Sari la conținut

12. Misano World Circuit Marco Simoncelli


ioio_viola
 Share

Postări Recomandate

Acum 6 ore, nike a spus:

 

 

 

Quacalaro macar scoate timpii de anul trecut, Marcel abia terimna o cursa. Ce ai vrea sa faca ca sa mai castige doua campionate?.. sa dea la pedale?!:D

Cand a vazut ca fra-su s a acomodat in cateva curse si a castigat un sprint, a realizat ca aia e mobra care-i trebuie. Normal ca pleaca, doar n-o sa stea dupa o echipa pana se prind aia ca trebuie sa lucreze la tot felul de deviceuri care ajuta pilotul sa stapaneasca motocicleta.

 

Omul doarme langa o poza cu Rossi pe perete care ii creeaza si mai multe frustrari. Normal ca s-a orientat sa-si ia o mobra cu care sa nu-si bata capul. Altfel se gandea la KTM :)

 

https://www.instagram.com/reel/CwsBPg9o4Xp/?utm_source=ig_web_copy_link&igshid=MzRlODBiNWFlZA==

 

In rest, camperul in care locuieste e destul de mistoc :)

Aberații, nu pleaca MM la Grisinii.

Da, misto poza cu Rossi, maxim respect (cred ca a scos-o din WCeu si a agățat-o acolo pt că știa că vine aia sa filmeze.)

Tu si Florin Ion ati mușcat momeala asta repede, tu daca ai fi factory racer cu contract de 20 meleoane pe an ai pleca la echipa de client??? :lol:

Din contra, eu cred că ambiția lui e acum sa arate ca poate si cu Honda stricată.

(Bineînțeles daca pana la sf sezonului castiga vreo cursa toata lumea o sa spuna ca si-a revenit Honda, gata si-a făcut aripioara efectu' sau au gasit bug-ul din DOS la ECU ala magneti maria.

@Method de acord cu tot ce ai scris.

Legat de MM normal ca vrea inca 7 titluri daca o să-l țină.. nu doar două. Omul e zeu si știe asta. 

Legat de Bagnania, dupa ce care fata aia de hipster de la bloc la etaju 6 cu tata profesor de limba română si dacia 1300 si mileu pe televizor mai si scoate tâmpenii pe gură.

Si pe cat de umil pare pe atât de increzut si țâfnos e. Mai umblă și cu sora-sa sa-l tina de mana prin padoc. De aia nu il suport.

(Nu nu-l cunosc personal si nici nu vreau )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 341
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

13 minutes ago, B.B. said:

nu pleaca MM la Grisinii.

 

Nici eu nu cred, dar cam multe zvonuri. În plus, are sens dpdv contractual (dacă informațiile de la Speedweek sunt corecte): ca să plece fără a plăti penalizări, trebuie să meargă la echipă client. Oricum va pleca - dacă nu în 2024, în 2025 sigur.

 

15 minutes ago, B.B. said:

tu daca ai fi factory racer cu contract de 20 meleoane pe an ai pleca la echipa de client?

 

Când te numești Marc Márquez iar talentul tău nu se mai poate pune la îndoială, da. Decât să te bați pentru top 15 și să riști să-ți rupi oase la fiecare etapă, parcă mai bine te bați pentru victorii pe o motocicletă mai competitivă. Banii sunt cam irelevanți pentru cineva ca el.

 

Chiar dacă pleacă la Gresini, va fi doar temporar: contract de 1 an ca să scape limitarea din contractul cu HRC, și pentru a putea prinde un loc bun la o echipă de uzină în 2025, când majoritatea contractelor expiră.

 

19 minutes ago, B.B. said:

eu cred că ambiția lui e acum sa arate ca poate si cu Honda stricată.

