Sari la conținut

16 MotoGP™ Guru by Gryfyn Australian Motorcycle Grand Prix


ioio_viola
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 113
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

La 18.10.2023 la 12:32, Cavaleru a spus:

si un video cu MM si Acosta calare pe motorete de strada la plimbare + tur de circuit impreuna cu cateva zeci de motorete

 

https://www.motogp.com/en/videos/2023/10/18/m-marquez-leads-a-400-strong-aussie-army-to-phillip-island/480401

 

Imagini rare cu mm călare pe 🏍 având numai anvelopele în contact cu solul! :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 9 ore, damager a spus:

 

Daca nu prinde uzina la Ducati, pt suma corecta .... :), orice face schimbarea

Cred ca s-au lămurit și ne-am lămurit cu toții ca doar contractul cu uzina nu e neapărat potul câștigător. Trăim alte vremuri, Martin se lupta pentru campionat cu reale șanse. Crezi ca ar face asta și cu un alt constructor chiar și cu, contract de uzină? Ma cam îndoiesc. 

Podiumurile/victoriile cu clientu' sunt de preferat în defavoarea locurilor 10-12-14 cu uzina. 

Banania iar calcă-n străchini. Iar out of q2 🙈

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Apriliile au mers snur, foarte rapizi

KTmuri la fel

 

Peco mi-a lasat impresia ca nu se leaga nimic si au fost momente in care se vedea ca forteaza dar nu a dat randament. cred ca va performa in cursa mare cum face de obicei.

Oricum are un still aparte chiar daca nu merge neaparat bine in calificari, in curse se schimba calimera.

 

MM 2 trante in ambele FPuri, pierdut fata..

 

abia astept sa urmaresc calificarile

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

s-a modificat schimbarea:

 

Due to inclement weather forecast for Sunday the 22nd of October, the schedule for the MotoGP™ Guru by Gryfyn Australian Motorcycle Grand Prix has been updated. This decision has been taken proactively in order to guarantee the best and safest possible show for all competitors and fans attending Phillip Island Grand Prix Circuit this weekend.

The MotoGP™ Grand Prix race will now take place on Saturday the 21st of October at 15:10 local time (GMT +11).

The Tissot Sprint is now scheduled to begin at 14:00 on Sunday the 22nd of October, weather permitting.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, danypop a spus:

Cred ca s-au lămurit și ne-am lămurit cu toții ca doar contractul cu uzina nu e neapărat potul câștigător. Trăim alte vremuri, Martin se lupta pentru campionat cu reale șanse. Crezi ca ar face asta și cu un alt constructor chiar și cu, contract de uzină? Ma cam îndoiesc. 

Podiumurile/victoriile cu clientu' sunt de preferat în defavoarea locurilor 10-12-14 cu uzina. 

Banania iar calcă-n străchini. Iar out of q2 🙈

 

Cred ca sunt si alte aspecte cand esti la uzina...pe lanfa partea financiara este si implicare in partea de dezvoltare.

Ramane de vazut, eu as vrea sa-l vad pe JM la Ducati langa MM.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci acum e asa programul:

Sambata 

02:10-02:40 MotoGP

Free Practice Nr. 2

02:50-03:05 MotoGP

Qualifying Nr. 1

03:15-03:30 MotoGP

Qualifying Nr. 2

07:10-08:00 MotoGP™ 27 Laps

Race

 

Duminica

03:00-03:35 Moto3™21 Laps

Race

04:15-04:55 Moto2™23 Laps

Race

06:00-07:15 MotoGP™13 Laps

Tissot Sprint

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

That's new. Ce uragan vine duminica de cred astia ca sunt slabe sanse sa se poata alerga ?

 

In plus e destul de nasol pentru rideri, la sprint obtineai niste informatii despre cum rezista gumele, asa daca ai cursa la cateva ore de calificari si FARA WARM-UP o sa fie un pic de loterie. De ce plm nu au bagat si o sesiune de warm-up dupa calificari, asa mi se pare normal. Pe bune am impresia ca Ciuca si Ciolacu decid si la FIM, toti o apa si-un pamant.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 13 minute, RuInCV a spus:

That's new. Ce uragan vine duminica de cred astia ca sunt slabe sanse sa se poata alerga ?

 

In plus e destul de nasol pentru rideri, la sprint obtineai niste informatii despre cum rezista gumele, asa daca ai cursa la cateva ore de calificari si FARA WARM-UP o sa fie un pic de loterie. De ce plm nu au bagat si o sesiune de warm-up dupa calificari, asa mi se pare normal. Pe bune am impresia ca Ciuca si Ciolacu decid si la FIM, toti o apa si-un pamant.

 

ce sa mai faca warm up daca sunt calificarile in aceeasi zi + o sesiune de practice.

