Sari la conținut

Kawasaki Vulcan


Blackrider
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 6,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Voi ce ziceti, sa pun si perna la sisy?

 

..Estetic....Cum iti place tie...Practic...Intreaba-ti pasagerele :grinbandit: ...Eu zic cu pernutza...Din proprie experienta..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

..Estetic....Cum iti place tie...Practic...Intreaba-ti pasagerele :grinbandit: ...Eu zic cu pernutza...Din proprie experienta..

Arata super dar ar trebui sa pui ceva pe spataru ala ..... rupe cineva coloana vertebrala si .....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Avind in vedere ca ai pus suporti de coburi,inseamna c-o sa si pui coburi...deci mergi pe varianta cruiser... parerea mea: pune pernuta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...desavantaj este ca trebuie de fiecare data demontat tot, desi ti-ar fi ajuns numai una din cele 3 piese demontata (suport stinga, suport dreapta, issy-bar).

Vincent

Dar de ce sa le demontez? Doar nu scot si suportii cand scot coburii (cand o spal, de ex.). Iar spatarul nu am motiv sa-l scot. Si oricum nu sunt decat 4 suruburi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iata ce recomandari am gasit in cartea tehnica a Vulcanului de 800 in ceea ce priveste momentul schimbarii vitezelor:

IN SUS:

1>2: 15 km/h

2>3: 25 km/h

3>4: 32 km/h

4>5: 45 km/h

IN JOS

5>4: 25 km/h

4>3: 20 km/h

3>2: 15 km/h

2>1: 15 km/h

 

Nici cu Mobra nu mergeam asa. Voi ce parere aveti? Eu pana nu-l inmatriculez, nu pot pune in practica aceste sfaturi. Dar voi puteti incerca. Spuneti-mi si mie cum face. Nu e subturat la greu?

:grinbandit:

eu zic sa mergi mai incet maica, mai cu grija... :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dragutz, cel care ti-a facut sisybar-ul si suportii mai poate sa lucreze si pt mine ceva similar? :grinbandit:

 

Gata, primul pas in customizarea Vulcanului a fost facut: sisy-bar si suport de coburi laolalta. 2 in 1, ca la detergenti. Voi ce ziceti, sa pun si perna la sisy?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dragutz, cel care ti-a facut sisybar-ul si suportii mai poate sa lucreze si pt mine ceva similar? :cheers:

 

Eu mi le-am facut, as putea sa ti le fac si tie daca vii cu materiale: bara de inox de 10 mm (3 m) si 60-80 cm de platbanda de inox groasa de 3-4 mm. Bara stiu de unde sa o iei (Direct Line Inox, au site, bara costa cca 45 RON) dar platbanda e mai greu sa gasesti la dimensiunea asta, la Direct Line Inox dau lungimea minima la platbande de 4m.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multam pt ajutor. Mi-a placut cum a iesit sisybar-ul tau de aici si curiozitatea mea in legatura cu artizanul.

Daca la Direct Line Inox au si bara de inox si platbanda de 4mm ma duc sa iau de acolo si dupa aia de contactez. apropo de contact as avea nevoie de un numar tau de tel.

al meu e 0722513475, id: mariusvlp

 

 

Eu mi le-am facut, as putea sa ti le fac si tie daca vii cu materiale: bara de inox de 10 mm (3 m) si 60-80 cm de platbanda de inox groasa de 3-4 mm. Bara stiu de unde sa o iei (Direct Line Inox, au site, bara costa cca 45 RON) dar platbanda e mai greu sa gasesti la dimensiunea asta, la Direct Line Inox dau lungimea minima la platbande de 4m.

 

 

sunat la Direct Line Inox. ai avut dreptate, bara au si la pret bun, mai greu cu platbanda. deci cine are pe acasa o bucatica si nu are ce face cu ea, mi-ar prinde bine. sorinavram, mi-am postat deja datele de contact, cand poti da-mi un semn.

multam pt disponbilitate!

 

[quote name='sorinavram' date='Feb 6 2007, 10:03 AM' post='625769'

Eu mi le-am facut, as putea sa ti le fac si tie daca vii cu materiale: bara de inox de 10 mm (3 m) si 60-80 cm de platbanda de inox groasa de 3-4 mm. Bara stiu de unde sa o iei (Direct Line Inox, au site, bara costa cca 45 RON) dar platbanda e mai greu sa gasesti la dimensiunea asta, la Direct Line Inox dau lungimea minima la platbande de 4m.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut.

