Sari la conținut

6. Gran Premi Monster Energy de Catalunya - Barcelona


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 290
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Acum 10 minute, frigider a spus:

dezamagitor MM, iar pleaca de pe 13?

BB cu asa prestatii nu te ia uzina ;) 

Pai a plecat de pe 13 si a făcut senzație, n-a fost bine?

Tu nu pricepi ca decizia deja a fost luată...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 minute, B.B. a spus:

Pai a plecat de pe 13 si a făcut senzație, n-a fost bine?

Tu nu pricepi ca decizia deja a fost luată...

intr-un fel sper.

nu as vrea sa plece la alta uzina, iar o ia de la 0, s-o fi saturat si el de luat de la 0.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trebuie doar sa crezi ce iti spun si te liniștești.

MM merge la Ducati, s-a decis deja.

Restul e abureală pt media.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 5 ore, PzKpfW a spus:

Personal nu pricep de ce vă mai uitați la MotoGP dacă sunteți atât de convinși că este măsluit.

Nu trebuia ca toate cursele din calendar sa fie masluite, ci doar acelea necesare la un moment dat. Posibilitati sunt nenumarate, de la ordine de echipa pana la "intervalele de set up", "erori de set up", etc.. . Simplul fapt ca piloti ai aceluiasi constructor merg pe motociclete vechi de un an, incalca un principiu elementar al oricarei intreceri sporive: cel al egalitatii de sanse intre concurenti. So.. poate nu este masluita in intregime, dar cu siguranta corecta 100% nu este... 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 8 ore, danypop a spus:

Cine s-a găsit sa vorbească de bătut câmpii🤣🤣🤣🤣 #jijinu-lvrea. Îl vrea Jiji sau nu? Ce a zis, eu l-am auzit pe Jiji spunând ca-l vrea, tu ce ai auzit?

Chiar ca cine s-a gasit sa vorbeasca despre batut campii 1.se vorbea despre sezonul 2023 si teoriile conspirationiste conform carora JM a fost manevrat de Ducati - ce legatura are cu ce presupun eu sau tu (pt ca nu stiu daca realizezi dar amandoi presupunem) despre echipa in care va activa Marquez la anul?

Referitor la subiectul pe care il tot invoci - desi nu se discuta deloc aici despre asta - imi arati si mie unde a declarat Gigi ca il vrea pe Marcel la echipa?Stai ca pana nu se pronunta nu e nimic batut in cuie - nea Jiji a zis ca "are de ales intre 3 campioni" - la fel de bine pot eu sa zic ca Gigi a declarat ca il vrea pe Bastianini,sau pe JM.Daca eu bat campii cand zic ca Gigi nu il vrea la echipa,la fel de bine ii bati tu cand zici ca Gigi il vrea - pana la ora actuala amandoi avem fix la fel de multa dreptate.

Daca JM a zis ca nu stie nimic si asteapta "decizia de saptamana viitoare pt a vedea unde merge",in mod clar nici tu nu stii.

Acum 8 ore, frigider a spus:

Peco a rupt in GPuri, JM in sprinturi,

...JM a rupt in sprinturi si a cazut/gresit in curse.

Eu cred ca 2023 a fost un campionat in care Pecco a castigat pe barba lui.

In 2022 Q a pierdut mai degraba decat a castigat Pecco.

Sa vedem ce va fi anul asta - deocamdata JM are prima sansa,iar Pecco pare chiar mai slabut decat anul trecut,insa campionatu e f lung.

Acum 8 ore, frigider a spus:

Peco a rupt in GPuri, JM in sprinturi,

...JM a rupt in sprinturi si a cazut/gresit in curse.

Eu cred ca 2023 a fost un campionat in care Pecco a castigat pe barba lui.

In 2022 Q a pierdut mai degraba decat a castigat Pecco.

Sa vedem ce va fi anul asta - deocamdata JM are prima sansa,iar Pecco pare chiar mai slabut decat anul trecut,insa campionatu e f lung.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

JM merge la Aprilia

MM merge la Ducati

Enea merge la Pramac sau acasă.

