma fata de restul competitiei: supercorsa pro, dunlop, rennsport

cel mai ok s'a clasat diablo corsa 3 care are sc2 pe margini.

foarte tare si racetec k3.

pentru voi din motive ca vreti km multi ..tre sa mergeti pe gume mai dure ..sau sa fiti dispusi sa platiti gumele de calitate tip Qualifier rr (gp racer endurance pe margini si mai tare pe centru), racetec k3, diablo corsa 3 sau diablo rosso 3compound si ala.

 

 

 

 

curios ..de o luna doar 2 clienti la noile power one :cheers: 3ct

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mac, tu vorbesti doar de pista, eu folosesc 2CT'urile pe strada si mi se par excelente.

e oarecum normal sa ai clienti putini pe un produs nou, care inca nu are review'uri. Mai bine zici cati vor 2CT... :cheers:

 

PS: asteptam inca parerea lui JAGI, dar nu neaparat prin prisma pistei. Ma intereseaza mai mult utilizarea cotidiana pe strasse. :ok:

Editat de strumfuadi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vbeam de strada nu de pista

n'ai ce face pe strada cu gumele de pista ..la 3000 km cat iti dureaza daca esti norocos ..mai punem si o ploaie din cand in cand si rotite laterale :cheers: in caz de cadere

incearca un dcorsa 3 sau un rosso sau qualifier rr si fac pariu ca nu te intorci inapoi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

apropo

am un amic Cata cu multi km la activ 50mii in 2 ani cu fz1 .. ultima data i'am montat pilot sport ..alea economice rau de la michelin si vreau sa zic ca pe curbe in strada (e ca un circuit aproape, 40km resita-anina) face de ras multe suspersportive cu gume race si ce vreti voi.

in final ma citez ..raman masturbari mintale ...mult prea multe. Cata e genul care e mereu cu gen pe jos la fiecare viraj ..indiferent de ce monteaza ..si credeti'ma ..chiar ii da gaz la miarul ala.

 

invatati sa conduceti calumea, sa va reglati suspensiile si presiune in gume la fiecare iesire si nu veti avea probleme indiferent de ce montati.

mai vreti poze cu gume enduro inclinati cu casca pe jos? va dau

tourance.jpg

post-6062-1236337944_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

michelin pilot sport am si eu ceva de zis.....

1 Ultimul accident le-am avut cu ele.... Blokat fatza..Rup prea repede aderentza...

2 dupa un burn qut sa dus draq si a ajuns la atze....

Mai mult de 2mii nici nu te gandesti sa faci cu cauciucurile astea... Sunt FOarte moi si de pomana...!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uite azi ce am reusit sa fac dupa 15 mii de skeme si arsuri de la pistolul de lipit :cheers: pacat ca in poza nu se vede dar ka idee gen botul de la faimoasa masina kit jocul acela de lumini

post-44778-1236369543_thumb.jpg

post-44778-1236369552_thumb.jpg

post-44778-1236369558_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...