Jump to content
Silviu1977

Seawolves Bike Fest 2020

Recommended Posts

Are in trusa mașinii, vernil sau portocaliu. Cu dungi reflectorizante. 😁

Acum 35 minute, Adrian M. a spus:

Ce ar fi putut insa sa faca organizatorii, sa discute si sa prezinte transparent situatia, impreuna cu partenerul ce asigura cazarea.

Mie mi s-a părut destul de transparent mesajul lor, lipsit de tactici de îmbrobodire: pana nu ne spun autoritățile ce sa facem, nu facem nimic.

Oricand as mai incerca.. sa revin cu cortul la Club S (editia2018), si nicicând la Phoenicia. 

Din toate motivele binecunoscute ale 2019. 

Acum 23 minute, Starcream a spus:

Mie mi s-a părut destul de transparent mesajul lor, lipsit de tactici de îmbrobodire: pana nu ne spun autoritățile ce sa facem, nu facem nimic.

pai de la mesajul ala de acum 1 luna, nimic. Au zis ca vor gasi o solutie, impreuna cu partenerul, functie de ordonante si decrete/decizii luate de guvern. Treaba i cam clara acum. Poate vor veni cu o actualizare a informatiei. Desi pe pagina lor, lumea le-a comentat la postare-pus intrebari, la care nu exista nici marcar un raspuns oficial. 

intre timp am gasit si preturile, 70 euro camera dubla. De avans, eu nu gasesc informatie oficiala, cat a fost. 

Avans 100%, s-a achitat integral cazarea. 

Posted (edited)
1 oră în urmă, john17 a spus:

Avans 100%, s-a achitat integral cazarea. 

:)))))))))))))))))))))))))))))

ceva frumos. ca la...., banii inainte. 

mda. Si acum nu vor sa i returneze. Cred si eu :))))

la un calcul simplu, daca s-au rezervat 200 camere x70 euro =14.000 euro incasati, ce momentan sunt blocati. nasol. Bine, erau si de 100 si 150 euro, 3 locuri, sau apartament. cine stie. Oricum, banii luati, acum distractie.

Edited by Adrian M.

Acum 4 minute, Adrian M. a spus:

:)))))))))))))))))))))))))))))

ceva frumos. ca la...., banii inainte. 

mda. Si acum nu vor sa i returneze. Cred si eu :))))

la un calcul simplu, daca s-au rezervat 200 camere x70 euro =14.000 euro incasati, ce momentan sunt blocati. nasol. Bine, erau si de 100 si 150 euro, 3 locuri, sau apartament. cine stie. Oricum, banii luati, acum distractie.

Si mai ai de facut inca o înmulțire :

x nr de zile 😉

Așteptaț, doar v-a zis cerberu' la forum! 

Acum 21 minute, TeDy 'M a spus:

Si mai ai de facut inca o înmulțire :

x nr de zile 😉

aa, pardon. x2 :)))

Mai există depozite bancare cu dobândă atractivă pe 30-60-90-etc. zile? 😈

Acum 2 ore, Adrian M. a spus:

pai de la mesajul ala de acum 1 luna, nimic. Au zis ca vor gasi o solutie, impreuna cu partenerul, functie de ordonante si decrete/decizii luate de guvern. Treaba i cam clara acum. Poate vor veni cu o actualizare a informatiei. Desi pe pagina lor, lumea le-a comentat la postare-pus intrebari, la care nu exista nici marcar un raspuns oficial. 

intre timp am gasit si preturile, 70 euro camera dubla. De avans, eu nu gasesc informatie oficiala, cat a fost. 

Da, probabil ai dreptate, nu ar strica ceva mai multă  comunicare. 

Posted (edited)
Acum 27 minute, john17 a spus:

Mai există depozite bancare cu dobândă atractivă pe 30-60-90-etc. zile? 😈

sau titluri  emise de stat? :))

Edited by Adrian M.

Peste tot in lume se practica treaba cu voucherul.Nu da mai nimeni banii inapoi.

Oricum,daca se urmeaza trendul.urmatoarea intrunire va fi la Burj Khalifa.Cu rezervare la etajele 161-163.

1 oră în urmă, adiy32 a spus:

Peste tot in lume se practica treaba cu voucherul.Nu da mai nimeni banii inapoi.

Oricum,daca se urmeaza trendul.urmatoarea intrunire va fi la Burj Khalifa.Cu rezervare la etajele 161-163.

Da , si is valabile voucherele 2020 de la Phonicia , diferenta o platesc organizatorii sa nu supere baicarii.

Eu am o propunere mai optimista. 

@Seawolvesde ce nu faceți ediția asta cu 500 de bilete? Mai pe low profile asa.

Dacă vă suna bine, păstrați mi și mie 2 ca vin cu nevasta :)

Organizatorii evenimentului nu ne ofera nicio solutie convenabila?

Nu vrem sa se pastreze avansul pana la editia viitoare, nu mai vreau sa particip la aceasta intrunire.

Daca banii nu se pot returna, vrem sa putem merge in acea perioada la Phoenicia, am platit camera. Nu mi se pare normala cererea celor de la hotel sa platim 40 euro suplimentar.

Asteptam o rezolvare din partea clubului, sa rezolve aceste probleme daca au pretentia sa mai aiba participanti si in alti ani, o rezolvare convenabila si pentru noi, cotizantii.

P.S. Propunerea lui Sinner este realizabila, chiar daca se intampla ca anul acesta clubul sa nu aiba profit. Cum si noi am pierdut, pot organiza cu maxim 500 participanti , in acest fel sa-si castige respectul bikerilor.

In alta ordine de idei, in conditiile in care legea permite ca aceasta intrunire sa aiba loc, cu un numar limitat de participanti, consider ca utilizatorii acestui site au fost inselati. Organizatorii nu au facut niciun efort pentru rezolvarea problemei , in aceste conditii am rugamintea pentru moderatori sa-i excluda din randul nostru.