Sari la conținut

Kawasaki Vulcan


Blackrider
 Share

Postări Recomandate

am gasit semeringuri la Kawa Motors... 50 ron perekea!! numa k nu aveau in stoc si ziceau k aduc cam intro luna ...da nu erau prea siguri!! e la Panduri magazinu' . baietzii de akas ziceau k era cam mic nivelul de ulei... deci crek de aia faceau zgomot

 

 

sal,completeaza-ti datele in profil.

 

 

B.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 6,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Salutari; ma ajuta cineva? Am gasit piese pentru VN-ul meu, cel mai ieftin la Bike Bandit; cam 1400$. Cine a mai luat de la ei ca sa stiu si eu cum merge treaba si daca platesti ceva taxe pentru piese (La primirea coletului). Multumesc mult! :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Servus!

Vorbeste cu Renegade,stiu ca el si-a luat niste oglinzi,parca,de la bikebandit.Cu nr. ala de tel. n-am rezolvat nimic,nu raspunde nimeni-mai incerc! Daca nu fac nimic asa,o sa ma duc la posta de unde mi-am luat statiile, sa intreb ce si cum si mai ales cit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De la VN 800 la 1500, poze!

Incredibil, are peste 300 kg, dar e mai usor de condus decit 800-le. O stabilitate de nedescris si la mers incet in coloana se comporta mai bine. Consum oras + pina-n 110 km/h cu 2 persoane la 5,2 litri. Cred ca pt un motor asa mare nu e mult. La 50km/h in localitate cu viteza 5-a vibreaza usor, bum, bum nu trebuie sa schimbi in jos numai deschizi gazul usor si bum, bum 100km/h. O placere curata sa faci cite o plimbare.

Daca-l gonesti c-am cit il duce carburatorul, consum 6,3 l/100Km. Pot sa spun ca merita.

post-14820-1173831314_thumb.jpg

post-13-1174058820_thumb.jpg

post-13-1174058867_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Servus!

Vorbeste cu Renegade,stiu ca el si-a luat niste oglinzi,parca,de la bikebandit.Cu nr. ala de tel. n-am rezolvat nimic,nu raspunde nimeni-mai incerc! Daca nu fac nimic asa,o sa ma duc la posta de unde mi-am luat statiile, sa intreb ce si cum si mai ales cit.

Multumesc; cum afli ceva, trimite-mi un mesaj!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu stiam ca Vulcanul de 1500 are 4 trepte.

In alta ordine de idei, de azi e al meu.

Mi-au venit numarul si talonul. Iupii.

DB 98 AWD

felicitari

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Toata lumnea danseaazzaaaa, toata lumea danseaaazzaaaaaa

Pe sunet de tobe, innebunitor si pt mine si cu spaima sa nu-mi fie luat talonul de circulistii mei, mi-am montat azi drag pipeurile. Imi pare rau ca le-am inregistrat doar cu telef si nu le pot atasa, in schimb pun o poza facuta acu 2 ore cu telef (normal, e naspa poza), asta pana ii facem poze faine si inregistram bubuielile.

Tobele stock ale Vulkanului in care dadusem 4 gauri de bucata sunt o fasaiala fata de astea.

post-263-1173909231_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cate kestii noi se intampla cand lipsesti doua zile din targ! AWD-ul, din cate am inteles, si-a tras vulcan de 1500, iar Lupalb si-a clatit urechile cu un concert pentru tobe. Dar nici eu n-am stat pe uscat. Intre doua filmari la Sibiu, am vazut, am auzit si chiar am filmat (cu sunet, evident) Harlaul lui Blackrider.

 

Asa ca, lansez o provocare: ce suna mai bine, Harley-ul lui Blackie sau Vulcanul lui Whitie? Pentru asta, evident, va trebui sa-l filmez (cu sunet, evident) si pe Lupalb. Boborul va decide! Referendum, fratilor, ca e la moda!

