Sari la conținut

Accident Pe Barbu Vacarescu


Makalu
 Share

Postări Recomandate

Tot ce stiu este ca pe baiat il cheama Radu Horatiu din cate am inteles, iar masina din poza i-a taiat fata, soferul (un pui de tzaran cu 4 clase impreuna cu prietenii lui analfabeti) sustine ca nu l-a vazut. Mai multe detalii nu pot da pentru asta este tot ce stiu. Multa :cheers: soferului si exagerat de multa sanatate motociclistului.

Cei care stiu mai multe detalii sunt rugati sa le spuna.

post-1421-1168793268_thumb.jpg

post-1421-1168793324_thumb.jpg

post-1421-1168793347_thumb.jpg

post-1421-1168793397_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 89
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

si care e victima?

o fi patit ceva?

 

Erau mai multe motoare acolo pe cand am ajuns eu in zona, Radu venea cumva de la AMKArt? Parca-l vazusem cu 15 min. inainte acolo....

Masina era destul de sifonata, probabil a fost destul de dur impactul.

Tampitii aia cu masina alba, la o ora dupa accident ramasesera singuri in zona si tare se mai distrau in timp ce trageau de tablele rablei ca sa o indrepte. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Parca e blestemata strada aia, zau de nu. E al nustiu catalaea accident moto de care aud acolo. Si pare a fi si zona Ramuri/Lacul Tei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce moaca de manelist retardat are ala ...

 

edit: fara sa vreau am facut un pleonasm - "manelist retardat"

 

cum de-i mai suporta pamantu', frate?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@plescoi rulz:dupa nr cred ca este tipul cu care am fost impreuna pe data de 01.01.2007 la belciugatele si in bulgaria pe data de 07.01.2007 cu r6 nou.

multa :cheers: :lol: :) soferului si radu sper sa nu fi patit nimic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sper ca nu a patit nimic grav motociclistul. Soferul tampit sper sa infunde puscaria. :cheers: Astia dau peste tine si dupa aceea zic un simplu nu te-am vazut. Nu este posibil asa ceva intr-o tara care se vrea civilizata. :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si unii mai ziceau ca violenta nu-i buna si alte prostii.Eu o sa-mi fac o chestie din metal pentru spart parbrizuri pentru ca asa nu se mai poate.Cat am lipsit de pe forum numai probleme am avut cu soferi tampiti care imi taiau calea sa vada daca ma sperii :cheers: I-am zburat la unul oglida dar parca a scapat prea ieftin.Pe tampitul cu masina il bateam de nu mai stia cum il cheama de ma loveam din cauza lui.Doar daca stiu de frica ne vor ferii astia. :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intr-adevar e baiatul incepator care a fost la plimbare cu noi..

/index.php?showuser=15009

 

si dupa plimbarea de 1 ian zicea :

 

Salutare!!

Eu am fost la prima iesire "la iarba verde" cu voi - de fapt la prima iesire in grup - dar mi-a placut!

Oricum sant proaspat in hobby-ul pe 2 roti (am luat microbul in septembrie, mi-am luat carnetul moto in noiembrie si motorul / yamaha r6 / in decembrie) asa ca acum sant pe strada cum e un pic de vreme buna!

Astept cu interes o noua ocazie de drumetie in grup (cat mai mare!!)

 

 

A luat cam devreme contactul cu cruda realitate a mersului pe 2 roti.. sper ca incindentul sa nu-l determine sa renunte la motociclism! Vom vedea...

 

Nu stie nimeni ceva despre starea lui?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intr-adevar e baiatul incepator care a fost la plimbare cu noi..

/index.php?showuser=15009

 

si dupa plimbarea de 1 ian zicea :

A luat cam devreme contactul cu cruda realitate a mersului pe 2 roti.. sper ca incindentul sa nu-l determine sa renunte la motociclism! Vom vedea...

 

Nu stie nimeni ceva despre starea lui?

 

Vezi ca totusi cazurile de genul asta ne fac sa ne lamentam pe aici ca babele si sa zicem:

 

R6+experienta 0= cateodata experienta nefericita!

 

Probabil omul n-are nici o vina (decat ca a vazut vremea frumoasa si a vrut si el sa dea o tura, dealtfel si eu am trecut pe acolo ieri cu motorul), dar in sportul asta cu motorul in oras nu ne pregatim doar sa mergem corect ci si sa ne ferim de orice vrea sa ne omoare!

La asta daca se aduna si o neconcordanta acceleratie frana,etc,R6, e mult mai usor s-o patesti!

Si eu asta moralistul ma dau pe un ZX9, dar totusi dupa un sezon trecut destul de plin pe o moto mai cuminte!

 

incepatorii sa traga de aici concuziile care li se par lor rezonabile!

 

Multa sanatate pilotului si sper ca daca nu e grav sa nu renunte la pasiunea pt 2 roti!

 

Multa bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ori sunt eu chior ori nu vad in pozele astea :cheers: ....dar motorul nu pare decat trantit pe'o parte iar masina... ok ! Unde e impactul!? ...

Cat despre Baiatu cu strampi albastri pt oaeni cu max 2 clase!...multa :) !!!! Manelar coclit!

Pe motorist am inteles ca-l cheama Radu...multa sanatate si revenire grabnica! :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Reptile,nu stiu cat de buna e metoda cu spartu parbrizelor,dupa aceea poate si ei o sa adopte un comportament ostil fata de noi....unde o sa ajungem????sa ne macelarim unii pe altii,pe strazi??nici nu stiu cum sa ma mai port cu soferii astia neatenti,cre ca depinde de starea in care sunt... sa nu ma intelegi gresit,si mie imi vine sa ii sparg mufa la cate un prost,dar nu stiu cat de bine e... :cheers:

pentru radu,insanatosire grabnica si multa atentie pe viitor.bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din pacate s-au intamplat, se intampla si se vor intampla evenimente din astea neplacute! e trist dar asta e viata! tot ce putem spera e ca la trasul liniei sa fie doar pagube materiale! multa sanatate lui Radu si speram sa ne vedem cu el pe doua roti si la vara..is vara care vine...si multe veri de acum in colo!

bafta tuturor! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incredibil, nu imi vine sa cred !

 

 

Am fost si eu la Belciugatele, iar el chiar a mers in ritm cu noi , nu o alerga mai deloc.

 

Radule sper sa fii ok

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe baiat il cheama Horatiu. Radu e de familie.

E la urgenta. Are o mana rupta, care trebuie operata zilele astea. Cateva contuzii si s-ar putea si ceva la genunchi.

Intr-adevar mergea lejer, linistit. In plus, are B-ul de 16 ani.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...