Sari la conținut

MotoVloggeri Romani


AlfaMoto
 Share

Postări Recomandate

Ce-am ajuns, ba, nici tiganii nu se mai complica sa bata unii(politically correct, nu generalizam, da?) motovloggeri.

Stai ca vine ChrisRR sa ne spuna ca nu trebuie sa mai judecam ca ne pierdem mantuirea :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nici la reluare nu era sa dea masina din stanga peste el, acum nu zic ca ala a stationat corespunzator ..cred ca apare un nou model stm pe piata.:))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prima data cand sunt sincer dezamagita de tigani... :)))

 

 

Hai ca aveti si explicatiile mai jos:

 

Horia San Hai ca vad ca toti motociclistii de aici sunt ofensati ca le-am stricat "rasa" cu acest clip si ca am stricat si mai rau imaginea... WOW, ca sa vezi, ce sa zic...

Si, citind comentariile, am zis sa va explic putin:
1. Nu, nu se vedea de la semafor ca e
ra oprit acolo, batea foarte tare soarele...
2. Am claxonat, am trecut mai departe, cum fac de obicei. Dar cand vad ca tot el este cu gura mare si cu MUIA pe geam, am zis sa-i raspund cu aceeasi moneda si sa ma opresc sa vad ce zice.
3. Mi se rupe de like-uri si view-uri pe youtube. Nu e ca si cum in Romania se castiga din asa ceva...
Sper ca m-am facut inteles si mai lasati-le dracu' de frustrari si de comentarii legate de exagerarea mea si cat de sfinti si cuminti sunteti voi in trafic.
Pe bune, nu-mi vine sa cred ce comentarii vad aici si ma minunez cand vad ca vin de la cine crezi: tot de la motociclisti....1f926_200d_2642.png♂️


» Post actualizat in 30 Aug 2018 12:58

Ce floricica firava e Horiasan asta. Avea loc sa treaca de 3 ori pe langa masina aia. E clar ca voia sa se la smardoiala. Vai de capul lui, frateeee :D

Aveai loc sa treci cu tiru' printre aia. Si daca le zici ca sunt pericol in trafic, cica ai ceva cu ei.

S-a luat de ala ca a oprit 3 secunde, dar el a lasat motoru' ca pleasca sa incurce o banda. Ai rezolvat problema babaiatule :)))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Partea proasta e ca toti oamenii aia incearca sa-i explice de ce e prost si cocalar, dar el e dezamagit... :crack:

 

Horia San Bai fratilor.... Ma uit peste toate comentariile astea si nu-mi vine sa cred ce vad... Efectiv sunt SCARBIT si DEZAMAGIT cand vad ca 95% dintre comentariile impotriva mea sunt din partea motociclistilor, acei zei ai soselelor, acei rossi ai circuitelor...
Cum PLM este posibil ca atunci cand un motociclist intalneste un prost parcat neregulamentar, raspunde acelui sofer cu aceeasi moneda pentru ca s-a saturat de atata nesimtire si indolenta, si toti ceilalti "FRATI" din aceasta gluma de COMUNITATE MOTO de pe la noi, sa sara toti pe el si sa spuna ca le-am intinat imaginea?!?!?
Voi va vedeti ce spuneti si ce aberatii debitati aici?!?!
Poate sunt eu mai de moda veche, sau poate am asteptari prea mari de la comunitatea moto si fratia asta intre noi...
Cum PLM e posibil ca toti motociclistii sa-mi sara la gat pentru o asemenea faza din trafic?!?!?
In fine, nu pot spune decat ca sunt DEZGUSTAT maxim de ce vad aici... Si cum va spuneam, din pacate mi-e rusine si in acelasi timp sunt trist ca la noi in tara inca nu exista aceasta legatura stransa si fratie intre motociclisti...

