Sari la conținut

Hai să râdem!


mihaiachi

Postări Recomandate

Normal în vremurile astea când se serveşte numai la drive-in.  Au mai fost unii care voiau să treacă graniţa printr-un loc unde nu era voie pietonal, pe la Ucraina parcă.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 40,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • vintze

    2116

  • Penetru

    1901

  • ivan pedala

    1637

  • Flower-Power

    1589

Top Posters In This Topic

Posted Images

Acum 7 ore, Flower-Power a spus:

Cine rezolvă câștigă ceva..

IMG-20200418-WA0001.jpg

3x = 15 => x = 5

3y = 9 => y = 3

3z = 18 =>  = 6

2z + xyz ori y = 12 + xz ori y patrat = 12 + 5 ori 6 ori 3 patrat = 12 + 30 ori 9 = 12 + 270 = 282 ca autobuzul din Colentina unde cred că așa se face matematica acum :))))

 

Unde literele sunt lipite se înțelege că e ori între ele, adică × adică înmulțire, că sa nu existe discuții.

 

Sper că o să câștigăm prin efort comun ori o pauza de 3 pagini de la exerciții din astea ori încă unul mai serios.

 

E mai mult de interpretat, se vede că are brațele egale, deci e făcătură poza cum că ar avea gantera doar in mana dreaptă, plus că dacă stă și cu masca pe față probabil se axfisiaza, deci 3 gantere pe același rând da un pic cu virgula :)))

 

Că sa nu mai zic că e ai defect optic, ganterele de pe rândul 3 au cate 6 discuri inegale, iar pe rândul 4 au cate 2 discuri, tot inegale, dar o sa simplificam înlocuind cu z și trecem peste defectul optic

Editat de robert23mg
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

2 x 6+ (5+3+6)x3= 12+14x3=12+ 42=54

 

Screenshot_20200607-212607_Samsung Internet.jpg

Screenshot_20200607-212650_Samsung Internet.jpg

Screenshot_20200607-213019_Samsung Internet.jpg

Acum 13 minute, robert23mg a spus:

 

 

Unde literele sunt lipite se înțelege că e ori între ele, adică × adică ADUNARE , că sa nu existe discuții.

 

 

Dar și tu ai câștigat azi 😂

Editat de Flower-Power
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 hour ago, Flower-Power said:

 ai câștigat o tură cu mine😋😁

😏

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 ore, Flower-Power a spus:

2 x 6+ (5+3+6)x3= 12+14x3=12+ 42=54

 

Screenshot_20200607-212607_Samsung Internet.jpg

Screenshot_20200607-212650_Samsung Internet.jpg

Screenshot_20200607-213019_Samsung Internet.jpg

Dar și tu ai câștigat azi 😂

🤣🤣🤣 Clar ai tu un interes, cu atatia “castigatori” numiti ca si doctoranzii din aceste vremuri🤷‍♂️ Dar nu ma bag, doar am constatat.
Si nu, invidia sau orice ar dori cineva sa-mi impute in acest sens, nu intra in discutie. 
No ofence!😃

Editat de FlipperCo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alt câștigător..september😂 fericiții câștigători trebuie să urmărească topicul" elevă silitoare .."și să își revendice premiul sezonul acesta.😋😁

Screenshot_20200608-105045_Samsung Internet.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 10 ore, FlipperCo a spus:

🤣🤣🤣 Clar ai tu un interes, cu atatia “castigatori” numiti ca si doctoranzii din aceste vremuri🤷‍♂️ Dar nu ma bag, doar am constatat.
Si nu, invidia sau orice ar dori cineva sa-mi impute in acest sens, nu intra in discutie. 
No offence!😃

 

Editat de frigider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

-Iubito, am ceva super pentru deseara!  -Ce ai?  -Am cumpărat prezervative olimpice!  -Cum adică?  -Păi sunt la set: aurii, argintii şi în culoarea bronzului!  -Şi deseară pe care o să le porţi?  -Pe cele aurii, normal!  -Auzi iubitule, cred ca ar fi mai bine să le porţi pe cele argintii!  -De ce?  -Păi poate aşa, odată în viaţă, o să termini şi tu al doilea

El către ea:  -Pot să-mi încălzesc mâinile între picioarele tale?  Ea:  -La urechi nu ţi-e frig?

