Sari la conținut

7. Gran Premio d’Italia Brembo - Mugello


Postări Recomandate

Acum 2 ore, damager a spus:

 

decizia cred ca a fost luata cand un nene de la ducati( nu ii mai stiu numele) a declarat ca pilotul este important, dar si marketingul e important, declaratie coroborata cu declaratia lui JM ca MM e un "monstru in materie de marketing". Same shit, bogatii cu bogatii, saracii raman cu saracii. 

Sincer, imi pare foarte rau pentru JM. Este nedrept felul in care l-au tratat Ducati si nu odata... Totusi , un pilot de talia lui merita mai mult respect, dar cum spuneai.. saracii raman cu saracii... Pe de alta parte, MM a avut mai multe aargumente, iar MotoGp este o afacere.. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 742
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Chiar acum, xt600 a spus:

Sincer, imi pare foarte rau pentru JM. Este nedrept felul in care l-au tratat Ducati si nu odata... Totusi , un pilot de talia lui merita mai mult respect, dar cum spuneai.. saracii raman cu saracii... Pe de alta parte, MM a avut mai multe aargumente, iar MotoGp este o afacere.. 

E cea mai urata chestie.

Plus sanse la campionat duse..

Plus necunoscuta ref ce va urma la Aprilia..

 

Viitorul aduce multe incertitudini.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

OO, hai sa-l plangem pe Martin, dintr-un baiat sarac la bloc cu ta-su care si-a amanetat apartamentul sa mearga copilul la curse (tot respectul!!) acum a ajuns saracutul de el pilot de uzina la Aprilia si cu mari sanse ca in doi ani sa mearga la cei mai buni care vor fi atunci, poate chiar Ducati sau KTM..

Hai sa fim seriosi, omul si-a implinit visul de a fi la o echipa factory, si e la una buna, nu la japoneji.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 27 minute, Cavaleru a spus:

Mi-ar placea mai mult sa-l vad la KTM sa avem 4 piloti stelari pe motorete de top diferite

pana la jumatea sezonului peco are avea 100 de puncte avans..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, B.B. a spus:

 

Si duamna Nadia a stiut de la inceput ca MM vine la ea ca o cometa.. si la anul pleaca spre Soare.Apoi acum ca parte din complotul de prostire a maselor a dat si ea o duma pe Instagram: vaaai, AI WILL du everything to keep MARC - SA  MORI TU, ii dai ce? :D 

Duamnei Nadia ii pare rau ca pleaca Marc, pentru ca odata cu el pleaca si buldo-excavatoristul.. Nu ai vazut ce bine se intelegeau la boxe? Ea vaduva, el barbat care se tine inca bine, cu maini batucite de manetele buldozerului... daca mai statea un sezon, poate, poate se infiripa ceva.. :D 

In rest, ce sa zic... nu poate face ea nimic, sa il pastreze pe Marc... sunt interese mai presus de puterile ei. Asa cum a venit, fara sa fie intrebata, asa si pleaca. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 9 minute, B.B. a spus:

OO, hai sa-l plangem pe Martin, dintr-un baiat sarac la bloc cu ta-su care si-a amanetat apartamentul sa mearga copilul la curse (tot respectul!!) acum a ajuns saracutul de el pilot de uzina la Aprilia si cu mari sanse ca in doi ani sa mearga la cei mai buni care vor fi atunci, poate chiar Ducati sau KTM..

Hai sa fim seriosi, omul si-a implinit visul de a fi la o echipa factory, si e la una buna, nu la japoneji.

existenta lui MM schimba destine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Offf, saracii Ducati Factory. Cu JM89 si EB23 plecati n-au ce sa faca si-l angajeaza pe nemesisul din perioada 2017-2019.

Au jucat-o bine de tot ducatistii. I-au lasat pe ceilalti sa clipeasca. Nu le poate imputa nimeni nimic. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 33 minute, B.B. a spus:

OO, hai sa-l plangem pe Martin, dintr-un baiat sarac la bloc cu ta-su care si-a amanetat apartamentul sa mearga copilul la curse (tot respectul!!) acum a ajuns saracutul de el pilot de uzina la Aprilia si cu mari sanse ca in doi ani sa mearga la cei mai buni care vor fi atunci, poate chiar Ducati sau KTM..