 

Ambiția aia a avut-o vreo 2 ani. I-a cam trecut acum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 55 minute, B.B. a spus:

Aberații, nu pleaca MM la Grisinii.

tu daca ai fi factory racer cu contract de 20 meleoane pe an ai pleca la echipa de client??? :lol:

Din contra, eu cred că ambiția lui e acum sa arate ca poate si cu Honda stricată.

(Bineînțeles daca pana la sf sezonului castiga vreo cursa toata lumea o sa spuna ca si-a revenit Honda, gata si-a făcut aripioara efectu' sau au gasit bug-ul din DOS la ECU ala magneti maria.

 

Omul nu mai are o prbl financiara incat sa zica pas la 20mil, pur si simplu vrea doar sa castige si sa se bata pentru alte campionate. La cat de praf e mobra aia mai repede alearga pe langa ea decat pe ea. :D Tu si cu mine am impinge mobra aia din nisip pentru banii aia, el ii trage un scuipat si nu mai vorbeste cu echipa 3 zile. Ii da chiar si reject lui Kuwata cand il suna.:lool:

 

Prbl pentru Honda nu e ca pleaca Marcel, pleaca cu tot cu sponsori iar mobra aia o sa ramana atat de goala pe carene, incat managementul va accepta pana si propunerea USR sa scrie pe ea PuieMSD! Nimeni nu va investi intr-o troaca precum e starea ei de acum chiar daca japonejii vor monta si aripioare Libresse. 🤪

 

Acum 57 minute, B.B. a spus:

 

Da, misto poza cu Rossi, maxim respect (cred ca a scos-o din WCeu si a agățat-o acolo pt că știa că vine aia sa filmeze.)

 

La cat de curata e, pare sa-i fi dat si-o limba dupa experimentul WC :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut si eu ce au scris cei de la Digi. Am ascultat si un pic in FP1.

Daca le iese, tot respectul. Daca nu le iese isi intaresc statusul de papagali. Este foarte mult radio sant. Pana si aici pe forum, toti batem campii grav uneori, dar mai vezi o idee la unul, un articol la altul, seciunea de discutii tehnice. 

Am observat imediat diferenta intre ei si ce se intampla pe Prima Sport. Pe Prima Sport mai este si liniste pe transmisiune si chiar nu e nicio problema. Totusi, cei de la Prima trebuie sa optimizeze volumul de pe pista si cel din studio, ca nu prea se potrivesc.

Editat de therocketscientist1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 minut, therocketscientist1 a spus:

Am vazut si eu ce au scris cei de la Digi.

Chiar nu inteleg de ce va pierdeti vremea cu un cal mort.. Oamenii aia sunt pe langa acest sport, d-aia si multi de aici sunt plictisiti in timpul vizionarii cursei sau chiar adorm.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, PzKpfW a spus:

Ambiția aia a avut-o vreo 2 ani. I-a cam trecut acum.

a avut-o si anu asta cand a revenit si baga high side dupa high side.

dar a facut si el 1 +1 si i-a dat 2.

Acum 12 minute, therocketscientist1 a spus:

Totusi, cei de la Prima trebuie sa optimizeze volumul de pe pista si cel din studio, ca nu prea se potrivesc.

asta am sesizat si eu.

dar decat digi? iisuse da-mi prima sport.

Acum 12 minute, nike a spus:

La cat de curata e, pare sa-i fi dat si-o limba dupa experimentul WC :crack:

despre ce tot vorbiti? 

eu am dat pe link si e highlights de la misano 2022..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 6 minute, therocketscientist1 a spus:

Am urmarit acolo un pic ca sa vad ce zic ei despre povestea cu mutarea lui MM93 la Ducati grupa pregatitoare.

Rog adminii sa nu imi stearga contul dupa aceasta marturisire :) :).

iti dau un IBAN si imi faci un transfer, sa-mi dau seama cat de mult tii la postarea asta.

apoi vedem.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am ratat, tot de asta am mutat de pe Prima. :D

Faza cu soborul la Prima pare ca s-a mai reglat, intr-o vreme nu se auzea fundalul deloc, săptămâna trecută era mult prea tare. Oare trebuie sa angajeze oameni noi sa regleze sunetul? 