Luni dimineaţa, şeful primeşte un telefon la birou de la un angajat: - Şefu', nu vă supăraţi, n-am nici un chef de muncă după weekend, daţi-mi o zi liberă, vă rog! - Hai, Mişule, fii om serios, avem o groază de treburi de făcut azi! Mi se mai întâmplă şi mie, dar ştii cum fac? Trag o partidă bună de sex cu nevastă-mea şi mă înviorez extraordinar, capăt o energie fantastică! Hai, tinere, fă ca mine şi vino la serviciu! Peste 2 ore, şeful îl vede pe Mişu muncind cu un spor teribil, ca niciodată. - Ai văzut, Mişule, că se poate? - Mare om eşti, şefule! Câtă dreptate ai avut! O partidă de sex cu nevastă-ta este energie curată

Politistul: – Buna ziua !
Femeia: – Buna ziua ! Ce s-a intamplat ?
Politistul: – Ati depasit limita de viteza. Permisul dvs., va rog.
Femeia: – Vi l-as da, numai ca nu am asa ceva. L-am pierdut definitiv pentru conducere repetata in stare de ebrietate.

Politistul: – Aha… Imi aratati, va rog, actele masinii ?
Femeia: – Nu pot. Am furat aceasta masina.
Politistul: – Ce-ati facut ?!
Femeia: – Am furat masina si am ucis proprietarul. Daca nu ma credeti, cadavrul este in portbagaj… Vreti sa il vedeti ?

In acest moment politistul se retrage incet spre masina sa si cere ajutoare prin radio.
In 5 minute sosesc la fata locului alte 5 masini de politie.
Un ofiter superior se apropie de masina femeii cu pistolul pregatit.
Politistul 2: – Doamna, va rog sa iesiti din masina !
Femeia iese din automobil.

Femeia: – S-a intamplat ceva, domnule ?
Politistul 2: – Unul dintre colegii mei mi-a spus ca ati furat aceasta masina si ca ati ucis proprietarul.
Femeia: – Am ucis proprietarul ?
Politistul 2: – Da. Va rog sa deschideti portbagajul.
Femeia deschide portbagajul, care este gol…
Politistul 2: – Masina este a dvs., doamna ?
Femeia: – Da. Poftiti actele ei.
Primul politist ramane perplex.

Politistul 2: – Unul dintre colegii mei sustine ca nu aveti nici permis.
Femeia cauta in poseta, scoate un port-document si-l intinde politistului.
Acesta il deschide si studiaza permisul, care este in regula. Tipul deja nu mai stie ce sa creada.
Politistul 2: – Multumesc, doamna… Vedeti, colegul meu mi-a spus ca nu aveti permis, ca ati furat masina si i-ati ucis proprietarul !
Femeia: – Sunt convinsa ca porcul asta mincinos v-a spus si ca mergeam cu viteza !

 

Metoda de ușurare a stresului: Imaginează-ți că ești lângă un râu. Aici e aer rece de munte, auzi păsările cântând. Nimeni nu este prin preajmă, doar tu știi despre acest loc secret. Ai dispărut complet dintr-un loc nebun numit „lume”. Sunetele liniștitoare ale cascadei îți umplu sufletul de calmare. Apa este mai transparentă decât lacrimile. Poți vedea cu ușurință chipul persoanei pe care o ții sub apă.

 

Un bărbat cu un megafon stă pe digul stației de bărci și repetă monoton: – Barca numărul nouă! Timpul tău s-a terminat. Revino! Băiatul apare: „Unchiule, ai doar șapte bărci la gară.” De unde a noua? Bărbatul repeat din nou monoton în megafon: – Barca numărul șase, ce ți s-a întâmplat?

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oficial,  s-a incheiat sezonul  " o să slăbesc până la vară". Acum, a început sezonul " îmi bag picioarele, cine mă iubește , mă iubește și așa".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • ivan pedala changed the title to Hai să râdem!
  • Vizitator changed the title to Hai să râdem!
  • Vizitator pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...