 

@ AWD: Cand ai Vulcan de 1500, la ce-ti mai trebuie proiectoare?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu are bre VN de 1500, a scris gresit. A zis ca VN 800 e de azi al lui, ca a terminat leasingul si i-a iesit talonul de la vn800 pe numele lui.

 

P.S. Eu zic sa-l filmezi si pe al meu, da nu cred ca o japa va suna mai bine decat un HD in aceleasi conditiii (aceleasi tobe,aceleasi cilindree).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

P.S. Eu zic sa-l filmezi si pe al meu, da nu cred ca o japa va suna mai bine decat un HD in aceleasi conditiii (aceleasi tobe,aceleasi cilindree).

Asa cum am mai spus, boborul va decide. Ce-ai face daca iesi invingator?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O sa iau premiul de 10.000 de coco si o sa-mi iau un Testarossa.

Multumesc mamei care m-a facut, multumesc publicului care m-a votat, this Oscar means a lot to me.....aaaa, nu suntem la Rdio Guerilla?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sorinacio, din pacate mai raman cu ele (proiectoarele). M-a rugat cineva frumos sa le mai tin! Nu spui cine.

Proiectoarele intra odata cu faza lunga, dar numai ziua le poti pune, ca noaptea iti ureaza toti carne din cauza lor.

 

se pot lega si pe faza scurta-la mine asa e cand aprinzi faza lunga se sting automat proiectoarele

nu prea ma pricep la electrica stiu doar ca sunt legate cu un relu de dacie :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tobele stock ale Vulkanului in care dadusem 4 gauri de bucata sunt o fasaiala fata de astea.

Brothere mă bucur pentru tine. Am scăpat la milimetru un Intruder cu tobe modificate. Fenomenal sunet. În toată hala aia imensă plină cu motoare nu se mai auzea nimic. Da nici cu al meu nu mi-e ruÂşine.

 

Anunț cu regret că părăsesc grupul vulcanologilor. :lol:. :D

Am muÂşcat mâna care m-a hrănit dar a venit timpul pentru altceva mai puternic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

domnilor, curand voi intra in selectul vostru grup. in scurt timp termin scoala pt categoria A. nimic, dar NIMIC, nu ma poate convinge sa nu-mi iau un vulcan de 800 cel tarziu pana in luna mai. am nevoie insa de un mic ajutor concretizat in unele recomandari...

 

oferta de motoare este subtire rau pe la noi. asa ca va trebui sa-l cumpar de la nemti. aici intervin problemele. eu am de dat in jur de 4 000 de euro. motorul si echipamentul complet nu trebuie sa depaseasca 5 500 de euro....a, dar nu asta ar fi problema. :D

 

nu stiu cum sa fac sa imi cumpar vulcanul din germania fara sa merg eu dupa el. mentionez ca stau de cateva luni pe forum si nu am reusit sa ma lamuresc intocmai. de aia imi iau si eu libertatea de a intreba despre asta. poate se gaseste cineva sa imi spuna din proprie experienta cum sa fac. nu am contactat inca firmele de prin bucuresti, deci nu stiu clar daca ei au posibilitatea sa-ti aduca un motor dintr-un link pe care li-l arati tu. apoi, daca se poate, cu ce pret? daca il cumpara ei, se si uita sa nu fie vreo rabla sau sa aiba rotile opturi?....nu-mi spuneti ca asta trebuie vorbit cu ei, ma intereseaza parerea sau povestea experientei voastre. voi vorbi si cu ei in curand. dar vreau sa cunosc si la ce e bine sa fiu atent.

 

pe scurt: vreau sa cumpar kawasaki vulcan 800 negru. aveti informatii din interior cum ca ar vinde cineva din grup? daca nu, atunci stiti care e cea mai indicata metoda de a-l aduce din germania? multumesc frumos pentru eventualele sfaturi, sugestii sau ....linkuri. :lol:

asfalt uscat :D

 

:D :D :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Brothere mă bucur pentru tine. Am scăpat la milimetru un Intruder cu tobe modificate. Fenomenal sunet. În toată hala aia imensă plină cu motoare nu se mai auzea nimic. Da nici cu al meu nu mi-e ruÂşine.