 

Legat de MM eu pt panaramă as vrea sa se duca memeu la Grisinii dar not gonna happen.

Si MMeu isi mai si bate joc de lume cu postări pe Instagram... probabil are paparazzi si foloweri care abia așteaptă să bada ce înseamnă ultima bășină pe care a dat-o. 

"Mio dios, s-a bășit cu miros de varza, clar se duce la Grisiniii.!!"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 oră, PzKpfW a spus:

Oricum va pleca - dacă nu în 2024, în 2025 sigur.

 

Când te numești Marc Márquez iar talentul tău nu se mai poate pune la îndoială, da. Decât să te bați pentru top 15 și să riști să-ți rupi oase la fiecare etapă, parcă mai bine te bați pentru victorii pe o motocicletă mai competitivă. Banii sunt cam irelevanți pentru cineva ca el.

 

Chiar dacă pleacă la Gresini, va fi doar temporar: contract de 1 an ca să scape limitarea din contractul cu HRC, și pentru a putea prinde un loc bun la o echipă de uzină în 2025, când majoritatea contractelor expiră.

 

Ambiția aia a avut-o vreo 2 ani. I-a cam trecut acum.

Achesez.

Acum 42 minute, nike a spus:

Prbl pentru Honda nu e ca pleaca Marcel, pleaca cu tot cu sponsori iar mobra aia o sa ramana atat de goala pe carene, incat managementul va accepta pana si propunerea USR sa scrie pe ea PuieMSD! Nimeni nu va investi intr-o troaca precum e starea ei de acum chiar daca japonejii vor monta si aripioare Libresse. 🤪

NU - problema imensa a lor e ca pleaca Marcel.Si...s-a vazut in 2020 si 2021 ce performante are Honda fara un pilot ca Marcel.

Efectiv sunt sah-mat daca ii lasa ala.Eu in locul lui Gigi as mai da eu ceva bani la Gresini numa sa il fure de la Honda.

Acum 44 minute, therocketscientist1 a spus:

Am vazut si eu ce au scris cei de la Digi. Am ascultat si un pic in FP1.

Daca le iese, tot respectul. Daca nu le iese isi intaresc statusul de papagali. Este foarte mult radio sant. Pana si aici pe forum, toti batem campii grav uneori, dar mai vezi o idee la unul, un articol la altul, seciunea de discutii tehnice. 

Am observat imediat diferenta intre ei si ce se intampla pe Prima Sport. Pe Prima Sport mai este si liniste pe transmisiune si chiar nu e nicio problema. Totusi, cei de la Prima trebuie sa optimizeze volumul de pe pista si cel din studio, ca nu prea se potrivesc.

Perfect de acord cu ce zici despre Digi - nici o treaba cu realitatea n-au oamenii.

Si am auzit ca au dat si pe taragot mai rau ca noi care citam site'uri dubioase de net ca MM pleaca la Gresini - pai stai ba nene ca una e sa scriem noi baliverne pe aici pe forum,alta e sa scrie un reprezentat al unui post de tv - adica nu induci lumea in eroare incercand sa vanezi senzationalul - cum era aia : stirile trebuie verificate din 3 surse.

Ei confunda barfele cu stirile.

 

PRima tot respectul.

Acum 10 minute, B.B. a spus:

"Mio dios, s-a bășit cu miros de varza, clar se duce la Grisiniii.!!"

:crack:

Nu mananca ala sarmale,poate fajitas sau ceva :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 12 minute, therocketscientist1 a spus:

Daca Razlan Razali cand a facut echipa si inca era in cautare de sponsori a zis ca RNF vine de la Razlan aNd Friends poate o sa avem si MMNF (Marc Marquez aNd Family). Repsol MMNF Ducati.