 

Pedro merge la KTM factory 

Miller merge la Gas-Gas

 

La Yamaha nu se schimbă nimic.

 

Sunt curios de ce o să facă Mir...

 

Cine se mai inscrie la pariuri?

Neața 

1200px-Dua_Lipa_(2016,_cropped).jpg

 

Neața 

1200px-Dua_Lipa_(2016,_cropped).jpg

 

Neața va zice si Dua Lipa. :D

Neața va zice si Dua Lipa. :D

Nu pot edita.

Nu pot edita.

Bai, reparați forumul!!

Bai, reparați forumul!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Postat (editat)
Acum 8 ore, Method a spus:

 imi arati si mie unde a declarat Gigi ca il vrea pe Marcel la echipa?

Pe bune? Adică Jiji spune în nșpe interviuri ca are de ales (pentru ca ii VREA PE TOȚI DAR DOAR PE UNUL ÎL POATE ALEGE PENTRU CA E DOAR UN LOC LIBER) dintre MM, JM și EB di tu înca ești în brate cu #jijinu-lvrea 🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️

Păi băbăiatule Jiji nu l-a pus pe lista pe Miller, pe Mir, pe Marini, pe etc etc etc pe a pe EI nu-i vrea. A făcut o lista cu cei pe care-i VREA. Deci case close. Chiar și l-a Pramac sau Gresini cu o mobra 25 dacă va rămâne, va fi acolo cu GP25 PENTRU CA JIJI ÎL VREA! 

Hai să-ți spun ca la copiii de grădiniță: tu când mergi la restaurant și primesti meniul ai acolo șaișpe mii de feluri de mâncare dar tu te uiți la alea 2-3-4 care îți plac și din alea alegi, pana la urma alegi doar unul pentru ca doar unul îți încape în stomac chiar dacă ție îți plac 3 feluri din cartea aia 🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️

Acum 11 ore, frigider a spus:

dezamagitor MM, iar pleaca de pe 13?

BB cu asa prestatii nu te ia uzina ;) 

https://www.facebook.com/story.php?id=100064893993802&story_fbid=869987131841079&__n=K&locale=ro_RO

Acum 11 ore, frigider a spus:

dezamagitor MM, iar pleaca de pe 13?

BB cu asa prestatii nu te ia uzina ;) 

https://www.facebook.com/story.php?id=100064893993802&story_fbid=869987131841079&__n=K&locale=ro_RO

Editat de danypop
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 9 ore, xt600 a spus:

ordine de echipa

am vazut eu cat au contat pt JLo ordinele de echipa, atat de mult ca a ajuns mema.

 

unii le vor respecta, altii nu.

csfncsf.

Acum 3 ore, B.B. a spus:

Miller merge la Gas-Gas

n-as fi asa sigur.

unii-l dau la hrc

Acum 3 ore, B.B. a spus:

Miller merge la Gas-Gas

n-as fi asa sigur.

unii-l dau la hrc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sau așa, uitasem de Honda 

1 oră în urmă, danypop a spus:

Pe bune? Adică Jiji spune în nșpe interviuri ca are de ales (pentru ca ii VREA PE TOȚI DAR DOAR PE UNUL ÎL POATE ALEGE PENTRU CA E DOAR UN LOC LIBER) dintre MM, JM și EB di tu înca ești în brate cu #jijinu-lvrea 🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️

Păi băbăiatule Jiji nu l-a pus pe lista pe Miller, pe Mir, pe Marini, pe etc etc etc pe a pe EI nu-i vrea. A făcut o lista cu cei pe care-i VREA. Deci case close. Chiar și l-a Pramac sau Gresini cu o mobra 25 dacă va rămâne, va fi acolo cu GP25 PENTRU CA JIJI ÎL VREA! 

