Sari la conținut

2. Gran Premio Michelin® de la República Argentina 2023


Kagemusha
 Share

Postări Recomandate

Acum 22 minute, Method a spus:

E low grip track.Cand vor veni curse cu conditii normale,se taie.

Coincidenta sau nu,Morbi a mers bine doar cand l-a avut in spate pe Forcada cu caietul.

Cum zice si colegul,e greu de crezut ca dupa 2 sezoane execrabile,gasi brusc reteta pe Rio Hondo.

Q a mers bine daca tinem cont de circumstante.

 

 

Aha. da, asta am zis si eu, sa-l vedem pe uscat. Oricum ma bucur pentru el ca a terminat in fata lui Q.

Poate ii da ceva motivatie.

Ideea e ca anul trecut, nu a mers in nici un fel de conditii. Teoretic, acuma cum o mobra care are ceva pb de setari inca, el a facut o cursa buna.

Pe de alta parte, si eu am feelingul ca e doar un foc de paie....

Editat de damager
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 251
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Acum 22 minute, Method a spus:

 

Dau pronostic ca se imprastie la Cota mergand (iarasi) ca descreieratul incercand sa prinda podiumul dupa cele 2 long lap.

 

MM stie cum sa dea inapoi in momente cheie, va face o cursa buna. Dupa COTA e Jerez, doua din favoritele lui.

Disparut n-a fost dat, inca..🤠

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, therocketscientist1 a spus:

Ducati cu 3 moto de client pe podium. Nu e rau, chiar daca-s cotete italiene stricacioase (not).

Multumim Ducati pentru decizia de a da si altora decat echipei de uzina sansa de a castiga. 

S ar putea sa le iasă pe nas.

Cum ziceam,se plâng unii ca s 8 pe grila dar ducati ia puncte de la ducati.

Acum 2 ore, RuInCV a spus:

Are cineva vreo explicatie pentru Zarco ??!? Daca a putut sustine ritmul ala dement la final, cum de nu a putut sa fie cu 2-3 zecimi pe tur mai rapid si restul cursei, ar fi fost nu foarte departe de Bez. A fost cursa pe ud, deci managementul pneurilor nu sta in picioare.

Englezii spuneau ca sunt duse cauciucurile la toți pe margine și ca Z o ridica repede și ii da gaz. Plm 

Acum 2 ore, damager a spus:

Zarco a declarat ca putea de la inceput, dar a preferat sa pastreze gumele pe final. Si a calculat perfect. Nu cred ca-l putea bate pe Bez

Ha, intelijent

1 oră în urmă, Method a spus:

bune motoretele.Dar le trebuie si piloti :P

Revine Oli și le arata cum se face 😀

 

 

Glumeau englezii de MM ca se gândește ca de ani de zile nici nu îl vedea fra su pe circuit și acum se bate și el la victorii.

Ca se gândește la aia 2 ani de contract,cum sa scape de ei.

 

Mm a dat totul pt Honda, vrea o moto.

Dacă Honda nu ii da o moto smechera cu manșoane rizoma.... O sa il cam macine asta.

 

Sunt foarte curios dacă rămâne cu Honda. 

Dacă ia camp clar rămâne,dar dacă nu?

Asta e întrebarea...

 

Cu ceva ani în urma dacă ajungeai la ducati satelit era cam aruncat pământ pe cariera ta.

Acum e cea mai prietenoasa moto.

 

O sa fie sezon greu pt Peco.

Multi merg bine pe sateliți, a avut și bafta cu Basti rupt..ar fi stat poate mai rău.

 

 

Nu am prins 100% ce ziceau englezii de penalizarea lui MM ca gen dacă încă se dezbate penalizarea nu va face niciun LL la cota.

Va rămâne "în aer" pana se decide.

 

Totuși sunt naibii 3 sapt. Nu?

Ar trebui sa fie clar pana atunci.

