Sari la conținut

MotoVloggeri Romani


AlfaMoto
 Share

Postări Recomandate

 

 

 

Placa asta cu "fa tu mai bine", ai dreptate, dar nu prea ai cum sa fii bun la toate.

 

eu nu sunt de acord deloc...pe principiul asta, daca mergi la curve si nu esti multumit de oral, ce faci? ii arati tu cum se suge? :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu nu sunt de acord deloc...pe principiul asta, daca mergi la curve si nu esti multumit de oral, ce faci? ii arati tu cum se suge? :crack:

Gresit. Nu esti optim daca ti se intampla asta. Ideea e sa stii dinainte la cine mergi. Bagi un ochi la review-uri, chiar video review-uri, eficientizezi timpul. ;)

 

Saaau, in cuvinte putine era un mod de-a spune ca daca un video e penibil, nu trebuie sa faca cineva un vlog mai bun ca sa demonstreze penibilul prin comparatie, putem trage unanim concluzia ca e penibil.

Nu la toate chestiile e nevoie de efort pentru demonstratii. La multe poti sa tragi din start concluzia ca nu e ok... cum ar fi bagatul mainii-n blender, sau injuratul de oameni pe strada :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ia sa-mi fac si io reclama :D

 

Jenant + penibil = jenibil. Matematica elementara.

» Post actualizat in 28 Aug 2018 18:57

 

Nu la toate chestiile e nevoie de efort pentru demonstratii. La multe poti sa tragi din start concluzia ca nu e ok... cum ar fi bagatul mainii-n blender, sau injuratul de oameni pe strada :D

 

Si totusi sunt atatia care baga p*la in blender, nu mana. Csf, ncsf.

Editat de Wolfman
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Revenind la subiectul motoflocareala, dupa ce am dat unsubscribe de la canalu’ lu motorbaicb desi nu eram subscribed, dupa ce am dat hide fiecarui video care imi aparea in feed pe youtube, dupa ce am dat resetare cautarii din contul de youtube, mie tot imi apar in feed videoclipuri de la el. Nu-i lucru curat, coane Fanica!

Incearca sa faci curat prin reziduurile browserului. Inclusiv pe contul tau de youtube poti sa dai un fel de clear browsing data. Vezi ce se intampla dupa curatenia asta.

Cel mai bine iti bati joc de oameni asa dandu-le clipuri cu manele si nu mai scapa :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am facut asta, fara succes. Hai sa facem haz de necaz: care este media de varsta in poza de la video?

De parca nu stiam deja. Io n-am o problema cu asta. Vorba lor, e divertisment. Plus ca nici ei nu sunt cu mult mai mari deci nah, aia e. Trupele de 25 de ani nu canta pentru copiii de 15 ani? Cam asa e si aici.

 

Mai funny e ca fostul gixxer al unui prieten a ajuns pe mana lui Motorbike la "test drive / review", si cand nu intelege la ce folosesc chestii le eticheteaza ca fiind ce circuit :)) Ii da cu 60 pe acolo pe Poiana si simte el cum fuge cauciucul :D Deliciu

Asta pentru cine vrea sa mai piarda minute din viata:

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S-a argumentat mai sus motivul pentru care afirmatia de mai sus nu se prea sustine.

 

Insa chiar daca ar fi asa, mai e un marunt aspect de luat in seama: ok, noi suntem niste babe carcotase care vorbesc despre chestii la care nu se pricep (motovlogging). Pe de alta parte chiar ai senzatia ca baietii astia care vorbesc afectat despre nimic se pricep in vreun fel la partea "moto" din "motovlog"?

 

Cine spune ca nu se sustine?! Nu stiam ca sunteti un fel de juriu...

Da, pot confirma treaba cu babele... desi n-o vedeti, fix ca ele va comportati.

 

Ma, nu stiu cat se pricep ei, dar cu siguranta nu mai mult sau mai putin ca voi.

 

Este evident ca va afecteaza, deoarece pare o competitie penibila intre comunitatea voastra de motociclisti de tastatura si comunitatea lor de motociclisti de microfon.

Nu este absolut nici-o diferenta. Cum trancaniti voi din taste, ei o fac din gura, nimic deosebit.

 

Ma rog... ei au un plus, ca mai invart kilometrajul...

Este treaba lor, de ce ti-ar pasa? E energie consumata degeaba atat timp cat asfaltul e elementul universal care calibreaza situatiile. Tocmai de-aia nu ma simt amenintat, pentru ca eu am invatat motociclism de asfalt, nu de microfon.

Oricat ar lalai-o X si Y pe internet, tot de partea practica dau, si inevitabil se calibreaza la ea.

 

Fact:

Multi vloggeri romani (dintre astia mai cunoscuti) au cazut anul asta (irelevant motivul) ca efect al faptului ca erau mai mult motociclisti de microfon decat de ghinon. A venit asfaltul, bam, a reasezat lucurile. Acum stiu si cum se cade, de ce, si ce sa nu faca. Deci au bagat puncte la motociclismul ala practic. S.a.m.d.