 

Hai sa fim seriosi, omul si-a implinit visul de a fi la o echipa factory, si e la una buna, nu la japoneji.

S-ar putea ca plecarea la Aprilia sa fie cea mai buna mutare din cariera lui. Are sansa sa faca istorie. Insa eu faceam referire strict la felul in care l-a tratat Ducati. Si trebuie sa admiti ca l-au tratat urat. Nu ma refer numai la situatia actuala. 

 

Isi pune Yamaha la punct motoreta, cu dezvoltatorul Quartararo si isi baga gheara in gat ca nu a ajuns la japoneji.. :crack:

 

Btw.. ca veni vorba de japoneji... stie cineva ce au facut samuraii la ultimele teste de la Mugello? Parca a plouat... 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am zis de mai multa vreme ca Ducati i-au dat cu tifla lui Jorge din 2023 cand l-au ales pe Enea doar pentru ca e italian, si apoi la inceputul acestui an tot pe Enea l-au tinut desi puteau sa-l trimita in medical pe Enea .. 

Da, complet de acord, eu daca eram el plecam de mult si de la Pramac. Dar JM a fost naiv si a crezut ca locul ala se obtine pe merit, NU. Nu se obtine pe merit.

 

Eu am tras cu dintii de MM la Ducati pentru ca vreau ca MM sa mai ia niste titluri mondiale.. si pt ca e favoritul meu, dar la drept vorbind Jorge merita cel mai mult locul ala si il merita de cand a semnat Enea in locul lui. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 minut, tourist1 a spus:

Offf, saracii Ducati Factory. Cu JM89 si EB23 plecati n-au ce sa faca si-l angajeaza pe nemesisul din perioada 2017-2019.

Au jucat-o bine de tot ducatistii. I-au lasat pe ceilalti sa clipeasca. Nu le poate imputa nimeni nimic. 

Stai ca inca nu a semnat. Inca sunt in sedinta... probabil nu se inteleg asupra unor clauze... poate le pleaca si asta... buuhahaaa!! KTM sta la primire. ;) 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 minut, xt600 a spus:

Stai ca inca nu a semnat. Inca sunt in sedinta... probabil nu se inteleg asupra unor clauze... poate le pleaca si asta... buuhahaaa!! KTM sta la primire. ;) 

Ar fi bomba zilei, dar sansele, parerea mea, sunt sub 1%.

dar cum ziceam zilele trecute, nimic nu e decis pana nu se semneaza

Acum 5 minute, xt600 a spus:

S-ar putea ca plecarea la Aprilia sa fie cea mai buna mutare din cariera lui. Are sansa sa faca istorie. Insa eu faceam referire strict la felul in care l-a tratat Ducati. Si trebuie sa admiti ca l-au tratat urat. Nu ma refer numai la situatia actuala. 

 

Isi pune Yamaha la punct motoreta, cu dezvoltatorul Quartararo si isi baga gheara in gat ca nu a ajuns la japoneji.. :crack:

 

Btw.. ca veni vorba de japoneji... stie cineva ce au facut samuraii la ultimele teste de la Mugello? Parca a plouat... 

 

pentru Aprilia sigur e o miscare foarte buna. Motoreta e buna, are niste avantaje fata de ducati. Daca reusesc sa rezolve pb cu ambreajul si gripul in treptele joase, eu cred JM se va bate sus. E un pilot care se adapteaza rapid. 
 

totusi titlul e mult mai departe decat la ducati. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai si tu dreptate. Se duce si MM93 la KTM, iar Morbi se vede in pozitia de a merge la Ducati Factory, ca nu mai are cine sa le calareasca a doua motocicleta.:))))))))))))))

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 minute, B.B. a spus:

Eu am tras cu dintii de MM la Ducati pentru ca vreau ca MM sa mai ia niste titluri mondiale.. si pt ca e favoritul meu, dar la drept vorbind Jorge merita cel mai mult locul ala si il merita de cand a semnat Enea in locul lui. 