 

Ar fi perfect! :D

 

mai devreme a apărut pe ecran un quote de la Puig in care scria 'MM never informed Honda that he will not continue with us in 2024". Sau ceva simimar.

Ceva de genul "noi dezmintim ideea ca MM93 pleaca din 2024".

 

Florin Ion sare: ati vazut? Alberto Puig tocmai a anunțat ca MM pleaca de la Honda...

faceplam.

https://www.motogp.com/en/news/2023/09/08/he-hasnt-informed-us-he-wont-be-staying-puig-on-marquez-exit-rumours/477439

 

Oare cum se simt Binder si Miller cand iese Pedrosa si face best time si ei sunt pe nicăieri pe lista? :D

https://www.motogp.com/en/news/2023/09/08/he-hasnt-informed-us-he-wont-be-staying-puig-on-marquez-exit-rumours/477439

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 6 ore, Method a spus:

Pe MeMelu îl doare fix în mijlocul a(n)usului de titlurile lui Valentino și nu cred ca e deloc printre prioritățile lui sa ia 2 titluri sa îl bată.

Și marmota..? Vezi-ți de treabă că ăsta e principalul lui scop, recordul de titluri!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 5 ore, frigider a spus:

despre ce tot vorbiti? 

 

https://www.instagram.com/reel/CwsBPg9o4Xp/?utm_source=ig_web_copy_link&igshid=MzRlODBiNWFlZA==

vezi in camera mobila a lui Marcel cine e la loc de cinste pe perete 🙈

 

Acum 5 ore, therocketscientist1 a spus:

Am urmarit acolo un pic ca sa vad ce zic ei despre povestea cu mutarea lui MM93 la Ducati grupa pregatitoare.

Rog adminii sa nu imi stearga contul dupa aceasta marturisire :) :).

 

Deci Ducati l-au trimis la grupa mica pe scolarul Marcel pentru a il pregati de grupa mare. ❤️ In felul acesta fabrica ii va lua partea lui Pecco pentru alte titluri.

EXCELENT!!! Nici cei mai puri hateri MM93 nu puteau ajunge la astfel de meme-uri epice. Cand te uiti in gura astora 2, nu ai cum/voie sa iesi din cuvantul lor.. altfel nu te mai uiti la motogipi

 

 

Acum 4 ore, B.B. a spus:

Legat de MM eu pt panaramă as vrea sa se duca memeu la Grisinii dar not gonna happen.

 

E bine ca ne intelegem, chiar daca folosim alte principii  :cheers:

Acum 4 ore, Method a spus:

 

NU - problema imensa a lor e ca pleaca Marcel.Si...s-a vazut in 2020 si 2021 ce performante are Honda fara un pilot ca Marcel.

 

Trebuie sa fii nebun sa nu crezi ca la un moment dat Marcel nu se va retrage. Imbatraneste/moare/ pml.. nu poate castiga etern pentru Honda.

Mai interesant e ca fara el Honda nu exista, asta s-a simtit cat a fost accidentat. Motocicleta aia este crezul MM93 si nimeni altcineva nu poate face nimic cu ea pentru ca intr-adevar omul este din alta liga. Daca Honda mai vrea sa castige vreodata vreun titlu in motogp, trebuie sa uite dezvoltarea prototipului atata timp Marcel a lucrat la el.

Acum 4 ore, B.B. a spus:

Oare cum se simt Binder si Miller cand iese Pedrosa si face best time si ei sunt pe nicăieri pe lista? :D

https://www.motogp.com/en/news/2023/09/08/he-hasnt-informed-us-he-wont-be-staying-puig-on-marquez-exit-rumours/477439

 

N-au ce face niciunul, Petrosa este atat de tipicar incat e in stare sa faca alta motocicleta perfecta pentru ca altii sa castige titluri cu ea.

Acum 4 ore, ENEOS a spus:

Și marmota..? Vezi-ți de treabă că ăsta e principalul lui scop, recordul de titluri!