 

De-aia ce zici tu e putin delicat, ca o faci sa sune ca si cand ei sunt in treaba lor, noi in treaba noastra si nu ne deranjam, prin urmare ne luam de ei degeaba.

Ca problema nu s-a pus ca n-am avea loc pe strada unii de altii, ca avem, ci ca niste baieti au creat un curent prin care faci vizualizari din injurat oameni pe strada iar lumea asociaza asta cu motociclismul. Mai ales cand se afirma ca promovatori ai motociclismului in RO.

Personal am intervenit punctual la moment sa ii/le zic ca e nu-i frumos, si ca asta nu-i motociclism, e tiganeala.

 

Mai ales ca sunt unele lucuri pe care trebuie sa la lasi asa cum sunt, nu sa te bagi sa le strici. Cred ca STM a invatat asta cel mai repede si mai bine :)

 

 

Cand introduceti intr-o fraza: univers, calibrare etc, deja suna a cocleala de tastaturisti antrenati special in trolling.

 

Multi forumisti (dintre astia mai cunoscuti) au cazut anul asta (desi erau superexperti in manevrare, evitare samd... ). Au realizat ca au fost parasiti de taste si surpriza... au pupat asfaltul, copacii, din nefericire cativa au si decedat.

 

De ce va considerati in masura sa judecati pe altii?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu lantul il invoc pe nakeddude sa ii arat cum orice rahat de poza pusa pe topicul asta face in 24 de ore de doua ori mai multe viewuri decat statistica aia pe care o flutura pe aici cu alea 56 de clicuri pe care le-a primit intr-o luna de pe motociclism.ro :D

 

post-7986-0-28092300-1535535353_thumb.png

 

post-7986-0-82952300-1535535366_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine spune ca nu se sustine?! Nu stiam ca sunteti un fel de juriu...

Da, pot confirma treaba cu babele... desi n-o vedeti, fix ca ele va comportati.

 

Ma, nu stiu cat se pricep ei, dar cu siguranta nu mai mult sau mai putin ca voi.

 

Este evident ca va afecteaza, deoarece pare o competitie penibila intre comunitatea voastra de motociclisti de tastatura si comunitatea lor de motociclisti de microfon.

Nu este absolut nici-o diferenta. Cum trancaniti voi din taste, ei o fac din gura, nimic deosebit.

 

Ma rog... ei au un plus, ca mai invart kilometrajul...

Cand introduceti intr-o fraza: univers, calibrare etc, deja suna a cocleala de tastaturisti antrenati special in trolling.

 

Multi forumisti (dintre astia mai cunoscuti) au cazut anul asta (desi erau superexperti in manevrare, evitare samd... ). Au realizat ca au fost parasiti de taste si surpriza... au pupat asfaltul, copacii, din nefericire cativa au si decedat.

 

De ce va considerati in masura sa judecati pe altii?

+1 :smoke:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand introduceti intr-o fraza: univers, calibrare etc, deja suna a cocleala de tastaturisti antrenati special in trolling.

 

Multi forumisti (dintre astia mai cunoscuti) au cazut anul asta (desi erau superexperti in manevrare, evitare samd... ). Au realizat ca au fost parasiti de taste si surpriza... au pupat asfaltul, copacii, din nefericire cativa au si decedat.

 

De ce va considerati in masura sa judecati pe altii?

Nu stiu cine introduceti ca eu am vorbit in numele meu. Cat despre forumistii care au cazut, le urez sanatate. Foarte rar mai vad vreun user cunoscut. Eu stiu lumea care era pe aici prin anii 2004 incepand, iar pe unii ii gasesti doar pe la circuite acum. Asa ca cel mai probabil ma confunzi :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ChrisRR, eu nu consider o competiție între aceste două activități, forum și vlog.

 

Totuși, vlog mi se pare mai periculos atunci când vrei sa epatezi (ca o mica exemplificare), spre deosebire de forum. Pentru că implici și alte persoane din trafic. Aici,pe forum, cine epatează, o face fara riscuri, altele decât să cadă în penibil, eventual, in unele situații.

 

Cred că asta e doar o diferență ce merita menționată, părerea mea.

 

In rest, vorba celui de mai sus, orice activitate virtuala e supusă criticilor. Nu îți plac criticile, nu mai face asta...(sau sterge-le, dacă poți) 😀

Editat de misionaru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stii cum e? Nu ne-om da mai bine pe mobre, dar macar nu ne dam balene!

Media de varsta din poza de la pag anterioara ma ingrijoreaza mai putin decat faptul ca toti fanii sunt de acelasi sex. Si poate nu cel dorit de vedeta :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce-am ajuns, ba, nici tiganii nu se mai complica sa bata unii(politically correct, nu generalizam, da?) motovloggeri.

Stai ca vine ChrisRR sa ne spuna ca nu trebuie sa mai judecam ca ne pierdem mantuirea :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • l.u.v locked this topic
  • l.u.v unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...