Sari la conținut

Topic de refulare...despre orice


Flower-Power

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 522
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Acum 2 ore, apriliacluj a spus:

la mine nu!

eu sunt pentru poluare :) :)

Si eu,dar doar pentru benzinare cand e vorba de autoturisme,diesel,niet!Doar la dube,tractoare,camioane,etc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 29.03.2024 la 9:23, apriliacluj a spus:

https://www.media.volvocars.com/be/nl-be/media/pressreleases/325547/dear-diesel-its-time-to-say-goodbye

 

 

 

incepe.....

is curios care mai arunca prosopul, care producator urmeaza...., pfffff

Or sa planga toti romanii, ca isi cumparau volvo uri noi pe banda rulanta :)))))))))

Dar da, era clar trendul privind motorizarile volvo, au spus de niste ani de zile ca intentioneaza sa nu mai produca dizel.

Benzinar hibrid, si aia e.

Pt cine isi permite..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca tot e de refulare: am avut o operație la încheietura stânga (ligament rupt) la privat. După 1 săptămână (vinerea trecută)schimba atela gipsata cu o orteza termoformată pe mana mea. Pe dedesubt un fel de mânecă ca sa nu stea plasticul ăla de la orteza direct pe piele. Toate bune și frumoase, aseară după o plimbare de 14 km evident că ..... transpirație, odoruri. Cum nu pot singur sa dau jos orteza zic hai mă duc aproape aici langa mine la Spitalul Colțea. E de ajuns o asistenta sa dea jos orteza, mâneca, sa curețe mâna, sa curețe orteza, să pună o mânecă noua și orteza înapoi - treabă de maxim 5 minute. 

Ei bine nu știe nimeni să facă această operațiune complexa. In plus azi am fost la tot ce e pe lângă mine - Cantacuzino, Institutul de reumatologie, clinici, policlinici - nimeni nu are specialiști pentru așa ceva. Nu avem, nu știm cum!! 

 

Mă duc și la Foișor: sunteți client de-al nostru? Nu?? Ahhh atunci nu se poate - pai doamna plătesc la taxe de vomit, cum nu sunt ? 

- hmmm bine așteptați să vina un medic de gardă!

- nu am nevoie de medic, am nevoie de o asistenta.

- nu se poate fara consult!

 

Concluzie: degeaba ne plângem de conducători când și oamenii tot niste spurcăciuni incompetente și puturoase sunt.

 

PS: da ar trebui sa mă duc la clinica privata unde m-am operat dar e mai departe și nu pot sa mă duc toată ziua buna ziua (in fiecare zi) cu taxi, Uber, Bolt, Blue, Black Cab, samd. 

E mult mai comod și uman sa mă duc undeva in apropiere pentru operațiuni ultra simple de "mentenanța".

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 4 ore, LionEl a spus:

E mult mai comod și uman sa mă duc undeva in apropiere pentru operațiuni ultra simple de "mentenanța".

Și cu 🏍 sau 🚗 cât ești în garanție te duci la dealer pt operațiuni simple! :what:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 47 minute, ENEOS a spus:

Și cu 🏍 sau 🚗 cât ești în garanție te duci la dealer pt operațiuni simple! :what:

Pentru spălat mobra sau curățat lanțul nu te duci la dealer😋

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Sa le iau mortii si familiile si sa-mi bag plua in rasa lor de oligofreni care nu sunt in stare sa stranga corect niste suruburi iar acestea cad pe sosea si ne intra noua in roti!

 

20240412_092406.thumb.jpg.6e7282338c5e716048848f674878e687.jpg

 

Anul trecut am mai avut o pana identica la alta motocicleta. Chiar acum doua zile am oprit sa arunc de pe sosea un surub de 10mm, nici nu vreau sa ma gandesc ce tinea ala ca era surub plin si tratat. 

LE: Asta e nenorocitul, pare sa fie de la o platforma de lemn de camion/camioneta:

 

20240412_121527.thumb.jpg.b7c9f6b0d6c77a56a761ed72644585cc.jpg

 

Noroc ca am avut ce-mi trebuie si mi-am facut pana singur:

 

20240412_121932.thumb.jpg.4203f5bc30588068d4040d9bb20ae7ab.jpg  20240412_121658.thumb.jpg.c3418a6023a2e44d3ca658f7d27c8951.jpg   

 

20240412_121934.thumb.jpg.85ceae9bd18bcfc8f32559faadf954e3.jpg 20240412_122143.thumb.jpg.b52137c05bca7a247580c855e939fc80.jpg

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Strange-l de gat, strange-l de gat!

