Sari la conținut

Elevă silitoare, tânară speranță a motociclismului,caut prietenii pe distanțe medii


Flower-Power

Postări Recomandate

La 20.06.2019 la 15:59, Metal Heart a spus:

Nici pana la o limonada dupa program? :)

Hai bre...hai s-o facem si pe asta ::))

 

La 20.06.2019 la 18:48, FlipperCo a spus:

Parerea mea este ca e fun in grup, cu conditia sa gasesti oamenii potriviti, iar asta e taaaare greu. 

Totusi, care este ritmul tau? Nu-mi spune ca esti un fel de Speedy Gonzales. 

Pai asta ziceam, ca am momente in care efectiv ma tarai pe strada, merg cuminte si chefless si am momente in care bai nene, tre sa fiu prima. Si daca mai e si un mobrist prin zona, apai it's a race! Dar momentele astea sunt ceva mai rare. 

De-aia nu mai rezonez cu grupurile. 

 

La 21.06.2019 la 9:12, ianachim a spus:

 

mai ales daca grupul s a invechit😂

Daaaaa....sau s-au inmultit, facut copii, plecat din tara...:))))

Numai tu la fel :)))))

 

Acum 14 ore, Contabil a spus:

Este toata lumea ok ?

Un pic obosita. Tu cum esti?😆

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ Ana! Stiam in ce ma bag .... cu 3 incepatori in grup, desi unul mergea chiar bine. Mi-as fi dorit sa am firea lui RuInCV, dar n-am ..... mi-am facut treaba pina la capat, asa cum m-au invatat altii. 🙂 Am ajuns cu totii acasa ... asta conteaza. Toate cele bune!

Ps. Culmea este ca intrasem aici pentru un incepator ...... m-am "legat" dintr-o intimplare, au bagat ora de plecare f. tirziu ca s-o dau mai departe.

Editat de Contabil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, Ana! a spus:

Hai bre...hai s-o facem si pe asta ::))

 

Pai asta ziceam, ca am momente in care efectiv ma tarai pe strada, merg cuminte si chefless si am momente in care bai nene, tre sa fiu prima. Si daca mai e si un mobrist prin zona, apai it's a race! Dar momentele astea sunt ceva mai rare. 

De-aia nu mai rezonez cu grupurile. 

 

Daaaaa....sau s-au inmultit, facut copii, plecat din tara...:))))

Numai tu la fel :)))))

 

Un pic obosita. Tu cum esti?😆

Si totusi inteleg ca tocmai ai fost cu un grupulet (sau gresesc?). Cu rezonatul poate ai dreptate, eu de ex n-am gasit inca oamenii (grupul) de care sa ma leg cu adevarat, desi mie imi place mersul in grup, daca e cu adevarat GRUP.

Ma rog... Poate ma bag si eu data viitoare daca sunteti de acord. Dealtfel am intentionat si acum, dar nu mi-a iesit. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 44 minute, misionaru a spus:

Depinde ce intelegi prin notiunea de "grup adevarat" sau ce asteptari ai de la un grup format pe net din persoane necunoscute. 

 

 

Exact despre asta-i vorba, n-am asteptari.. Si totusi intotdeauna exista “prima data”, deci daca nu ai un grup de amici pe care sa-i stii bine deja, iti raman incercarile, in principiu pe NV. Dar o tura este suficienta ca sa te prinzi daca este ce-ti doresti. Stiu ca sunt o multime de oameni de calitate (ca persoane dar si ca fel de a intelege motociclismul), mai greu e sa-i gasesti. Am avut placerea sa merg cu unii dintre ei, dar si ghinionul sa dau de oameni fara caracter (ca sa fiu amabil) 🤷‍♂️

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 15 ore, FlipperCo a spus:

Flower, impresiile tale de inca incepatoare care sunt? (lungime traseu, viteza maxima si medie, confort pe curbe, adrenalina, stare de bine sau multa oboseala dupa, etc)

 

Primele impresii: sunt obosită, mă dor picioarele de parcă as fi pedalat până acolo. Lungimea traseului a fost ok, viteza medie sau maximă nu știu,nu am calculat ,am mers în legea mea și pe alocuri am încercat să îmi depășesc limitele.

Ca idee, după un drum ca ăsta îți dai seama ,dacă ești cinstit cu tine, cât de puțin știi, cât de repede poate aparea neprevăzutul, norocul joacă un rol important și să nu te pierzi cu firea. De fapt e invers, să nu te pierzi cu firea și să ai noroc 🙂

Per ansamblu a fost bine, nu as fi ajuns in Bg de una singură,asta e cert.

