Sari la conținut

Accident Foarte Grav Balta Doamnei Prahova (2 decedati)


1n$4n3
 Share

Postări Recomandate

“Accident rutier mortal, zona Balta Doamnei.

O motocicleta a intrat in coliziune cu un utilaj agricol parcat.

Doua persoane care se aflau pe motocicleta au decedat.

01.05.2018 23:40”

 

Facebook Info Trafic Prahova

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Accidentul s-a produs în noaptea de marți spre miercuri la Balta Doamnei, după ce motocicleta pe care se aflau cele două persoane a intrat în coliziune cu un utilaj agricol care era parcat. - Din Observatorul Prahovean -

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

uf, chiar ma gandeam ieri in drum spre casa, ora pranzului, (cu masina) am dat peste multe utilaje agricole: doua carute, trei tractoare cu discuri, camioane - era sa ma infig intr-unul ca a iesit ca seriful in strada, mascat de un alt camion, fix in curba, discutand cu altul pe geam -fara sa se asigure, noroc ca mergeam incet.

 

Din stire reiese ca motocicleta a iesit de pe carosabil si s-a oprit utilaj - pacat ca zilele astea nu a mai fost niciun accident mortal pe moto.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

titlul este de ca.cat, atata timp cat utilajul era mult in afara carosabilului.

 

uf, chiar ma gandeam ieri in drum spre casa, ora pranzului, (cu masina) am dat peste multe utilaje agricole: doua carute, trei tractoare cu discuri, camioane - era sa ma infig intr-unul ca a iesit ca seriful in strada, mascat de un alt camion, fix in curba, discutand cu altul pe geam -fara sa se asigure, noroc ca mergeam incet.

moarte conservarilor agricultori!!!!! doar ca utilajele tale erau pe sosea in timp ce al astora era (in poze) langa gardul casei, pe unde (la alte ore) sunt si oameni, de exemplu copii.

Editat de XaeL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doctore, fain vocabular ai!

 

titlul este de ca.cat materii fecale, atata timp cat utilajul era mult in afara carosabilului.

am corectat cu termenul stiintific

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din stire reiese ca motocicleta a iesit de pe carosabil si s-a oprit utilaj - pacat ca zilele astea nu a mai fost niciun accident mortal pe moto.

banuiesc ca s a dorit formularea cu : " pacat , ca zile asta ... "

altfel reiese altceva ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unul dintre ei se numea Ionut Apostol si mi.a fost camarad de arme in armata.Avea 33 de ani si era casatorit,nu avea copii.Prea tanar.....Drum lin frate!!! :(

post-67389-0-13424500-1525388129_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand spuneam odata ca motociclistul cu experienta nu merge noaptea, un incepator viteaz de pe aici cu nume ce aduce a combina muzicala facea misto..

 

Experienta - incepator, aceste doua cuvinte sunt antonime, de aici si mistourile de doi lei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand spuneam odata ca motociclistul cu experienta nu merge noaptea, un incepator viteaz de pe aici cu nume ce aduce a combina muzicala facea misto..

 

Tie maestre nu iti pot da ignore din setari, regulile nu ti se aplica, esti admin, prin urmare special.

 

Observ ca inca n-ai dezvoltat coloana vertebrala, chiar daca a trecut ceva timp de la tura in care ai tinut sa intervii cu acele "sfaturi". Nici atunci nu ai facut-o si nici acum nu mi te adresezi direct. Care sa fie motivul? Nu sunt suficient de motociclist ori pur si simplu lipsa coloanei nu iti permite? Ehh lasa, nu te obosi cu raspunsul, stim toti ca amandoua ti se aplica.

 

Combine muzicale si fete pe Facebook, e bine ca visele ti-au ramas aceleasi. Speranta moare ultima, nu?

 

Incerci sa faci misto, banuiesc ca la 50+ ani doar asta mai poti face, o incercare. Dar nu te opresti, incerci chiar sa minti. Atasez comentariul tau si raspunsul meu de atunci, subliniaza daca poti unde anume fac eu misto.

 

Posted 24 November 2017 - 09:48 PM BY l.u.v

Ivane, data viitoare explica-i copilului ca motociclistii mari (ca etate) nu merg niciodata noaptea - mai ales iarna, cu frig si ceata - si ca daca el (copilul) vrea sa ajunga mare (ca etate) sa bage bine la cap acest sfat.

 

"Pasiunea pe care o am pentru doua roti este una pe care nu multi o inteleg. Apreciez din tot sufletul grija pe care unii colegi mi-o poarta, dar de aici si pana la a mi se spune, indirect de altfel, ca nu se merge noaptea, ca nu se merge pe frig, ceata, ploaie bla bla bla e cale lunga, lunga de tot. Ivan nu este tatal meu, si chiar de ar fi fost, tot n-as fi ascultat, imi port singur de grija de foarte mult timp astfel incat nu am nevoie de "indicatii". Ai fi putut in schimb l.u.v sa imi oferi sfaturi pentru mersul pe o astfel de vreme, pe alea le-as fi primit cu drag. Vezi tu stimabile, ceea ce pentru altii este un chin, pentru mine este placere. Nu regret deloc faptul ca am trecut prin aceasta experienta, am avut doar de invatat. Eu unul consider ca fiecare motociclist trebuie sa treaca prin astfel de experiente, pentru a se cali si pentru a invata cum sa le trateze, altfel ce te faci cand te loveste o situatie de gen si te afli la dracu in praznic? Nu imi plac oamenii care incearca sa impuna altora limite, limite pe care ei insasi nu le pot depasi. Nu o spun cu rautate, stiu ca ai fost bine intentionat, dar modul in care ai ales sa iti exprimi ideea este unul gresit din punctul meu de vedere. Te rog, daca este posibil, sa te limitezi in ceea ce ma priveste."

