Sari la conținut

Taxa intrare SMAEB


Skring
 Share

Postări Recomandate

Pai normal ca ti-a explicat cat de tare e casca de la el fata de cea de la concurenta. Asta face toata lumea. Tu nu te uiti la reclame la detergenti? "Fairy, acum cu 30% putere de curatare fata de un detergent de vase obisnuit" Adica fata de fraierii aia de la Axion, ar vrea sa spuna, dar nu poate de CNA. Cum la SMAEB nu exista CNA lumea se poate exprima liber. Doamne fereste sa bei o bere cu un vanzator de la Pepsi. O sa pleci acasa cu ideea ca Coca Cola e o mizerie care, dupa ce ca are un gust de rahat, te mai si omoara cu zile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 115
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

WSY. ..te-a durut nu?

Concurenta Koreana face o singura casca...RPHA. Ce ai scris mai sus e ca un fel de...vânzătorul de la Mercedes a spus ca Daewoo Cielo e un cărucior de butelii, iar cei de la Daewoo, de suparare, au scos un model nou de mașină de spălat. În traducere libera...dacă te duci în standul bmw și te lauzi cu noul tău first bike s-ar putea sa fi dezamăgit de reacții.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Wsy, inainte de a da replici, se scrie confortabila, nu "comfortabila". Dupa ce invatam gramatica, invatam si despre piata concurentiala.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu, in calitate de cumparator nu imi place cand aud un vanzator care incearca sa discrediteze alta marca. Daca vrei sa ma convingi sa cumpar ceva arata-mi ca produsul tau este mai bun, nu ca altul este prost.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Wsy, inainte de a da replici, se scrie confortabila, nu "comfortabila". Dupa ce invatam gramatica, invatam si despre piata concurentiala.

Am gresit un cuvant. Scuzele mele daca nu sunt perfecta!

Nu cred ca sunt singura persoana care a scris un cuvant gresit.

Hai sa nu fim asa rautaciosi cum sunt majoritatea oamenilor. Sa fim altfel ;) Sa dam dovada de intelegere si sa nu mai comentam defectele celorlalti pana nu le acceptam pe ale noastre. Zic si eu...

Asfalt uscat!

» Post actualizat in 27 Apr 2016 08:32

Eu, in calitate de cumparator nu imi place cand aud un vanzator care incearca sa discrediteze alta marca. Daca vrei sa ma convingi sa cumpar ceva arata-mi ca produsul tau este mai bun, nu ca altul este prost.

Asta a fost si ideea mea in momentul in care am scris despre acea mica intamplare cu respectivul vanzator. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pentru ca anul asta mi s-a parut ca publicul era format in majoritate din pasionati si putin spre deloc din maimute care au venit doar ca sa se suie pe motociclete.

 

Iată o replică pe care nu mă așteptam să o văd scrisă de tine. În general mi-ai lăsat impresia de persoană cu bunsimț iar fraza de mai sus nu-ți face cinste. Tu te-ai născut posesoare de permis de conducere categoria A și/sau motocicletă?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iată o replică pe care nu mă așteptam să o văd scrisă de tine. În general mi-ai lăsat impresia de persoană cu bunsimț iar fraza de mai sus nu-ți face cinste. Tu te-ai născut posesoare de permis de conducere categoria A și/sau motocicletă?

PAi vezi ca una e sa fii doar simpatizant moto (fara permis si mobra) si alta e sa fii maimuta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

alta e sa fii maimuta.

Fata de la Nord cam are dreptate, cit am bintuit pe la salon (vreo 5 ore) am vazut doar o tripleta de maimute, in alti ani erau ciopor, n-aveai loc de ei.

O fi (si) din cauza ca de ceva ani incoace e mai subtire pe la sectiunea hostess?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Wsy, inainte de a da replici, se scrie confortabila, nu "comfortabila". Dupa ce invatam gramatica, invatam si despre piata concurentiala.

Caaare, ma, ca unii termina facultatea fara sa ia bacu'.

» Post actualizat in 27 Apr 2016 11:04

Eu, in calitate de cumparator nu imi place cand aud un vanzator care incearca sa discrediteze alta marca. Daca vrei sa ma convingi sa cumpar ceva arata-mi ca produsul tau este mai bun, nu ca altul este prost.

