Sari la conținut

Metale mai usoare sau mai grele


andrei111

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Queensryche imi plac, dar nu stiu de ce nu i-am ascultat pana acum astfel incat sa ii "diger" cum trebuie. Poate o sa ii bag in playlist-ul de ascultat.

De Sacred Reich nu stiu, dar prima piesa imi place, ii bag si pe ei.

 

Mai devreme am ascultat niste Black Label Society, ultimul videoclip dragut, pentru piesa A Love Unreal ( mai intru pe metalhead o data pe sapt sa vad ce mai apare) :

 

Si Primordial tot ultimul clip facut de catre Costin Chioreanu, nefiind la prima colaborare cu ei :

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost la queensryche la concert in Budapesta, 1991 Monsters of Rock.Slipknot pentru cel mai exploziv concert.După ei a urmat Metallica, m-a luat plictiseala asta era prin 2002 daca nu ma insel.

» Post actualizat in 21 Feb 2018 19:36

Strapping Young Lad, de fapt Devin Townsend.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dap, Opeth au fost mereu speciali.

 

Mai tine cineva minte Therion? Făcusem rost pe caseta cândva de Theli și Vovin, in opinia mea cele mai bune albume ale lor.

Am ascultat casetele alea de le-a luat dracu' :)

Editat de andrei111
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vallach- misto cover-ul facut de Emperor

 

Colectia asta de cover-uri e foarte buna, de aici am ascultat prima data "A Fine Day to die":

https://www.discogs.com/Various-In-Conspiracy-With-Satan-A-Tribute-To-Bathory/master/13428

 

Majoritatea insa sunt cover-uri la piese Bathory din prima generatie, sa zic asa.

Cele care au influentat foarte mult viitoarele trupe de black metal.

Editat de Vallach
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vazid ce posteaza unii pe aici cred ca e cazul sa admitem ca au aparut citeva noi genuri: bling-metal, posh-metal si emo-metal.

Pai era pacat ca atat rimel folosit acum 40-50ani la Hair/Glam metal sau cum se numea, sa piara asa :))

 

Apropo de caterinca, mai e baiatul asta care are o gramada de videouri parodii tot asa pentru dorinta asta adolescentina de a fi metalul neaparat clasificat. Pentru ca metalul meu e mai special decat metalul tau :)) Cam ca la religii.

 

 

 

 

 

 

Editat de LimpTA
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Faptul că apar tot felul de genuri noi, nu înseamnă că trebuie să ne și placa;).

In cel mai bun caz sunt material de ascultat pentru adolescenții dezorientați fara o cultura muzicală prea clara

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Faptul că apar tot felul de genuri noi, nu înseamnă că trebuie să ne și placa;).

In cel mai bun caz sunt material de ascultat pentru adolescenții dezorientați fara o cultura muzicală prea clara

Pai fix ce zici tu aici se repeta in fiecare generatie. Tocmai asta e si chestia funny. Ca mereu aia dinainte zic ca metalul din perioada lor e ala mai smecher. Si copiii astia millenials de acum o sa zica la fel mai tarziu cand o aparea nush ce high_tech_midi_metal.

 

Tocmai pentru ca treaba asta e ciclica, luatul in serios n-ar trebui sa fie asa de serios :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Muzica de calitate nu dispare si nu poate fi inlocuita, insa e normal sa apara genuri noi care pot fi pe placul tau sau nu.

Multe persoane nu asculta anumite genuri din ignoranta sau din lipsa unei educatii muzicale cat de cat.

 

Cred ca putem fi cu totii de acord ca unele stiluri sunt mai usor de digerat decat altele, iar acestea fiind spuse, sa va dau un exemplu..

 

O persoana care asculta doar muzica comerciala, degeaba denigreaza alte stiluri muzicale, precum metalul, pentru ca acea persoana nu intelege nimic oricum in afara de ce i se baga pe gat la radio si la TV,

deci nu prezinta credibilitate, vorbele sunt goale.

 

Pe de alta parte, cei ce asculta metal, de regula asculta si alte stiluri, cum ar fi clasica, jazz, blues, electronica samd indiferent de cat de vechi sau recente sunt piesele respective.

Vorbim deja de un alt nivel de educatie muzicala.

 

Asadar, cine e mai in masura sa zica "adolescenții dezorientați fara o cultura muzicală prea clara" ?

 

Mai nou ai nevoie de app pe telefon sa iti arate cum sa mesteci.. din pacate nu mergem intr-o directie prea buna (valabil si pt muzica, filme, gaming.. you name it).

O sesizabila scadere a calitatii acestor materiale.

 

---------------------

 

Haideti sa nu transformam topic-ul intr-o polemica.

Treaba merge bine asa cu link-uri si cate o poveste de la vreun concert ;)

Editat de Vallach
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Metale mai usoare sau mai grele
  • Kristian K pinned this topic
  • adidas unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...