Sari la conținut

Doua accidente-jud. Hunedoara


darco_cbr
 Share

Postări Recomandate

ce facusi bre, decapotasi tractorul? :)

 

RIP

 

Dar sa remarcam prezentarea de senzatie din articol, adica "încât motorul era aproape paralel cu solul".

Ma intreb doar cum se poate circula cu un motor perpendicular cu solul. :moron:

Editat de Adixgl
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Telefonul era cauza. Am postat de pe altul pana la urma si a mers.

Aia ziceam,reporterii astia de la ziuadevest,tion si nu numai,scot cate una din asta de ramai prost! Cel mai mult urasc atunci cand vad "am ramas interzisi" sau ceva de genul!

Off: micutu ala are buton si se decapoteaza singur. Smecher,a?

ce facusi bre, decapotasi tractorul? :)

 

RIP

 

Dar sa remarcam prezentarea de senzatie din articol, adica "încât motorul era aproape paralel cu solul".

Ma intreb doar cum se poate circula cu un motor perpendicular cu solul. :moron:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce facusi bre, decapotasi tractorul? :)

 

Destul de simplu. Mergi drept, si vei sta perpendicular.

 

Dar sa remarcam prezentarea de senzatie din articol, adica "încât motorul era aproape paralel cu solul".

Ma intreb doar cum se poate circula cu un motor perpendicular cu solul. :moron:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adica daca stai cu caucioacele pe asfalt esti perpendicular, atunci cum este asta cu paralelul?

 

În articol spune că „Totul s-a petrecut la ora 20, într-o curbă, iar martorii povestesc că bărbatul circula cu așa mare viteză, încât motorul era aproape paralel cu solul.”

 

Nu țeste clar că se referă la faptul că era înclinat pe viraj? :blbl:

Editat de zĂŽmbesc
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

În articol spune că „Totul s-a petrecut la ora 20, într-o curbă, iar martorii povestesc că bărbatul circula cu așa mare viteză, încât motorul era aproape paralel cu solul.”

 

Nu țeste clar că se referă la faptul că era înclinat pe viraj? :blbl:

Mai meserias decat Marquez, care reuseste sa incline mobra doar la 63 de grade. :)
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa imi fie cu iertare dar poate eu am facut o altfel de geometrie/fizica.

Cand zice cineva paralel eu inteleg situatia de mai jos.

 

Acum eu ma intreb cine era de fapt paralel:

1. Motociclistul, caz in care trebuie sa il felicitam ca a descoperit zborul cu motocicleta la joasa altitutine.

2. Martorii, caz in care sunt paraleli cu limba romana/realitatea sau erau paraleli de beti.

post-66253-0-27009900-1470398718_thumb.jpg

Editat de Adixgl
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai daca te transformi in zmeu dupa ce-ti tragi casca, problema e in alta parte, oricum nu la casca. Limitele la care aderenta se pierde nu se detecteaza auditiv (exceptand situatia in care pe fanare se aude clar fluieratul cauciucului), iar nu e problema castii. Sunt de acord ca uneori viziera poate obosi ochii, dar de obicei e vorba de proasta intretinere sau de calitate indoielnica. O casca de calitate si corect purtata nu influenteaza negativ experienta, te poate scapa insa de multe neplaceri sau de moarte, fara a avea totusi puteri magice.

Lasa ce ar evidentia un control O.R.L., nivelul zgomotului cand esti pe motocicleta nu numai ca iti dauneaza atentiei (si ai nevoie de cat mai multa), dar iti dauneaza si aparatului auditiv.

Oricum, accidentele de genul se intampla indiferent de prezența tucalului pe cap si la fel si deznodamantul...este acelasi, cu sau fara casca sau alte protectii. Pacat.

Editat de WotRU2Me
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai meserias decat Marquez, care reuseste sa incline mobra doar la 63 68 de grade. :)

Here, fixed.

 

Accidente se intampla. Echipamentul nu garanteaza nimic. E adevarat, poate sa reduca efectele unui impact, poate sa mute intr-o oarecare masura linia dintre viata si moarte sau dintre viata normala si leguma. Insa nu poate face minuni.

Din cate am inteles, omul s-a "infasurat" pe o borna kilometrica. In astfel de situatii poti sa porti si armura de turnir, rezultatele sunt cam aceleasi.

 

R.I.P.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

×
×
  • Creează nouă...