Hai să-ți spun ca la copiii de grădiniță: tu când mergi la restaurant și primesti meniul ai acolo șaișpe mii de feluri de mâncare dar tu te uiți la alea 2-3-4 care îți plac și din alea alegi, pana la urma alegi doar unul pentru ca doar unul îți încape în stomac chiar dacă ție îți plac 3 feluri din cartea aia 🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️

https://www.facebook.com/story.php?id=100064893993802&story_fbid=869987131841079&__n=K&locale=ro_RO

https://www.facebook.com/story.php?id=100064893993802&story_fbid=869987131841079&__n=K&locale=ro_RO

Va spun adevărul:

Gigi nu il vrea pe Marquez dar l-am sunat eu anul trecut si i-am zis sa rezolve cumva pt ca vreau sa-l oftic pe @nike

A zis, da boss, se resolfa

 

1 oră în urmă, danypop a spus:

Pe bune? Adică Jiji spune în nșpe interviuri ca are de ales (pentru ca ii VREA PE TOȚI DAR DOAR PE UNUL ÎL POATE ALEGE PENTRU CA E DOAR UN LOC LIBER) dintre MM, JM și EB di tu înca ești în brate cu #jijinu-lvrea 🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️

Păi băbăiatule Jiji nu l-a pus pe lista pe Miller, pe Mir, pe Marini, pe etc etc etc pe a pe EI nu-i vrea. A făcut o lista cu cei pe care-i VREA. Deci case close. Chiar și l-a Pramac sau Gresini cu o mobra 25 dacă va rămâne, va fi acolo cu GP25 PENTRU CA JIJI ÎL VREA! 

Hai să-ți spun ca la copiii de grădiniță: tu când mergi la restaurant și primesti meniul ai acolo șaișpe mii de feluri de mâncare dar tu te uiți la alea 2-3-4 care îți plac și din alea alegi, pana la urma alegi doar unul pentru ca doar unul îți încape în stomac chiar dacă ție îți plac 3 feluri din cartea aia 🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️

https://www.facebook.com/story.php?id=100064893993802&story_fbid=869987131841079&__n=K&locale=ro_RO

https://www.facebook.com/story.php?id=100064893993802&story_fbid=869987131841079&__n=K&locale=ro_RO

Va spun adevărul:

Gigi nu il vrea pe Marquez dar l-am sunat eu anul trecut si i-am zis sa rezolve cumva pt ca vreau sa-l oftic pe @nike

A zis, da boss, se resolfa

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 44 minute, frigider a spus:

am vazut eu cat au contat pt JLo ordinele de echipa, atat de mult ca a ajuns mema.

 

JLo avea mari probleme de caracter, dar avea o calitate: avea personalitate. Nu il poti compara cu cei de acum... Deci comparatia nu este cea mai potrivita. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 18 ore, B.B. a spus:

Comentatorul de la Prima Sport nu stie cine e Dua Lipa.

Ăla probabil trăiește intr-o grotă si iese doar o data la 2 săptămâni sa comenteze MotoGP.

Cocu parcă il cheamă.

Cine $%&^$>este Dua Lipa? Si ce treaba are cu motoGP?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 29 minute, B.B. a spus:

Sau așa, uitasem de Honda 

Va spun adevărul:

Gigi nu il vrea pe Marquez dar l-am sunat eu anul trecut si i-am zis sa rezolve cumva pt ca vreau sa-l oftic pe @nike

A zis, da boss, se resolfa

 

Va spun adevărul:

Gigi nu il vrea pe Marquez dar l-am sunat eu anul trecut si i-am zis sa rezolve cumva pt ca vreau sa-l oftic pe @nike

A zis, da boss, se resolfa

 

Da, îmi cer scuze, am uitat de tine cel care trage sforile în motogp și nu numai ✌️

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 oră, danypop a spus:

Pe bune? Adică Jiji spune în nșpe interviuri ca are de ales (pentru ca ii VREA PE TOȚI DAR DOAR PE UNUL ÎL POATE ALEGE PENTRU CA E DOAR UN LOC LIBER) dintre MM, JM și EB di tu înca ești în brate cu #jijinu-lvrea 🤦‍♂️

Repet ca vad ca tot nu înțelegi ce vorbesc :

1.nu se vorbea despre asta,tu m-ai acuzat ca bat câmpii după care te.ai lansat în această pledoarie pro-mm/hate înspre mine nush cum sa o calific

2.Gigi nu a zis ca vrea pe cineva anume,a zis ca are de ales între 3 campioni

Iarăși ai carente de înțelegere a unei propoziții simple : Gigi a zis ca îi vrea pe : JM,MM,Bastianini.