 

Te-a deranjat raspunsul meu, dar sincer iti spun ca nu am inteles nici pana in ziua de astazi de ce. Oare pentru ca nu am plecat capul in fata "invatamintelor" tale de motociclist "mare"? In fond, ce stiu eu batrane, nu? Vezi tu Luigi, daca pretinzi sa primesti respect, invata intai sa il oferi.

 

Nu in ultimul rand, consider gresit faptul ca incerci sa incluzi cazul de fata in ideologia asta a ta de a nu se merge noaptea cu motocicleta. Nu cunosti oamenii si nici cauzele care au produs acest accident. Dar cum datul cu parerea e sport national, inteleg ca nu vrei sa ramai in urma. Pentru a doua oara, te rog, asa cum am facut-o inca de prima data, sa iti vezi frumos de drumul tau, nu te-am deranjat cu absolut nimic. Maturizeaza-te cu alte cuvinte.

 

Nu iti face "griji" in ceea ce ma priveste, daca toti ar avea experienta mea de drum accidentele postate in ultima vreme nu s-ar fi produs.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

 

 

Nu iti face "griji" in ceea ce ma priveste, daca toti ar avea experienta mea de drum accidentele postate in ultima vreme nu s-ar fi produs.

 

 

Muhahahaha!

 

Asta chiar este cel mai sensibil Figurant pe care l-am vazut in viata mea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu in ultimul rand, consider gresit faptul ca incerci sa incluzi cazul de fata in ideologia asta a ta de a nu se merge noaptea cu motocicleta. Nu cunosti oamenii si nici cauzele care au produs acest accident. Dar cum datul cu parerea e sport national, inteleg ca nu vrei sa ramai in urma. Pentru a doua oara, te rog, asa cum am facut-o inca de prima data, sa iti vezi frumos de drumul tau, nu te-am deranjat cu absolut nimic. Maturizeaza-te cu alte cuvinte.

 

Nu iti face "griji" in ceea ce ma priveste, daca toti ar avea experienta mea de drum accidentele postate in ultima vreme nu s-ar fi produs.

 

Sonyc, eu sunt o persoana care vede foarte bine noaptea si imi place foarte mult sa conduc noaptea dar cu masina. Am avut ocazia sa fiu nevoit sa evit niste accidente pe timp de noapte care ar fi fost imposibil de evitat pe motocicleta. Cu masina ai posibilitati de a evita gropi sau obstacole facand niste manevre bruste care cu motocicleta sunt imposibil de facut. In afara de asta vizibilitatea pe care o ai din masina este net superioara celei pe care o ai cu motocicleta.

 

Sa mergi noaptea la drum cu motocicleta este inconstienta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu iti face "griji" in ceea ce ma priveste, daca toti ar avea experienta mea de drum accidentele postate in ultima vreme nu s-ar fi produs.

 

ahahhahahahahhahahahhah....ce prajit :))))))))))))))))))))))))))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Nu iti face "griji" in ceea ce ma priveste, daca toti ar avea experienta mea de drum accidentele postate in ultima vreme nu s-ar fi produs.

 

 

Muhahahaha!

 

Asta chiar este cel mai sensibil Figurant pe care l-am vazut in viata mea.

Nu-i de mirare ca avem crestere economica in tarisoara asta la cat de pretios e omu' =))))))))))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

@ LimpTA

 

Colegu ,te felicit pentru cat de repede l-ai citit pe individ,cu luni inainte sa am si eu destule elemente ca sa ma conving ca ai avut dreptate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din respect pentru cei ce nu mai sunt printre noi va rog frumos " mizeriile " sa le tine.ti pentru voi. L.U.V te rog sa stergi ultimele postari.Multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ LimpTA

 

Colegu ,te felicit pentru cat de repede l-ai citit pe individ,cu luni inainte sa am si eu destule elemente ca sa ma conving ca ai avut dreptate.

Subscriu!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu tot nu pricep de ce un motociclist CU EXPERIENTA nu ar merge noaptea!! cei fara experienta de acord....dar motociclistul cu experienta cred ca este capabil sa mearga in orice conditii. ce faci daca ploua 2 zile? te opresti si stai sub pom? intreb fiindca a merge pe ploaie mi se pare mai periculos decat a merge noaptea pe uscat, mai ales daca ai si gume cu uzura, o furca cu uleiul original si un lantz pe jumate dus....

 

daca esti mai roaker rebel si cu 3 neuroni in cap, ti o iei si ziua, si noaptea, in orice anotimp....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...