Jump to content

SMAEB - ziua a doua. Oameni si motociclete.

Recommended Posts

Sa il ajut pe Attila, din ce a postat pe pagina de fb.

“Calendarul activitatilor pe luna noiembrie 2018

2-4 weekend de initiere, mai sunt 2 locuri libere

9-11 tura enduro de weekend, 4 locuri libere

16-18 tura enduro de weekend 4 locuri libere“

Locurile disponibile erau la data postarii, 15.10.

Se face si program de "toamna-iarna"?

Am de gand sa fac doua motociclete cu cuie pentru perioada cand ingheata, sa vedem cine se incumeta. In orice caz nu se pot acoperi distante mari, mai mult se va merge pe poteci deja probate din apropiere.

Stiu eu un client. Si o clienta! Sa te vad eu daca te [mai] incumeti! :P

Salut,

Mai trebuie lucrat/structurat site-ul cu informatii.

Eu am urmatoarele intrebari:

1) Cat costa ziua de inchiriat moto pe traseele voastre.

2) Oferiti ceva echipament?

3) Care sunt datele exacte im care voi iesiti? Ce traseu utilizati ca si grad de dificultate.

4)Lucrati cu o pensiune ceva?

Intreb pt ca eu as dori sa vin cu cineva pt a ii arata ideea de enduro. Daca venim eu vin direct cu remorca si moto mea. Ma intereseaza o locatie safe in care sa pot lasa de ex remorca si moto.

Astept un raspuns.

Salut,

Mai trebuie lucrat/structurat site-ul cu informatii.

Eu am urmatoarele intrebari:

1) Cat costa ziua de inchiriat moto pe traseele voastre.

2) Oferiti ceva echipament?

3) Care sunt datele exacte im care voi iesiti? Ce traseu utilizati ca si grad de dificultate.

4)Lucrati cu o pensiune ceva?

Intreb pt ca eu as dori sa vin cu cineva pt a ii arata ideea de enduro. Daca venim eu vin direct cu remorca si moto mea. Ma intereseaza o locatie safe in care sa pot lasa de ex remorca si moto.

Astept un raspuns.

Salut,

1) ziua de inchiriat moto, fara insotitor si fara pachet de initiere sau touring costa 600 lei.

2) oferim echipament full, din cap pana in picioare. Echipamentul nu este inclus in pretul de inchiriere moto si costa extra cca. 160 lei.

3) datele exacte sunt comunicate pe acest forum, permanent. Utilizam trasee de incepatori, de experti si hard enduro extrem.

4) Lucram cu mai multe pensiuni in cazul turelor enduro, Vila Alpin din Comandau sau Granada din Covasna.

Sa stii ca am si numar de telefon, 0740349443, Attila

» Post actualizat in 29 Oct 2018 12:09

Update: 2-4 Noiembrie, nu mai sunt locuri, 9-11 Noiembrie la tura enduro sunt 4 locuri libere, 16-18 Noiembrie a fost schimbat din tura in initiere enduro aici mai sunt 2 locuri libere.

Acum la sfarsit de sezon enduro, doresc sa va multumesc la toti pentru participare si postari, ati fost fenomenali, fiecare in felul lui. La urma urmei conteaza ca ati fost dispusi sa iesiti din zona de confort si sa va provocati, aici incepe (sau se termina :))) totul. Prin participare ati devenit membrii unui cerc foarte restrans de oameni care practica enduro vor mai mult, hard enduro si trasee selecte de nimeni stiute sau folosite. Ne intalnim sezonul viitor.

Va doresc sarbatori fericite si un an nou asa cum va doriti.

Cu respect, Attila

Attila, sa ne fii sanatos si te asteptam cu oferta de zapada!

Eu nu am uitat ;)

Atilla, iti doresc sa ai un an nou fericit!

Putere de munca, sănătate și ture cat mai dese!

Cele mai bune gânduri și spre familia ta minunata!

Salutare,

Ceva noutati despre weekend-urile de initiere?

Am incercat sa te sun dar probabil ai fost ocupat, nu am reusit sa iau legatura cu tine.

Dupa 15 Martie incepem iesirile enduro, atat pentru incepatori cat si pentru cei care merg deja bine. 
Pentru 2019 dispunem de 6 motociclete, deci pot veni 6 rideri in grup.
Ziua de enduro va costa 350 Lei/persoana care include moto+benzina+echipament+gustare. Cine vine cu motocicleta proprie plateste 150 Lei/zi.
Daca sunt solicitari putem organiza iesiri si in timpul saptamanii.
Daca aveti vre-o data preferata, sa ma anuntati din timp, preferabil prin mail endurokarpatia@gmail.com ca sa am datele scrise, altfel le uit sau le incurc.

Iesire enduro de o zi pe 23 Martie, sambata, ora 9.00 dimineata pana la orele 16.00 dupa masa, mai sunt doua locuri libere.

Tel..0740 349443, mail endurokarpatia@gmail.com

13-14 Aprilie weekend initiere enduro. Program sambata de la 9.00 pana la 16.00 tehnici de baza, program duminica 9.00-13.00 traseu. Pretul include motocicleta+carburant+echipament, nu include cazare si masa, Pretul e de 600 lei/persoana/weekend. Sunt 4 locuri disponibile. Rezervari pe endurokarpatia@gmail.com

Pentru 13-14 Aprilie la initiere au mai ramas numai 2 locuri libere.

Gata, nu mai sunt locuri pentru 13-14 Aprilie, cele patru locuri au fost rezervate in mai putin de 8 ore de la postare.

Weekend-ul trecut am fost impreuna cu tovarasa la weekend-ul de initiere, cu Attila si colegul.

Ne-am simtit bine, am ras, am povestit, ne-am dat, facut prieteni noi, toate numai de bine.

Va recomand sa mergeti si sa incercati, invatati ceva nou, si cu siguranta nu are ce sa nu va placa ;)

25-26 Mai weekend initiere enduro, mai sunt 4 locuri disponibile, programul incepe sambata dimineata la ora 9 si se termina duminica la ora 13.00, pretul de 600 lei/persoana/weekend include motocicleta+carburant+echipament+program, nu include cazare si masa. Va trebui sa va rezervati cazare in prealabil intr-una din pensiunile sau hotelurile din statiunea Covasna. Cine doreste sa participe sa-mi trimita mail la endurokarpatia@gmail.com sau sa ma sune la tel. 0740349443.