Si mie mi se pare ca asta e scopul vietii lui :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma bucur sa vad ca fanii MM inca trag sperante :)) Pai nu era el cel care anul asta ii rupea fasul lui Pecco? Si, unde e? :))

 

Gresini cred ca-l asteapta cu buzunarele pregatite. N-au vazut ei atatia bani de cand sunt. Dar cam atat :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ziceau comentatorii Eurosport că ar fi vb cu Puig și Omu a zis că MM nu a zis nimic de plecat , plm, ar fi trebuit să o facă până acum.

Nu-si da Omu demisia de la urc după 10 ani ca un puști de 14 ani de la glovo.

 

Și cică are o nouă firmă de se ocupa de PR și poate de aia pune subtilități pe insta.. să se agite pulimea degeaba? :)

Acum 7 minute, nike a spus:

vezi in camera mobila a lui Marcel cine e la loc de cinste pe perete

Plasare de produse.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 49 minute, nike a spus:

Mai interesant e ca fara el Honda nu exista, asta s-a simtit cat a fost accidentat. Motocicleta aia este crezul MM93 si nimeni altcineva nu poate face nimic cu ea pentru ca intr-adevar omul este din alta liga.

Deocamdată nu pare a exista nici cu mm călare pe ea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca MM doar isi bate joc de lume si nu pleacă nicăieri... 

 

https://www.motogp.com/en/videos/2023/09/08/marquez-responds-to-gresini-transfer-rumours/477490?utm_source=facebook.com&utm_medium=social&utm_campaign=traffic&fbclid=IwAR12GWbEhYoK_rwPi9tlVWe1eExWL59mJwTgd3k6lDqTir_615QCcLuVNeg

 

Acum de ex azi l-a prins pe Pedrosa la trenuleț si a scos timp de Q2.. eu nu mai inteleg, motocicleta aia nu merge sau el nu stie sa mai mearga cu motocicleta aia.

In fine, viitorul ne va arăta, si sunt aproape sigur de asta, ca MM va fi din nou competitiv cu Honda si va ramane la ei in veci si in pururi.

Faza cu Gresini e doar o glumă proastă de care si el se amuză. 

1 oră în urmă, Gixu. a spus:

Ma bucur sa vad ca fanii MM inca trag sperante :)) Pai nu era el cel care anul asta ii rupea fasul lui Pecco? Si, unde e? :))

 

Gresini cred ca-l asteapta cu buzunarele pregatite. N-au vazut ei atatia bani de cand sunt. Dar cam atat :)

Eu sunt fan MM si NU vreau in nici un caz sa se duca la Gresini.

Desi ar fi amuzant. 

Dar fii sigur că boșorogii aia de la Ducati vor avea grijă ca daca se întâmplă atunci motocicleta lui MM va primi uodates din 1997, pistoane facute in China, etc.

Nu ar putea permite să câștige Marcel in defavoarea lui Franceso, sa fim seriosi.

Iar MM in nici un caz nu s-ar duce la Gresini asa sa vada cum merge un Ducati si sa scape de Honda, s-ar duce să câștige dar castigatul iese din discutie din moment ce el nu este agreat de fabrica care produce acea motocicleta. 

Deci pe măsură ce analizezi la rece logic iti dai seama cat de hilara e ideea si cei care o propaga nu gândesc limpede si rostogolesc doar zvonuri.

Florin Ion de ex e convins ca e adevărat doar pentru ca Speedweek e deținută de Redbull, sponsorul lui Marcel.

Pai prim aceste articol ăia nu au făcut decât publicitate, MM a venit pe prim plan weekendul ăsta desi pe pista e 0 barat. Sa curga Redbull pe gatul fraierilor care citesc aceste aberații. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca nu luati in calcul ce ar insemna pentru vanzarea de moto si merchandising Ducati +  nr 93. 

Tind sa cred ca nu l-ar sabota Ducati, ci din contra. De toti banii aia ar pune Gigi reactoare nucleare pe GP26.

