Sari la conținut

Marc Marquez semneaza cu Ducati Gresini


wtf?
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 185
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

La 27.10.2023 la 15:09, nike a spus:

unii oameni nu mai alearga dupa bani, ei alearga dupa aplauze si se numesc suferinzi. Mizeria vrea sa fie deasupra lui Rossi ca numar de titluri, atat! Sa-i de sadisfactie lui @B.B.pe motoretism.ro si lu Harablabie la Tv.🙈

Salariul lui poate sta in vreo 30 de semnaturi editie limitata Ducati V4RS 93 edition ca sa fie vandute cu 100.000e in plus bucata ca sunt semnate de asta. In schimb marea lui problema cred ca apare la masa din familie e cand vine fra-su si ii zice, "ti-am invartit casca pe cap in ultima cursa :haha:" de aproape ajung sa se scuipe in mancare si sa se bata cu curcanul, nu ca nu ar avea ce alte sarmale sa puna pe masa.

 

Discutiile despre banii incasati de MM93 de pe aici se rezuma la economiile fiecaruia pentru a ajunge seara la McDonalds unde se gandesc ca daca s-ar fi limitat la un burger si ar fi luat mai repede alte cauciucuri noi Michellin Pilot Road9. #sarakie

And?

What's wrong in he wants tu bi dubi da best? 

Da, isi dorește sa fie împăratul la motogipi, care e problema. Abia aștept sa mai ia doua titluri sa-i dea peste nas la broscarul care nici macar nu are in colecție casca unuia dintre cei mai buni din istorie..

Abia aștept! 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, B.B. a spus:

Abia aștept sa mai ia doua titluri sa-i dea peste nas la broscarul care nici macar nu are in colecție casca unuia dintre cei mai buni din istorie..

Abia aștept! 

Este foarte posibil sa mai astepti mult si bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, B.B. a spus:

And?

What's wrong in he wants tu bi dubi da best? 

Da, isi dorește sa fie împăratul la motogipi, care e problema. Abia aștept sa mai ia doua titluri sa-i dea peste nas la broscarul care nici macar nu are in colecție casca unuia dintre cei mai buni din istorie..

Abia aștept! 

Fara Ducati nu se poate asta :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deocamdata recordul de la Gresini e al lui Enea, cu 4 victorii pe sezon

(hai, cu indulgenta puteau fi 5-6, daca nu erau ordine de echipa, dar e deja alta poveste)

alb pe negru are 4 victorii / sezon

sa vedem daca la anul ce vine, va cadea acest record sau nu!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Voi iar îl confundați pe MMeu cu oricine, cred ca ori aveți ceva afecțiune care nu va permite să percepeți normal realitatea ori uitați repede.

MM este cu mult peste toți cei din grilă la talent și ambiție. Da, uneori ambiția chiar ii depășește talentul dar daca nu cade ii iese.

Voi comparați pe unul care a luat 8 titluri mondiale aproape fluierand.. cu restul lumii, unul care a venit dupa aproape 2 ani de absență si a aproape a scos pole sau podium cu o motocicletă cu care alții nici măcar Q2 nu prindeau. 

Vai si-amar.. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 28.10.2023 la 18:46, danypop a spus:

Nu știe nimeni ca a fost fără penalizări financiare.

 

Are puțin sens dar aia de sus nu o cred. Doar părțile implicate o știu 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 31.10.2023 la 10:35, apriliacluj a spus:

fost-ai-lele

istorie si cifre in analele motogp-ului

 

la anu' vom vedea daca mai e in stare de ceva, sau nu :) :)

Ei fosta-i... Are 31 ani... Nu si-a pierdut mojo-ul stai liniștit si daca si-l pierde o sa se retragă.

Nu-s dacă ati remarcat ca el a zis "I want to enjoy riding again".

Deci e clar ca lui nu ii face nici o plăcere sa se bata pt locul 7 sau 4.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
9 hours ago, danypop said:

 

Ducati also plan to keep Marquez “long-term”, the report states.

 

Foarte mici șanse. Márquez vrea echipă de uzină în 2025. Ducati aproape sigur nu-i va oferi așa ceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu prea are de ales MM (asta în caz ca nu se retrage), cred ca ne-am convins pana acum ca nu exista vreo alta mobra în momentul de față care să-i poată tine piept mobrei ducati. Nu cred ca vrea atât de repede sa se întoarcă de unde a plecat 

Da, nu e loc pentru el la Uzina însă cine știe ce rezultat scoate anul viitor și-i face pe boșii de la Ducati sa se razgandească

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ducati au piloți foarte buni și mai tineri decât el, pe ei îi vor promova. Márquez mai are și alte dezavantaje: în 2025 va avea 32 de ani, vârstă de la care începi (încet) să mergi în jos, și este în esență un "pilot Honda": acolo și-a făcut numele, acolo a avut marile succese, etc. La fel cum Rossi a fost "pilot Yamaha".

 

S-ar putea însă să apară oportunități pentru el la KTM sau Aprilia.

Editat de PzKpfW
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca MM la anul se descurcă bine sau poate duamnea-ajuta are chiar un sezon fulminant de ii bate pe toti ăștia cu ceasul de la gară, in acest caz.. chiar credeți ca n-o sa-l vrea cei de la Ducati Factory???

:lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 54 minute, B.B. a spus:

Daca MM la anul se descurcă bine sau poate duamnea-ajuta are chiar un sezon fulminant de ii bate pe toti ăștia cu ceasul de la gară, in acest caz.. chiar credeți ca n-o sa-l vrea cei de la Ducati Factory???

:lol:

Doar daca ia titlul mondial, greu de realizat la o echipa de client precum Gressini. Daca are doar victorii de etapa si se bate doar pentru podiumul final, nu cred ca il vor lua... cum spune colegul... au pilotii lor pe care vor sa ii promoveze. Asadar, MM trebuie sa le scoata motociclismul din cap pilotilor Ducati-Lenovo, daca vrea la echipa mare. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...