Sari la conținut

Service Moto Timisoara


gopop
 Share

Postări Recomandate

salut, nu sunt din TM dar caut un Service Moto si singurele detalii care le am este ca mecanicul sau patronul participa la concursuri si il cheama Paun sau Pastean(parca ceva de genu)

va multumesc pt orice tip de informatie desi nu am putut oferii eu multe detalii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 159
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

salut, nu sunt din TM dar caut un Service Moto si singurele detalii care le am este ca mecanicul sau patronul participa la concursuri si il cheama Paun sau Pastean(parca ceva de genu)

va multumesc pt orice tip de informatie desi nu am putut oferii eu multe detalii

E vorba despre multiplul campion Pascota.Detalii si contact aici:

 

http://www.pascota-racing.ro/

 

In afara de Sag, in Timisoara stie cineva unde se pot schimba caucicurile moto?

Vii la Rabbit Club intre orele 11.30-17.00,te ajut eu sa demontezi roata si dupa aia o schimbam la vulcanizarea de langa noi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu recomand pe Luci, are atelier chiar la intrarea în Giroc (acolo unde se termină Timişoara şi este scris numele comunei Giroc pe un afişaj vertical rămas de pe vremuri), imediat pe stânga se intră într-o curte unde este o hală; nu este poartă dar sunt acolo două steaguri verticale şi scrie Castrol pe ele dacă îmi amintesc eu bine.

 

Sunt foarte mulţumit de serviciile sale; lucrează bine şi cu răbdare. Recomand.

Editat de GoogleBoy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut, care-l cunoaste putin mai bine pe domnul Pascota, ideea este urmatoare: vreau sa cumpar un motor din TM care stiu ca a fost la el la reparat(adica i-a schimbat instalatia electrica, cauciucurile si clema de prindere de la ambreaj-cea de deasupra de la iesire din ambreaj) pt un R6 2007 negru

si as vrea sa vad daca pot sa aflu niste informatii suplimentare despre motor, binenenteles daca omu stie sau o observat alte detalii suplimentare

ceea ce stiu este de la omu din service dar am zis sa nu abuzez de el asa si poate posibil sa nu-mi ofere toate infourile

va multumesc anticipat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tu vrei sa cumperi sau sa afli despre motor,pe cati o sa intrebi atatea pareri o sa afli asa ca mai bine decizi tu ca sa nu-ti para rau ulterior mergi pe mana ta si gata.Ce stiu e ca mecanicul lui, Mirciulica e un tip foarte bun dar oare dupa Mirciulica cati si-or mai fi bagat mana prin el.Totul e o chestie RELATIVA parerea mea dar bani sant ai tai si sti mai bine ce vei face cu ei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai o sa ma duc sa-l vad daca i sa se tina proprietarul de cuvant va dati seama, inclusiv probe, am avut moto pana acuma 2 luni cam stiu la ce sa ma uit si pe exterior si si cand ii dai o proba fizica(mai exact la cutie) dar la motor nu prea ai ce sa te prinzi(ori sta la relantiu ori nu sta, dupa ce se incalzeste evident peste 75 grade), dar stiti si voi orice info la un momentan este buna si si daca nu-i adevarat macar iti belesti ochii mai atent pe langa faptul ca esti atent

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

salut. puteti sa-mi recomandati un mecanic care se pricepe la suzuki intruder? problema e la carburatorul din fata, curge benzina pe la supraplin. prefer pe cineva dispus sa vina la mine (lugoj), conta cost desigur.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut. puteti sa-mi recomandati un mecanic care se pricepe la suzuki intruder? problema e la carburatorul din fata, curge benzina pe la supraplin. prefer pe cineva dispus sa vina la mine (lugoj), conta cost desigur.

Nu mai inchide cuiul pontou. Compara-ti unul si dupa accea cehama un mecanic. Altfel va veni cam degeaba. Si garniturile de la capacul carburatorului a-r trebui inlocuite cu aceasta ocazie.

Nu iti recomand sa vina cineva tocmai pana la Lugoj,mai bine gasesti pe cineva de acolo.

E destul de lucru sa-l inlocuiresti, si daca tot e desfacut, merita si celalalt o curatare si o reglare/egalizare. Fa o treaba ca lumea.

Editat de dr.mengele
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu mai inchide cuiul pontou. Compara-ti unul si dupa accea cehama un mecanic. Altfel va veni cam degeaba. Si garniturile de la capacul carburatorului a-r trebui inlocuite cu aceasta ocazie.

Nu iti recomand sa vina cineva tocmai pana la Lugoj,mai bine gasesti pe cineva de acolo.

E destul de lucru sa-l inlocuiresti, si daca tot e desfacut, merita si celalalt o curatare si o reglare/egalizare. Fa o treaba ca lumea.

cui pontou as putea cumpara, problema e cu garnitura de capac. sunt vreo 5 feluri pentru diverse carburatoare (pentru acelasi an de fabricatie). cum am spus, prefer pe cineva care se pricepa la intruder. cum am mai spus, platesc si deplasarea pentru mecanic. daca in lugoj nu gasesc, apelez in timisoara, poate gasesc un mecanic bun si care vrea sa castige bani.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In Lugoj este si Liviu, antrenorul lui Mitza. E un mecanic mai mult decat priceput. Din pacate nu am numarul lui...

Editat de cstelia
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Care service ar fi mai indicat sa-mi faca evaluarea la daune accident(eventual si reparatii,adica verificat cadru ,directia,rotile centrate si echilibrate,eventuale jocuri la rulmenti,vopsit,si ce mai rezulta din constatarea lor).Idiotu` care m-a lovit insista pe asigurarea lui si eu sunt obligat sa-i fac plangere la politie,pesemne nu-l intrereseaza dosarul penal

 

caut scaritele si suportii de picior la pasager,pompa de frana spate cu levier si support,pentru aprilia tuareg 600,pegaso 600-650

 

pegaso pana in anul `98 stiu eu

 

am rezolvat

 

caut persoana sau atelier sau service care centreaza roti moto(echilibrat stiu unde,dar nu centreaza)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 6 months later...
  • 2 months later...
  • 2 weeks later...
Vizitator _Raul_

Salut baieti am nevoie de cineva care detine echipament pentru a modifica cotul de imbinare al tobei contra cost binenteles. Mersi

 

Lux Line Inox pe Google si da-i un telefon. Adi il cheama pe baiat.

Editat de _Raul_
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut baieti am nevoie de cineva care detine echipament pentru a modifica cotul de imbinare al tobei contra cost binenteles. Mersi

 

Lux Line Inox pe Google si da-i un telefon. Adi il cheama pe baiat.

 

Adi 0748 238 875. In Dudesti are atelierul, daca nu ma insel...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor!

 

Unul din rulmentii de la bascula, la Dakar, e dus... Unde pot face operatiunea de inlocuire, in Timisoara?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...