Am un VN 800 din '98. Din pacate am stopul spate spart. Am mai intrebat si prin alte parti dar nu am gasit modelul pe care il caut. Are cineva asa ceva de vanzare?

Mersi!

Salut verifica desenul technic de mai jos .Sticla stop (dispersor stop) Cod:KA230261134 Pret cu TVA:248,26Ron

Editat de Barna
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut.

Am un VN 800 din '98. Din pacate am stopul spate spart. Am mai intrebat si prin alte parti dar nu am gasit modelul pe care il caut. Are cineva asa ceva de vanzare?

Mersi!

 

 

salut,bine ai venit printre vulcanologi.

cine esti,de unde?

ia prezinta-te mai intai si completeaza datele la profil.

 

 

B.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut,bine ai venit printre vulcanologi.

cine esti,de unde?

ia prezinta-te mai intai si completeaza datele la profil.

B.

 

Servus Blackrider

Si eu sunt din Sibiu dar m-am mutat in Bucuresti dupa facultate. Inca nu am apucat sa-mi inmatriculez motoru' si mai rau inca nu am carnetul. Am inceput scoala dar n-am apucat sa dau examenul. In primvara asta sper sa rezolv. Asa ca pentru datele din avatar mai trebuie sa astepti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

buna baieti,

caut si eu sa-mi iau o alarma buna, cu senzori de miscare, de inclinare, cu avertizare perimetrala si pager, daca nu cer prea mult :cheers:.

 

produse, preturi si ceva contacte mi-ar fi de folos.

 

nu am gasit garaj in noua zona in care m-am mutat, mai am doar cateva zile pana cand o scot de la iernat si nu vreau sa am surprize stupize.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Servus Blackrider

Si eu sunt din Sibiu dar m-am mutat in Bucuresti dupa facultate. Inca nu am apucat sa-mi inmatriculez motoru' si mai rau inca nu am carnetul. Am inceput scoala dar n-am apucat sa dau examenul. In primvara asta sper sa rezolv. Asa ca pentru datele din avatar mai trebuie sa astepti.

 

 

nu-i bai,succes cu toate....

era vb despre regulile pe acest grup.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

buna baieti,

caut si eu sa-mi iau o alarma buna, cu senzori de miscare, de inclinare, cu avertizare perimetrala si pager, daca nu cer prea mult :eek:.

 

produse, preturi si ceva contacte mi-ar fi de folos.

 

nu am gasit garaj in noua zona in care m-am mutat, mai am doar cateva zile pana cand o scot de la iernat si nu vreau sa am surprize stupize.

 

 

Vorbeste cu userul Motororult, eu de la el mi-am cumparat in toamna si sunt foarte multumit de alarma.

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ajutor!!!

Vine vara.

Si cum Vulcanul meu are apendicele distrus :eek: , apelez pe aceasta cale si rog cunoscatorii sa-mi transmita de unde pot face rost de un Regulator Voltage pentru un Vulcan 750.

Codul din cartea tehnica este 21066-1055.

 

Telefon: 0744-698653

Mail: sirbucatalin@yahoo.com

 

Bineinteles, o sa curga berea!!! :cheers:

 

Multam si asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multam, parca am vazut ceva pe forumul de vanzari dar nu stiu daca se potriveste ceea ce are el la carutza mea de pretentii :eek:

 

Vorbeste cu userul Motororult, eu de la el mi-am cumparat in toamna si sunt foarte multumit de alarma.

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-am facut schimbator de viteza la calcai, fara sa modific sau sa inlocuiesc vreo piesa. Se face din platbanda de inox, indoita ca in poza, se sudeaza stutzul si se da o gaura de 6 la capatul celalalt. Se prinde cu acelasi surub cu care se prinde mansonul de axul canelat. De fapt, nu acelasi, am pus un surub mai lung. Din pacate, nu se poate pune si o contra-piulita, ca atinge cutia cromata.

 

Timp de lucru: cca 3 ore cu tot cu pauze

Pagube colaterale: o menghina care s-a rupt cand indoiam platbanda.

post-13533-1171205657_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Marian E. Stefanescu changed the title to Melcul vitezometrului/kilometrajului defect. Ma puteti ajuta sa gasesc unul SH/nou? Kawasaki Vulcan 400A/800A
  • IceLord changed the title to Kawasaki Vulcan

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...