Mă dor picioarele dar ma tratez purtând tocuri.😂

Mulțumesc, contabile și rabdătorilor ,se știu ei.

Editat de Flower-Power
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 17 minute, Flower-Power a spus:

 

Per ansamblu a fost bine, nu as fi ajuns in Bg de una singură,asta e cert.

 

 

Asta era clar, nu trebuia sa ajungi acolo ca sa-ti dai seama de asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 57 minute, Flower-Power a spus:

Mulțumesc, contabile și rabdătorilor ,se știu ei.

 

Cu placere, dar ma atept sa te revansezi fata de mine ....... peste niste ani, sa iei cu tine incepatori si sa-i indrumi ca si noi, la fel de bine sau mai bine.

Mici "ghidusii" am avut cu aproape toti incepatorii, unul care mergea mult mai bine ca tine .... dadea cu brio peste mine la o virare stinga (cu semnal dat din timp, etc.), prinsese si el ceva viteza cu o mobra de 600cc sau mai mare ... s-a dus vreo 10m in fata pe partea stinga a mea.

Toate cele bune!

Ps. Mult mi-a placut cum a mers motoveteranul "lipit de noi" cu pasager ...... meserias!

Jos palaria.

Editat de Contabil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 31 minute, Nguyen a spus:

 

Asta era clar, nu trebuia sa ajungi acolo ca sa-ti dai seama de asta.

Elegant mod de a o face pe colega noastra incapabila si proasta 😂

Sau acesta este modul tau unic de a incuraja pe cineva?

Daca ai vrut sa ii faci un compliment iti spun eu ca nu ti-a iesit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am facut-o nici incapabila nici proasta, am fost doar putin acid si ironic. Sa.ti cunosti limitele este foarte important, ea nu si le cunostea si a realizat acest lucru in aceasta plimbare.

Daca se va plimba mai des isi va ridica nivelul si implicit limitele.

Editat de Nguyen
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai sa mergi pana la Bg (mai ales traseul facut de noi) nu e cine stie ce test de skill. A fost mai mult un test de anduranta, mai ales pe caldura aia (la un moment dat aveam 34 grade afisat pe bord). Ajungea si singura, nu asta era problema. Nu mi s-a parut ca s-a fortat careva dpdv al "pilotajului", dupa cum ziceam, mai mult am testat limitele de deshidratare 😂. Daca propunea cineva sa mergem pe TF si sa ne intoarcem pe TA (presupunand ca erau deschise/practicabile ambele drumuri), atunci chiar imi faceam griji ca ar fi cam mult pentru un incepator.

 

Una peste alta, mai sunt o gramada de drumuri cu adevarat faine pt motociclit in Bulgaria. Si libere pe deasupra. Deci cand mai ai chef de mers la vecini (si rezolvi cu cartea verde :P), dai un semn pe aici si gasesti sigur cu cine sa mergi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, Flower-Power a spus:

Primele impresii: sunt obosită, mă dor picioarele de parcă as fi pedalat până acolo. Lungimea traseului a fost ok, viteza medie sau maximă nu știu,nu am calculat ,am mers în legea mea și pe alocuri am încercat să îmi depășesc limitele.

Ca idee, după un drum ca ăsta îți dai seama ,dacă ești cinstit cu tine, cât de puțin știi, cât de repede poate aparea neprevăzutul, norocul joacă un rol important și să nu te pierzi cu firea. De fapt e invers, să nu te pierzi cu firea și să ai noroc 🙂

Per ansamblu a fost bine, nu as fi ajuns in Bg de una singură,asta e cert.

Mă dor picioarele dar ma tratez purtând tocuri.😂

Mulțumesc, contabile și rabdătorilor ,se știu ei.

Bravo! Te dor picioarele fiindca exagerezi in stransul rezervorului, ideea nu este sa-l indoi😃. Daca nu esti relaxata (brate, picioare, postura), totul devine un chin. Relaxata fizic, dar concentrata si atenta.

Poate merg si eu la tura urmatoare sa vad care-i doza actuala de curaj 😃👍

Go Planet!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe mine m-au durut picioarele după un drum Buc - Câmpina și retur pe un cbf naked. Nenorocita cum slăbeam nițel rezervorul dintre picioare, cum mă crăcăna de la vânt! Și nu am mers cu vreo viteză amețitoare, 120-130 maxim. Poate o fi și pe sv-ul horticol la fel. Pt mers extraurban dpmdv măcar un pic de carenă e f necesară.

Editat de john17
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, the mentalist a spus:

Nu i.a spus chiar nimeni ca trebuie sa mearga la fete motocicliste si sa puna poza in costum de baie! In doua piese! Giz!