 

La momentul cand a semnat Ducati cu EB JM era pe nicaieri, cand pe podium cand pe locurile 7-8 sau prin pietris. In schimb EB sezonul ala a avut 4 victorii si s-a batut cu FB si FQ pana in penultima etapa la titlu. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

14 hours ago, Method said:

Uite ca am gasit interviul original de joi : Martin reveals positive Ducati talks as 2025 rumours ramp up

"it was only first contact,but it went well,i can't say anything for now,let's see if we can put everything together and close the deal"

Si in conferinta de presa zicea ca va vorbi cu ei "monday,tuesday and close the deal".

Eu zic ca e 100% scenariul corect dat de motorsport.com (parca) prima data si anume faptul ca refuzul clar si fara echivoc al lui Marquez de a considera optiunea Pramac i-a deraiat total pe cei de la Ducati care fix asta aveaun in cap - JM la factory si MM la Pramac.

Iar JM cum e agitat si cu short fuse,vazand ca Ducati tergiverseaza semnarea contractului - a sunat pe AE a luat legatura cu next best thing meaning Aprilia si de la 12 noaptea duminica pana la 5jum dupa amiaza l-au batut in cuie,dupa cum declara Rivola.

După zîmbetele de joi ale lui Martin, toată lumea credea că e done deal. Avea un avans mare în fruntea campionatului, stabiliseră în mare mutarea la uzină. Tind să cred însă că nu (sau nu doar) declarația lui Marquez că nu merge la Pramac a schimbat decizia Ducati, ci mai degrabă pretențiile salariale ale Martinatorului. La asta s-a adăugat și in weekend nu prea reușit pentru spaniol și s-a ajuns la ce s-a ajuns. Poate aflăm cu timpul adevărul despre ce s-a întâmplat și nu doar declarații politically correct venite de la Ducati.

O să avem un sezon frumos la anul cu Martin pe Aprilia, dar parcă mai mult mi-ar fi plăcut să se bată cu Marquez pe material de concurs identic.

 

 

3 hours ago, PzKpfW said:

Abia aștept să văd "1" pe carena de la Aprilia la anul.

Multă lume ar aprecia. Are totuși un avans bunicel și cu stăpânire de sine are șanse, chiar dacă e posibil să nu mai primească update-uri, după modelul Zarco de anul trecut.

 

 

3 hours ago, apriliacluj said:

sa vezi ca toate update-urile de acum incolo o sa mearga la grisine, nu la Pramac :)

Să știi că m-am gândit la asta, dar cred că focusul lor va fi să-l vadă pe Bagnaia încoronat a treia oară. Dacă îi pun la dispoziție lui Marquez arma letală, lucrurile se pot complica nedorit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 4 minute, B.B. a spus:

dar la drept vorbind Jorge merita cel mai mult locul ala si il merita de cand a semnat Enea in locul lui. 

Basti a fost ales pt ca la momentul ala el mergea mai bine.

MM e spaniol deci nu pare a fi asta problema.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

JM a fost mai bun ca EB de cand a venit la Motogp, overall mirosea de la o posta a  material de campion.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 oră, xt600 a spus:

poate afisa pe motocicleta altui constructor nr 1? 

Da.El e nr.1 (sau speram ca va fi),n-are a face pe ce moto merge.

1 oră în urmă, frigider a spus:

presiune nu mai e, poate veni anuntul pe final de sezon, e cam clar ce si cum.

Ba e pt ca MM a zis foarte clar ca are deadline pana la sfarsitul lunii (cand multe companii - citeste RedBull - isi fac bugetul pe urmatorii 2 ani).

