Sari la conținut

MAN ROMANIA EDITIA A VII MAGIC LEPSA RELOADED


gospodarul
 Share

Postări Recomandate

Acum 14 minute, Sinner® a spus:

Ok, asa e. 

Cine cântă? Când publicați lista cu programul complet? 

La program inca lucram.  Mai sunt 4 luni pina la eveniment si vrem sa folosim timpul pt a face totul cat mai bine. Probabil ca la inceputul lunii mai vom publica programul complet.

In privinta programului artistic, e surpriza. Deocamdata. Cu siguranta va fi senzatie. :cheers:

 

Later edit: scuze pt greselile de ortografie din anuntul anterior. Am postat de pe telefon si imi mai face privirea feste 😫😫

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 204
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Text preluat de la Moto Heads Romania.
 
Suna foarte bine, va reamintim ca vom avea acest model nou de la Moto Guzzi la M.A.N. Romania Magic Lepsa Reloaded" ! 🏍🏍🏍
Sa fie MAN !!! Sa fie MAGIE !!! 😍😍😍

"Ce avem noi aici? Ei bine, suntem atat de curiosi incat nici nu stim pe unde o vom plimba.

"Rocks and Roads" descrie cel mai bine noul model Moto Guzzi V85 TT.

Prezentata la EICMA in 2017 sub forma de concept, doi ani mai tarziu a primit ca si cadou de bun venit in familia Moto Guzzi, suspensii si cadru complet noi.

Noul model Moto Guzzi este un vehicul pentru toate tipurile de drum, fie ca vrei sa te bucuri de viraje, fie ca abia astepti sa iti incepi aventura mult visata.

Ca tot am vorbit de conceptul all-terrain, modelul V85 TT si-a castigat acronimul de la "Tutto Terreno", ceea ce inseamna ca este o motocicleta dedicata complet calatoriei.

Trecand la partea de design, Moto Guzzi V85 TT se incadreaza in categoria de Classic-Enduro si se adreseaza celor care nu simt nevoia de carenaje complexe ci de linii simple si de un aspect cutumiar.

Legat de confort si ergonomie, protectia la vant este asigurata de un parbriz din plexiglass si o pereche de hand-guard-uri care te vor proteja indiferent de vreme.
Inaltimea seii este de 83 cm, ceea ce o face potrivita pentru toti impatimitii, indiferent de statura, oferind o pozitie dreapta si relaxata in spatele unui ghidon suficient de lat din aluminiu.

In ceea ce priveste greutatea, desi are un rezervor generos de 21 de litri si 229 de kg la plin, dupa spusele celor de la Moto Guzzi manevrabilitatea este una demna de invidiat la viteze mici datorita cadrului robust dar totodata usor.
Centrul de greutate este jos iar garda la sol este suficienta pentru uzul in afara asfaltului.

Revenind la cadouri, monoamortizorul spate este pozitionat pe partea dreapta a basculei, facilitand accesul la reglajele dorite. Furca de 41 mm este ajustabila pentru pretensionare si detenta.
Impreuna, suspensiile au o cursa de 170 mm pentru fiecare roata.

Discurile fata sunt de 320 mm cu doua etriere radiale Brembo cu 4 pistoane opuse iar pe spate avem un disc de 260 mm cu un etrier flotant cu 2 pistoane.
Ansamblul de franare este dirijat de un sistem ABS Continental care opresc rotile cu spite de 19 si 17 inch in deplina siguranta.

Motorul noului model Moto Guzzi V85 TT este un V-Twin la 90 grade ce are racire pe aer, transversal cu distributie OHV si 2 valve pe cilindru.
Acesta are o capacitate de 853cc si este totodata cel mai modern propulsor din familia sa.
Este capabil sa livreze 80 de cai putere si un cuplu de 80Nm la ~ 5000 RPM din cele 8000 RPM maxime.

Pentru ca cei de la Moto Guzzi au vrut ca modelul V85 TT sa raspunda prompt la acceleratie au montat un sistem Ride by Wire si au oferit utilizatorului 3 moduri de rulare si anume Road, Rain si Off-road.