 

Iar legat de grupa pragatitoare, cine a lansat stirea asta cu Gresini a tinut cont de faptul ca MM93 nu are voie sa plece inainte de finalizarea contractului la o alta echipa de uzina. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 20 minute, therocketscientist1 a spus:

Cred ca nu luati in calcul ce ar insemna pentru vanzarea de moto si merchandising Ducati +  nr 93. 

Tind sa cred ca nu l-ar sabota Ducati, ci din contra. De toti banii aia ar pune Gigi reactoare nucleare pe GP26.

 

Iar legat de grupa pragatitoare, cine a lansat stirea asta cu Gresini a tinut cont de faptul ca MM93 nu are voie sa plece inainte de finalizarea contractului la o alta echipa de uzina. 

Da, dar daca s-ar duce la echipa de uzina Ducati, nu la Gresini, nici macar la Pramac.

 

Sa fim seriosi MM nu e (inca) de echipă de client. Mai are cel putin 6 sezoane pana atunci, asta daca o sa vrea sa atarne la infinit ca Rossi.

Adica sunt tembelii aia de Aleix si Maverick la echipa de uzina si se duce MM la client.

Eu unul nu m-as duce mai ales ca știe ca Honda chiar a inceput sa incerce si e doar un mic declic pana cand o sa fie love din nou intre el si motocicleta aia.

 

P.s., ba are voie sa plece si la alta uzină, doar ca trebuie sa dea banii inapoi...

Editat de B.B.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, ENEOS a spus:

Deocamdată nu pare a exista nici cu mm călare pe ea.

nu pare dar prinde o plasa si ia un 3 sau pole :) 

taka nici nu viseaza la asa ceva.

mir cu atat mai putin.

Acum 35 minute, Cavaleru a spus:

image.thumb.png.201c2c18ae53e7d3fc2222ebd2b752a8.png

dar motorul e tot asta de anul asta, nu?

asa auzisem  ca nu ai voie sa testezi alt motor.

Acum 29 minute, B.B. a spus:

P.s., ba are voie sa plece si la alta uzină, doar ca trebuie sa dea banii inapoi...

adica nu. :) 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 7 ore, B.B. a spus:

mai devreme a apărut pe ecran un quote de la Puig in care scria 'MM never informed Honda that he will not continue with us in 2024". Sau ceva simimar.

 

Ceva de genul "noi dezmintim ideea ca MM93 pleaca din 2024".

 

Florin Ion sare: ati vazut? Alberto Puig tocmai a anunțat ca MM pleaca de la Honda...

faceplam.

https://www.motogp.com/en/news/2023/09/08/he-hasnt-informed-us-he-wont-be-staying-puig-on-marquez-exit-rumours/477439

 

Oare cum se simt Binder si Miller cand iese Pedrosa si face best time si ei sunt pe nicăieri pe lista? :D

https://www.motogp.com/en/news/2023/09/08/he-hasnt-informed-us-he-wont-be-staying-puig-on-marquez-exit-rumours/477439

 

Nu,nu,nu interpretati aiurea - Puig a zis doar ca nu a fost informat ca MM ar pleca la anul undeva,si ca are contract cu Honda pt 2024.Puig insa n-a zis ce clauze de reziliere are MM si faptul ca e destul de posibil sa iasa din contract lejer si sa se duca la o echipa de client.Puig a zis doar ca nu a fost informat nici de pilot nici de managerul lui ca MM ar pleca undeva.That's all.

Desigur ca Florin Ion bate campii insa.

 

Binder sa ia notite.Miller sa se duca la arat ca nu e in stare nici daca il are pe Pedrosa personal coach 2 ani de acum incolo.Am zis.

Acum 3 ore, nike a spus:

Trebuie sa fii nebun sa nu crezi ca la un moment dat Marcel nu se va retrage. Imbatraneste/moare/ pml.. nu poate castiga etern pentru Honda.