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 32 minute, frigider a spus:

Englezii spuneau ca sunt duse cauciucurile la toți pe margine și ca Z o ridica repede și ii da gaz

Ce știu ăia?!? aiogura ion e mezu'!

Acum 33 minute, frigider a spus:

ducati ia puncte de la ducati.

Las' că au de unde, sunt 37 puncte pe weekend! :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tocmai ce vroiam sa zic ca Peco incepe sa fie constant si ca asa iei avans si campionate.

dar a pus-o jos de pe 2. 

 

intr-un fel e bine ca a ratat mm evenimentul asta ca erau conditii cam periculoase...sanse mari sa iasa la arat. :D 

 

*arat/secerat :) ca sa multumim toti utilizatorii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 9 ore, nike a spus:

MM stie cum sa dea inapoi in momente cheie, va face o cursa buna. Dupa COTA e Jerez, doua din favoritele lui.

Disparut n-a fost dat, inca..🤠

Da,da stie maxim....el stie tot problema e ca sometimes nu se poate abtine.I-au zis englezii bine - red mist.

Disparut nu e asta e clar.Si daca se poate comporta ca un om,eu zic ca are si sanse la titlu.Dar toate cu conditia sa se stapaneasca.

Acum 8 ore, frigider a spus:

Sunt foarte curios dacă rămâne cu Honda. 

Dacă ia camp clar rămâne,dar dacă nu?

Asta e întrebarea...

 

O sa fie sezon greu pt Peco.

Multi merg bine pe sateliți, a avut și bafta cu Basti rupt..ar fi stat poate mai rău.

 

Nu am prins 100% ce ziceau englezii de penalizarea lui MM ca gen dacă încă se dezbate penalizarea nu va face niciun LL la cota.

Va rămâne "în aer" pana se decide.

 

Totuși sunt naibii 3 sapt. Nu?

Ar trebui sa fie clar pana atunci.

Daca ia campionatul nu vad nici un motiv sa nu ramana la Honda.

Daca nu....se schimba treaba si eu zic.

 

Clar nu va mai fi 2022 pt Peco,cu "un" Q mort de la jumatatea sezonului si nimeni in jur.

Anul asta sunt MM,Q,Bestia,iata pana si Bezzechi,cine stie poate si Oli care ii pot face probleme.

Nu e loc de prostii ca in cursa asta gen sa te imprastii de pe 2 aiurea nefortat de nimeni.

20 de puncte gone.

 

Nu pot sa spun ca mi-e simpatic Pecco,insa nu am nimic cu el - daca ia titlul cinste lui insa ar fi frumos sa vedem o batalie,nu o defilare Ducati.De aceea ma bucur ca nu a luat avans aici.

 

Sunt 2 saptamani.Cica s-a dat la curtea de apel a FIM?In mod logic ar trebui sa se pronunte pana atunci.Sunt curios daca va fi favorabil lui HRC - e un viciu de procedura mai degraba.Va fi interesant.Dar sincer nu mi se pare ca au sanse s-o dribleze.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 26 minute, Method a spus:

 

Clar nu va mai fi 2022 pt Peco,cu "un" Q mort de la jumatatea sezonului si nimeni in jur.

Anul asta sunt MM,Q,Bestia,iata pana si Bezzechi,cine stie poate si Oli care ii pot face probleme.

Probleme ii vor putea pune doar pilotii altor echipe, decat cele Ducati. Pecco este pilotul lor nr. 1 si il vor sustine pana la capat. Acum lasa cateva curse la liber, iar dupa ce se mai clarifica situatia, vor incepe vechile practici. Fii sigur ca Tardozzi &Co digera destul de greu ca un pilot de client este pe primul loc in clasament. 

Acum 26 minute, Method a spus:

 - e un viciu de procedura mai degraba.Va fi interesant.Dar sincer nu mi se pare ca au sanse s-o dribleze.

