Sari la conținut

Yamaha MT-09 2024


Postări Recomandate

Salutare tuturor,incep acest topic pentru a-mi putea spune parerea despre noua mea motocicleta si pentru a putea da sfaturi celor din propria experienta celor care vor sa-si achizitioneze pe viitor acest model.

Am trecut de la 2 sportive(Suzuki GSXR 600 K5 si Honda Fireblade 2010)la acest ,,dragut'' naked pentru ca fac curse mai lungi si durerea de spate si maini incepuse sa-si spuna cuvantul.

Incep prin a spune ca este o motocicleta confortabila,manevrabila,plina de electronica,cuplu mare,dar se simte lipsa de putere comparativ cu o sportiva.Am facut aprox 1000 km cu ea pana acum,vedem cum se comporta pe viitor.

Daca sunt persoane care vor mai multe detalii in vederea achizitionarii unei astfel de motociclete,incerc sa ajut cu informatii cat de mult pot.

 

 

20240516_121411596_iOS.thumb.jpg.8455c5d8dc0ca8191e1e10763eb64a93.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
On 6/3/2024 at 8:25 PM, Mihai Catalin said:

dar se simte lipsa de putere comparativ cu o sportiva.

 

Nu prea ai nevoie de mult power pe naked, ăla e util doar la viteză de vârf (autostradă, circuit). Ai MT-10 cu mai multă putere, dar aia e mai plictisitoare decât asta și simțitor mai grea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...