 

 

 

Asta a fost si ideea mea in momentul in care am scris despre acea mica intamplare cu respectivul vanzator. :)

 

Eu nu suport reclamele mincinoase. Asta nu inseamna ca o sa se renunte la ele. Mai pe scurt, nu toate dorintele noastre devin realitate.

» Post actualizat in 27 Apr 2016 11:09

O fi (si) din cauza ca de ceva ani incoace e mai subtire pe la sectiunea hostess?

Claaar!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PAi vezi ca una e sa fii doar simpatizant moto (fara permis si mobra) si alta e sa fii maimuta.

 

Corect, dar n-ai cum să-i diferențiezi; maimuța de azi poate fi simpatizantul de mîine și motociclistul de poimîine, exact cum ai fost și tu, eu sau Northern Freyja.

 

Fata de la Nord cam are dreptate, cit am bintuit pe la salon (vreo 5 ore) am vazut doar o tripleta de maimute, in alti ani erau ciopor, n-aveai loc de ei.

O fi (si) din cauza ca de ceva ani incoace e mai subtire pe la sectiunea hostess?

 

Mi se pare extrem de corect să te simți superior celorlalți, la urma urmei tu ai inventat mersul pe jos și apa caldă!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Corect, dar n-ai cum să-i diferențiezi; maimuța de azi poate fi simpatizantul de mîine și motociclistul de poimîine, exact cum ai fost și tu, eu sau Northern Freyja.

Niciodata. Cred ca tu nu pricepi ce-ntelegem noi prin "maimuta"...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sensibila e lumea...pai ori suntem satanisti, violatori de babe, ori nu mai suntem?! :)))

Ai dreaq aroganti...auzi, sa rada de Hjc!


» Post actualizat in 27 Apr 2016 14:45


Corect, dar n-ai cum să-i diferențiezi; maimuța de azi poate fi simpatizantul de mîine și motociclistul de poimîine, exact cum ai fost și tu, eu sau Northern Freyja.

 

 

Mi se pare extrem de corect să te simți superior celorlalți, la urma urmei tu ai inventat mersul pe jos și apa caldă!

Maimuta de azi e motociclistul de maine care isi ia multa m***e pe unde trece cu toba lui de scoala mortii, cu atitudinea lui de c.acat "fa-mi loc ca tre sa trec ..ma doare-n pla de tine", care nu are respect pentru nimeni. Si vai...cata fauna!

Editat de ana.maria
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inteleg taxa de intrare pentru o expozitie de custom, dar te pomenesti ca firme ca Yamaha, HD, sau alte corporatii de gen n-or fi dat destui bani. Sau dupa criza asta ii sponsorizeaza vizitatorii din Romania... :))) Poate era o idee sa ceri bani pentru show-uri sau evenimente speciale, dar ca sa vezi motocicletele de anul trecut probabil nu merita nici 20 de lei. Cel mai dragut mi s-a parut gestul unui tip pe motor care cand a auzit ca nu exista parcare moto s-a intors si a plecat. Cred ca puteai sa faci cale-ntoarsa doar cand vedeai moacele alora de la intrare. Plina tara asta de gorile. Eu zic ca prea se lasa PR-ul in seama hosteselor... Dragute, intr-adevar, dar ce te faci cu motociclistii gay? :))

Editat de Ancalagon
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cel mai dragut mi s-a parut gestul unui tip pe motor care cand a auzit ca nu exista parcare moto s-a intors si a plecat.

De unde a auzit el prostia asta? A fost bartai parcarea moto si toti pandarii te indrumau obligatoriu spre ea.

» Post actualizat in 27 Apr 2016 18:30

ca sa vezi motocicletele de anul trecut probabil nu merita nici 20 de lei.

Numai pentru Africana si as fi dat 20 de lei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A fost ok salonul din punctul meu de vedere... nici prea prea, nici foarte foarte. Acceptabil. Am vazut cateva mobre frumoase, lumea era mai "spalata" ca in alti ani, mai putine gagici dezbracate care sa se scurga pe mobre, am vazut ceva drifturi auto, un suc si acasa.