Cu viciu sau fara viciu, va fi o decizie "politica ". Toti ii vor capul. Pe buna dreptate, pana la urma. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 5 ore, xt600 a spus:

Probleme ii vor putea pune doar pilotii altor echipe, decat cele Ducati. Pecco este pilotul lor nr. 1 si il vor sustine pana la capat. Acum lasa cateva curse la liber, iar dupa ce se mai clarifica situatia, vor incepe vechile practici. Fii sigur ca Tardozzi &Co digera destul de greu ca un pilot de client este pe primul loc in clasament.

Heh....e cu dus si intors.Deja specluam mult in avans,insa daca s-ar reduce la sfarsit de sezon la o confruntare intre Pecco si Bezzechi,nush ce sa zic...vezi ca in spatele lui Bezzechi sta Uccio+legenda.Si nu cred ca ar vrea cei de la Ducati sa il auda pe Rossi tunand si fulgerand impotriva celor de la Ducati si/sau eventualelor ordine de echipa.

Cu alte cuvinte Bezzechi/Mooney VR46 nu sunt Zarco de la Pramac si pe deasupra incarcatura ar fi total diferita.

Dar meh,deja ne facem griji si facem scenarii despre ceva extrem de departe si destul de improbabil.

 

Declaratia lui Pecco post-race :

“In those 16 laps I did the same manoeuvre but in this lap I crashed. It's also not a normal crash, because normally when you lose the front, it's because you braked too much or you released the brakes too early.Today I lost the front touching the gas. So it's something that is more difficult to understand. But that's it. I did a mistake.I was wondering that this year I was a better rider, more precise, without mistakes, doing better things, but the second race of the year and I already crashed.So it's something that makes me very angry.”

“I was feeling really great. Without forcing, without doing crazy things, I was second. I was already sure that Marco in front was too fast for me, I was already with 5 seconds of gap.I was just controlling the [gap] with Alex. And that's it. But it's for that reason that I'm more upset. Because normally when you control, you don't have to crash like this, and this is something that I have to understand.”

 

“I'm happy for Marco, I think he really deserved the victory. He was unbeatable this weekend,” Bagnaia said. “He was very competitive yesterday, very competitive today in the wet.So his first win in Moto3 was here, his first win in MotoGP is here, so he can be very proud of himself, and I'm confident that he will be very competitive all of the season.”

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 43 minute, Method a spus:

Heh....e cu dus si intors.Deja specluam mult in avans,insa daca s-ar reduce la sfarsit de sezon la o confruntare intre Pecco si Bezzechi,nush ce sa zic...vezi ca in spatele lui Bezzechi sta Uccio+legenda.Si nu cred ca ar vrea cei de la Ducati sa il auda pe Rossi tunand si fulgerand impotriva celor de la Ducati si/sau eventualelor ordine de echipa.

Cu alte cuvinte Bezzechi/Mooney VR46 nu sunt Zarco de la Pramac si pe deasupra incarcatura ar fi total diferita.

Dar meh,deja ne facem griji si facem scenarii despre ceva extrem de departe si destul de improbabil.

 

Declaratia lui Pecco post-race :

“In those 16 laps I did the same manoeuvre but in this lap I crashed. It's also not a normal crash, because normally when you lose the front, it's because you braked too much or you released the brakes too early.Today I lost the front touching the gas. So it's something that is more difficult to understand. But that's it. I did a mistake.I was wondering that this year I was a better rider, more precise, without mistakes, doing better things, but the second race of the year and I already crashed.So it's something that makes me very angry.”

“I was feeling really great. Without forcing, without doing crazy things, I was second. I was already sure that Marco in front was too fast for me, I was already with 5 seconds of gap.I was just controlling the [gap] with Alex. And that's it. But it's for that reason that I'm more upset. Because normally when you control, you don't have to crash like this, and this is something that I have to understand.”

 

“I'm happy for Marco, I think he really deserved the victory. He was unbeatable this weekend,” Bagnaia said. “He was very competitive yesterday, very competitive today in the wet.So his first win in Moto3 was here, his first win in MotoGP is here, so he can be very proud of himself, and I'm confident that he will be very competitive all of the season.”

numai el stie ce-a facut, nu e prima oara cand un pilot face acelasi lucru dar cade.

eu nu cred ca forta ca era departe BEz si scotea timpi mai buni.

