Sari la conținut

16 MotoGP™ Guru by Gryfyn Australian Motorcycle Grand Prix


ioio_viola
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 113
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

mai MM chiar s-a luptat frumos la inceputul cursei, nici o depasire anapoda, chiar o placere sa urmaresti duelurile lui.

 

Din pacate treptat a disparut si s-a pierdut in pluton.

 

Mir nici nu zici ca e fost campion mondial la cum o tavaleste...

 

Zarco a facut maximul pt JM nu avea cum sa ii tina in spate pe toti, asa nu l-a lasat pe Peco pe prima treapta..

 

orice ati zice de Peco, a fost o cursa anonima pt el. a mers dupa Zarco la un momentant. tactic logic si-a facut mersul si a pus puncte intre el si JM. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 19 minute, Cavaleru a spus:

orice ati zice de Peco, a fost o cursa anonima pt el. a mers dupa Zarco la un momentant. tactic logic si-a facut mersul si a pus puncte intre el si JM. 

Niste tururi a mers si dupa Digia...

El zice ca a conservat, ca stia ca nu o sa-l tina anvelopele pe JM89 samd.

Daca mai rezistau anvelopele lui JM89 incat 1 minut era o cursa pe care care ar fi condus-o din cap in coada si pana pana saptamana viitoare o si uitam. Chiar mi se pare ca a fost ghinion pentru JM89 si noroc pentru ceilalti.  

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@therocketscientist1 Peco a mers in FPuri mult cu medium, JM a incercat cred doar un sprint cu soft pe spate

 

eu cred ca Peco avea mai multa informatie despre cum va rezista acel medium si a extrapolat despre cum se va comporta softul ala.

 

Cand mai mult de jumate de grila isi pune medium pe spate, iti da de gandit ca strategie.

 

JM a riscat, era aproape sa ii iasa dar nu i-a iesit.

 

A avut noroc chior la cursa aia intrerupta de ploaie. Unde a fortat ca un disperat si la jumatatea cursei deja incepuse sa piarda timp fata de urmaritori. Noroc ca s-a oprit ploia de tot...

 

JMului ii place sa riste. Cateodata bafta karma dzeu sau ce vreti voi il ajuta sa-i iasa pasenta, dar de data asta nu i-a iesit. Cum nici in indonezia nu i-a iesit in cursa mare de s-a tavalit singur fara presiune fara adversar si cu avans consistent.

 

Inca are sanse, maine probabil va lua victorie in Sprint ca nu are rival  cand incalta softu pe spate si il va tine toata cursa fara probleme.

 

Nu am ceva cu JM este un pilot extrem de rapid, mai trebe sa puna si tartacuta aia la munca, ca nu merge sa castigi toata cursele cu blana orbitoare, ca nu e JL99

 

Ar fi fantastic sa vedem moto de client sa dea campion mondial...

 

 

image.thumb.png.45049e3ccf4379304a1122b21744f05d.png

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 20.10.2023 la 9:46, ioio_viola a spus:

deci acum e asa programul:

Sambata 

02:10-02:40 MotoGP

Free Practice Nr. 2

02:50-03:05 MotoGP

Qualifying Nr. 1

03:15-03:30 MotoGP

Qualifying Nr. 2

07:10-08:00 MotoGP™ 27 Laps

Race

 

Duminica

03:00-03:35 Moto3™21 Laps

Race

04:15-04:55 Moto2™23 Laps

Race

06:00-07:15 MotoGP™13 Laps

Tissot Sprint

 

 

Program devansat cu o ora pentru maine dimineata

 

Duminica

02:00-02:35 Moto3™21 Laps

Race

03:15-03:55 Moto2™23 Laps

Race

05:00-06:15 MotoGP™13 Laps

Tissot Sprint

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, Cavaleru a spus:

mai MM chiar s-a luptat frumos la inceputul cursei, nici o depasire anapoda, chiar o placere sa urmaresti duelurile lui.

 

Din pacate treptat a disparut si s-a pierdut in pluton.

 

Mir nici nu zici ca e fost campion mondial la cum o tavaleste...

 

Zarco a facut maximul pt JM nu avea cum sa ii tina in spate pe toti, asa nu l-a lasat pe Peco pe prima treapta..

 

orice ati zice de Peco, a fost o cursa anonima pt el. a mers dupa Zarco la un momentant. tactic logic si-a facut mersul si a pus puncte intre el si JM. 


