Sari la conținut

Postări Recomandate

 

 

Cat costa anvelopa spate+camera daca sunt de mobra pe 17+capacul de plastic pt protectia foii+cauciucurile de la scarite?

Neamtule urat din partea ta cu chestii d-astea am crezut ca esti serios.Hai sa le luam pe rand. Anvelopa DE MOBRA PE 17 cum ti-am cerut e de fapt 350 pe 16,camera e la fel pe 16 si are valva smulsa iar burdufurile pt lant pun pariu ca nu le-ar pune nimeni pe mobra. Teapa pe fata. Macar sa stie si altii sa nu te bage in seama. Nu prea ma pricep la butoane dar incerc sa pun poze la ce mi-ai trimis ca dovada.

 

Cat costa anvelopa spate+camera daca sunt de mobra pe 17+capacul de plastic pt protectia foii+cauciucurile de la scarite?

Neamtule urat din partea ta cu chestii d-astea am crezut ca esti serios.Hai sa le luam pe rand. Anvelopa DE MOBRA PE 17 cum ti-am cerut e de fapt 350 pe 16,camera e la fel pe 16 si are valva smulsa iar burdufurile pt lant pun pariu ca nu le-ar pune nimeni pe mobra. Teapa pe fata. Macar sa stie si altii sa nu te bage in seama. Nu prea ma pricep la butoane dar incerc sa pun poze la ce mi-ai trimis ca dovada.

 

Pozele cu =bataia de joc=

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 10,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Cat costa anvelopa spate+camera daca sunt de mobra pe 17+capacul de plastic pt protectia foii+cauciucurile de la scarite?

Neamtule urat din partea ta cu chestii d-astea am crezut ca esti serios.Hai sa le luam pe rand. Anvelopa DE MOBRA PE 17 cum ti-am cerut e de fapt 350 pe 16,camera e la fel pe 16 si are valva smulsa iar burdufurile pt lant pun pariu ca nu le-ar pune nimeni pe mobra. Teapa pe fata. Macar sa stie si altii sa nu te bage in seama. Nu prea ma pricep la butoane dar incerc sa pun poze la ce mi-ai trimis ca dovada.

 

 

 

Pozele cu =bataia de joc=

Bataie de joc?Ti-am zis ca,camera nu e buna ti am trimis-o asa..

Se vede in poze ca mansoanele erau rupte.

De ce nu mai pus sa fac poze mai detaliate?

 

Bataie de joc?Ti-am zis ca,camera nu e buna ti am trimis-o asa..

Se vede in poze ca mansoanele erau rupte.

De ce nu mai pus sa fac poze mai detaliate?

Cauciucul l-am scos la vulcanizare.

Editat de neamtu99
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Neamtule,io cred ca nu esti un "tzepar" si ca ai gresit ca nu ai pus poze cu chestiile respective.Poti repara eroarea returnand contravaloarea acelor chestii,omului de bunacredinta.Si cred ca se va incheia onorabil problema.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Lolo, tobele alea sint criminale mai omule. Spor la treaba. Numai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mersi de informatii. M-ar fi interesat, daca majoritatea pieselor ar fi fost transplantabile.

o gramada sunt...ia-l!

Ambielajul..frezezi canalul de pana dincolo...o diferi ca greutate, echilibrare dar cursa si cotele de instalare tot alea. Am si vazut Ijuri P5 cu ambielaj de la Ij56 si incers.

1400km!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Neamtule,io cred ca nu esti un "tzepar" si ca ai gresit ca nu ai pus poze cu chestiile respective.Poti repara eroarea returnand contravaloarea acelor chestii,omului de bunacredinta.Si cred ca se va incheia onorabil problema.

Uita te mai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum nu iau apararea nimanui dar sa imi fie cu iertare dar din poze se vede clar

1. ca burdufurile sunt moarte

2. ca janta pe spate este de JAWA sau Cs adica pe 16 (eu unul am observ de cand a postat pozele ca nu este janta originala)

3. ca toate piesele /partile sunt intr-o stare jalinica dat fiind contextul in care au "trait"

 

Acum fiecare face cum considera insa nu vad ca asta sa fie motiv sa tragem concluzii pripite!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mersi de precizari, Aleko. Eu am intrebat pentru un prieten. Nici macar nu sunt in Ro, ca l-as lua, i-as scoate matzele pt respectivul prieten si as vinde mai departe carterul la Festina si alternatorul la vreun alt doritor. Oricum Festina nu se dezice de nume si intr-adevar e lent. Eu in locul lui probabil l-as fi luat deja.

Daca mai este valabil cand ajung acasa, il contactez pe Lolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uita te mai bine.

