Sari la conținut

Hai să râdem!


mihaiachi

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 40,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • vintze

    2109

  • Penetru

    1895

  • ivan pedala

    1637

  • Flower-Power

    1586

Top Posters In This Topic

Posted Images

Un tip care lucra la o fabrica de conserve, se plinge psihiatrului:

 

- De trei saptamani sunt obsedat sa-mi bag p#%$ in taietorul de castraveti. Am visat asta noapte de noapte, apoi nu am mai putut dormi. La fabrica nu ma mai puteam concentra la nimic altceva. Ma gandeam mereu la acelasi lucru. Ieri am facut-o!

 

- Dumnezeule, gafiie ingrozit psihiatrul, si ce s-a intamplat?

 

- Am fost pe loc concediat.

 

- Si taietorul de castraveti?

 

- A fost concediata si ea!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La o scoala in Cluj invatatoarea de la clasa a doua vine dupa pauza mare si ii intreaba pe copii :

-Ce ati facut in pauza ?

Gigel, care era mai rasarit, ridica mina :

- Eu m-am jucat in cutia cu nisip.

Invatatoarea, ca sa dea un exemplu ce bine este sa inveti bine si constant spune :

- Bravo Gigel, daca scrii frumos pe tabla fara greseala cuvintul nisip, poti pleca azi cu doua ore mai repede acasa.

Gigel merge la tabla si scrie frumos si caligrafic cuvintul NISIP fara greseala.

- Bravo Gigel , poti sa pleci azi cu doua ore mai repede acasa - spune invatatoarea.

Acuma se intoarce invatatoarea catre Petrica si il intreaba:

- Tu Petrica , ce ai facut in pauza ?

- Eu m-am jucat cu Gigel in cutia cu nisip !

- Perfect, daca scrii frumos pe tabla cuvintul cutie poti pleca si tu cu doua ore mai repede acasa.

Merge si Petrica la tabla si scrie frumos si ingrijit cuvintul CUTIE absolut fara greseala.

- Bravo Petrica , si tu poti pleca astazi cu doua ore mai repede acasa.

Intr-un sfirsit se intoarce invatatoarea catre Janos, si il intreaba si pe el :

- Tu Janos ce ai facut in pauza ?

- Eu vrut joci si el la baietii cu nisip, dar ei nu fost draguti la Janos si spune : " merge in (cuvant urat) mea de bozgor "

- Vai , dar asta este o discriminare a unor minoritati nationale cu influente negative asupra psihicului unui copil.

Daca scrii frumos pe tabla " discriminare a unor minoritati nationale cu influente negative asupra psihicului unui copil " poti si tu sa pleci cu doua ore mai repede acasa...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Definiții noi extrase din Moldovian DEX 2008

 

PRUDENT = pastă de dinți cu extras de prune

MONOLOG = olog de un picior

BIOLOG = olog de am-bele picioare

SEXOLOG = olog de 6 picioare (de ex. miriapod sexolog)

MANIPULARE = manevrarea penisului cu ajutorul mâinilor

AĂĂĂAT = fără sâni

AMĂNAT = fără mâini

ÎNCHINARE = transport către China

ÎNVINUIRE = procesul de fermentare a mustului!

ÎNFOCARE = transformare în focă

GHINIOANE = varianta moldovenească pentru ardelenescul „Bine, Ioane"

ÎMPRĂÂŞTIERE = rezultatul procesului prin care bețivii se fac praÂştie

BIZAR = zar dublu

MĂCEL = mac mic

MICROSCOP= scop mărunt

ÎNVIORAT = Prevăzut cu vioar

LEÂŞINA = pe unde merge „le tren"

MERITORIU = teritoriul ocupat de livada de meri

RATEU = pateu din carne de rață

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Definiții noi extrase din Moldovian DEX 2008

 

PRUDENT = pastă de dinți cu extras de prune

MONOLOG = olog de un picior

BIOLOG = olog de am-bele picioare

SEXOLOG = olog de 6 picioare (de ex. miriapod sexolog)

MANIPULARE = manevrarea penisului cu ajutorul mâinilor

AĂĂĂAT = fără sâni

AMĂNAT = fără mâini

ÎNCHINARE = transport către China

ÎNVINUIRE = procesul de fermentare a mustului!

ÎNFOCARE = transformare în focă

GHINIOANE = varianta moldovenească pentru ardelenescul „Bine, Ioane"

ÎMPRĂÂŞTIERE = rezultatul procesului prin care bețivii se fac praÂştie

BIZAR = zar dublu

MĂCEL = mac mic

MICROSCOP= scop mărunt

ÎNVIORAT = Prevăzut cu vioar

LEÂŞINA = pe unde merge „le tren"

MERITORIU = teritoriul ocupat de livada de meri

RATEU = pateu din carne de rață

 

belea belea :yikes: eu le gasisem intr'o revista

 

Cum se face :

Watch and learn :yikes:

 

post-41379-1232456856_thumb.jpg

 

Aprilia :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doi ardeleni la oras, sunt cazati intr-un hotel la etajul 20, iar liftul nu merge. Se apuca ei sa urce pe scari. Pe la etajul 5, Ion catre Gheorghe:

- Gheo, am sa iti zic ceva...

- Lasa-ma in amaraciunea mea, imi zici cand ajungem...