 

Anunț cu regret că părăsesc grupul vulcanologilor. :). :D

Am muÂşcat mâna care m-a hrănit dar a venit timpul pentru altceva mai puternic.

 

Felicitari Ilarie! :P Buna alegere si eu as face-o daca mi-as permite...dar deocamdata ma multumesc cu VN 800 -le care ma impresioneaza cu consumul.

Daca va spun cat mi-a iesit, zice-ti ca vorbesc prostii :ok: :D :D nici mie nu mi-a venit sa cred 4,4% ( 240km cu 10,5 litri) :(

 

....linkuri. :lol:

 

:) :D :D

 

Mai importante ar fi : www.mobile.de si www.motoscout24.de dar probabil le cunosti

 

Cat despre adusul de dincolo fara a te duce personal dupa el, ce pot eu sa-ti spun este ca : cel mai indicat ar fi ca tu sa sugerezi firmei ce anume te intereseaza (marca, model, an fab, rulaj, pret ...etc ) fara a te implica financiar (acont sau alte chestii) iar "targul" efectiv sa-l faci doar cand vezi/probezi motorul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e cine pe faza? vreau sami cumpar oglinzi!!!!! la vn meu!! ceva site-uri??

http://www.highwayhawk.com/ - cu comanda de la MotoMania cred, adik cei de la metrou de la romana

www.louis.de - siccomnazi ori prin diversele persoane care aduc de acolo sau mai nou de la www.MotoLouis.ro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Toata lumnea danseaazzaaaa, toata lumea danseaaazzaaaaaa

Pe sunet de tobe, innebunitor si pt mine si cu spaima sa nu-mi fie luat talonul de circulistii mei, mi-am montat azi drag pipeurile. Imi pare rau ca le-am inregistrat doar cu telef si nu le pot atasa, in schimb pun o poza facuta acu 2 ore cu telef (normal, e naspa poza), asta pana ii facem poze faine si inregistram bubuielile.

Tobele stock ale Vulkanului in care dadusem 4 gauri de bucata sunt o fasaiala fata de astea.

 

 

Si l-am auzit... si ce BETON suunaaa, nici gandurile nu ti le mai... auzi!

 

Felicitari!

 

P.S. si arata si super bine!

 

:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

domnilor, curand voi intra in selectul vostru grup. in scurt timp termin scoala pt categoria A. nimic, dar NIMIC, nu ma poate convinge sa nu-mi iau un vulcan de 800 cel tarziu pana in luna mai. am nevoie insa de un mic ajutor concretizat in unele recomandari...

 

oferta de motoare este subtire rau pe la noi. asa ca va trebui sa-l cumpar de la nemti. aici intervin problemele. eu am de dat in jur de 4 000 de euro. motorul si echipamentul complet nu trebuie sa depaseasca 5 500 de euro....a, dar nu asta ar fi problema. :D

 

nu stiu cum sa fac sa imi cumpar vulcanul din germania fara sa merg eu dupa el. mentionez ca stau de cateva luni pe forum si nu am reusit sa ma lamuresc intocmai. de aia imi iau si eu libertatea de a intreba despre asta. poate se gaseste cineva sa imi spuna din proprie experienta cum sa fac. nu am contactat inca firmele de prin bucuresti, deci nu stiu clar daca ei au posibilitatea sa-ti aduca un motor dintr-un link pe care li-l arati tu. apoi, daca se poate, cu ce pret? daca il cumpara ei, se si uita sa nu fie vreo rabla sau sa aiba rotile opturi?....nu-mi spuneti ca asta trebuie vorbit cu ei, ma intereseaza parerea sau povestea experientei voastre. voi vorbi si cu ei in curand. dar vreau sa cunosc si la ce e bine sa fiu atent.