Daca-mi spui si la ce sa privesc mai bine,o sa fiu mai atent.Dar daca ce-i in poza ,ai trimis tu,se pun multe semne de intrebare.Vorbesc despre pozele puse de cristi ph.Deci fi mai explicit pentru ca altfel esti judecat negativ si nu cred ca-ti doresti asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La o simpla analiza a pozelor puse de tine Neamtule si a celor puse de mine se poate vedea clar diferenta. Ori poze mai detaliate eu cred ca trebuiau puse inainte sa scoti la vanzare piesele.... Chiar am zis intr-un post anterior sa-mi trimiti anvelopa daca e de mobra pe 17. Sau nu stii ca scrie pe ele....Sa fim noi sanatosi ca nu-ti cer nici un leu inapoi. Chestii care te depasesc tinere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dragos, unele motorete mobra-Hoinar au avut originala pe spate roata pe 16 cu cauciuc mai balonat (ca la Jawa sau Cz).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de vanzare o mica colectie de motorete comuniste formata din :

Danuvia 125 http://www.99poze.ro/danuvia/

ij 56 cu atas http://www.99poze.ro/ijh_/

malaguti http://www.99poze.ro/malaguti_235539231/

garelli tn_5e41d2facce4d582898f40db1d71096d.jpg

2 motorete carpati cu 1 sea , una este completa inclusiv stop ,aparatoare lant si sea cu capra dar este demontata, cealalta aproape completa

tn_91d32c7d6e0a5c0ac9f274ac81685a9a.jpg

tn_9a4af9a983aacd1933a1ee098103a7d6.jpg

1 manet incomplet http://www.99poze.ro/manet_350463599/

nici una din cele 7 nu are acte, asa le-am cumparat .

650 euro toate 7 , ridicabile din Otopeni

bonus o bicicleta move si un pegas practic demontat:

http://www.99poze.ro/bicicleta_move/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La o simpla analiza a pozelor puse de tine Neamtule si a celor puse de mine se poate vedea clar diferenta. Ori poze mai detaliate eu cred ca trebuiau puse inainte sa scoti la vanzare piesele.... Chiar am zis intr-un post anterior sa-mi trimiti anvelopa daca e de mobra pe 17. Sau nu stii ca scrie pe ele....Sa fim noi sanatosi ca nu-ti cer nici un leu inapoi. Chestii care te depasesc tinere.

Au fost piesele originale pe ea.NU STIAM ca sunt si pe 17

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E inmatriculata?

da este.am si talon si carte noua.am citit pm-ul nu te baza pe aprindere.nu cred ca iti este de folos.ca si motor e ff bun

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

Doresc o cotatie de pret pentru toba. Pe langa asta te rog sa potezi poze detaliate cu ea, demontata, cu sitele scoase, etc.

 

Scuze insa este creat un precedent si e bine sa evitam ''tepele''.

 

Merci.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

anunt valabil

 

attachicon.gifP1080876.JPGattachicon.gifP1080862.JPG

trebuia sa pastrezi talonul mic, cu el faci dovada ca a mai fost inscris in romania, si asa il poti inmatricula chiar daca proprietaru e mort, fara talonul mic astepti un an prin interpol si plus registru costa foarte mult ca il ia ca si motor adus din non ue

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

trebuia sa pastrezi talonul mic, cu el faci dovada ca a mai fost inscris in romania, si asa il poti inmatricula chiar daca proprietaru e mort, fara talonul mic astepti un an prin interpol si plus registru costa foarte mult ca il ia ca si motor adus din non ue

 

nu aveam cum sa pastrez talonul ptr. ca nu a ajuns niciodata la mine.proprietareasa l-a facut pierdut dupa ce si-a incasat banii..

oricum motoreta s-a vandut.anuntul nu mai este valabil.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vand cateva KITSCH-uri :

-carcasa far simson: 30 lei

-tobe Ij56 ciomuit partea cu pedala 45 lei/pereche

-toba home made inox pt IJ56. 1 bucata 45 lei

-cutie masca gaze 25 lei

-rezervor Ij56 45 lei /buc

-inel cromat pt far cu sticla (elba) nu cunosc provenienta 45 lei

-roata Ij jupiter 19" 45 lei

-lanterna ruseasca 100 lei

-lampa stop IJ56 125 lei

-cilindru Ij56 ,nu stiu cota,dar pot masura cu subleru 45 lei

-napolitana MINSK 30 lei

 

vrea sa fac bani sa cumpar rezervorul lui "BACH" :)

0724 361 652 (cosmote)

carcasa simson,lanterna,stopul si mastile gaz vandute.restul valabile.poze pagiga 324.

Editat de robert bk350
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...