Editat de Cavaleru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci sa înțeleg cursa e sâmbătă la ora 7?

Da ce naiba se întâmplă duminica vine crivățul?

 

Nu îl dați mort pe Bagnaia chiar dacă nu a prins Q2,asa repede am uitat cursa de weekendul trecut?

 

Hehe,se pare ca sasiul din CF are și el avantajele lui nu?KTM

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 22 minute, Method a spus:

Deci sa înțeleg cursa e sâmbătă la ora 7?

Da ce naiba se întâmplă duminica vine crivățul?

 

Nu îl dați mort pe Bagnaia chiar dacă nu a prins Q2,asa repede am uitat cursa de weekendul trecut?

 

Hehe,se pare ca sasiul din CF are și el avantajele lui nu?KTM

Nu-l da nimeni mort pe Peco, numai ca el are un tipar care acum e stricat de vreme cursa mare mutandu-se sambata nu mai are timp sa-si seteze motoreta perfect cum face de obicei utilizand cursa de sprint.

 

oricum o sa fie o noapte alba pt mine :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 15 ore, danypop a spus:

Da, dacă i s-a acrit cu victoriile 🤣🤣

chiar ca.

Acum 1 oră, RuInCV a spus:

la sprint obtineai niste informatii despre cum rezista gumele,

corect dar pana acum nu era sprint, sunt baieti mari si se descurca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 18.10.2023 la 12:32, Cavaleru a spus:

si un video cu MM si Acosta calare pe motorete de strada la plimbare + tur de circuit impreuna cu cateva zeci de motorete

 

https://www.motogp.com/en/videos/2023/10/18/m-marquez-leads-a-400-strong-aussie-army-to-phillip-island/480401

 

Am participat si eu o data la asa ceva la Brno, dar lider de coloana era Karel Hanika.. :D 

Insa si acum mi se face pielea de gaina cand imi aduc aminte cate motociclete au putut sa fie acolo atunci... - am o poza de grup pe linia dreapta de la Brno, eu cu motocicleta sunt 1 pixel... 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, Cavaleru a spus:

Nu-l da nimeni mort pe Peco, numai ca el are un tipar care acum e stricat de vreme cursa mare mutandu-se sambata nu mai are timp sa-si seteze motoreta perfect cum face de obicei utilizand cursa de sprint.

 

oricum o sa fie o noapte alba pt mine :D

Haah,da,la asta nu m-am gandit.

Lasa ca o seteaza pt sprint :P

 

Ma lansez la un pronostic : cred ca aici se vor scandaliza cei 2.Sa vedem :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru ca asa o sa și fie. Le-au inversat pentru ca duminică vine potopul și mai bine anulează o cursa de sprint decât pe cea mare

Acum 33 minute, Method a spus:

Haah,da,la asta nu m-am gandit.

Lasa ca o seteaza pt sprint :P

 

Ma lansez la un pronostic : cred ca aici se vor scandaliza cei 2.Sa vedem :bounce:

Doar în cazul în care Banania o sa se califice în apropierea lui Martin, altfel nu prea au șanse sa se întâlnească 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 39 minute, danypop a spus:

Pentru ca asa o sa și fie. Le-au inversat pentru ca duminică vine potopul și mai bine anulează o cursa de sprint decât pe cea mare

Doar în cazul în care Banania o sa se califice în apropierea lui Martin, altfel nu prea au șanse sa se întâlnească 

Meh....saptamana trecuta a venit Bagnaia avion in fata.Om vedea.In foarte putin timp :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 oră, ENEOS a spus:

Pe motogp.com apare sprint duminică și cursa principală a clasei mari sâmbătă. 😳

 

da, au schimbat pogramul pt ca vine mare urgie, vanturi puternice duminica, si sambata se poate sa bata vantul.

Acum 28 minute, frigider a spus:

cred ca MM o sa fie in ceafa lui Peco in Q1 pt ca Peco tre sa intre in Q2.  :) 

 

In free practice MM n-a avut loc de Mir la remorca lui Peco si a stat lipit de JM

 

Vorba aia, cel mai mare rival e coechipierul :D

Acum 2 ore, Method a spus:

Ma lansez la un pronostic : cred ca aici se vor scandaliza cei 2.Sa vedem :bounce:

 

adica?

Editat de Cavaleru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 9 minute, Cavaleru a spus:

In free practice MM n-a avut loc de Mir la remorca lui Peco si a stat lipit de JM

 

Vorba aia, cel mai mare rival e coechipierul :D

da, de 1-2 GP-uri mir a incercat si el reteta a-la-MM :crack:

Acum 10 minute, Cavaleru a spus:

adica?

duel direct?.. 

sau scandal = unu intra urat la altu, gen de galben.

 

nu galben VR46, cartonas galben :grinbandit:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...