Pe langa vitezometru, turometru si odometru, V85 TT ofera pilotului si indicator de treapta, temperatura ambientala, nivelul de combustibil, consum si modurile de rulare selectate, toate aceastea fiind vizibile multumita ecranului TFT.

Daca v-am castigat atentia, vom testa noul model Moto Guzzi V85 TT si asteptam intrebarile si curiozitatile voastre pentru a ne convinge impreuna."

#MotoHeadsRomania #MANRomania #MotoGuzzi #TheBikeHub

FB_IMG_1554143839788.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 08.04.2019 la 15:37, apriliacluj a spus:

despre cazari sunt oarece date concrete?

Salutare! Variantele de cazare :

- cazare in tabara, in camere de 2,3,4,5,6,10 locuri. Pretul pe locul de cazare este de 35 lei/zi. Corpul mare dispune de 2 toalete mari plus grupurile de dus, cate 9 cabine la barbati si 9 la femei, modernizate, apa calda, spalatoare, tot ce trebuie.

De asemenea, mai exista in mijlocul taberei inca un corp de toalete, modernizat si el;

- camparea in locatie este gratuita, ca de obicei;

- cazare la pensiuni in Lepsa, la preturi cuprinse intre 80 lei si 190 lei/camera/zi, functie de dotari si servicii incluse. pensiunile alese au parcari proprii, astfel incat motocicletele sa fie in siguranta. Pentru detalii va rog sa ma contactati telefonic la 0746791989.

 

Veste buna pentru pasionatii de concursuri pe teme gastronomice.
Impreuna cu partenerii nostri de la Hanul Dioszegi, vom organiza  la M.A.N. ROMANIA concursul "TOCANITA MAGICA" !!! 🤩🤩🤩
Regulamentul concursului: vor participa 3 echipe de cate 10 concurenti. Ingredientele si asigurarea materiala vor fi puse la dispozitia echipelor de catre Hanul Dioszegi. Castigatorii concursului "TOCANITA MAGICA" vor beneficia de masa gratuita pe toata durata festivalului !!! 🎀🎀🎀
Asa ca nu mai sta pe ganduri . Sunati prietenii gurmanzi si priceputi in ale gatitului, formeaza-ti echipa de 10 membri si  trimite cererea de inregistrare a echipei cu numele si membrii acesteia  la adresa de email concurs@motoraliulanualnational.ro. Echipele participante vor fi desemnate prin tragere la sorti . Concursul va  avea loc vineri, 19 iulie, incepand cu orele 14.00.

 

Noul roadster R1250R de la BMW Motorrad  va putea fi admirat si testat. Cererile de inscriere la ride test se trimit la urmatoarele adrese de email: zsolt.kiss@bmw-grupwest.ro si zoltan.kozak@bmw-grupwest.ro. Vom anunta zilele urmatoare si alte modele BMW Motorrad care vor fi prezente la festival.

 

Sa fie MAN !!! Sa fie MAGIE !!!

 

Bafta tuturor ! :cheers:

FB_IMG_1554310279669.jpg

Editat de gospodarul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

As dori sa intreb pe initiatorul topicului, ce s-a intamplat cu motocicleta CUSTOM de anul trecut (citez: o supertombola cu marele premiu o motocicleta custom faurita cu maiestrie de ANARCHY CUSTOM & M.A.N. Romania !!!). Parca se inscrisesera niste participanti la o tombola. Si fiindca nu s-au inscris destui se amanase tombola pe anul urmator (adica 2019). Ce se mai aude de afacerea asta? Oamenii care au luat bilete atunci ce fac cu ele? Se va face tombola anul acesta?

Editat de raluca_carlan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...Si asa... ideea de  Adunarea Moto de la Blaj, Româniune, pasiune, prietenie, egalitate, fraternitate...

a devit o negustorie de periferie, patentata.

 

  “Aşa trece gloria lumii!”...

 

Astăzi, în afara sensului religios, expresia Sic transit gloria mundi este utilizată pentru a sublinia, despre comportamentul si atitudinea cuiva,

faptul că nu a ştiut să îşi păstreze demnitatea, situaţia favorabilă, reputaţia sau că nu a ştiut să preţuiască ceea ce a avut valoare, cu adevărat.

