Sari la conținut

04 Gran Premio Estrella Galicia 0,0 de España - Jerez


Postări Recomandate

Acum 29 minute, frigider a spus:

 

 

e de inteles sa gandesti asa.

 

Atunci mai bine stai acasă 🙄

A confirmat încă o dată motivul pentru care nu a fost niciodată campion mondial motogp.... Păcat, ca e băiat bun, prea bun

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 429
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Acum 6 minute, danypop a spus:

Atunci mai bine stai acasă 🙄

A confirmat încă o dată motivul pentru care nu a fost niciodată campion mondial motogp.... Păcat, ca e băiat bun, prea bun

nu neaparat, a considerat ca e prea mare riscul sa depaseasca, putem spune ca a judecat bine ca a terminat pe roti.

uite la JM: dupa ce era sa o puna jos s-a resemnat. a zis ok, loc 2 e maximul azi.

 

daca mergea si mm cu cap statea pana la final dupa JM si incerca ceva pe final :) 

(usor de zis, stiind cum au decurs lucrurile)

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Parca în sprint era greu sa incalci regula cu presiunea, 5 inși au reușit.

 

Ce reduși mintal is comentatorii ăștia de la Digi Iisuse.

Ca tine de hazard presiunea.

Sa ma omoare cineva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din nou se cade, chiar si Tirbusonu', DiGia, incalziri finalizate cu steag rosu! Acosta in regula, pernele de aer nu!!! ...din nou pete de umiditate, probabil roua.

Si DiGia intreg, OK!

Editat de Lup69
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, damager a spus:

 Parerea mea e ca spre deosebirw de altii, el a inteles ca daca forteaza are toate sansele sa ajunga pe ud si sa cada amandoi. 
ceea ce de fapt a si spus.

...și asta e adevarat....

1 oră în urmă, ENEOS a spus:

Fixed. Ca și cu 🏍 veche. Atâta știe, atâta face.

Are, pt că disperarea vine din dorința de a-l egala/depăși pe Rossi!

Nu am văzut pana acum vreo cazatura a lui MM din disperare sau red mist...eu I.as găsi scuze pt incidentul cu Pecco (spre deosebire de cel cu Mir),iar celelalte căzături sunt ca urmare a anumitor probleme de moto sau de circuit.

Ok ok - azi una mâine alta overall dacă continua asa are o problemă,pt ca scuze se gasesc tot timpul.Dar pana acum eu vad un learning curve fantastic și un potențial enorm...cu amendamentul de a se controla și tempera psihic spre a nu pierde controlul când lucrurile nu se întâmplă precum vrea el.

 

Cazatura la viteza mare a lui Acosta în warmup - prima cazatura rapida din gp pt el - 170kmh lowside nici nu era inca pe franare...urata cazatura a percutat pernele gonflabile. rider ok.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Haha

Clar creste pericolul când e MM pe pistă asta nu pot contrazice :D

 

Maravilla a zis la parada piloților ca pista e foarte tricky wet patches condiții dubioase.

Mi e frica de Alonso la moto3 sper sa nu cada pe capete aia mici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

30 minutes ago, Method said:

Maravilla a zis la parada piloților ca pista e foarte tricky wet patches condiții dubioase.

Mi e frica de Alonso la moto3 sper sa nu cada pe capete aia mici.

Poate trasele sunt un pic diferite fata de cele de la MotoGp? Pot fi si dimensiuni diferite ale petelor de umezeala...sau poate umiditati diferite in aer la momentul cursei, nu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 56 minute, Method a spus:

Nu am văzut pana acum vreo cazatura a lui MM din disperare sau red mist

Nu, meltenismele sunt de la ceață. Sau pt că pur și simplu așa e el.

 

Acum 57 minute, Method a spus:

learning curve fantastic și un potențial enorm

Vă tot 💩 pe domniile voastre cu learning curve a lui crashquez... Omul e de x ani în motogp, multiplu campion mondial, și fără discuție extrem de talentat. Ok, a schimbat 🏍. Și? A mers tare dar s-a împrăștiat într-una! Rechinul ăla mic, experiență 0 la clasa mare și mult mai puțină per ansamblu, 🏍 nouă la clasă nouă a mers aproape fără greșeală, a terminat cursele, a strâns puncte. Dar voi vă umectați la learning curve a lui crashquez! Cât de 🐎 vă sunt 👓?!? :moron:

Cine are potențialul mare? Auzeam că în prima parte a sezonului are șanse crashquez cu modelul 2023, pe urmă se pune la punct '24 și adios farewell goodbye. Păi? Unde îi sunt șansele? Le tot caută prin pietriș...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 15 minute, ENEOS a spus:

Puștii de la clasa mică sunt mai cerebrali decât crashquez! 👏

Sunt cerebrali inca de la Rookie Cup. Parca sunt clonati. Cei mai cerebrali, care aduna puncte, urca la Moto3.  

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumoasa batalia intre Aldeguer si Gonzales, curat si barbateste.

Au cazut destul de multi in cursa, dar nu de la petele de umiditate!

Editat de Lup69
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...