Editat de Beatrice
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Partea proasta e ca toti oamenii aia incearca sa-i explice de ce e prost si cocalar, dar el e dezamagit... :crack:

 

Horia San Bai fratilor.... Ma uit peste toate comentariile astea si nu-mi vine sa cred ce vad... Efectiv sunt SCARBIT si DEZAMAGIT cand vad ca 95% dintre comentariile impotriva mea sunt din partea motociclistilor, acei zei ai soselelor, acei rossi ai circuitelor...

Cum PLM este posibil ca atunci cand un motociclist intalneste un prost parcat neregulamentar, raspunde acelui sofer cu aceeasi moneda pentru ca s-a saturat de atata nesimtire si indolenta, si toti ceilalti "FRATI" din aceasta gluma de COMUNITATE MOTO de pe la noi, sa sara toti pe el si sa spuna ca le-am intinat imaginea?!?!?

Voi va vedeti ce spuneti si ce aberatii debitati aici?!?!

Poate sunt eu mai de moda veche, sau poate am asteptari prea mari de la comunitatea moto si fratia asta intre noi...

Cum PLM e posibil ca toti motociclistii sa-mi sara la gat pentru o asemenea faza din trafic?!?!?

In fine, nu pot spune decat ca sunt DEZGUSTAT maxim de ce vad aici... Si cum va spuneam, din pacate mi-e rusine si in acelasi timp sunt trist ca la noi in tara inca nu exista aceasta legatura stransa si fratie intre motociclisti...

 

la dracu...sper sa nu ma salute in trafic

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca as zice ca are creier de molsuca, insult cefalopodele. Aceste animale mega inteligente. Asta e ca o nuca d'aia pe care o spargi, si esti dezamagit cand nu gasesti nimic inauntru :))))

 

O nuca din aia in care miezul e putrezit si mai si miroase urat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba banditilor, cum fortez si eu codecul VP9 de pe iutub? Am urcat un clip si se vede ca p#|@

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E un experiment, si cu filmatul si cu editarea in Adobe Premiere. E o bucata de film de pe Lepsa, e filmat 1080, pe laptop se vede excelent dar pe youtube groaznic. Am incercat sa fortez codecul VP9 dupa cum a zis Kosh sau aia de pe YT, dar nu mi-a mers. Am sa incerc sa filmez 4K si daca imi schimb guma spate, sa ma dau si tare :crack:

Editat de adidas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe YT e deja 1080, 60fps, dar calitatea e foarte slaba pentru ca YT a folosi codecul avc in loc de VP9.

@Flower, e doar un experiment. Sunetul motorului e belea, dar din cauza vantului gopro-ul nu reuseste sa-l redea cum trebuie. Mi-ar trebui un microfon extern montat undeva langa evacuare. Ma mai joc, poate intr-o zi imi iese cum trebuie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai cica ai default codecul ala bun cand ai peste nu stiu cati subscriberi altfel nu esti worthy :D . Sau daca urci material cu rezolutie peste 2k ... gen 4k :D

La 1080 se vede mizerabil mai ales asfaltul. Desi pe gopro/calculator se vede lacrima, pe YT asfatul e plin de patrate&patratele, o mizerie.

Nu stiu rezolvare momentan :) Poate baietii priceputi la video si editari ne pot zice vreun secret.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am incercat ce zice baiatul ala acolo si am asteptat vreo 3 zile. Am sa fac cum zice si Limp, incerc 4k..numai ca smecheria aici e ca ai nevoie de racheta de computer pentru editare :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am mai gasit undeva o chichita. Cica nu doar la 4k ar merge schema, ci si la uploadurile in 1440p. Incearca si asa, e mult mai putin “crunt” pt statia de lucru, comparativ cu 4k :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca poluția i-ar mai baga in seama incet-incet s-ar civiliza pana si gherțoii. Nu e treaba flockerilor sa dea lectii. Si da,comentez innecunostinta de cauza, nu vizionez capodopere d'astea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • l.u.v locked this topic
  • l.u.v unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...