 

aia e, ceasul negru, pisica 13.

crucificam omu acum ?

 

tot el are cele mai mari sanse la titlu, cu Q bajbaind si restul alternand la victorii.

nu ar trebui sa se supere f tare.

 

vb aia, si MM are sanse la titlu deci clar si Peco le are , mai mari.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 9 ore, Method a spus:

Da,da stie maxim....el stie tot problema e ca sometimes nu se poate abtine.I-au zis englezii bine - red mist.

Disparut nu e asta e clar.Si daca se poate comporta ca un om,eu zic ca are si sanse la titlu.Dar toate cu conditia sa se stapaneasca.

Nu ai cum sa te stapanesti atata timp cat creierul sau nu accepta pozitia 2. In mintea lui este invingator in ceea ce face si la final ti o zice pe aia cu i didn t expectoration

 

Ma uitam la fra-su, baiatul ala stie mai mult sa se apere decat sa atace, oare asta a invatat stand in casa cu satana aia de Marcel?! 🃏

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, nike a spus:

Ma uitam la fra-su, baiatul ala stie mai mult sa se apere decat sa atace, oare asta a invatat stand in casa cu satana aia de Marcel?! 🃏

Cam riposteaza când este depășit, de aparat nu ma pricep sa vad 😀

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 6 ore, frigider a spus:

tot el are cele mai mari sanse la titlu, cu Q bajbaind si restul alternand la victorii.

nu ar trebui sa se supere f tare.

 

vb aia, si MM are sanse la titlu deci clar si Peco le are , mai mari.

+1

Acum 3 ore, nike a spus:

Ma uitam la fra-su, baiatul ala stie mai mult sa se apere decat sa atace, oare asta a invatat stand in casa cu satana aia de Marcel?! 🃏

E foarte bătăios dar meh.

Apropo ca întreba lumea cine e hater AM - eu sunt hater AM.

L.am urmărit de la moto3 unde a avut parte de cea mai buna echipa și a reușit sa ia titlul doar imprastiindu-l voit pe Miller ( si neprimind absolut nici o penalizare pt ca se numea Marquez),pana la moto2 unde a stat 5 fuckin ani pana au plecat toți de.alde Morbi și Zarco (care îl băteau cu ceasul de la gara btw) ca să poată lua si el titlul,efectiv ramasese gol de piloti notabili,cat erau aia la moto2 nici n.a miscat.Si atunci era pe aproape sa i.l fure Binder la milimetru l.a luat.

Deci sa ma lase marele pilot AM - dacă nu se numea Marquez ma îndoiesc ca ar fi întrat măcar la motogp.

DAR psihic de fier.Talent la 20% din frati su,dar psihic...wow.

Sa fii fratele unuia ca MM,sa fii comparat non stop cu el, logic,pt ca ești în aceeiasi branșă,și normal ca oricum I.ai compara AM pica prost și totuși sa fii tot timpul relaxat și chill,respect.Pe alții mai slabi de înger acea presiune continua de a fi fratele mai mic (și mai prost) al fenomenului (nu?poate fi numit așa) MM zic eu ca I.ar fi dat gata demult.

Deci în opinia mea slăbuț ca pilot dar f puternic psihic.Ceea ce în meseria lor contează enorm.

Editat de Method
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 7 ore, Method a spus:

Deja specluam mult in avans...

 

vezi ca in spatele lui Bezzechi sta Uccio+legenda.

Speculam pe baza informatiilor pe care le avem deja. Bune sau rele. 