1 oră în urmă, danypop a spus:

Ei tot cu cartonul? 🙂

Pai pe carton l-a ales Gigi de vioara 1 (inainte sa se contrazica acum)

Si pe ce bani l-a ales....pfff

1 oră în urmă, xt600 a spus:

Sincer, imi pare foarte rau pentru JM. Este nedrept felul in care l-au tratat Ducati si nu odata... Totusi , un pilot de talia lui merita mai mult respect, dar cum spuneai.. saracii raman cu saracii... Pe de alta parte, MM a avut mai multe aargumente, iar MotoGp este o afacere.. 

si mie.Nu este corect,dar pe de alta parte nu pot sa ma supar pt ca 1.nici JM nu e cel mai diplomat si elegant pilot 2.cel mai bun pilot din gp care a fost intr-un con de umbra din cauza motoretei just got the best bike on the grid si 3.va fi spectacol de spectacol 2 ani.

O sa moara Gigi de inima si Pecco de oftica :D

Iar JM....bai s-ar putea sa fi tras lozul castigator si sa nu isi dea seama inca.

Nu exista castig fara risc .Iar el va merge la o echipa cu prospecte fantastice,si va fi pilotul lor nr.1.Adica exact ce si-a dorit,numai ca nu chiar cum si-a imaginat el,dar am mai zis,poate tot raul e spre bine.Fingers crossed pt Jorgel.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pilotul nr.1... Jeesus, tu si vlad haralambie si antal putinica, hombre intelege ca nu exista asa ceva, intr-o echipa fiecare pilot este pentru el si are full suport de la producator.

Nu e ca si cum unul primeste toata atentia si la celalata mecanicii dorm pana la ora 13.. unul; primeste piese si altele nu..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 8 minute, damager a spus:

Daca reusesc sa rezolve pb cu ambreajul si gripul in treptele joase, eu cred JM se va bate sus. E un pilot care se adapteaza rapid. 
 

totusi titlul e mult mai departe decat la ducati. 

Problemele lor cu ambreiajul sunt pt ca Mav e renumit inca de la Yamaha ca nu stie sa lucreze cu ele,si pt ca e inovativ,din cf si trebuie sa lucreze putin la detalii.Nu e o problema de fond zic eu.

Titlul intradevar e mai departe decat la ducati dupa cum bine zici,insa la ce progres au aratat...s-ar putea sa nu se stie.

Acum 10 minute, thesaw a spus:

In schimb EB sezonul ala a avut 4 victorii

...si cu alea a ramas.

Poate,vorba lui JM - Gigi trebuia sa se uite mai in detaliu decat cum ne uitam noi publicul la palmares,sa se uite si la telemetrii.

Acum 11 minute, Kagemusha a spus:

După zîmbetele de joi ale lui Martin, toată lumea credea că e done deal. Avea un avans mare în fruntea campionatului, stabiliseră în mare mutarea la uzină. Tind să cred însă că nu (sau nu doar) declarația lui Marquez că nu merge la Pramac a schimbat decizia Ducati, ci mai degrabă pretențiile salariale ale Martinatorului. La asta s-a adăugat și in weekend nu prea reușit pentru spaniol și s-a ajuns la ce s-a ajuns. Poate aflăm cu timpul adevărul despre ce s-a întâmplat și nu doar declarații politically correct venite de la Ducati.

O să avem un sezon frumos la anul cu Martin pe Aprilia, dar parcă mai mult mi-ar fi plăcut să se bată cu Marquez pe material de concurs identic.

Neah,eu cred ca tocmai de aia zambea JM pt ca se intelesesera in principiu,asta a si declarat de fapt - ori nu ai cum sa te intelegi fara sa vorbesti de bani.

Declaratia lui Marquez a generat toata ruptura.De fapt nu declaratia lui Marquez,ci faptul ca Gigi a muscat momeala si aluzia cu "daca nu imi dati ce vreau,eu plec la...ktm?aprilia? etc

Ala a fost un bluff.Pe care Gigi l-a crezut.Superba faza oricum,plecaciuni lui Marcelino pt tactica - sa mai zica cineva ca e prost.

 

Poate faptul ca nu sunt pe aceeiasi moto,il va ajuta pe JM - daca MM iti citeste telemetria si are si acelasi material ca al tau...se pare ca esti sitting duck :D

Acum 15 minute, Kagemusha a spus:

Să știi că m-am gândit la asta, dar cred că focusul lor va fi să-l vadă pe Bagnaia încoronat a treia oară. Dacă îi pun la dispoziție lui Marquez arma letală, lucrurile se pot complica nedorit.