La capitolul cumparaturi, mi-am luat o "teapa" cu o pereche de pantaloni de la bbmoto. Ii vazusem de anul trecut, dar atunci nu aveau masura mea, anul asta au avut-o... am dat 350 lei pe ei (nu imi pare rau, sunt cam ceea ce imi doream, plus sau minus), dar m-a mancat in fund sa ma uit la ei pe site ce mai au... aceiasi pantaloni sunt redusi de la 350 la 262 lei :)) Deci cine viseaza la reduceri la salon, sa-si ia gandul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inteleg taxa de intrare pentru o expozitie de custom, dar te pomenesti ca firme ca Yamaha, HD, sau alte corporatii de gen n-or fi dat destui bani. Sau dupa criza asta ii sponsorizeaza vizitatorii din Romania... :))) Poate era o idee sa ceri bani pentru show-uri sau evenimente speciale, dar ca sa vezi motocicletele de anul trecut probabil nu merita nici 20 de lei. Cel mai dragut mi s-a parut gestul unui tip pe motor care cand a auzit ca nu exista parcare moto s-a intors si a plecat.

Pe tine cat te-ar fi costat sa iei la rand toti dealerii moto si magazinele din Bucuresti? Sa nu mai pun la socoteala ca la salon gaseai si puteai sa probezi echipamente pe care nu le vezi in minunata capitala. Macar din motivele astea merita sa platesti intrarea. Parerea mea.

 

Si tipul ala, daca e cel din clipul pus de Kosh, a plecat pentru ca se astepta sa intre moka, nu pentru ca n-ar fi existat parcare moto.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doar pentru ca bb moto a fost de rahat nu trebuie sa băgăm toate magazinele în aceeași oala...

Pentru cine se plânge de bilet...ca lumea sa fie "spalata" în continuare trebuie sa existe aceasta taxa de intrare...și nici asa nu se elimina complet mizeriile de oameni...S-au găsit niște minusuri de vreo 10000 de lei în produse disparute la sfârșitul celor 3 zile. Oricum asta nu contează...mai bine sa ne plângem de salon nu?

» Post actualizat in 27 Apr 2016 21:19

Aaa da...și dobitocul din filmul postat mai sus a încurcat SMAEB cu SAM și a plecat fără un leu în buzunarest ca un atârnache. Prietene...dacă citești asta...nu merge niciodată fără bani la tine...nu știi niciodată ce se poate intampla.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oricum s-a intors la salon si s-a filmat facand misto pe acolo, ceea ce din punctul meu de vedere, este jenibil.
Dar nah ... asa ti-o cere hobby-ul asta de vblogger.

 

Cand vor fi 5 saloane d'astea pe an in Romania, vom avea dreptul sa ne plangem. Sau macar trei...

Pana atunci, la cat de putini suntem, ma si mir ca se mai tine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am nimic cu nimeni,dar sunt curios cati dintre cei nemultumiti de pe acest topic au cumparat o motocicleta noua. Piata de motociclete noi,in romania, este la pamant. Asa ca nu vad de unde nemultumirea asta ca anumiti producatori nu au venit cu ultimile modele. Repet,nu fac aluzie la nimeni. Eu unul am fost multumit de ceea ce am vazut.

Editat de dynoviorel
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Ce legatura are filmarea aia cu discutia despre lipsa parcarii moto?! Pandarul ala i-a cerut 20 de lei pentru accesul la SMEB, nu i-a zis ca nu e parcare moto.

» Post actualizat in 28 Apr 2016 04:49

Oricum s-a intors la salon si s-a filmat facand misto pe acolo, ceea ce din punctul meu de vedere, este jenibil.

Dar nah ... asa ti-o cere hobby-ul asta de vblogger.

 

Aaa, pai asta e o specie cu totul aparte. Cam in aceeasi oala cu "jurnalistii" din presa de scandal. Pe principiul "Da-mi sa mananc ca mor de foame si daca nu-mi dai zic de rau de tine"...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna,

 

Si eu am fost tot sambata pentru prima data :)

 

Taxa de intrare, ca doar asta e subiectul topicului, chiar este mai mult decat ok.

 

Ce m-a nemultumit a fost faptul ca nu sunt si standuri cu piese moto... Chiar aveam nevoie de cateva piese ca sa repun motorul pe asfalt. Dar asta este, cautam in alta parte.

 

Plus ca am vrut sa imi cumpar si niste manusi, insa toate manusile pe care le-am probat erau lungi la degete. Se pare ca trebuie sa imi mai lungesc degetele... :crack:

 

Si inca ceva, am fost si cu un prieten care vroia sa isi cumpere o casca moto, asa ca a probat un HJC si apoi am fost sa probeze si un Shoei. Pe cand proba casca Shoei, amicul meu a zis ca a probat si de la HJC insa i s-a parut lui ca nu e comfortabila, iar vanzatorul foarte plin de el a facut o remarca la adresa concurentei. Pe bune, prietene? Pai e frumos sa faci antireclama concurentei? Si nu, nu spun asta doar pentru ca eu detin casca de la HJC, ci pentru ca acea remarca total neprofesionista nu isi avea rostul, mai ales in fata clientilor/potentiali clienti. Zic si eu...