Esti la curent cu ultimele declaratii ale conducerii de la Ducati, in legatura cu legenda? Cum ca Doctorul le-a distrus imaginea, bla, bla... Nu cred, pentru ca ai fi gandit altfel. In contextul asta, cum crezi ca le pica victoria lui Bez? Pilot al Academiei, la echipa Vr46.. ;) . Mai ales ca pilotul lor nr.1 cade in cursa ca bobocul. Greu de digerat, iti spun eu. Trebuie sa intelegi ca la Ducati, imaginea asta cu fratia de sange dintre echipa de uzina si cele satelit este o chestiune de fatada, la nivelul declaratiilor. In realitate, fratia functioneaza intr-un singur sens: de la big brother spre fratiori, invers niciodata. Niciodata boss-ii de la Ducati nu vor sustine un alt pilot decat pe cel de uzina, decat daca nu au de ales, in competitia cu ceilalti constructori. Anul trecut s-a vazut foarte bine politica asta. 

Editat de xt600
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 9 ore, xt600 a spus:

In realitate, fratia functioneaza intr-un singur sens: de la big brother spre fratiori, invers niciodata.

Cică se împart datele intre toți.

Acum 9 ore, xt600 a spus:

Ducati nu vor sustine un alt pilot decat pe cel de uzina, decat daca nu au de ales,

Pai nu vor susține dar vor susține forțat se acoperă toate posibilitățile .

 

Firește ca Decât sa ia alt producător ar prefera sa ia ducati și aia e.

 

Nu crezi ca s au gândit la asta când au dat 8 moto bune la pulime?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte elocventa poza de fundal de pe motogp.com :

Screenshot-2023-04-04-at-09-00-24-Moto-G

Asta ca sa se inteleaga de ce nu mai sunt spectatori si de ce sportul a cunoscut o scadere masiva a veniturilor,audientelor,a tot.

Se vede in spate "motorul" care aducea spectatorii la circuit?Si care acum lipseste da?

Nu zic nu - sprinturile sunt o idee buna si se vede ca au improspatat putin competitia si i-au dat un ritm mult mai rapid si aduc un ingredient misto in senzatia de imprevizibil.

Dar trebuie ca numele unui pilot actual,aflat inca in competitie,sa ia locul in inimile spectatorilor.Pana nu se va intampla asta,popularitatea motogp va continua sa scada.

Deci hai....nu stiu?Sa zica lumea cine e urmatorul icon :)

Grea treaba.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Method nu e om in paddock in momentul de fata sa se ridice dincolo de genunchiul legendei fie din prisma rezultatelor fie din prisma carismei, iar ca sa ajungi acolo sus incat sa poti atrage multimea la circuit, tre sa le ai pe amandoua. Rossi a fost unic pt sportul asta pana la momentul actual, daca nu ar fi fost echipa lui in competitie cred ca audientele erau si mai jos..

 

Bez pare sa se ridice usor usor peste ceilalti piloti, carismatic, aduce podiumuri si mai nou prima victorie atat pt el cat si pt echipa. imi doresc sa-l vad mai des in fata, sper sa mentina trendu asta ascendent. 

 

imi e dor de acele momente de sarbatorire ale lui Rossi, sa vezi acolo un monster wheelie ala Biaggi sau diferitele wheeliuri sau donats pe care le facea Rossi :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, frigider a spus:

Cică se împart datele intre toți.

 

Firește ca Decât sa ia alt producător ar prefera sa ia ducati și aia e.

 

Nu crezi ca s au gândit la asta când au dat 8 moto bune la pulime?

Nu! Se strang de la toti. Iar datele circula de jos in sus... ;) De aceea au si dat 8 moto bune "la pulime".  Nu fi naiv, in sportul asta nu exista democratie si nici facere de bine pe gratis. Sunt interese mari si bani multi in joc. Lenovo si VW-Audi nu dau bani, ca la sfarsit de sezon titlul sa fie luat de Mooney-VR46. Asta este doar o solutie de avarie. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

45 minutes ago, Cavaleru said:

nu e om in paddock in momentul de fata sa se ridice dincolo de genunchiul legendei fie din prisma rezultatelor fie din prisma carismei, iar ca sa ajungi acolo sus incat sa poti atrage multimea la circuit, tre sa le ai pe amandoua. Rossi a fost unic pt sportul asta pana la momentul actual, daca nu ar fi fost echipa lui in competitie cred ca audientele erau si mai jos..

