Sari la conținut

cat p.aci


bc_krist
 Share

Postări Recomandate

Aha.

Ala cu duba s.a dus dracu rapid. In directia in care mergea era o intersectie si s.a dus p.acolo. N.a oprit macar sa vada daca am patit ceva. N.am cazut. Da' m.am umplut de noroi din balta aia. Eram fleasca si era si frig. Pana acasa am inlemnit. Nu m.am luat dupa el desi ma ardea rau sa.i fwt mortii oleaca, pentru ca aveam rotile pline de apa si noroi si sigur picam pa curbe. Vreo cativa km imi patina la fiecare schimbare de viteza. Era un noroi d.ala ca o mazga. Nasol sa mergi asa.

Editat de bc_krist
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inseamna ca a fost prea aglomerat acolo sus dupa cati au crapat in weekendul asta, ba pe la mare, ba pe sosele... Erai in plus :)

Sper ca te-ai imbatat corespunzator dupa! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa ce am oprit sa.mi trag sufletu, langa mine a oprit o masina de teren neagra cu un tip si.o tipa inauntru care m.au intrebat daca.s ok si daca vreau filmarea ptr ca ei au camera in bord. Am zis ok, am facut schimb de mailuri si ne.am vazut fiecare de ale noastre. Si azi mi.a trimis filmarea.

Viteza aveam cam 60-70 sa zic maxim. Ca mai in spate era intersectie si am lasat.o mai moale ca se bagau ca berbecii. Asta e. Am avut bafta de data asta.

Editat de bc_krist
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ala e idiot si a scapat prea usor .

Respect pentru reactie . Ai avut si putin noroc ca acolo era o balta si nu un sant romanesc de jumatate de metru .

Nici eu si crec ca nici alti incepatori nu aveau nici o sansa sa evite jegul ala .

 

Nici nu vreau sa-mi imaginez unde eram acum daca eram in locul tau . Va rog ca in asemenea situatii sa anuntati politia . Pe baza filmarii pot sa ii suspende permisul .

Editat de Ivanica
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu-i gasiti nici o scuza conservarului?

nimic de viteza / gume... etc?

ar trebui gasit ala cu duba si dupa ce este lasat fara permis calcat pe cap un pic ca sa invete.

un dobitoc. sofer neprihanit deranjat de motociclistii rai si vinovati de de toate...

 

asta cu duba nu primeste un topic ca cel de mega succes cu ''blesteme''?

sa i se blocheze samanta pe tzeava data viitoare cand se autosadisface si sa i se necrozeze sa nu faca copii cretini ca el...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Noroc ai avut ca si duba s-a mai oprit.

Lumina ai avut aprinsa? Stopul nu se vede ca merge in filmare.

Editat de Falkenberg
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aveam luminile aprinse. Era soare si probabil d.aia nu se vede stopul. Ala cu duba pun pariu ca m.a vazut fix cand i.am trecut pe sub nas. Ca atunci a franat oleaca. Daca nu frana ma pocnea, imi prindea picioru intre bara si motor, io ajungeam cu capu in parbriz apoi saream in stanga iar motoru mi.l arunca in sant. Cam asa vad io, studiind mai bine filmarea.

Vina mea a fost ca nu i.am anticipat boului intentia. Avand in vedere ca se oprise, desi in fata lui era liber, trebuia sa ma gandesc ca urmeaza sa faca ceva dubios.

P.s reuseste careva sa.i citeasca numarul?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fugi repede si aprinde o lumanare la biserica.

Nici puricele potcovit cu 99 oca de fier nu reusea sa se strecoare cum ai facut-o tu.

Din pacate la rezolutie de 360p nu ai ce sa vezi, nici macar cu un soft de prelucrare nu cred ca vei avea sanse.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vai de viata mea, super noroc.

Doamne ce mitocan si nesimtit sa continui drumul asa. Merita calcat cu cricul motocicletei pe boase :).

Cei care ti-au dat filmarea nu au retinut si numarul? Ei vedeau mai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu s-au uitat la numaru aluia. au stat numai cu ochii pe mine. au facut target fixation pe mine :) dupa ce-au oprit sa ma intrebe de sanatate, s-au uitat in spate dupa ala crezand c-a oprit si stiu c-au zis ceva de genu....uite frate cretinu ala a fugit, nici macar n-a oprit sa vada daca s-a intamplat ceva.

beliti ochii cat cepele!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai scapat doar cufurit in chiloti!Mai bine asa cufurit,decat plesnit...

Ai noroc si inca multe zile de trait!

Sanatate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N.am numaru aluia. Au trecut 5 zile d.atunci.

Si oricum nu se intampla nimic. Eventual ii luau permisu. Asta nu.l lecuia de facut la fel cu alte ocazii.

Is multumit ca n.am patit nimic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iti inteleg expectativele vis-a-vis de rezultatele demersului dar cred ca in sinea ta esti convins ca ai avut parte de noroc (sau ghinion, depinde cum vrei sa privesti) sa scapi de o situatie in care nu vrei sa te aflii vreodata si daca vrei sa ramana asa tine si de tine sa-ti faci datoria de a face demersurile necesare. Poate nu face mult acest demers, dar garantat face ceva. Ideal ar fi daca ai putea la o analiza frame by frame sa-i poti citi numarul de inmatriculare.

Eu as face o cerere scrisa cu numar de inregistrare pentru cerere si pentru filmulet si as cere identificare / sanctionarea respectivului. Sunt obligati sa raspunda, pozitiv sau nu la cererea ta.

Serios acum ai tot ce-ti trebuie, fura-ti si tu 3 ore si fa acesti demers.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in cazul de fata norocul a contat prea putin. ala cu duba a facut ce-a facut si omu cu moto a facut ce-a facut.

95% din motoristi se lipeau de duba. cine stie, poate mai multi, dar nu cred ca mai putini.

in sfarsit vad un om care sigur are ce cauta pe moto.

exemplu clar de "norocul ti-l faci cu mana ta". repet, (nu a fost vb de noroc aici)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...