Dupa inca vreo 7 etaje, Ion:

- Gheo, trebe sa-ti zic ceva...

- Lasa-ma Ioane, imi zici cand ajungem, acu lasa-ma in pace!

In fata usii, Gheorghe catre Ion, gafaind ca o locomotiva:

- Ia zi acuma ce voiai sa-mi zici.

- Am uitat cheia la receptie!

Se apuca ei sa coboare. Dupa vreo 5 etaje, Ion vrea sa zica ceva.

- Lasa-ma in pace. Imi zici jos!

Alte 7 etaje, Ion vrea sa spuna ceva, Gheorghe enervat il opreste. Ajung sleiti la receptie, Ion:

- Mai Gheo, tu chiar nu stii de gluma?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trecerea alimentelor din gura in stomac dureaza 7 secunde. Parul omenesc poate suporta o greutate de 3 kg. Penisul unui barbat,are, in medie, de 3 ori masura degetului sau mare, dela mana. Osul dela sold este mai tare decat cimentul. . Inima unei femei bate mai repede decat a unui barbat. Exista in jur de 3 mii de milioane de bacterii in fiecare din laba piciorului tau. Femeile clipesc de doua ori mai des decat barbatii. Pielea corpului omenesc cantareste de doua ori mai mult decat creierul. Corpul tau utilizeaza 300 de muschi, numai pentru a se mentine in echilibru, cand sta in picioare. Daca saliva ta nu poate dizolva un anumit aliment, nu-l poate savura. Femeile au terminat, deja, de citit acest mesaj. Barbatii continua sa-si masoare degetul mare :yikes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Zece motive pentru care un barbat nu are nici o sansa in fata sotiei ...

1. Daca iei decizii fara sa o consulti , esti misogin . Daca ia decizii fara sa te consulte , este o femeie emancipata .

2. Daca muncesti prea mult , o neglijezi . Daca nu muncesti , nu esti bun de nimic .

3. Daca ea are un serviciu plictisitor si prost platit , este exploatata . Daca tu ai un serviciu plictisitor si prost platit , ar trebui sa faci bine sa-ti gasesti ceva mai bun .

4. Daca tu esti avansat inaintea ei , femeile sunt marginalizate . Daca ea e avansata inaintea ta , femeile au drepturi egale cu barbatii .

5. Daca ii spui ca arata bine , este hartuire sexuala . Daca nu ii spui , este indiferenta crasa .

6. Daca o rogi sa faca ceva ce nu ii place , incerci s-o domini . Daca iti cere sa faci ceva ce nu iti place , este o favoare pe care nu e frumos s-o refuzi .

7. Daca incerci sa arati bine , probabil ai pe altcineva . Daca nu , esti neingrijit .

8. Daca ii aduci flori , urmaresti ceva . Daca nu ii aduci , esti nerecunoscator .

9. Daca esti mandru de realizarile tale , esti un egoist . Daca nu , esti total lipsit de ambitie .

10. Daca are o durere de cap , trebuie sa se odihneasca . Daca ai o durere de cap , n-o mai iubesti .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trecerea alimentelor din gura in stomac dureaza 7 secunde. Parul omenesc poate suporta o greutate de 3 kg. Penisul unui barbat,are, in medie, de 3 ori masura degetului sau mare, dela mana. Osul dela sold este mai tare decat cimentul. . Inima unei femei bate mai repede decat a unui barbat. Exista in jur de 3 mii de milioane de bacterii in fiecare din laba piciorului tau. Femeile clipesc de doua ori mai des decat barbatii. Pielea corpului omenesc cantareste de doua ori mai mult decat creierul. Corpul tau utilizeaza 300 de muschi, numai pentru a se mentine in echilibru, cand sta in picioare. Daca saliva ta nu poate dizolva un anumit aliment, nu-l poate savura. Femeile au terminat, deja, de citit acest mesaj. Barbatii continua sa-si masoare degetul mare :yikes:

haa haa ha haaa ce tare :yikes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In Mozambic exista un fruct de culoare galbena foarte aromatizat si placut la gust cunoscut sub numele de Amarula. Oamenii il folosesc la confectionarea bauturilor alcoolice. Fructele pot fi mancate numai cand sunt f bine coapte. In compozitia lor contin cca 17% alcool, dar cand deja sunt prea coapte si cad singure din copac fermenteaza, iar continutul de alcool este si mai mare. Toate animalele din zona apropiata copacilor plini de amarule sunt ametite de la acoolul continut de fructe. Priviti filmuletul si amuzati-va:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In Mozambic exista un fruct de culoare galbena foarte aromatizat si placut la gust cunoscut sub numele de Amarula. Oamenii il folosesc la confectionarea bauturilor alcoolice. Fructele pot fi mancate numai cand sunt f bine coapte. In compozitia lor contin cca 17% alcool, dar cand deja sunt prea coapte si cad singure din copac fermenteaza, iar continutul de alcool este si mai mare. Toate animalele din zona apropiata copacilor plini de amarule sunt ametite de la acoolul continut de fructe. Priviti filmuletul si amuzati-va:

Vai de capu meu ce taree :yikes:

Super film, ei bine aici chiar am vazut porc beat ( aluzie la ''te-ai imbatat ca un porc'')

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   1 membru


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...