 

La cât mai puțini "micorbiști" din-ăștia cu steaguri, și la câți mai mulți fani ai competitiției, zic.

 

On 4/2/2023 at 10:07 PM, MirceaB said:

Sunt curios ce problema a avut (daca a avut) Aleix E la mobra. S-a tot uitat la roata spate. Pe de alta parte dupa ce a intrat in boxa lui, am vazut ca s-a aratat nemultumit de casca (probabil de cum etanseaza viziera). Asa-i trebuie daca si-a luat chipiu si nu casca. Anul trecut a concurat cu cei de la KYT, anul asta cu Kakabuto. De parca s-au terminat producatorii consacrati de casti.

 

Au clarificat piloții: lipsă acută de tracțiune pe spate pe ploaie. A fost atât de rău încât Aleix se tot uita în spate pentru că avea impresia că are pană.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, Method a spus:

Foarte elocventa poza de fundal de pe motogp.com :

Screenshot-2023-04-04-at-09-00-24-Moto-G

Asta ca sa se inteleaga de ce nu mai sunt spectatori si de ce sportul a cunoscut o scadere masiva a veniturilor,audientelor,a tot.

Se vede in spate "motorul" care aducea spectatorii la circuit?Si care acum lipseste da?

Dorna sa faca bine sa redea grandoarea Grand Prix-ului, sa umble (in sesns restrictiv) la regulamentul tehnic, pentru a reveni spectacolul in curse si sa umble la preturile de porc la bilete. Sa vezi cum vor uita multimile de legenda. Decat sa incerce sa faca din Pecco (baiat ok, de altfel, dar total anost), idolul multimilor, mai bine da "panem et circenses" publicului.  

Inca situatia nici nu este atat de rea... lucrurile vor arata cu adevarat dezastruos, daca se vor retrage japonezii din competitie. Ce dracq sa mai vezi? 10 Ducati, 8 KTM cu carene pictate KTM, Gas Gas, Husqvarna CFMoto si 4 Aprilia? 

Acum 10 minute, PzKpfW a spus:

 

La cât mai puțini "micorbiști" din-ăștia cu steaguri, și la câți mai mulți fani ai competitiției, zic.

 

Pentru ca fanii "adevarati", ca tine, sa poata vedea competitia, trebuie ca"microbistii" aia demnni de dispret sa faca rating. Ce ti-e si cu aerele astea de superioritate.. :) 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

9 minutes ago, xt600 said:

Ce dracq sa mai vezi? 10 Ducati, 8 KTM cu carene pictate KTM, Gas Gas, Husqvarna CFMoto si 4 Aprilia? 

 

Se poate mai rău: 4 motociclete Honda, 24 (douăzeci și patru) Yamaha, 2 Suzuki, 2 Cagiva și o Aprilia.

 

5 minutes ago, frigider said:

ai auzit de sprint?

 

Nu e domn'e spectacol!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 ore, xt600 a spus:

Dorna sa faca bine sa redea grandoarea Grand Prix-ului, .

.....Ce dracq sa mai vezi? 10 Ducati, 8 KTM cu carene pictate KTM, Gas Gas, Husqvarna CFMoto si 4 Aprilia? 

 

zic ca Dorna nu are treaba, doar economia de piata si corporatiile

e un business, se reduce la cat bagi si cat scoti, simplu, europenii si-au dat seama de asta, iar japonezii au o problema majora de management si marketing

 

pana acum au fost dusi in spate de Rossi, MM, JLo, Doohan, Schwantz, Rainey, Roberts, etc

acum cum au disparut idolii, se kaka pe ei, ei erau obisnuiti sa nu faca mai  nimic si sa aibe rezultate si sa le curga banii in buzunare

e, vremurile alea s-au dus :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...