Mai interesant e ca fara el Honda nu exista, asta s-a simtit cat a fost accidentat. Motocicleta aia este crezul MM93 si nimeni altcineva nu poate face nimic cu ea pentru ca intr-adevar omul este din alta liga. Daca Honda mai vrea sa castige vreodata vreun titlu in motogp, trebuie sa uite dezvoltarea prototipului atata timp Marcel a lucrat la el.

 

Si mie mi se pare ca asta e scopul vietii lui :)

True true.

Au zis in 2019 si Lorenzo si Chel ca Honda o ia intr-o directie in care doar MM se poate intelege cu acea motoreta.Iata rezultatele.No Marquez - no Honda.Si oricum si cu MM fit in toti acesti ani cred ca Honda ar fi fost in urma,asa cu el lipsind atata timp s-au debusolat de tot.Iar ca sa lucreze sa ajunga iar sa se bata pt podiumuri de pe Honda,nu cred ca mai are timp MM nu mai sunt atatia ani ramasi nici la el.

 

Mi se pare ca il doare fix in fiund de palmaresul lui Rossi.Vrea mult mai mult.

Nu confundati frustrarile fanilor cu sperantele pilotilor.2 lucruri total diferite da? :)

Acum 2 ore, B.B. a spus:

Acum de ex azi l-a prins pe Pedrosa la trenuleț si a scos timp de Q2.. eu nu mai inteleg, motocicleta aia nu merge sau el nu stie sa mai mearga cu motocicleta aia.

In fine, viitorul ne va arăta, si sunt aproape sigur de asta, ca MM va fi din nou competitiv cu Honda si va ramane la ei in veci si in pururi.

 

Faza cu Gresini e doar o glumă proastă de care si el se amuză. 

Eu sunt fan MM si NU vreau in nici un caz sa se duca la Gresini.

Desi ar fi amuzant. 

Dar fii sigur că boșorogii aia de la Ducati vor avea grijă ca daca se întâmplă atunci motocicleta lui MM va primi uodates din 1997, pistoane facute in China, etc.

Nu ar putea permite să câștige Marcel in defavoarea lui Franceso, sa fim seriosi.

Iar MM in nici un caz nu s-ar duce la Gresini asa sa vada cum merge un Ducati si sa scape de Honda, s-ar duce să câștige dar castigatul iese din discutie din moment ce el nu este agreat de fabrica care produce acea motocicleta. 

Deci pe măsură ce analizezi la rece logic iti dai seama cat de hilara e ideea si cei care o propaga nu gândesc limpede si rostogolesc doar zvonuri.

El stie sa mearga (esti fan MM dar te indoiesti ca mai stie sa mearga cu motoreta?ASTA e hilar).Motoreta nu mai merge nimic - ti-ai raspuns singur la intrebare - a prins un trenulet - a taiat probabil jumate de secunda din timpul normal.

 

Nu iese fum fara foc.

 

A analizat rece si logic colegul mai sus,n-ai citit sau n-ai inteles ce a zis - are foarte multa logica o mutare pt 2024 la Gresini - un GP23 ii va permite sa fie competitiv sa atace podiumul.Si cu "un" Bagnaia asa plapand cum e asta si care greseste destul de des,si care sicanat in bunul stil Marquez de vreo cateva ori,s-ar pierde rapid.Si ar avea sansa lui la titlu.

Un lucru e clar - de pe Honda aia la anul va fi spectator,tre sa ia abonament la motogp.com sa vada ce fac aia in fata.Si probabil asta incearca sa faca - sa evite pierderea unui an din putinii pe care ii mai are pt a fi competitiv.Simplu daca stai nitel sa te gandesti si daca scoti sentimentele si fanboismele din ecuatie nu?

Acum 1 oră, therocketscientist1 a spus:

Tind sa cred ca nu l-ar sabota Ducati, ci din contra. De toti banii aia ar pune Gigi reactoare nucleare pe GP26.