Clar asta e focusul.Insa si MM dar mai ales JM se vor lupta la rupere sa nu se intample asta.

Nu ii vor da lui MM nici un update major,eu asa zic.

Acum 11 minute, B.B. a spus:

JM a fost mai bun ca EB de cand a venit la Motogp, overall mirosea de la o posta a  material de campion.

true that

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 ore, apriliacluj a spus:

not gonna hapen :) :)

 

mai repede va fi 1 pe mobra 93 :)

 

sa vezi ca toate update-urile de acum incolo o sa mearga la grisine, nu la Pramac :)

Up-gradeuri de Gp24 pe gp23 nu cred ca sunt posibile și în plus de asta chiar dacă l-au semnat pe MM nu cred ca-l vor anul acesta campion mondial în detrimentul pilotului lor de uzina. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 10 minute, B.B. a spus:

Pilotul nr.1... Jeesus, tu si vlad haralambie si antal putinica, hombre intelege ca nu exista asa ceva, intr-o echipa fiecare pilot este pentru el si are full suport de la producator.

Nu e ca si cum unul primeste toata atentia si la celalata mecanicii dorm pana la ora 13.. unul; primeste piese si altele nu..

Nu zau - ia vezi documentarul cu idolul tau in care chiar el cu gurita lui explica cum influenta sefii samd ca sa ii dea lui toate piesele si update'urile si nu lui Pedrosa.Un pilot va fi clar favorizat.Invariabil.

Si ghici ghicitoarea mea,intre Pecco si MM who's gonna steal the show :bounce:

Acum 5 minute, danypop a spus:

Up-gradeuri de Gp24 pe gp23 nu cred ca sunt posibile și în plus de asta chiar dacă l-au semnat pe MM nu cred ca-l vor anul acesta campion mondial în detrimentul pilotului lor de uzina. 

Sunt posibile - au dat (la Jerez?) pe toate GP23 partea finala a evacuarii de pe GP24 - am pus articol cu poze etc la acel moment.

E posibil sa ii dea motoreta lui JM/Pecco de la Valencia care a fost GP23 iteratia finala - toti cei cu GP23 avand la ora actuala "Zarco's bike" - si anume varianta GP23 de dinainte de testele de la Missano,deci varianta mid-season ca sa zic asa.Upgrade'uri ar putea sa ii dea insa clar nu ii vor da.

Acum 5 minute, danypop a spus:

Up-gradeuri de Gp24 pe gp23 nu cred ca sunt posibile și în plus de asta chiar dacă l-au semnat pe MM nu cred ca-l vor anul acesta campion mondial în detrimentul pilotului lor de uzina. 

Sunt posibile - au dat (la Jerez?) pe toate GP23 partea finala a evacuarii de pe GP24 - am pus articol cu poze etc la acel moment.

E posibil sa ii dea motoreta lui JM/Pecco de la Valencia care a fost GP23 iteratia finala - toti cei cu GP23 avand la ora actuala "Zarco's bike" - si anume varianta GP23 de dinainte de testele de la Missano,deci varianta mid-season ca sa zic asa.Upgrade'uri ar putea sa ii dea insa clar nu ii vor da....."pt a nu compromite fiabilitatea" :D

 

Editat de Method
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai, tu faci iar confuzia intre niste elemente subtile, exact ca in cazul minoritatilor. Toti nu vrem sa fim egali pe lumea asta insa dorim SANSE EGALE.

Din punct de vedere al suportului oferit nu exista pilot2 si pilot1 intr-o echipa, E normal ca dupa o perioada in sezon ca atentia sa se indrepte mai mult spre unul din ei si anume cel care are sanse mai mari la campionat. Dar ei pleaca din start cu sanse egale.

Iti zic a mia oara, daca ar avea nevoie de un sclavete de umplutura nu ar mai plati o echipa de tehnicieni care sa sustina acel pilot, ar avea unul si bun si in rest un pilot sau doi de teste si aleluia. E asa de simplu, intelege o data.. 