 

Dan Năstase

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 18 ore, Dan Nastase a spus:

...Si asa... ideea de  Adunarea Moto de la Blaj, Româniune, pasiune, prietenie, egalitate, fraternitate...

a devit o negustorie de periferie, patentata.

 

  “Aşa trece gloria lumii!”...

 

Astăzi, în afara sensului religios, expresia Sic transit gloria mundi este utilizată pentru a sublinia, despre comportamentul si atitudinea cuiva,

faptul că nu a ştiut să îşi păstreze demnitatea, situaţia favorabilă, reputaţia sau că nu a ştiut să preţuiască ceea ce a avut valoare, cu adevărat.

 

Dan Năstase

Dle Nastase, achiesez la idealurile dvs. si spiritul MAN acesta este: libertate, pasiune, indiferent de club, indiferent de tipul de moto. Insa pentru a ne putea pune in miscare trebuie bani. Nu am sa inteleg niciodata apetitul romanului pentru gratuitati. Cu nimic faci ... nimic. MAN-ul a ajuns unde este datorita unui management, care nu este bazat pe gratuitati, in nici un caz. Orice faci, organizezi, ceva trebuie sa fie gratis. De ce ?? Este o intrebare retorica, nu astept sa imi raspundeti.

 

Ok, e timpul sa anuntam noi participanti la festival.

Astazi, avem onoarea sa va aducem la cunostinta participarea, in premiera la eveniment, a importatorului KTM si HUSQVARNA in Romania, DEMENTOR !!!

Declansam Dementoriada cu o adevarata herghelie de cai putere:

- KTM 1290 SUPERDUKE R;

- KTM 790 ADV R;

- KTM 790 DUKE;

- KTM 390 DUKE;

- KTM 250 EXC SIX-DAYS;

- KTM 250 SX-F;

- HUSQVARNA 701 SVARTPILEN;

- HUSQVARNA 701 ENDURO;

- HUSQVARNA 450 SUPERMOTO.

 

Sa fie MAN !!! Sa fie MAGIE !!!😍😍😍

 

 

 

ktm 390 duke.jpg

ktm 250 sxc six days.jpg

ktm 790 duke.jpg

ktm 790 adv r.jpg

ktm 1290 superduke r.jpg

ktm 250 sx-f.jpg

husqy 701 svartpilen.jpg

husqy 701 enduro.jpg

husqy 450 supermoto.jpg

P.S. "Sic transit gloria mundi este utilizată pentru a sublinia, despre comportamentul si atitudinea cuiva,

faptul că nu a ştiut să îşi păstreze demnitatea, situaţia favorabilă, reputaţia sau că nu a ştiut să preţuiască ceea ce a avut valoare, cu adevărat."

Nu am inteles despre ce vorbiti. Considerati ca nu ne-am pastrat demnitatea sau reputatia? MAN-ul se bucura de o apreciere de care ar fi mandru orice organizator de evenimente. Uitati-va doar in lista de parteneri, care creste de la an la an, continand nume precum BMW MOTORRAD, MOTUL, MOL, HEINEKEN, DUCATI, KTM , URAL , ROYAL ENFIELD , HUSQVARNA, BETA si multi altii, direct prin importatori sau dealeri.

Va doresc o zi excelenta !

Am uitat de Aprlilia, Piagio, Moto Guzzi, Vespa, Derby. Cu scuzele de rigoare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

31 minutes ago, gospodarul said:

MAN-ul se bucura de o apreciere de care ar fi mandru orice organizator de evenimente. Uitati-va doar in lista de parteneri [...]

si nu in ultimul rand, la lista de hateri - putini dar foarte pasionati ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La ‎10‎.‎04‎.‎2019 la 11:15, gospodarul a spus:

Sunteti intr-o eroare, tombola s-a anulat. Nu s-a amanat. Toti cei 35 de cumparatori si-au primit banii inapoi.

 

Sa intelegem ca pentru sustinerea tombolei trebuia sa se vanda tichete de minim valoarea motocicletei ?? Ai specificat inainte undeva acest lucru ??