La fel precum îl vrea pe MM asa pot sa spun ca îi vrea și pe oricare din ceilalți 2,asta e tot ce a declarat Gigi.

Nu știu pe ce îți bazezi siguranța furibunda...dar pana la urma nici nu încerc sa te conving de ceva.

Îl vrea Gigi,are fantezii ude cu casca lui MM noaptea,e ok asa?

Macar @B.B. a zis asta de la început și e amuzant.

Tu ești doar crizat și insisti sa dai ca veridic ceea ce e de fapt un punct de vedere personal și sa deviezi cu asta o discuție care era despre cu totul altceva.In fine,nu mai comentez.

 

Meanwhile,JM iar bate câmpii:

Jorge Martin: “I surpass Marc Marquez in tҺe experience witҺ Ducati and tҺat I am younger”

 

Increderea in sine e foarte buna,dar JM ar trebui sa se concentreze puțin atunci când da declaratii și sa nu mai scoată pe gura fără filtru chiar tot ce ii trece prin cap,pt ca spune numai prostii...La fel precum a spus și la sfârșitul anului trecut.

Și Pecco mai dădea cu bata în balta dar la sfârșit de 2023 a fost foarte diplomat și elegant și continua și în 2024 sa fie.Si asta nu are cum sa nu ii fie de folos....a emite judecati cu privire la ceilalți competitori mi se pare o mare prostie din partea oricărui rider,însă majoritatea sunt foarte atenți sa nu spună nimic rău despre ceilalți.JM însă...

Acum 31 minute, Djenavar a spus:

Cine $%&^$>este Dua Lipa? Si ce treaba are cu motoGP?

O fata care ii place lui Quartararo....zice Jorghe Martin 😁

Acum 31 minute, Djenavar a spus:

Cine $%&^$>este Dua Lipa? Si ce treaba are cu motoGP?

O fata care ii place lui Quartararo....zice Jorghe Martin 😁

Acum 31 minute, Djenavar a spus:

Cine $%&^$>este Dua Lipa? Si ce treaba are cu motoGP?

O fata care ii place lui Quartararo....zice Jorghe Martin 😁

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bravo Digia, a batut recordul pistei destul de autoritar. Marquez-ii fac echipa pe 13-14...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Apropo, "Tirbusonu'" pare cel mai relaxat pe pista asta, Rins i-a tras clapa lui Q, Maverick-ul iar nu-si explica cum a mers la celelalte curse atat de bine..., "...dar naravul ba!".

Martin !!! Ce-ai facut Gheorghita??!!!!

Martin !!! Ce-ai facut Gheorghita??!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dezamăgitor mm.

Frate ai 1h sesiune sa intrii în primii 10 și nu o faci.

Da o n plm de treaba.

 

La le mans a avut ghinion oarecum ca a rămas pe 13 dar acum nu are viteza.

 

La le mans a avut ghinion oarecum ca a rămas pe 13 dar acum nu are viteza.

E ok pt campionat.

Peco recuperează puncte.

MM va pierde fata de JM ceva puncte ..Plm.

 

 

 

E ok pt campionat.

Peco recuperează puncte.

MM va pierde fata de JM ceva puncte ..Plm.

 

 

 

 

In apărarea lui mm - nu ii place aici.

 

Un top 4-5 e fezabil zic eu.

 

In apărarea lui mm - nu ii place aici.

 

Un top 4-5 e fezabil zic eu.

 

*de ce nu are și aplicația de banking glitch din asta sa dubleze suma?

 

*de ce nu are și aplicația de banking glitch din asta sa dubleze suma?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

7 minutes ago, frigider said:

Dezamăgitor mm.

 

*de ce nu are și aplicația de banking glitch din asta sa dubleze suma?

 

*de ce nu are și aplicația de banking glitch din asta sa dubleze suma?

+1!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...