In cazul lui Marquez cu Pedrosa, cam exagerezi ce a zis MM, am vazut si eu documentarul ala inaintea ta.. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 19 minute, B.B. a spus:

Pilotul nr.1... Jeesus, tu si vlad haralambie si antal putinica, hombre intelege ca nu exista asa ceva, intr-o echipa fiecare pilot este pentru el si are full suport de la producator.

Nu e ca si cum unul primeste toata atentia si la celalata mecanicii dorm pana la ora 13.. unul; primeste piese si altele nu..

Mmmm... Corect asa ar trebui sa fie, dar in lumea reala lucrurile nu se fac asa. Evident ca exista un pilot nr. 1 si un pilot nr. 2. First of all  din ratiuni de dezvoltare a motocicletei. Secondly tine de strategia echipei in lupta pentru titlu... So.. sunt ratiuni practice la mijloc, care fac ca un pilot sa conteze mai mult in ecuatie si sa se bucure de mai mult sprijin, decat celalalt.  Asta se vede si in clauzele contractuale si, de multe ori (dar nu intotdeauna), in salariul pe care il primeste. 

Editat de xt600
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 4 minute, B.B. a spus:

dorim SANSE EGALE.

in dreamland si in povestirile lui Petre Ispirescu exista sanse egale pt oameni.Nici acolo - ca zmeul pleaca din start cu handicap :D

Acum 5 minute, B.B. a spus:

E normal ca dupa o perioada in sezon ca atentia sa se indrepte mai mult spre unul din ei si anume cel care are sanse mai mari la campionat. Dar ei pleaca din start cu sanse egale.

Da da da,cum sa nu,sa vezi cu ce sanse egale va pleca Pecco,abia astept:bounce:

Aaa,ei de declarat vor declara ca nu favorizeaza pe nimeni indeed,indeed - nici HRC nu il favoriza pe Memelu nu? :D

Poate la fel ca acum,vom afla ce se va intampla in sanul echipei cand se retrage MM si incep sa depene amintiri.

Acum 6 minute, B.B. a spus:

In cazul lui Marquez cu Pedrosa, cam exagerezi ce a zis MM, am vazut si eu documentarul ala inaintea ta.. 

EU exagerez?Eu spun doar ce a spus MM,nimic mai mult.As cauta sa iti dau si quote dar e prea mare efortul doar pt a te convinge pe tine,dar feel free to watch it again si contrazice-ma tu cu quote.Conteaza cine l-a vazut inainte? :crack:...sau cine a inteles - De fapt nu era nimic de inteles ca MM o spune pe sleau - cine a auzit ce zice pilotul cu subiect si predicat?

Acum 3 minute, xt600 a spus:

Mmmm... Corect asa ar trebui sa fie, dar in lumea reala lucrurile nu se fac asa. Evident ca exista un pilot nr. 1 si un pilot nr. 2. First of all  din ratiuni de dezvoltare a motocicletei. Secondly tine de strategia echipei in lupta pentru titlu... So.. sunt ratiuni practice la mijloc, care fac ca un pilot sa conteze mai mult in ecuatie si sa se bucure de mai mult sprijin, decat celalalt.  Asta se vede si in clauzele contractuale si de multe ori (dar nu intotdeauna) si in salariul pe care il primeste. 

:10:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 13 minute, Method a spus:

Nici acolo - ca zmeul pleaca din start cu handicap :D

 

Neah.... zmeul este badass-ul de batut, ala cu maciuca mare, pe care o arunca in poarta Ilenei Cosanzene de la 7 poste. Handicapatul este Fat- Frumos, underdog-ul care obtine victoria impotriva previziunilor specialistilor.. ;) si o cucereste pe Ileana, cam trecuta, uzata, dar nah... 

Acum 23 minute, B.B. a spus:

 

In cazul lui Marquez cu Pedrosa, cam exagerezi ce a zis MM, am vazut si eu documentarul ala inaintea ta.. 

Din cate imi amintesc, povestea este confirmata si de Pedrosa. 

Editat de xt600
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...