**Pentru a se tine tombola este necesar un numar de minim XXXXX participanti ** -asa era normal . 

 

PS : Putea fi vandut si UN SINGUR bilet la tombola , premiul trebuia acordat .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 minut, Petrescu Mircea a spus:

 

Sa intelegem ca pentru sustinerea tombolei trebuia sa se vanda tichete de minim valoarea motocicletei ?? Ai specificat inainte undeva acest lucru ??

**Pentru a se tine tombola este necesar un numar de minim XXXXX participanti ** -asa era normal . 

 

PS : Putea fi vandut si UN SINGUR bilet la tombola , premiul trebuia acordat .

Da, Mircea. Am specificat clar ca numarul minim de participanti este de 500. In caz ca nu stiai.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, gospodarul a spus:

Dle Nastase... Nu am sa inteleg niciodata apetitul UNOR romanului pentru gratuitati. Cu nimic faci ... nimic. MAN-ul a ajuns unde este datorita unui management, care nu este bazat pe gratuitati, in nici un caz. Orice faci, organizezi, ceva trebuie sa fie gratis. De ce ?? Este o intrebare retorica, nu astept sa imi raspundeti. FIXED!

 

...Pentru ca ma consulti... NOMINAL, am sa raspund:

Nu am fost nici un mic mocangiu, nici un mare om de afaceri, nici un mare om riguros. Deci, nu sunt in masura sa dau sfaturi - nici despre ponturi nici despre organizare.

Cand Prunariu se plimba cu TAROMul, sa plateasca... daca veteranul Dobran intra pe Clinceni, sa plateasca!

Cand Voiculescu vine la orice intrunire moto, sa fie Taxat!

Daca un batran motociclist viziteaza Muzeul... motocicletelor din ceara... sa scoata banu !

 

...Si berea.... si bujiile... si atentia, si circul... Totul se plateste!

 

Sic transit gloria... 💔

 

Editat de Dan Nastase
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 minute, Dan Nastase a spus:

 

...Pentru ca ma consulti, NOMINAL, am sa raspund:

Nu am fost nici un mic mocangiu, nici un mare om de afaceri, nici un mare om riguros. Deci, nu sunt in masura sa dau sfaturi - nici despre ponturi nici despre organizare.

Cand Prunariu se plimba cu TAROMul, sa plateasca... daca veteranul Dobran intra pe Clinceni, sa plateasca!

Cand Voiculescu vine la orice intrunire moto, sa fie Taxat!

Daca un batran motociclist viziteaza Muzeul... motocicletelor din ceara... sa scoata banu !

 

...Si berea.... si bujiile... si atentia, si circul... Totul se plateste!

 

Sic transit gloria... 💔

 

Nu  am batut nici un apropo la dvs. Am folosit un termen larg.

 

Back on topic, ce parere aveti de participarea KTM si HUSQVARNA ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, gospodarul a spus:

Nu  am batut nici un apropo la dvs. Am folosit un termen larg.

 

Back on topic, ce parere aveti de participarea KTM si HUSQVARNA ?

nasol :P De ce nu are KTM si Superduke GT? :))))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 minut, gospodarul a spus:

Man, a facut Dementor o magie si ... vine si Super Duke GT ! :cheers:

 

 

ktm 1290 superduke gt.jpg

piei ispita! la ei cum e cu test ride ul, ca n-am vazut, unde programezi? sau il aduc doar de expo-stat pe el? PLace maxim jucaria asta

Editat de Adrian M.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 4 minute, Adrian M. a spus:

piei ispita! la ei cum e cu test ride ul, ca n-am vazut, unde programezi? sau il aduc doar de expo-stat pe el? PLace maxim jucaria asta

Te asteptam ! ;)

Despre ride-test, vom avea cu siguranta. Cu ce modele anume, ce modalitate de inscriere va fi, inca nu stim. Vom face update in timp util, noi ne zbatem sa facem cu toate. :cheers:

Acum 10 minute, severoprisan a spus:

Sper să fie prezentă și  Honda și  Suzuki. Dacă la SMAEB nu ajung, măcar la MAN să le pipăi.

Conform postarii lui Tibi Troia, Honda va fi prezenta la Smaeb. In ce ne priveste, inca nu avem confirmari pt Honda&Suzuki.

Editat de gospodarul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...