O data pe an iesi cu motocicleta si chiar atunci ai motive de bucurie. De ce oare? :what:

 

Surubul ala este un autoforant, nu mă astept sa stii ce inseamna asta, dar asa, ca fapt divers, nu se foloseste acolo de unde ai crezut ca provine. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 15 minute, Microbec a spus:

 De ce oare

 

Blestemele neomarxistilor.

 

Acum 15 minute, Microbec a spus:

Surubul ala este un autoforant, nu mă astept sa stii ce inseamna asta, dar asa, ca fapt divers, nu se foloseste acolo de unde ai crezut ca provine. 

 

In Romania autoforantul e folosit la orice, dar nu ma astept sa intelegi asta, esti prea slab.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

34 minutes ago, Nguyen said:

 

Blestemele neocomunistilor.

:)

 

35 minutes ago, Nguyen said:

In Romania autoforantul e folosit la orice

In Dambovita, pardon, Damaroaia la ce il folositi, va scobiti intre dinti? 

Vad ca esti cam neajutorat, o sa-ti mai dau un pic de sprijin. 

Hint 1: observa pasul surubului. 

Hint 2: observa capul surubului. 

 

Cinstit, ma asteptam sa nu te pricepi la chestii tehnice, am observat ce argumente puerile ai adus in luptele purtate (si pierdute) în trecut cu @Silver Arrow și @ENEOS.

:crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 minute, Microbec a spus:

 

Hint 1: observa pasul surubului. 

Hint 2: observa capul surubului. 

 

Daca o sa am ocazia o sa-ti arat cuma arata podeauna unui camion de Romania, poate asa o sa intelegi. Nu are nici o legatura cu capul sau pasul surubului, pur si simplu Doreii folosesc orice au la indemana.

 

Acum 3 minute, Microbec a spus:

 

Cinstit, ma asteptam sa nu te pricepi la chestii tehnice, am observat ce argumente puerile ai adus in luptele purtate (si pierdute) în trecut cu @Silver Arrow și @ENEOS.

:crack:

 

Nu-mi aduc aminte sa fi pierdut vreo lupta cu respectivii, ba din contra. Ia intreaba-l pe @Silver Arrow, e Germania in recesiune? Si-ti explica el cu EBITDA si toate cele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 6 minute, Microbec a spus:

:)

 

In Dambovita, pardon, Damaroaia la ce il folositi, va scobiti intre dinti? 

Vad ca esti cam neajutorat, o sa-ti mai dau un pic de sprijin. 

Hint 1: observa pasul surubului. 

Hint 2: observa capul surubului. 

 

Cinstit, ma asteptam sa nu te pricepi la chestii tehnice, am observat ce argumente puerile ai adus in luptele purtate (si pierdute) în trecut cu @Silver Arrow și @ENEOS.

:crack:


Eu am gasit carene prinse cu autoforante, negrese de rigips si holzsuruburi. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 minut, Microbec a spus:

Erau prinse de @nguyen, probabil.

Pe unde umblu eu nu am vazut. 


Nu ai umblat destul. Am gasit niste gherle facute de reprezentante de te crucesti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 minute ago, Ruginel said:


Nu ai umblat destul.

Se poate. Sau poate nu am umblat pe unde trebuie. Sau poate nu am umblat pe unde nu trebuie. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, Nguyen a spus:

In Romania autoforantul e folosit la orice

"Cea mai mare invenție de la roată încoace e negresa de rigips!" - citat dintr-un tinichigiu de la Porsche România. :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 12.04.2024 la 10:10, Nguyen a spus:

 

LE: Asta e nenorocitul, pare sa fie de la o platforma de lemn de camion/camioneta:

20240412_121527.thumb.jpg.b7c9f6b0d6c77a56a761ed72644585cc.jpg

da, surub autoforant cu aripioare

aripioarele surubului se rup dupa ce ai trecut de lemn sau tego si ajunge la profilul de metal

de obicei se foloseste la fixarea podelelor platformelor, rulotelor, remorcilor

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am pus câteva chestii pe Facebook și mi-au sărit în cap toți apărătorii planetei. Nici motocicliștii nu-s așa de uniți cum sunt pedalistii ăștia, zici că sunt niște zei, au doar drepturi, îi doare in fund de restul participanților la trafic. În special pentru ei am dotat mobra cu niște claxoane extrem de deranjante, iar bonus, toba dă niște rateuri destul de mishteaux când închid gazul la ture mici. Ăștia nu plătesc RCA, dar dacă ai baftă nemărginită și îți zgârie mașina, să vezi cum îți rezolvi paguba, trebuie să-l dai în judecată. Eu nu-i suport, că merg aiurea, încurcă traficul,apoi fac figuri că au drepturi. Am mers ani buni pe bicicletă, dar tâmpenii cum fac ăștia n-am comis.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...