In sfarsit cineva care a inteles ideea :ok:

E o vaca buna de muls,e doar de bine pt Ducati venirea lui.Si de rau pt Honda - am zis Gigi daca e baiat destept ar face orice sa il aduca pt a sabota HRC.Sabota e un cuvant dur...pt a le pune bete in roate.

1 oră în urmă, B.B. a spus:

P.s., ba are voie sa plece si la alta uzină, doar ca trebuie sa dea banii inapoi...

Unde ai citit tu asta?sa ne arati si noua.

Oricum NU EXISTA loc la nici un factory (in afara de Yamaha ahahaha) ramas liber inainte de 2025.

Acum 48 minute, frigider a spus:

nu pare dar prinde o plasa si ia un 3 sau pole :) 

taka nici nu viseaza la asa ceva.

mir cu atat mai putin.

dar motorul e tot asta de anul asta, nu?

asa auzisem  ca nu ai voie sa testezi alt motor.

Mir e un pilot foarte competent,e ZERO pe Honda.Taka o stie pe de rost - nici un rezultat.E,pai cand mergea Honda,mai faceau si ceilalti un podium un loc 5-8 etc,acum ZERO toti.Nu sunt chiar toti prosti,motoreta are probleme mari.

Dar nu e problema ca l-au adus pe Takahasi sa testeze,rezolva el tot,e cu 3s/tur mai slab decat ultimul loc.Exact ce ziceam despre stilul japonez de lucru...

 

Da,si eu stiu ca motoarele sunt inghetate.

 

Martin e puternic aici,va fi interesant.

Ce rapid e si Vinales...incredibil ce skill are omul ala...pacat ca nu are si stapanirea si forta psihica pe masura.

Editat de Method
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, therocketscientist1 a spus:

Cred ca nu luati in calcul ce ar insemna pentru vanzarea de moto si merchandising Ducati +  nr 93. 

Tind sa cred ca nu l-ar sabota Ducati, ci din contra. De toti banii aia ar pune Gigi reactoare nucleare pe GP26.

 

Ele sunt deja nucleare, singura lor problema sunt cauciucurile. Nu tin!

Decat sa mai dezvolte motorcicleta, mai bine ar face o fabrica de cauciucuri smechere cu care sa partikipe doar ei.

 

Acum 2 ore, B.B. a spus:

Sa fim seriosi MM nu e (inca) de echipă de client. Mai are cel putin 6 sezoane pana atunci, asta daca o sa vrea sa atarne la infinit ca Rossi.

 

Mai baiatule...

image.thumb.png.f45c9a65fc585385185cb8ca29dadabc.png

 

Acum 2 ore, B.B. a spus:

Adica sunt tembelii aia de Aleix si Maverick la echipa de uzina si se duce MM la client.

 

Tembelii aia :agree: nu au bani sa isi cumpere un motor cu care sa alerge. Abia au bani de costum si casca. Asta are bani primiti de la Honda precum Rossi de la Yamaha, care si si-a luat Ducati.

Pleci unde merge mobra, nu unde te duci in fabrica Honda sa cauti japonezu' sabotor ce nu strange ok cu dinamometrica :moron:

Cu atatia sponsori dupa el luati de la Honda, isi pune si benzina de 100+ ;)

 

 

 

Acum 58 minute, Method a spus:

Martin e puternic aici,va fi interesant.

Ce rapid e si Vinales...incredibil ce skill are omul ala...pacat ca nu are si stapanirea si forta psihica pe masura.

Tiganu Martinator e bun rau, doar ca are momente cand trece talentul pe langa el. Mi se pare mai stapan decat Bestianini si mai agresiv decat Marcel. Nu cred ca se retrage din motogp fara un titlu. Viniales ala este rapid si atat. Mai prinde cate o cursa buna dar il alearga niste frustrari. Bine totusi ca a gasit o mobra cu care sa alerge.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...