Sari la conținut

Bauturi si baruri


Vizitator _Raul_
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 336
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • 2 months later...
La 21.03.2022 la 16:33, apriliacluj a spus:

da da, ca de asta bea si Arafat :)

 

image.thumb.png.46b66ec06dc4bbec7e28c0410041d654.png

Am luat o sticla dinasta de 20ani. Mama mama, e spectacol. Nu sunt eu bautor profi de coniac dar asta e cel mai bun baut pana acum. A fost 420ron din magazin de alcoale in Timisoara. Pe net e mai ieftin.

 

Sunt curios de Ararat  de 5-7ani daca sunt bune. Daca a testat cineva, please lasati un review.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar acum, MotoS Garage a spus:

e total diferit fata de ce primim noi in europa!

 

Multe bauturi sunt facute in Germania, Franta sau Italia desi marca e din Cuba de exemplu. Am avut ocazia sa beau rom Bacardi produs in Bahamas, exact cum ai spus, nu avea nici o legatura cu posirca facuta in Europa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 oră, arcgotic a spus:

Sunt curios de Ararat  de 5-7ani daca sunt bune. Daca a testat cineva, please lasati un review.

nu stiu alea,

dar cel de 10 si 15 ani sunt bune si alea 

(Akhtamar si Vaspurakan)

____________________

 

 

 

PS. azi maine mai e discount de 30% pe finestore.ro la o gramada de produse

aviz amatorilor :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adica profesionistilor!

Acum 4 ore, MotoS Garage a spus:

eu nu eram mare fan havana club pana anul trecut. adica mi se parea ceva asa... mai ok decat cele de la lidl, de exemplu. ei bine, anul trecut am fost in cuba! ei bine, e total diferit fata de ce primim noi in europa!


Producatorii mari au mizerii ieftine si chestii bune. In cadrul aceleiasi marci poti sa te iei dupa pret. Normal ca Havana la 50 de lei n-are cum sa fie rom.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Apropo de beuturi, ocoliti berea Viking

https://alcooldiscount.ro/bere-blonda-viiking-strong-12-alc-05l-danemarca.html?gad_source=1&gclid=Cj0KCQiA84CvBhCaARIsAMkAvkLqgV1Y5T-Js9yhaKqUD8isckaugK_yN8Zmt0gmVQBTrEpOl0ZE7vwaAud9EALw_wcB

 

Acum ceva vreme mi-a traznit sa fac o mica beuta vikinga asa ca mi-am luat bratara cu Freki si Geri, halba din corn de "dragon", si ca beutura am luat ce mi-a fost la indemana (vroiam si bere si mied, ambele sa fie scandinave, dar doar berea a fost de gasit in timp scurt).

Pt siguranta am luat vreo 20 beri Viking si m-am dus la amicul meu cu 10 doar, daca o mai fi nevoie am zis ca se completeaza la fata locului.

O mica precizare, berea are 12 grade.

Well, long story short, cred ca din 4-5 beri am ajuns mort. Amicul mi-a zis sa nu ma mai vada cu berea asta la el ca mi-o baga pe gat, nedesfacuta...cutia.

Concluzia a fost ca berea prea tare nu e de beut in general, si vikingul de 12 grade in special e cah. Adevarul e ca m-am si mirat cu de e atat de ieftina vikingul (si era si de la mama lui, din Danemarca) dar na, am mers pe principiul "cat de proasta poate sa fie o bere?!" :) 

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...