 

pe scurt: vreau sa cumpar kawasaki vulcan 800 negru. aveti informatii din interior cum ca ar vinde cineva din grup? daca nu, atunci stiti care e cea mai indicata metoda de a-l aduce din germania? multumesc frumos pentru eventualele sfaturi, sugestii sau ....linkuri. :lol:

asfalt uscat :D

 

:D :D :)

 

Bogdan.c si BrujoLirico de pe forum. 450 euro peste ce gasesti pe site, sau 500 daca vrei sa-ti verifice motorul si un mecanic. In principiu, preturi valabile pentru motoare din zona Stuttgart, daca sunt mai de departe creste si pretul, dar asta o negociezi cu bajetii. Eu mi-am luat Vulcan de la ei fara probleme.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai importante ar fi : www.mobile.de si www.motoscout24.de dar probabil le cunosti

 

Cat despre adusul de dincolo fara a te duce personal dupa el, ce pot eu sa-ti spun este ca : cel mai indicat ar fi ca tu sa sugerezi firmei ce anume te intereseaza (marca, model, an fab, rulaj, pret ...etc ) fara a te implica financiar (acont sau alte chestii) iar "targul" efectiv sa-l faci doar cand vezi/probezi motorul

 

am incins siteurile alea....

 

iti dai seama ca asa imi doresc si eu sa procedez cu o firma, dar ma indoiesc ca as gasi una care sa vrea sa il aduca fara o mica garantie macar. as plati si o garantie, dar cu conditii foarte clare de retragere din "afacere"......eh, cred ca vorbesc degeaba. trebuie sa vorbesc direct cu ce firme gasesc. poate mai e totusi cineva care a trecut prin experienta asta si ma poate ajuta cu vreun sfat sau un nume de firma care e serioasa.

 

 

multumesc inca o data. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intrebare speciala pt lupalb!!!

ce cablu de kilometraj tre sa iau? k din cate am vazut din poze .. e acelasi ceas de kilometraj pe care lai avut..?????? nu cred k e ceasu ei original.. tot la vn 750/..

Man, nu mai stiu exact, tre sa-l vad (cred ca gasesti fara probleme la louis).

 

Si l-am auzit... si ce BETON suunaaa, nici gandurile nu ti le mai... auzi!

 

Felicitari!

 

P.S. si arata si super bine!

 

:D

:D

 

Mai importante ar fi : www.mobile.de si www.motoscout24.de dar probabil le cunosti

 

Cat despre adusul de dincolo fara a te duce personal dupa el, ce pot eu sa-ti spun este ca : cel mai indicat ar fi ca tu sa sugerezi firmei ce anume te intereseaza (marca, model, an fab, rulaj, pret ...etc ) fara a te implica financiar (acont sau alte chestii) iar "targul" efectiv sa-l faci doar cand vezi/probezi motorul

am incins siteurile alea....

 

iti dai seama ca asa imi doresc si eu sa procedez cu o firma, dar ma indoiesc ca as gasi una care sa vrea sa il aduca fara o mica garantie macar. as plati si o garantie, dar cu conditii foarte clare de retragere din "afacere"......eh, cred ca vorbesc degeaba. trebuie sa vorbesc direct cu ce firme gasesc. poate mai e totusi cineva care a trecut prin experienta asta si ma poate ajuta cu vreun sfat sau un nume de firma care e serioasa.

multumesc inca o data. :lol:

 

Vorbeste cu Bogdan C, omul e serios si ti-o aduce in Bucuresti.

Altii care ii stiu seriosi ti-o aduc in Bistrita, si asta mai inseamna cel putin 150 de euro in plus. (experienta personala).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Marian E. Stefanescu changed the title to Melcul vitezometrului/kilometrajului defect. Ma puteti ajuta sa gasesc unul SH/nou? Kawasaki Vulcan 400A/800A
  • IceLord changed the title to Kawasaki Vulcan

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...