 

In rest, chiar mi-a placut, a fost ca o gura de aer proaspat. Mi-am incantat atat privirea cu toate modelele expuse, cat si cu cele din parcare, dar mi-am incantat si auzul cu "zgomotul" motoarelor. ;)

Hello Wsy,

 

Imi pare rau sa aud despre comportamentul neprofesionist al respectivului vanzator. Poate totusi citeste si el aceste post-uri si invata din feedback-ul posibililor clienti.

 

Insa poate ca ar trebui sa punem in evidenta mai mult lucrurile pozitive care s-au intamplat la acest Salon (show-rile de drifting, show-ul lui Attila, numeroasele motociclete absolut superbe prezente in parcarea moto, mobrele din interiorul pavilioanelor, dar si oamenii extrem de pasnici dar cu spirit, prezenti la eveniment). Spun asta tinand cont de comunitatea destul de mica de motociclisti din Romania. In felul acesta cei care sunt doar pasionati de fenomen,poate vor intra pe forumul acesta si vor vedea o comunitate frumoasa ce ii va convinge sa devina parte din ea prin prisma atmosferei, pasiunii si a evenimentelor cu caracter pozitiv ce se intampla in domeniu.

 

Numai bine !

Editat de rocipm
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hello Wsy,

 

Imi pare rau sa aud despre comportamentul neprofesionist al respectivului vanzator. Poate totusi citeste si el aceste post-uri si invata din feedback-ul posibililor clienti.

 

Insa poate ca ar trebui sa punem in evidenta mai mult lucrurile pozitive care s-au intamplat la acest Salon (show-rile de drifting, show-ul lui Attila, numeroasele motociclete absolut superbe prezente in parcarea moto, mobrele din interiorul pavilioanelor, dar si oamenii extrem de pasnici dar cu spirit, prezenti la eveniment). Spun asta tinand cont de comunitatea destul de mica de motociclisti din Romania. In felul acesta cei care sunt doar pasionati de fenomen,poate vor intra pe forumul acesta si vor vedea o comunitate frumoasa ce ii va convinge sa devina parte din ea prin prisma atmosferei, pasiunii si a evenimentelor cu caracter pozitiv ce se intampla in domeniu.

 

Numai bine !

Sa fie pace in lume! Sa salvam balenele!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ma plang de bilet, in mintea mea am platit pentru parcare, pentru ca in rest nu a fost mare lucru.

 

Stand-urile erau cam goale.

Am incercat la un stand sa cumpar ceva, m-au trimis pe site.

M-am dus la alt stand, a venit un nene binevoitor sa ma intrebe daca vreau ceva, dar dupa ce i-am zis ca nu caut ceva pentru "motor de viteza coae" si i-am zis destul de specific ce caut, si-a dat seama ca sa-mi vanda ceva mie nu e un low hanging fruit(gen poate sa se oboseasca sa caute ori sa intrebe un coleg, ceva), asa ca s-a fofilat. Treaba asta s-a repetat inca o data la un magazin.

Am incercat la alt stand de reprezentanta sa caut niste accesorii OEM, mi-au dat cartea de vizita ca nu aveau pe ce sa caute si sa afle disponibilitatea, dar aici am dat macar de cei mai pregatiti si binevoitori oameni.

Cativa de la alte stand-uri nici nu stiau ce vand, si nici in ce situatii se recomanda manusi din piele cu aerisiri, manusi din piele scurte, etc. Oamenii aveau target dar nu si vointa.

A, si am luat contact cu vreo 3 pliante dintre care unul ma astepta frumos in parbriz.

 

Singurul lucru pozitiv e ca m-am revazut cu niste prieteni si, oarecum pozitiv, ca nu au luat pielea de pe noi cand am cumparat niste sucuri.

 

P.S. Cei mai destepti au fost cei de la Kronau care nu numai ca nu au dat aruncat banii pe inchiriat stand si transport de produse, dar au asteptat cumintei la ei acasa cu o reducere de 15% si pe seara, duminica, era aproape gol magazinul.

Editat de JCDenton
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...