Da, dar cum a profitat in secunda aia cand Zarco l-a ars pe Martin a fost foarte misto.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

In toate nebunia nici nu am vazut ca Rins s-a retras weekend-ul asta inainte de calificari:

 

Alex Rins won't race in the #AustralianGP. 

He's been suffering from persistent pain in his right leg, so he's heading to Melbourne for a CT scan.

Speedy recovery, Alex!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 22 minute, ioio_viola a spus:

 

Program devansat cu o ora pentru maine dimineata

 

Duminica

02:00-02:35 Moto3™21 Laps

Race

03:15-03:55 Moto2™23 Laps

Race

05:00-06:15 MotoGP™13 Laps

Tissot Sprint

 


Gizas, astia mai au un pic si ma fac sa ma trezesc ca pentru meciurile lu' Bulls acum 30 de ani...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 hour ago, Speedy.K said:


Da, dar cum a profitat in secunda aia cand Zarco l-a ars pe Martin a fost foarte misto.

Sclipire, cred ca a riscat chiar si un contact la momentul respectiv!

 Si... da, tre' sa fim treji mai devreme cu o ora...

https://www.motogp.com/en/news/2023/10/21/sunday-schedule-change-races-to-start-one-hour-earlier/480694

Editat de Lup69
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buei,sunt plecat la munte,nu prea am net....

Sa inteleg ca Dorna a inversat cursele si in sfarsit a castigat si Zarcoiu o cursa???

Pffff :) :)

mno, amu poate sa se retraga Zarco linistit de la 'onda

asta da aliniere de planete pt Zarco!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, therocketscientist1 a spus:

Daca mai rezistau anvelopele lui JM89 incat 1 minut era o cursa pe care care ar fi condus-o din cap in coada si pana pana saptamana viitoare o si uitam. Chiar mi se pare ca a fost ghinion pentru JM89 si noroc pentru ceilalti.  

Au fost 4 piloti care au mers cu soft spate si au terminat pe 5, 15, 16 si 18. Toti au fost mai in fata la inceput si au pierdut (multe) pozitii pe final. Asta nu este ghinion si nici macar „era sa-mi iasa“. Este pur si simplu alegere gresita.

Martin nu are decat sa mai inghita o data in sec si sa invete ceva din asta.
 

Acum 2 ore, therocketscientist1 a spus:

El zice ca a conservat, ca stia ca nu o sa-l tina anvelopele pe JM89 samd.

Acelasi lucru l-a spus si Zarco.


Am avut un flashback cu inceputul de sezon 2017 cand Zarco, pe atunci rookie, punea soft si-i dadea tare in primele tururi doar ca sa fie inghitit de pluton mai tarziu. In Argentina, parca, Dovi a fost intrebat la conferinta de presa ce parere are despre faptul ca Zarco s-a luptat in fata si a raspuns ca nici macar nu l-a luat in calcul pentru ca stia ca gumele se vor termina

 

Acum 2 ore, Cavaleru a spus:

cred ca Peco avea mai multa informatie despre cum va rezista acel medium si a extrapolat despre cum se va comporta softul ala.

La declaratiile de dupa Q2 Pecco a spus ca au lucrat seara si ca au toate informatiile care-i sunt necesare. Martin a spus ca inca nu are toate informatiile si ca o sa vada el.

Comentatorul MotoGP a observat asta si a subliniat ca e posibil ca aici sa se faca diferenta

 

Acum 2 ore, Cavaleru a spus:

JM a riscat, era aproape sa ii iasa dar nu i-a iesit.

Pe Sachsenring a fost aproape sa-i iasa si i-a iesit cand s-a aruncat ca disperatul in depasire. A zis si el ca nu stie cum a ramas pe roti. 
Acum vreo 2 curse era sa-i iasa si i-a iesit pana cand a cazut lat in parc fermé.

Insa, asa cum zici si tu, toate au o scadenta. E statistica.

Daca iti bazezi sezonul pe „s-ar putea sa-mi iasa“ … 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 10 ore, frigider a spus:

Englezii au spus ca omu care setează moto lui digi (cel care va lucra cu MM,nu?) a zis ca:

" ducati vor ca toate 8 moto sa ruleze în niște 'intervale' de setări,pentru ca asa trebuie sa meargă ducati iar riderul trebuie sa se adapteze. DAR acum ca Digi a rămas fara ghidon a zis sa asculte ce zice Digi ca vrea și a făcut modificări 'radicale' vs celelalte 7 ducati iar rezultatele se vad".