Pe vremea mea costumul era din 3 piese: pălărie, ochelari și șlapi! :crack:

Editat de john17
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 6 ore, Contabil a spus:

 

Cu placere, dar ma atept sa te revansezi fata de mine ....... peste niste ani, sa iei cu tine incepatori si sa-i indrumi ca si noi, la fel de bine sau mai bine.

Mici "ghidusii" am avut cu aproape toti incepatorii, unul care mergea mult mai bine ca tine .... dadea cu brio peste mine la o virare stinga (cu semnal dat din timp, etc.), prinsese si el ceva viteza cu o mobra de 600cc sau mai mare ... s-a dus vreo 10m in fata pe partea stinga a mea.

Toate cele bune!

Ps. Mult mi-a placut cum a mers motoveteranul "lipit de noi" cu pasager ...... meserias!

Jos palaria.

Dacă progresez și devin o începătoare de alt nivel, ajut cu mare placere.

Acum 2 ore, the mentalist a spus:

18 pagini de bla-bla si niciun jpg cu gagica! Nu mai recunosc forumu' asta! Nu i.a spus chiar nimeni ca trebuie sa mearga la fete motocicliste si sa puna poza in costum de baie! In doua piese! Giz!

Nu vrei live? Jpg..?! 

Acum 42 minute, Nguyen a spus:

Dar poze cu Floricica nu a facut nimeni?

GDPR ul , nu am semnat nimic. ..după cum vezi, trebuie să ai motor ca să ma vezi, să fii răbdător și multe alte lucruri care-ți lipsesc.

Acum 3 ore, john17 a spus:

Pe mine m-au durut picioarele după un drum Buc - Câmpina și retur pe un cbf naked. Nenorocita cum slăbeam nițel rezervorul dintre picioare, cum mă crăcăna de la vânt! Și nu am mers cu vreo viteză amețitoare, 120-130 maxim. Poate o fi și pe sv-ul horticol la fel. Pt mers extraurban dpmdv măcar un pic de carenă e f necesară.

Cam da, e dur cu vântul dar și mai dur fără experiență..

Acum 4 ore, ovi_ice a spus:

Pai sa mergi pana la Bg (mai ales traseul facut de noi) nu e cine stie ce test de skill. A fost mai mult un test de anduranta, mai ales pe caldura aia (la un moment dat aveam 34 grade afisat pe bord). Ajungea si singura, nu asta era problema. Nu mi s-a parut ca s-a fortat careva dpdv al "pilotajului", dupa cum ziceam, mai mult am testat limitele de deshidratare 😂. Daca propunea cineva sa mergem pe TF si sa ne intoarcem pe TA (presupunand ca erau deschise/practicabile ambele drumuri), atunci chiar imi faceam griji ca ar fi cam mult pentru un incepator.

 

Una peste alta, mai sunt o gramada de drumuri cu adevarat faine pt motociclit in Bulgaria. Si libere pe deasupra. Deci cand mai ai chef de mers la vecini (si rezolvi cu cartea verde :P), dai un semn pe aici si gasesti sigur cu cine sa mergi.

Trebuie să recunosc că bulgarii au drumuri mai asfaltate și curbe mai line, mai libere. Cu cartea verde sunt în plin demers să rezolv.  Am riscat, un pic cam mult.

Legat de grijile pentru începător, avem alt nivel de înțelegere a ceea ce înseamnă începator. Eu sunt mai începătoare decât orice începător din grup.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ei, știu că ești imun..nu îmi fac griji.

Eram ironică , așa cum ai fost tu anterior când am descoperit lucruri despre mine în Bg. No big deal.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca am auzit vorbindu-se de 125cc si de incepatori puri nu cred ca o sa ne vedem live la plimbari, de aia voiam jpg :) Plus ca era un fel de traditie mai demult pe forum.

Deobicei fetele motocicliste incita imaginatia bikerilor si risca chiar sa se intalneasca si sa aiba rabdare chiar si cu fete urate si uratzele! :))

S.au mai vazut cazuri!

P.S .Nu ma bagati in seama, cum se zicea mai demult 'eu doar am vrut sa postez intr-un topic legendar'!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eh, dacă tot ai vrut să te bagi în seamă, și mi-ai dat o undă de speranță😂 "Deobicei fetele motocicliste incita imaginatia bikerilor si risca chiar sa se intalneasca si sa aiba rabdare chiar si cu fete urate si uratzele! :)"  să-ți dau de gândit. Am văzut pe topicuri că ți-ai luat haya..mi-ai stârnit curiozitatea. Cum merge? Nu am mers niciodată pe haya..😂 e de dorit?

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...