 

Suna f f f f stupid dar cică asta a zis omul.

Vorba colegului,Martin oricum era depasit.

Zarco a făcut bine ca a câștigat,altfel ghici ce: câștiga Peco și mai punea +5 puncte.

 

Sa zică mersi ca a câștigat Zarco.

 

 

Digi nu semnează cu nimeni,moto 2,wsbk,vrea sa rămână în gp.

Englezii sugerau și un an sabatic :)) cum se accidentează cineva cum te cheamă rider de umplutura iar în 25 sunt multe contracte de discutat.

Pare ca asta va face Digi.

Doar Peco și Martin sunt mereu sus.

Bez nu e încă "acolo".

Sau putea Zarco sa ii tina spatele lui JM☺️. Gen MM la JL acum ceva vreme☺️.

nu stiu daca putea, dar eu tind sa cred ca jumatate de tur reusea daca ar fi vrut☺️
 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 16 minute, ilarionciobanu a spus:

Insa, asa cum zici si tu, toate au o scadenta. E statistica.

Daca iti bazezi sezonul pe „s-ar putea sa-mi iasa“ … 

 

exact, uite-l cu pierde puncte 2 GPuri la rand.

Nu-l au mort pt sprint, chair cred ca il va castiga, pt ca are viteza necesara si pole-ul. Dar la start va avea de furca cu KTMule lui BB care probabil va echipa softuri pe spate si nu va mai fi jalon

Omu e bataios cu o oarece doza de inconstienta 

 

podium pt Sprint: JM, Peco, BB

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 17 minute, ilarionciobanu a spus:

 

Daca iti bazezi sezonul pe „s-ar putea sa-mi iasa“ … 

Las' ca a fost mai bine anul trecut cand Q nu a riscat nimic. 

Acum 16 minute, damager a spus:

Sau putea Zarco sa ii tina spatele lui JM☺️. Gen MM la JL acum ceva vreme☺️.

nu stiu daca putea, dar eu tind sa cred ca jumatate de tur reusea daca ar fi vrut☺️
 

Mai bine pentru spectacol si pentru palmaresul lui ca nu a facut-o. Oricum l-au pus pe faras, deci nu mai are nici o obligatie fata de echipa sau Ducati. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 13 minute, xt600 a spus:

Las' ca a fost mai bine anul trecut cand Q nu a riscat nimic. 

Mai bine pentru spectacol si pentru palmaresul lui ca nu a facut-o. Oricum l-au pus pe faras, deci nu mai are nici o obligatie fata de echipa sau Ducati. 

Clar. Si la Honda, sansele unei victorii anul viitor sunt extrem de mici:).

 

mai sunt cursa, JM are sansa sa revina si chiar ar fi misto sa mai rastoarne odata clasamentul.

Acum 15 minute, Cavaleru a spus:

 

exact, uite-l cu pierde puncte 2 GPuri la rand.

Nu-l au mort pt sprint, chair cred ca il va castiga, pt ca are viteza necesara si pole-ul. Dar la start va avea de furca cu KTMule lui BB care probabil va echipa softuri pe spate si nu va mai fi jalon

Omu e bataios cu o oarece doza de inconstienta 

 

podium pt Sprint: JM, Peco, BB

Nu prea il vad pe Peco pe podium cu softul, dar cine stie, omul e plin de surprize in cursa. Parea ca nu reuseste sa tina ritmul si ca o sa cada in pluton. Iar depasorea la JM a fost magistrala cum a aruncat mobra in locul facut de Zarco

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 34 minute, damager a spus:

omul e plin de surprize in cursa. Parea ca nu reuseste sa tina ritmul si ca o sa cada in pluton. Iar depasorea la JM a fost magistrala cum a aruncat mobra in locul facut de Zarco

 

Acolo a inventat efectiv o depasire din nimic, era larg pe trasa exterioara si dintr-o data a strans apexul si a zburat in urma lui Zarco.

 

Nu cred ca va avea ritm sa se tina dupa JM dar cred ca va pleca bine la start si asta il va ajuta in lupta cu KTM si aprilia

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...